Brave New World

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#long distance runner
-#long distance runner

Re: Brave New World

Postautor: Mikojaski » pt maja 27, 2016 11:05 am

Wykonaniu clansmana chyba nie można niczego odmówić ;). Poza tym Blaze w XF i Virtualu wokalnie radził sobie bardzo dobrze, więc wątpię czy wspomniane wyżej kawałki byłyby "zarzynane"
If you think you are too old to rock 'n roll then you are.

Awatar użytkownika
FaithNoMore
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: FaithNoMore » pt maja 27, 2016 11:35 am

Masz gdzieś tą listę, no tak nie masz, bo w sklepie czytałeś pewnie :dork:, może ktoś zajedzie bardzo jestem ciekawy tej list.
Dla ciebie specjalnie wynotowałem "30" :wink: , oto ona:
1. Brave New World a dalej
2. Motorhead - 1916, 3. Ozzy Osbourne - Ozzmosis, 4. Paradise Lost - Icon, 5. Nirvana - Nevermind, 6. Celtic Frost - Monotheist, 7. Fear Factory - Demanufacture, 8. Red Hot Chili Peppers - Blood Sugar Sex Magik, 9. Heaven&Hell - The Devil You Know, 10. Tiamat - Wildhoney, 11. Black Sabbath - 13, 12. Sepultura - Roots, 13. Temple of the Dog - Temple of the Dog, 14. Pantera - Far Beyond Driven, 15. Type O Negative - October Rust, 16. Deep Purple - The Battle Rages On, 17. Deep Purple - Now What?!, 18. Kreator - Como of Souls, 19. Accept - Blood of the Nations, 20. Rush - Roll the Bones, 21. Life of Agony - River Runs Red, 22. Sonic Youth - Dirty, 23. Anathema - Judgement, 24. The Offspring - Ixnay on the Hombre, 25. TSA - Proceder, 26. Triptykon - Eparistera Daimones, 27. Scorpions - Crazy World, 28. Sepultura - Chaos A.D., 29. Dream Theater - Six Degrees of Inner Turbulence, 30. Tool - 10.000 Days.
Wyszło by podobnie jak The Clansman :-P
Czyli bardzo dobrze. 8) To mój ulubiony numer z okresu z Blaze'm.
07/08/2008 - Warszawa @ Stadion Gwardii
10/06/2011 - Warszawa @ Lotnisko Bemowo
03/07/2013 - Łódź @ Atlas Arena
24/06/2014 - Poznań @ INEA Stadion
03/07/2016 - Wrocław @ Stadion Miejski

Zapraszam: http://www.radarmuzyczny.blogspot.com

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » pt maja 27, 2016 12:50 pm

W sumie to bardzo dobre porównanie!

Awatar użytkownika
sekcjazwlok
-#assassin
-#assassin

Postautor: sekcjazwlok » sob maja 28, 2016 11:41 am

Wyszło by podobnie jak The Clansman :-P
Czyli bardzo dobrze. 8) To mój ulubiony numer z okresu z Blaze'm.
A ja bardziej wole Blaze z Factora :P
There are time when I feel I'm afraid for the world, there are times I'm ashamed of us all. When you're floating on all the emotion you feel and reflecting the good and the bad.

Awatar użytkownika
FaithNoMore
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: FaithNoMore » sob maja 28, 2016 12:31 pm

A ja bardziej wole Blaze z Factora :P
No ja też. 8) Ale Clansman deklasuje poszczególne numery z X Factora (na X jest spójność i każdy kawałek jest b.dobry, z kolei na VXI są numery b.dobre, jak i średnie lub słabe).
07/08/2008 - Warszawa @ Stadion Gwardii
10/06/2011 - Warszawa @ Lotnisko Bemowo
03/07/2013 - Łódź @ Atlas Arena
24/06/2014 - Poznań @ INEA Stadion
03/07/2016 - Wrocław @ Stadion Miejski

Zapraszam: http://www.radarmuzyczny.blogspot.com

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » wt cze 21, 2016 9:53 am

Ghost of the Navigator to najlepiej zaśpiewany utwór Iron Maiden z czasów reunion. Nigdy potem Bruce nie zbliżył się do tak wysokiego poziomu.

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » ndz mar 12, 2017 8:18 pm

Z BNW jest trochę jak z Painkiller'em - masa laików się nim zachwyca, nie znając wcześniejszych dokonań kapeli.

Awatar użytkownika
widman
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: widman » pn mar 13, 2017 12:35 pm

Z BNW jest trochę jak z Painkiller'em - masa laików się nim zachwyca, nie znając wcześniejszych dokonań kapeli.
Bo akurat zaczęli wtedy słuchać Iron Maiden.
Ja pamiętam, że Maiden poznałem właśnie przy okazji wydania, kiedy mój znajomy z nieistniejącego już sklepiku z płytami, który nawiedzałem bardzo często i kupiłem tam masę cedeków, powiedział, że wyszło "nowe Iron Maiden". Zapuścił w sklepie i od razu "Wicker Man" mi się spodobał. Kupiłem potem to sobie na wycieczce na kasecie i było ok, ale traf chciał, że niedługo miałem urodziny i ojciec wiedząc, że mi przypasowało kupił The number of the beast i powiem szczerze, bardziej mi się spodobało :D
To było, kurka, 16 lat temu... ten czas zapieprza.

Generalnie ja mam stosunek do tej płyty taki, że rzadko ją odpalam. Naoglądałem się Rock in Rio za małolata, tą płytę młóciłem swego czasu na kasecie potem na CD... nie chce mi się już zwyczajnie. Chociaż nie jest to zły materiał, najlepszy jaki dało się słuchać po reunion.
A co do porównania do Painkillera... Hmmm No można tak ująć, chociaż raczej pasowałby bardziej "Angel of Retribution" bo była wtedy podobna sytuacja co w Iron Maiden :)
FOR THOSE ABOUT TO ROCK - WE SALUTE YOU !

Djuk_416
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Djuk_416 » pn mar 13, 2017 10:29 pm

porównania do Painkillera... Hmmm No można tak ująć, chociaż raczej pasowałby bardziej "Angel of Retribution" bo była wtedy podobna sytuacja co w Iron Maiden :)
Z tym, że nikt chyba nie ceni tak Angel of retribution Judasów jak Brave New World.

Ja myśle, że po prostu ludzie ją wysoko oceniają, bo jest na prawde dobra. I na pewno warta tych wysokich ocen. Myślałem tak w 2000 roku i myslę tak i teraz. Płyta brzmi bardziej w klasycznym Ironowskim stylu niż Dance of death np albo A Matter of life and Death i to też moze ze względu na to. Uważam, ze to był wielki i bardzo sensacyjny powrót. Iron i uderzyli z podwójną siłą, bo po płytach Virtual XI i The X factor można powiedziec fani dostali dokładnie to na co od dawna czekali.

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » pn mar 13, 2017 11:11 pm

Bardziej mi chodziło, że te płyty mają rzesze fanów, którzy lubią je jako jedyne płyty z dyskografii tych kapel.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: gumbyy » wt mar 14, 2017 11:18 am

Z tym, że taki "Painkiller" wyprzedzał swoje czasy, a "BNW" już nie ;)

Awatar użytkownika
RALF
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: RALF » wt mar 14, 2017 11:27 am

"Painkiller" wpisywał się bardziej w speed/trashowa estetykę, "BNW" odpowiadał na oczekiwania fanów IM odnośnie powrotu grupy w klasycznym składzie do ich klasycznego brzmienia. W 100% te oczekiwania spełniał, zespół od tego czasu szybuje w górnych partiach muzycznej stratosfery od 1999 r. podwoili liczbę sprzedanych płyt - a wcale tak nie musiało być. Dla mnie "BNW" to album, który mógłby się ukazać po SSOASS - byłby przedłużeniem ich klasycznej passy z lat '80. Żałuję jeszcze jednego - "Accident of Birth" i "Chemical..." powinny ukazać się pod szyldem Maiden. Genialne albumy, mogłyby zrobić o wiele większa furorę na rynku pod znaną nazwą.
Witness Beast On The Road:
1995 X 23 Polska, Warszawa, Torwar Arena
2000 VI 20 Polska, Katowice, Spodek Arena
2005 V 29 Polska, Chorzów, Stadion Ślaski
2007 VI 06 Czechy, Ostrava, Bazaly Stadion
2008 VIII 07 Polska, Warszawa, Stadion Gwardii
2008 VII 31 Niemcy, Wacken u. Hamburg, Wacken Open Air 2008
2010 VIII 05 Niemcy, Wacken u. Hamburg, Wacken Open Air 2011
2011 VI 10 Polska, Warszawa, Lotnisko Bemowo
2013 VII 03 Polska, Łódź, Atlas Arena
2016 VII 03 Polska, Wrocław, Stadion Wrocław
2016 VII 05 Czechy, Praga, Stadion Eden

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » wt mar 14, 2017 11:43 am

Akurat podobieństwo między Painkillerem a Brave New World słuszne, tylko wychodziły z innych przyczyny wg mnie. Oba są przez niektórych uważane za najlepsze albumy zespołów przy słabej znajomości klasyków, tylko że Painkiller był ostatnią klasyczną płytą przed przerwą i "innymi" albumami z Owensem, więc wyrósł mit "starego dobrego Priest", a Brave New World nagle stało się super popularne po reunion (+ zaraz po tym Rock in Rio) i było pierwszą stycznością z Maiden dla niektórych.
I nie dziwię się, że BNW jest takie popularne, to w końcu składanka najlepszych patentów z poprzednich płyt (+ nieswoich, patrz Nomad :wink: ) i zagranie ich jeszcze raz. M.in. dlatego stoi u mnie niżej niż wszystkie płyty z 1980-1988.
Painkiller owszem, wyprzedził swoje czasy... ale czy bycie protoplastą fali "neopowermetalu" i takich zespołów jak Dragonforce czy Sabaton, to nie wiem czy to taka super zasługa :B
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: dostoevsky » wt mar 14, 2017 11:58 am

Żałuję jeszcze jednego - "Accident of Birth" i "Chemical..." powinny ukazać się pod szyldem Maiden. Genialne albumy, mogłyby zrobić o wiele większa furorę na rynku pod znaną nazwą.
Ale jakim cudem moglyby one wyjsc pod szyldem Maiden, skoro autorem wiekszosci muzyki jest Roy Z? Nawet jesli zalozymy, ze Bruce nie odchodzi z zespolu w 1993 roku.

Zreszta, na TBOS nie ukazal sie numer pt. "Nightmares", ktory spodobal sie Steve'owi - wlasnie dlatego, ze to byla wspolna kompozycja Bruce'a i Roya.
Good day, my name is Necropolis
I am formed of the dead
I am the harvester of the soul meat
And I suck the lives from around my bed
My own two sons, I gave them breath
And I filled their living corpses with my bile
What humanity I knew I have long forgotten
For me, eternity is nothing but a short while...

Awatar użytkownika
RALF
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: RALF » wt mar 14, 2017 12:09 pm

ja tylko tak dywaguję, wiesz - pomarzyć można, jasne, że te numery pisał Bruce i Roy a nie reszta chłopaków z Maiden.

Awatar użytkownika
RALF
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: RALF » wt mar 14, 2017 12:11 pm

" ale czy bycie protoplastą fali "neopowermetalu" i takich zespołów jak Dragonforce czy Sabaton, to nie wiem czy to taka super zasługa" :B
+1

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » wt mar 14, 2017 2:02 pm

Ralf jak byś edytował wszystkie swoje posty pod postem to miałbyś na liczniku zapewne ok 2000...

BNW dla mnie było pierwszą stycznością w zespole, więc wiadomo, że do tego co na płycie muszę dołożyć +2 za sentyment, dlatego ta płyta jest w mojej czołówce.

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » wt mar 14, 2017 10:23 pm

Nie przesadzajmy, już że Painkiller to protoplasta neo powe metalu - to raczej na Helloweenach, Gamma Rayach i Manowarach cała ta fala się wzorowała. ;)

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#nomad
-#nomad

Postautor: LukaSieka » śr mar 15, 2017 12:40 am

Nie przesadzajmy, już że Painkiller to protoplasta neo powe metalu - to raczej na Helloweenach, Gamma Rayach i Manowarach cała ta fala się wzorowała. ;)
A propos "Painkillera" i wzornictwa to bardzo smutny jest fakt, że tak wiele osób zapomina albo nawet co gorsza nie wie o płycie, którą to tak bardzo Judas Priest inspirowało się przy nagrywaniu "Painkiller". Chodzi oczywiście o Riot i ich "Thundersteel" z 1988 roku, który dzisiaj jest mało znany nawet pośród fanów Judas Priest, Iron Maiden czy Dio. Fakt tym bardziej smutny z racji tego, że "Thundersteel" to lepszy materiał niż stawiany na piedestale "Painkiller" :(.
Ja np. jako pierwszy słyszałem (i słuchałem na okrągło) "Thundersteel" i po usłyszeniu "Painkiller" podobieństwo nasuwało się samo. Z resztą sam K.K. Downing nie ukrywał fascynacji Riotem i ich płytą w starych Metal Hammerach.
So what if the master walked on the water.
I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
widman
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: widman » śr mar 15, 2017 12:33 pm

A kawałek "Black Leather And Glittering Steel" z następnej płyty Riot "The Privilege of Power" to niestety też bardzo mocna inspiracja dla Judas Priest. Ciekawe kto powie, jaki kawałek zyskał dzięki Riot. :):)
FOR THOSE ABOUT TO ROCK - WE SALUTE YOU !

Wróć do „Forum Główne”