Najbardziej niedoceniane kawałki Iron Maiden

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
gumbyy
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Re: Najbardziej niedoceniane kawałki Iron Maiden

Postautor: gumbyy » śr lut 02, 2011 2:05 pm

IM jest takim zespołem że praktycznie każdy ich utwór jest dobry, nie ma jakiegoś takiego fest dupnego są tylko właśnie takie niedoceniane.
Zupełnie się nie zgadzam...

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » śr lut 02, 2011 2:40 pm

O tyle IM jest takim zespołem że praktycznie każdy ich utwór jest dobry, nie ma jakiegoś takiego fest dupnego są tylko właśnie takie niedoceniane.
A co jest do doceniania w kawałkach, które mi się nie podobają :?:

Awatar użytkownika
Zilian
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Zilian » śr lut 02, 2011 2:51 pm

Dobra przyznaje się może trochę przeholowałem ale faktem jest że zespół mógłby trochę wzbogacić set listy. Fani tacy jak my z tego forum znają ich dorobek dobrze. Ale jest wielu młodych słuchaczy a nawet rzesza ludzi którzy znają IM przez kilka utworów nagranych w latach 80. Większość ludzi zna ten zespół z TNOTB czy Piece Of Mind. Może to co tera napiszę uznacie za herezje ale potem wychodzi właściwie tak że jak są jakieś głosowania to wygrywa TNOTB bo ten album zna niemal każdy. Fakt nie każdemu musi się podobać każda płyta i nie musi uwielbiać wszystkich utworów ale dobrze żeby je chociaż znał.
Slayer 05.06.2007 Katowice
Iron Maiden 07.08.2008 Warszawa
Iron Maiden, Motorhead 10.06.2011 Warszawa

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » śr lut 02, 2011 3:01 pm

Dobra przyznaje się może trochę przeholowałem ale faktem jest że zespół mógłby trochę wzbogacić set listy. Fani tacy jak my z tego forum znają ich dorobek dobrze. Ale jest wielu młodych słuchaczy a nawet rzesza ludzi którzy znają IM przez kilka utworów nagranych w latach 80. Większość ludzi zna ten zespół z TNOTB czy Piece Of Mind. Może to co tera napiszę uznacie za herezje ale potem wychodzi właściwie tak że jak są jakieś głosowania to wygrywa TNOTB bo ten album zna niemal każdy. Fakt nie każdemu musi się podobać każda płyta i nie musi uwielbiać wszystkich utworów ale dobrze żeby je chociaż znał.
Z tym się zgadzam, ale setlisty to całkowicie inny temat. :razz:

ZłapanyWCzasie
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: ZłapanyWCzasie » śr lut 02, 2011 6:16 pm

co Ty stary gadasz?? przecież właśnie większość wielbi Fear of the Dark i Wicker Man, ew. Run to the Hills, ale Number całościowo to jazda nie do strawienia dla sezonów...poza tym nie przecholowałeś

Awatar użytkownika
ttomasz
-#assassin
-#assassin

Postautor: ttomasz » śr lut 02, 2011 6:27 pm

przecież właśnie większość wielbi Fear of the Dark i Wicker Man, ew. Run to the Hills, ale Number całościowo to jazda nie do strawienia dla sezonów
Zgadzam się.
We get so close near enough to fight
When Ottoman gets me in his sights
I'm king Sobieski, I will bring them doom
Christian Europe will be free soon!

Awatar użytkownika
Zilian
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Zilian » śr lut 02, 2011 7:10 pm

No dobrze tylko hmm no dobra może inaczej mamy np taką płytę Piece Of Mind - i (nazwijmy ich "słabsi fani") znają sobie z niej The Trooper czy tam Flight Of The Icarus i jest git. Ale ta płyta to nie tylko te dwa utwory i warto by było zapoznać z całym materiałem na płycie. To tak jakby jeść tylko jedna pizzę w Pizzeri gdzie jest do wyboru 30 innych i podniecać się tylko jedną z nich (nie koniecznie najlepszą) Może Piece Of Mind nie był najlepszym przykładem ale FOTD na pewno nim jest. Za co głównie znana jest za tytułowy utwór, co wzbudza pisk fanek i skandowanie fanów na koncercie FOTD. Właśnie słucham tej płyty po baaardzo długiej przerwie, zraziłem się do niej właśnie przez to zafascynowanie i ciągłe mówienie o FOTD. I potem jest tak że pisze się z kimś czy tam rozmawia i zacznie mówić o FOTD to zaraz świetny utwór, zajebisty utwór, nie no wymiatają... A znasz K inne ? :| Kiedyś też bardzo go lubiłem nie będę ukrywał ale po tylu latach obcowania z IM FOTD to dla mnie Childhood's End, Chains Of Misery, na pewno 3 pierwsze kawałki które po prostu wymiatają. FOTD to jeden z fragmentów świetnej płyty i najgorsze jest to że o tym się zapomina. Tak więc warto poznawać nie tylko te utwory których słuchają wszyscy, ale też innych bo może znajdziemy coś bardziej odpowiedniego dla siebie :) Takiego naszego hita jak Trooper, RTTH czy FOTD. Tutaj raczej wszyscy znają twórczość IM na wylot więc tyczy się to raczej do "początkujących fanów" :)

Awatar użytkownika
gumbyy
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: gumbyy » śr lut 02, 2011 8:01 pm

No dobrze tylko hmm no dobra może inaczej mamy np taką płytę Piece Of Mind - i (nazwijmy ich "słabsi fani") znają sobie z niej The Trooper czy tam Flight Of The Icarus i jest git.
Ale skąd możesz wiedzieć, co inni znają, a czego nie znają? Jak ktoś słucha dłużej tego zespołu, to pewno zna całe płyty, a jak ktoś nie słucha to co najwyżej zna jakieś pojedyncze utwory.

Czy w tym drugim przypadku możemy mówić, że ta osoba nie docenia innych kawałków? Jakoś zapętliłeś się w tym temacie ;)

ZłapanyWCzasie
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: ZłapanyWCzasie » śr lut 02, 2011 8:48 pm

Akurat Piece of Mind to jest taki album gdzie jest pewna płynna całość, z pierwszych pięciu albumów, zdecydowanie wg.mnie najbardziej ten jest zbliżony do pewnego konceptu gdzie każdy utwór przechodzi płynnie w następny...to moje zdanie,tak uważam.
Właśnie Piece of Mind,Somewhere in Time i 7th Son to takie najbardziej dopracowane albumy Ironów, gdzie każdy dźwięk i każdy zaśpiew Bruce'a to taka czysta moc .
Number of the Beast i Powerslave wg.mnie to albumy w których większą rolę odgrywa mówiąc wprost kopanie dupy,takie klasyczne radosne Ironowskie heavy.

I jeszcze raz podkreślam,wybór na singiel i wybór setlisty ma ogromny wpływ na to jak kształtują się gusta ludzi,to,że mamy okazję jakiś utwór przesłuchać setki razy przez obecność na wykonaniach live ma wpływ na gusta ,na odbiór.
Wyobraźmy sobie ,że singlem z TNOTB jest Invaders a nie Run to the Hills,a na 7th Sonie Only the Good Die Young a nie Evil that Man Do...przykład,tylko

Awatar użytkownika
gumbyy
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: gumbyy » śr lut 02, 2011 8:59 pm

I jeszcze raz podkreślam,wybór na singiel i wybór setlisty ma ogromny wpływ na to jak kształtują się gusta ludzi,to,że mamy okazję jakiś utwór przesłuchać setki razy przez obecność na wykonaniach live ma wpływ na gusta ,na odbiór.
Nieprawda... prosty przykład na mojej osobie:

Metallica i kawałek "Nothing Else Matters" - w tv/radio swego czasu leciał cały czas, na każdym koncercie go grają, również jako singiel wydany. I co? Ja mam uczulenie na ten kawałek i nie jestem w stanie przesłuchać go w całości...

Nie widzę związku z tym, że coś często leci np w radio, a zmianą mojego gustu. To jak Tobie ktoś Feela będzie puszczał non-stop to w końcu polubisz to??

Awatar użytkownika
ttomasz
-#assassin
-#assassin

Postautor: ttomasz » śr lut 02, 2011 9:04 pm

Wyobraźmy sobie ,że singlem z TNOTB jest Invaders a nie Run to the Hills,a na 7th Sonie Only the Good Die Young a nie Evil that Man Do...przykład,tylko
Moim zdaniem to ma wielki wpływ na popularność utworu. Wymienione utwory nie odbiegają poziomem od singli, w wielu przypadkach wręcz przeciwnie.
Można nie lubić Nothing Else Matters, ale nie zmienia to faktu, że wśród słuchaczy mety jest bardziej popularny niż inny (nie mówię tu o prawdziwych fanach, bo u nich sytuacja jest pewnie taka jak u nas, czyli lubimy prawie wszystkie).
We get so close near enough to fight
When Ottoman gets me in his sights
I'm king Sobieski, I will bring them doom
Christian Europe will be free soon!

ZłapanyWCzasie
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: ZłapanyWCzasie » śr lut 02, 2011 9:04 pm

No dobra,ale podałeś wyjątkowo skrajny przykład.

No ale można wytłumaczyć np,że większość osób wręcz odruchowo takie kawałki jak Invaders,Quest for Fire,The Duellists czy Only the Good Die Young traktuję jako gorsze na płytach,dlatego,że jedyna okazja ich usłyszenia to płyta studyjna.
Tymbardziej, zę Iron Maiden to przykład kapeli która na żywo sprawdza się lepiej niż studyjnie.

I to idzie w drugą stronę, gdyby Run to the Hills,Wrathchild czy ....Fear of the Dark znalibyśmy tylko z wersji studyjnej to te kawałki nie byłyby w połowie tak popularne.

Awatar użytkownika
Zilian
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Zilian » śr lut 02, 2011 9:26 pm

Ja ze ZłapanyWCzasie się zgadzam. Set lista ma wpływ na popularność danego utworu tak samo jak single, dzięki temu co możemy na koncercie osłuchać się poznać utwór a on zdobywa popularność. Chodzi nawet o to że ktoś nie wiem przykład lubi pierwsze 4 płyty Maidenów reszty nie zna nagle usłyszy na koncercie The Wicker Man i pomyśli o ja pierdziele ale kosmos i zapozna się z albumem. Ludzie którzy w ich twórczość siedzą wiele lat znają ich dzieła ale dla nowych fanów było by to obcowanie z czymś nowym. Co do Nothing Else Matters to w sumie sytuacja jest podobna do FOTD z tym tylko że FOTD nie puszczają w radio. Tam i tu publika wariuje jak zaczynają je grać na koncertach. Dlaczego ? Bo są popularne, osłuchane i są po prostu dobre ale jest też wiele innych dobrych kawałków z którymi warto by się było zapoznać w wersji live.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: gumbyy » czw lut 03, 2011 2:34 am

Ale rozmawiamy o popularności kawałków wśród "przypadkowych" słuchaczy, czy niedocenianiu przez fanów którzy znają twórczość na wylot?

ZłapanyWCzasie
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: ZłapanyWCzasie » czw lut 03, 2011 7:54 am

Między jednymi i drugimi jest jeszcze spora przepaść ,jeśli zaliczasz do całej twórczości zaliczasz wszystkie płyty studyjne,koncertowe,epki,b-side,niewydane rzadkie nagrania,nieoficjalne koncerty itd.
Nie wiem zresztą jak oceniane utwory, czy tylko wersję studyjną,czy też koncertowe,bo jak dla mnie świadczy o klasie utworu to jak wypada na koncertach,choć oczywiście wersję studyjną jakoś tam oddzielam

Awatar użytkownika
Zilian
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: Zilian » czw lut 03, 2011 9:26 am

Ale rozmawiamy o popularności kawałków wśród "przypadkowych" słuchaczy, czy niedocenianiu przez fanów którzy znają twórczość na wylot?
Rozumiem tylko chodzi mi o to że przypadkowy słuchacz raczej usłyszy jeden z utworów które IM gra na koncercie albo innych hmm z tego worka jak to ktoś gdzieś powiedział "odgrzewanych kotletów" Taki słuchacz będąc na koncercie usłyszy na 100% HBTN, RTTH, Iron Maiden, Troopera. I patrząc na setlisty koncertowe z wielu tras tacy przypadkowi fani cały czas słyszą te utwory, są z nimi osłuchani i to im wystarcza a o reszcie twórczości się zapomina. Ja to w taki sposób widzę.

ZłapanyWCzasie
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt wrz 06, 2011 5:06 pm

Total Eclipse na pewno

a jak genialnie wypadał na żywo

http://www.youtube.com/watch?v=xquObDhyXyI

jeszcze z całą pewnością Sea of Madness

też wersja live

http://www.youtube.com/watch?v=ZPIdeY8gg7Y niesamowite...
Ostatnio zmieniony wt wrz 06, 2011 5:15 pm przez ZłapanyWCzasie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
erni13
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: erni13 » wt wrz 06, 2011 5:13 pm

Total Eclipse jest niedoceniane chyba nawet przez zespol. Grane ostatnio tysiac lat temu, dodatkowo odstapilo miesjca na plycie dla nieznacznie gorszego, lecz jednak slabszego ,,Gangland´´. Ja dalbym na pewno ,,Phantom of the Opera´´. Czekam kiedy ponownie zagraja ten utwor na zywo. Pierwszy epik, i chyba w trojce ulubionych. Utwor dobrze spiewany przez Paula, jak i Dickinsona na zywo. Ciekawie wyglada na mlodzienczej ,,Iron Maiden´´ .

ZłapanyWCzasie
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: ZłapanyWCzasie » wt wrz 06, 2011 5:16 pm

Nie no to raczej nie jest niedoceniany utwór, jeśli faktycznie tak teraz jest,to dramat, to przecież obok Hallowed Be thy Name największy klasyk zespołu.

Awatar użytkownika
erni13
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: erni13 » wt wrz 06, 2011 5:24 pm

Wiesz, gdy zaczynalem przygode z zespolem, Phantom of the Opera poznalem stosunkowo pozno. Utwor pod wzgledem popularnosci nawet do piet nie dorasta takiemu ,,Fear of The Dark ´´. Moze dlatego, ze nie spiewa go Bruce. Nie mozemy wyobrazic sobie koncertu bez wymienionego Hallowed Be Thy Name, co jest zrozumiale, ale coraz czesciej nie moge wyobrazic sobie koncertu Z Phantomem...

Wróć do „Forum Główne”