27/07/2019 - Summer Fog Festival (Nick Mason's Saucerful of Secrets..) - Warszawa

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

pz
-#nomad
-#nomad

Re: 27/07/2019 - Summer Fog Festival (Nick Mason's Saucerful of Secrets..) - Warszawa

Postautor: pz » ndz lip 28, 2019 3:41 pm

Rozczaruję Cię, to nie tylko nasze klimaty. Byłem świadkiem podobnej sceny na Graspopie w zeszłym roku. Koleś złapał pałeczkę Portnoya, a kilka chwil później drugi mu ją na chama wyrwał :) Odbyło się co prawda bez kopania kobiet, ale dla mnie zasada jest prosta - jeżeli ktoś już złapał, to jego. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby komuś wyrywać z ręki.
Plany na 2019:
09: Turbo (21 Wrocław), Airbourne (25 Warszawa)
10: Dog Eat Dog (3 Warszawa), MJL (24 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
11: T.Emmanuel (6 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
12: Aria (7 Tallin?), Hellhaim (14 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#moonchild
-#moonchild

Re: 27/07/2019 - Summer Fog Festival (Nick Mason's Saucerful of Secrets..) - Warszawa

Postautor: Shedao Shai » ndz lip 28, 2019 3:42 pm

Tym lepiej, cały świat bym przemierzał mając bekę.

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » ndz lip 28, 2019 4:14 pm

Rozczaruję Cię, to nie tylko nasze klimaty. Byłem świadkiem podobnej sceny na Graspopie w zeszłym roku. Koleś złapał pałeczkę Portnoya, a kilka chwil później drugi mu ją na chama wyrwał :) Odbyło się co prawda bez kopania kobiet, ale dla mnie zasada jest prosta - jeżeli ktoś już złapał, to jego. Nie przyszłoby mi do głowy, żeby komuś wyrywać z ręki.
Skąd pewność, czy ten co tej pałeczki nie wyrywał to nie nasz rodzimy :D a tak poważniej, to serio u nas jakoś tak bardziej dziko w porównaniu do reszty kontynentu...przynajmniej tego, który zwiedziłem ( UK, DE, AT czy CZ) bo czy Włosi i Hiszpanie są równie waleczni to nie wiem ;-)
The Number Of The .....

pz
-#nomad
-#nomad

Postautor: pz » ndz lip 28, 2019 4:16 pm

Bo stałem obok. :)
Plany na 2019:
09: Turbo (21 Wrocław), Airbourne (25 Warszawa)
10: Dog Eat Dog (3 Warszawa), MJL (24 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
11: T.Emmanuel (6 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
12: Aria (7 Tallin?), Hellhaim (14 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » ndz lip 28, 2019 4:46 pm

Chciałbym być renomowanym muzykiem choćby tylko po to, żeby przyjeżdżać do Polski i patrzeć jak zwierzęta biją się o kawałek plastiku/drewienka, który rzucam im ze sceny XD
Mam dokladnie to samo przemyślenie :mrgreen:
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » ndz lip 28, 2019 5:05 pm

Mam mieszane uczucia co do festiwalu. Od strony organizacyjnej plusem było bardzo szybkie zachowanie technicnzych, którzy faktycznie uwijali się ze sprzętem 15 minut. No, przed Nickiem trochę więcej. Ale to i tak dało się wytrzymać, fajna sprawa.

Za spory minus uznaję to, że w środku sprzedawano tylko piwo bezalkoholowe, a wody z food trucków nie można było wnosić do hali. No serio? Przecież to żałosne.

Co do zespołów:
Amarok - miejscami intrygujące granie, chociaż bywało też nużące. Podejrzewam, że na płytach może to wypadać lepiej.
The Soft Machine - niezły koncert, chociaż oczekiwałem trochę więcej. Bardziej podobają mi się w wersji studyjnej.
Believe - syf jakich mało. Nie znam wielu utworów tak długich, jak ten ze wczoraj...Bo to był jeden numer, prawda? ;) Monotonne i denne. Beka z image'u wokalisty z pomalowanymi rękami i jego zachowań scenicznych.
Davidów Dwóch - bardzo zacna sztuka. Naprawdę energiczny występ. Nie znam twórczości tego projektu, ale podobało mi się wszystko, co zagrali. Jakbym miał okazję ich jeszcze kiedyś zobaczyć, to postaram się to zrobić.
Mason - klasa. Co by nie mówić, ten zespół to gratka dla fanów Pink Floyd. Tych utworów nie usłyszy się nigdzie indziej, a tutaj dodatkowo wykonane są w bardzo dobry sposób. Nie jestem miłośnikiem wczesnego PF, set mógłby być nieco inny (to była jedyna szansa na Embryo...), ale to był bardzo przyjemny koncert. Magiczne Set The Controls, odjechane Interstellar Overdrive, praktycznie metalowe The Nile Song...Super się tego słuchało. No i muzycy, z którymi gra Nick naprawdę się do tego przykładają. Guy Pratt jest mega. Ciekawe, czy Mason będzie jeszcze kontynuował granie pod tym szyldem. Oby, bo to jednak uczta muzyczna.

Ludzi było na oko jakieś 1,5k. Żałosny wynik jak na taki kaliber. Nie zdziwi mnie, jeśli to była pierwsza i ostatnia edycja Summer Fog.

P.S. bardzo mnie cieszy, że robak z flagą Polski, na której namazał żebraczy slogan o pałkę Nicka jej nie dostał.
Remember when I said this car was death proof? Well, that wasn’t a lie. This car is a hundred percent death proof. Only to get the benefit of it, honey, you really need to be sitting in my seat.

rogerdave
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: rogerdave » pn lip 29, 2019 4:57 pm

Jeśli chodzi o plotki o Watersie...
To ja podałem tę informację w poście na fb.
Dostałem ją od organizatorów i po koncercie potwierdził ją Michał Kirmuć z Teraz Rock. Kilka dni przed koncertem management Watersa wycofał się i odwołał jego udział. Najprawdopodobniej z powodu niskiej frekwencji.
Podobno organizator ma zamiar powiedzieć o tym w radiowej trójce w audycji Kaczkowskiego.
Szkoda. Ale sam koncert fantastyczny!

Awatar użytkownika
mic7
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: mic7 » pn lip 29, 2019 6:04 pm

Michał Kirmuć z Teraz Rock.

Taki szczegół ,Michał Kirmuć już od prawie roku nie pracuje w TR.

Można go między innymi w Collage na gitarze usłyszeć (+ma inne zajęcia także).
https://www.youtube.com/channel/UCE9QxmMmFZSxqENrWYqDFzg?view_as=subscriber

2019 Next:
21.09 Tomasz Zwijsen & Wiki Krawczyk - Warszawa ; 27.09 Legendy Metalu - Warszawa ; 02.10 Budka Suflera - Warszawa ; 03.10 Dog Eat Dog - Warszawa ; 20.12 Nocny Kochanek -Warszawa

rogerdave
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: rogerdave » pn lip 29, 2019 7:47 pm

Ok, to w takim razie mój błąd. Ale fakt faktem, że kiedy go spytałem, to potwierdził.
Co ciekawe, Lee Harris z zespołu Masona twierdził, że nic nie wie.
Skoro jednak organizatorzy i Kirmuć zgodnie mówią, że był dla niego rezerwowany pokój i garderoba, to najwyraźniej znaczy, że to prawda...

Francois I
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Francois I » pn lip 29, 2019 10:46 pm

Dostałem ją od organizatorów i po koncercie potwierdził ją Michał Kirmuć z Teraz Rock. Kilka dni przed koncertem management Watersa wycofał się i odwołał jego udział. Najprawdopodobniej z powodu niskiej frekwencji.
Podobno organizator ma zamiar powiedzieć o tym w radiowej trójce w audycji Kaczkowskiego.
To była żenująco desperacka próba podbicia sprzedaży przez organizatora, mógł jednak bardziej się postarać i napisać ze wystąpi też Gilmour, a na bisy wejdzie McCartney na chórki.

To że po fakcie starasz się uwiarygodnić ten fake news sugeruje że jesteś blisko związany z Kamilem Kubicą i próbujesz zrobić z niego poważnego promotora, który załatwił koncert połowy Pink Floyd w Polsce, ale wszystko zepsuli Ci źli ludzie, którzy nie chcieli kupować biletów :( Żenada.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » wt lip 30, 2019 1:57 am

Na swoim FB Weiss z Teraz Raka sugerował możliwość pojawienia się Watersa, więc może coś faktycznie było na rzeczy.
Remember when I said this car was death proof? Well, that wasn’t a lie. This car is a hundred percent death proof. Only to get the benefit of it, honey, you really need to be sitting in my seat.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » wt lip 30, 2019 9:51 am

Może podłapał zarzutke
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

rogerdave
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: rogerdave » wt lip 30, 2019 10:21 am

To była żenująco desperacka próba podbicia sprzedaży przez organizatora, mógł jednak bardziej się postarać i napisać ze wystąpi też Gilmour, a na bisy wejdzie McCartney na chórki.

To że po fakcie starasz się uwiarygodnić ten fake news sugeruje że jesteś blisko związany z Kamilem Kubicą i próbujesz zrobić z niego poważnego promotora, który załatwił koncert połowy Pink Floyd w Polsce, ale wszystko zepsuli Ci źli ludzie, którzy nie chcieli kupować biletów :( Żenada.
Może i sugeruje ale w rzeczywistosci nie jestem z nikim blisko związany. Nie brałem też udziału w promocji. Dowiedziałem się że jest szansa na udział Watersa. Mogłem to zachować dla siebie i nie mówić o tym innym, i jak widzę po wielu komentarzach polskich fanów - totalnie powinienem.

Zwłaszcza, że i tak nic z tego nie wyszło.

Co do poważnego promotora - nie mam o nim wiele do powiedzenia, ale myślę, że warto wspomnieć że koncert Masona w pewnym momencie miał być odwołany i przeniesienie go na Torwar było niejako jedyną drogą by się jednak odbył mimo wielu trudnosci.

Pozdrowienia

Ekseption
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: Ekseption » wt lip 30, 2019 10:36 am

Nie wiem jakie było źródło plotki o Watersie, ale temat był totalnym fejkiem.
Ponoć była prośba "od zespołu" (czyli nie wiadomo, Masona, managementu?) o rezerwacje dodatkowego pokoju hotelowego dla gościa specjalnego. Ale nie powiedziano kto to. W efekcie pojawiło się oczekiwanie - może Waters, może Gilmour itp. Ktoś to wrzucił na FB i poszło. Może zrobiono to aby podbić frekwencję (w sumie to nawet ja, będąc mega sceptycznym, w pewnym momencie pomyślałem, że to całkiem możliwe, bo koniec trasy itp).
Okazało się, że to po prostu jakiś gość zespołu, nie muzyk. Chyba Pratt pozdrowił kogoś na trybunach nawet.
I tyle :)

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » wt lip 30, 2019 11:08 am

No ja słyszałem, że pozdrawiał jakąś matkę chrzestną Julie - tylko nie do końca jestem pewny czy ta chrzestna to jego czy jego dzieci.. ;-)
The Number Of The .....

Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”