Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2022

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11749
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: gumbyy » śr paź 26, 2011 11:40 pm

Pisałeś poprzednio o 40 min. Doskonale pamiętam tę relację, bo bardzo podobał mi się patent jaki zastosowałeś.
Dobrze pamiętałeś, w relacji jest 40 minut. Ja już tak dokładnie nie zapamiętałem. Rozmawiałem później z Kupczykiem i przyznał mi rację.
Ale ten wątek nie ma na celu dokopywanie CETI. Wręcz przeciwnie, jestem żywotnie zainteresowany, by ten zespół grał jak najwięcej dając fajne, urozmaicone występy. Trudno tylko przechodzić do porządku dziennego nad rzeczami, które oburzają.
W pełni się zgadzam... Ostatnia płyta jest naprawdę niezła, sporo dobrego grania. Niestety tylko te koncertowe "akcje" troszkę denerwują ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
jesper
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1308
Rejestracja: pn mar 31, 2003 8:16 pm
Skąd: Lublin

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: jesper » czw paź 27, 2011 8:58 pm

RELACJA Z KONCERTU W RAMACH TRASY "GHOST FROM THE PAST WORLD" (klub Graffiti, Lublin)

To był koncert, na który czekałem bardzo długo. Ceti za racji na kiepską sytuację na polskim rynku muzycznym, na żywo gra rzadko. Ostatni raz w Lublinie zespół gościł w 2004 r. podczas trasy Blitzkrieg II z Vaderem, dlatego moim zdaniem, tego gigu nie można było opuścić. Niestety niewiele osób podzielało tę opinię, ale o tym później.

Jak zwykle kierując się niczym nieuzasadnionym optymizmem, przyszedłem do klubu kilkanaście minut po 18 – godzinie podanej na plakacie i stronie klubu, jako start imprezy. Ku mojemu zdziwieniu Graffiti świeciło pustkami. Początkowa niska frekwencja na zespołach otwierających to standard, tliła się więc nadzieja, że ludzie nie zawiodą. Jak się dowiedziałem od jakiegoś dobrego człowieka, koncert miał się rozpocząć o 19 i faktycznie, co do minuty tak się stało. Szkoda, że organizatorzy wcześniej o tym nie informowali.

Przed główną gwiazdą wieczoru zaplanowano występy czterech młodych zespołów. Ceti kontynuuje na trasie "Ghost from the past world" szczytną ideę wspierania mniej znanych i obiecujących grup. Ta inicjatywa zasługuje na duże uznanie i pokazuje, że polscy muzycy nie muszą się tylko kłócić, lecz także wspomóc się wzajemnie. Jako „otwieracz” tego wieczoru na scenie zameldowała się formacja Wicked Side. Nie miałem jeszcze okazji słuchać tak króciutkiego setu. Zespół grał zaledwie 19 minut. Na tym może poprzestanę, gdyż muzycznie niczym nie zostałem zachwycony.

Druga grupa o nazwie Scream Maker, pokazała kawał, o niebo lepszego grania. Rzadko bywam tak pozytywnie zaskoczony! Zespół zaserwował publiczności około pół godziny wyśmienitego heavy metalu z powerowym zacięciem. Szczególnie zadziwiły mnie fantastyczne wokale. Gardłowy grupy ma zaiste nieprzeciętne możliwości. W skład Scream Maker wchodzą: Sebastian Stodolak (wokal), Michał Korbacz (gitara prowadząca), Michał "Ajronmajk" (gitara solowa), Piotr Zieliński (gitara basowa), Marek Nadstawny (perkusja). Na swojej stronie internetowej Panowie podają, że inspirują są Iron Maiden, Black Sabbath, Judas Priest, DIO i innymi klasykami. Na scenie te wpływy były bardzo widoczne i chwała im za to! Zespół zebrał duży aplauz, na który niewątpliwie zasłużył. Nazwę SCREAM MAKER zdecydowanie warto zapamiętać lub zanotować!

Po Scream Maker wystąpiła grupa Hateera. Niestety nie było już tak wyśmienicie, jak w przypadku poprzednika. Brak ekscytacji popisami tej formacji czuli, chyba także pozostali zgromadzeni na sali. Świadczą o tym słabiutkie oklaski po każdym z utworów. Nawet cover słynnego ”Roots Bloody Roots” Sepultury nie rozruszał ludzi. Niestety Hateera prezentuje raczej coś w stylu obecnej Sepultury, a więc słaby trash, z elementami metalcore’u. Tego typu mieszanki, doborowej publiczności lubelskiej nie imponują.

Jako ostatni „wspomagacz” przed Ceti, na scenie pojawiła się grupa Night Mistress. Ponownie mieliśmy do czynienia z dużym skokiem jakościowym w stosunku do poprzednika, tym razem oczywiście na plus. Zespół pokazał bardzo fajny, ekspresyjny heavy metal. Była balladka, było coś ostrzejszego, noga sama wystukiwała rytmy utworów. Formacja Night Mistress zasłużyła na duże brawa!

Gdy przyszedł wreszcie czas na Ceti, po prostu nie wierzyłem własnym oczom. Graffiti było niemal puste… Mimo niesmaku spowodowanego mizerną frekwencją koncert, zgodnie z moimi oczekiwaniami okazał się wyśmienity! Jako intro usłyszeliśmy z odtworzenia „Anywhere”, utwór do którego powstał pierwszy z trzech teledysków z najnowszej płyty Ceti zatytułowanej „Ghost of the universe – Behind the black curtain”. Poza tym publiczność mogła cieszyć się m.in. kawałkami: Forever, Stolen wind, Ściana płaczu, Miłość-nienawiść-śmierć, Lady storm, Życie i tron (częściowo w wersji angielskiej i polskiej). Zespół wyszedł, także dwukrotnie na ‘bis’ i zagrał absolutne klasyki: Lamiastratę oraz Ogień i łzy. Pomimo niewielkiej liczby osób na sali Ceti dał z siebie wszystko. Po tym poznaje się klasę muzyków! Głos Grzegorza Kupczyka jak zwykle był wyśmienity. Od tego Pana wielu powinno się uczyć i to nie tylko w kwestiach muzycznych, ale i w temacie profesjonalnego podejścia do swojej pracy. O liderze Ceti można by pisać wiele, a jest to po prostu klasa sama w sobie. Pozostali członkowie Ceti spisali się równie wybornie. Bas Bartka Urbaniaka grzmiał potężnie, ale i czysto. Klawisze i dodatkowe wokale Marihuany tworzyły bardzo przyjemne „tło”. Szczególnie chciałbym wyróżnić pozostałych dwóch Panów z Ceti. Mucek zaszczycił widzów niebywałym, fantastycznym, kilkuminutowym solem. Warto wspomnieć, że posiada on prawdopodobnie największy zestaw perkusyjny spośród polskich bębniarzy. Do tego potrafi po prostu genialnie się nim posłużyć! Równie niezwykłą, monumentalną i wzruszająco piękną solówką popisał się Bartek Sadura. Ten facet ma niezwykłe umiejętności! Zestawienie tak wspaniałych muzyków nie mogło nie zaowocować wspaniałym koncertem.

Napiszmy jeszcze parę słów o kwestii, którą sygnalizowałem na początku relacji. Grzegorz Kupczyk nie krył, że zespół Ceti oczekiwał na zdecydowanie bardziej tłumne przybycie lublinian, ale stwierdził też, że nie liczy się ilość, lecz jakość! Tego się trzymajmy. Ludzie, którzy przyszli dla Ceti bawili się doskonale. Oczywiście, gdy w klubie jest ledwo kilkadziesiąt osób, atmosfera siłą rzeczy nie może być tak specyficzna, jak w przypadku szczelnego zapełnienia sali, ale cóż obecni w Graffiti mogli na to poradzić… Dawaliśmy z siebie ile mogliśmy. Nie rozumiem zupełnie, dlaczego ludzie nie przychodzą na gwiazdę tej klasy co Ceti... Niestety, jeśli tak podchodzi się do sprawy, nie można potem narzekać, że długimi okresami w mieście nic się nie dzieje… Ot, jak zwykle wyszło na wierzch polskie malkontenctwo. Podkreślę raz jeszcze – koncert Ceti był wspaniały, a ludzie którzy nie przyszli stracili bardzo wiele!!! Oby to nie była ostatnia szansa zobaczenia tego zespołu w Lublinie.

Na koniec odrobina prywaty - pozdrawiam serdecznie pewną Panią, której koncert również bardzo się podobał.


TomekMetalowiec

http://metalmundus.pl/articles.php?article_id=3248

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9737
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: krusejder » pt paź 28, 2011 8:45 am

Było na poprzedniej stronie. Napisałeś nierzetelną relację.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
jesper
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1308
Rejestracja: pn mar 31, 2003 8:16 pm
Skąd: Lublin

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: jesper » pt paź 28, 2011 8:53 am

No tak :oops: umknęło to mojej uwadze. Nie znam osoby która napisała relację z koncertu :roll:

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9737
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: krusejder » pn lis 07, 2011 12:13 pm

2 ostatnie koncerty w Rzeszowie i Sanoku zostały przełożone na styczeń 2012
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9737
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: krusejder » wt gru 27, 2011 10:35 am

dokonałem aktualizacji danych
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9737
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: krusejder » sob lut 04, 2012 4:55 pm

2012-04-21
XXX Lecie GRZEGORZA - klub PROGRESJA Warszawa
Koncert jubileuszowy przygotowany z okazji 30 lecia pracy artystycznej Grzegorza Kupczyka.
Do udziału w swoim jubileuszowym koncercie Grzegorz zaprosił kilku z nich, a będą to, oprócz zespołu CETI, niedawno reaktywowany Non Iron oraz zespół Kruk z którym z nagrał płytę „Memories”; oraz projekt Last Warrior stworzony z muzykami zespolu Topsy Train. Obecność swoją zapowiedzieli także Wojciech Hoffmann oraz Peter (Vader) z którym Kupczyk stworzył efemeryczną formację Panzer X.

wstęp: 45 PLN przedsprzedaż, 55 PLN bilet VIP przedsprzedaż, 60 PLN w dniu koncertu

UWAGA UWAGA UWAGA
Oprócz zwykłych wejściówek, można nabyć bilet kategorii VIP (dostępny wyłącznie w przedsprzedaży w cenie 55 PLN) uprawniający do wejścia na backstage oraz spotkanie i biesiadę z zespołami po koncercie podczas after-party. Pula zaproszeń jest bardzo ograniczona, więc trzeba się śpieszyć.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
Maidenholik
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 527
Rejestracja: pt gru 24, 2004 11:36 am
Skąd: Polandia:)

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: Maidenholik » ndz lut 05, 2012 10:39 am

To trzeba spedzic fajny weekend w Wawie;) Sobota - Grzesiu, niedziela - Accept:)
God bless you all ! Tomek

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2845
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: Lando » ndz lut 05, 2012 2:12 pm

Pomyśli się... :)
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
vanyorick
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 806
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 1:45 pm
Skąd: Poznań

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: vanyorick » ndz lut 05, 2012 6:04 pm

ja na 99% jestem

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11749
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: gumbyy » ndz lut 05, 2012 7:17 pm

To trzeba spedzic fajny weekend w Wawie;) Sobota - Grzesiu, niedziela - Accept:)
Hmm... warto rozpatrzyć :) Na Accept jadę na 100%, więc czemu nie :)
www.MetalSide.pl

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: Zakkahletz » ndz lut 05, 2012 7:20 pm

Też się wybieram. :)

Awatar użytkownika
vanyorick
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 806
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 1:45 pm
Skąd: Poznań

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: vanyorick » wt kwie 17, 2012 9:29 pm

czy ktoś się wybiera na jubileusz Grzegorza do Wawy z Poznania?

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9737
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: krusejder » wt kwie 17, 2012 9:54 pm

u nas na forum Turbo typ o nicku BodyChrist zapytał

"Czy wybiera się ktoś może autem z Poznania na koncert Grzegorza Kupczyka do Warszawy 21 Kwietnia? Oczywiście mam na mysli wolne miejsca w aucie..."

ale nikt mu publicznie nic nie odpisał ...
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
vanyorick
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 806
Rejestracja: ndz wrz 12, 2010 1:45 pm
Skąd: Poznań

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: vanyorick » pt kwie 20, 2012 7:52 pm

No i zonk. Niestety nie moge jechac. Jesli ktos chce bilet za frikasa - dajcie znac...

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: Zakkahletz » pt kwie 20, 2012 8:51 pm

W dzisiejszym Teleexpressie Grzegorz zamienił parę słów z Markiem Sierockim i pokazali kawałek klipu CETI.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9737
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: krusejder » ndz kwie 22, 2012 5:44 pm

Krótka relacja z konceretu jubileuszowego Grzegorza Kupczyka

Obrazek

Zaskoczył zwłaszcza set CETI. Po latach marudzenia na powtarzalność piosenek dostałem za swoje. :p Tylu pereł z dwu pierwszych płyt się nie spodziewałem.

A oto i set. Jest w miarę kompletny, spisywaliśmy go z 2giem znajomych. Obejmuje tylko piosenki śpiewane przez p. Grzegorza. Ponadto Kruk i Tipsy Train grali trochę rzeczy swoich, bez jego udziału.

KRUK
01. Burn
02. Stairway To Heaven (z gościnnym udziałem p. J. Musielaka)
20 min.

NON IRON
(H. Tomczak, J. Musielak, J. Kowalczyk oraz 2gi gitarzysta - nie zapamiętałem niestety nazwiska)
01. Highway To The Sun
02. Pragnienie
03. Niech cię pokocha zło
20 min.

PANZER X
(Peter, Marek Pająk, B. Urbaniak oraz Andrzej Kupczyk, syn Grzegorza, na bębnach)
01. Panzer Attack
02. Feel My X
10 min.

LAST WARRIOR
01. Kometa Halley'a
02. Słowa pełne słów
03. Fabryka keksów
04. Wybacz wszystkim wrogom
25 min

CETI
01. Forever
02. In the Eyes of Rising Sun
03. Stolen Wind
04. Ride to Light
05. Falcon's Flight
06. Gardens Of Life
07. Na progu serca 35 min
08. Ściana płaczu
09. Shadow of the Angel (Life and the Throne)
10. solo na bębnach
11. Shadow of the Angel (Life and the Throne) - kontynuacja
12. Miłość nienawiść śmierć
13. Burning Fantasy
14. Feniks
15. Sztuczne oddychanie
16. Ogień i łzy
90 min.

WSZYSCY RAZEM
01. Jaki był ten dzień
02. Dorosłe dzieci
15 min.

Wychodzi więc razem bite 3 godziny !! Kto nie był, niech żałuje. Może jego żal zmniejszy oficjalny bootleg, który FC Ceti zapewne nagrało podczas imprezy.

Życzę Panu Grzegorzowi kolejnych przynajmniej XXX lat na scenie. I ogólnie wszystkiego najlepszego
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9737
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: krusejder » ndz lip 01, 2012 11:15 am

aktualizacja danych !! Dobre wieści gł. dla Warszawy i okolic :)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9737
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: krusejder » pn lut 02, 2015 6:53 pm

Ceti zagra w Warszawie 12 lutego

Bilety na Festival są darmowe pod jednym warunkiem.... http://www.jpartistfestival.com/bilety
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5368
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Ceti & Grzegorz Kupczyk - Polska 2015

Postautor: mic7 » pt lut 13, 2015 9:04 am

Bardzo dobry koncert :) zagrany z duza żywiołością i chęcią,sporo kawałkow z nowej świetnej płyty "Brutus Syndrome " minus był taki że za krótko bo tylko godzina i pięć minut ale trzeba wziąć pod uwagę że była dwugodzinna obsuwa i Ceti weszło na scenę po 23.Ludzi też garstka może dlatego że czwartek.Zdaje się że występ był kręcony przez jakąś TV.No i każdy chętny mógł spróbować tortu :mrgreen:
Podsumowując warto było iść tym bardziej jak rano nie trzeba wstawać ;)


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości