Piece Of Mind

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

???

Kocham bezgranicznie :D
43
44%
Kocham :D
53
54%
Do Wora :D
2
2%

Liczba głosów: 98

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Re: Piece Of Mind

Postautor: Mr. M » wt mar 28, 2017 1:14 pm

Dla mnie poza Eagles i Trooperem cały album to takie 6.5/10. Solidnie, fajnie, ale bez pojary.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Dla mnie nr 3 dyskografii. Quest for Fire i Sun and Steel mają ten problem, że reszta albumu jest tak wspaniała, że wydają się średnie... ale gdyby wrzucić je na którykolwiek z ostatnich czterech albumów, to na każdym byłyby w ścisłym topie :mryellow:
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » wt mar 28, 2017 1:20 pm

ale gdyby wrzucić je na którykolwiek z ostatnich czterech albumów, to na każdym byłyby w ścisłym topie :mryellow:
To samo, choć ja Revelations stawiam najniżej, nie wiem co mnie podkusiło by głosować na Quest, ale od następnej rundy Revelations.Top 2-3 ich płyt imo również :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » wt mar 28, 2017 2:07 pm

Dla mnie poza Eagles i Trooperem cały album to takie 6.5/10. Solidnie, fajnie, ale bez pojary.

Dla mnie nr 3 dyskografii. Quest for Fire i Sun and Steel mają ten problem, że reszta albumu jest tak wspaniała, że wydają się średnie... ale gdyby wrzucić je na którykolwiek z ostatnich czterech albumów, to na każdym byłyby w ścisłym topie :mryellow:
W porównaniu z wydanymi "obok" The Number czy Powerslave nie ma w ogóle pojary. Die With Your Boots On to jeden ze słabszych rockerów Maiden, Ikar jest klimatyczny, ale brakuje mi w nim czegoś, Revelations jest przeceniany, Quest ma słabiutki refren, Still Life jest taki... zwykły.

Co innego takie zamiatające wszystkim Aces High, Flash i Duelist też o wiele bardziej mi się podobają, nie wiem czy ta płyta to nie jest szczyt Iron Maiden pod względem gitar. No i wybitne Powerslave i Rime...
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » wt mar 28, 2017 2:30 pm

Ciężko powiedzieć gdzie były najlepsze gitary od PoM do Synka, wszędzie był ten progress i wszędzie brzmiały niesamowicie inaczej.Panowie mieli tyle pomysłów, że głowa mała.U mnie też ikar ostatnio stracił, ale Die With Your Boots On to na pewno nie jest jeden ze słabszych utworów, przecież ten wałek wciąga 85 % nagrań z lat 1990-2016 imo.Dramatyczny wokal Bruce'a wyeksponowany bas, chłostająca perka i te wymiany solówek, istny ogień ! Still Life ma ten mroczny klimat niczym z okładki, ma w sobie coś niepokojące, ta dramaturgia...

Lecz gusta są różne, siostra też nigdy nie przepadala za PoM, za to wszystkie inne z lat 80 łykała w całości, no moze jeszcze poza debiutem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » wt mar 28, 2017 3:12 pm

On to na pewno nie jest jeden ze słabszych utworów
Chodziło mi o to, że jest jednym ze słabszych rockerów. W latach 1990-2016 było ich bardzo mało. Ale naprawdę, podoba Ci się bardziej niż całe Brave New World i Book of Souls? O.o
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » wt mar 28, 2017 3:14 pm

Tego drugiego nie słuchałem więc się nie wypowiem :j, od całego BNW raczej nie, ale bardziej podoba mi się od 5-7 utworów jak na tą chwilę szybko przeliczę :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » wt mar 28, 2017 3:41 pm

https://www.discogs.com/Iron-Maiden-Pie ... ster/18823

205 wersji albumu, ciekawe czy ktoś na świecie jest co ma wszystkie, zaraz zobaczymy który album ma najwięcej wersji.

Ciekawe który okaz jest najrzadszy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pz
-#nomad
-#nomad

Postautor: pz » wt mar 28, 2017 8:00 pm

Dla mnie też jedna z lepszych płyt, chociaż obecnie do top 3 się nie łapie. Ta płyta świetnie brzmi i bardzo dobrze się jej słucha w całości. Mój numer jeden z niej (od samego początku) to zdecydowanie Where Eagles Dare. Pamiętam też, że kiedyś (wiele lat temu) strasznie denerwował mnie Die With Your Boots On, trochę czasu minęło zanim się do niego przyzwyczaiłem, a teraz jest mocnym punktem płyty. Dwa odstające (ale nieznacznie) to Sun and Steel i Quest For Fire.
Plany na 2019:
09: Aria, Sortilege, Omen (14 Pyrenean Warriors), Aria (20 Tallin), Turbo (21 Wrocław), Airbourne (25 Warszawa), Blaze (26 Lublin)
10: Dog Eat Dog (3 Warszawa), MJL (24 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
11: T.Emmanuel (6 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
12: NK (gdzieś się na pewno trafi)

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » wt mar 28, 2017 8:55 pm

Tego drugiego nie słuchałem więc się nie wypowiem :j, od całego BNW raczej nie, ale bardziej podoba mi się od 5-7 utworów jak na tą chwilę szybko przeliczę :)
O rany JESZCZE nie słuchales TBOS? :shock:
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » wt mar 28, 2017 9:37 pm

Nie, mam płyty które zostały wydane w 2013 a ja jeszcze ich nie otworzyłem, wiec na spokojnie ;)

Żeby się to kupy trzymało i nie było offa, to powiem, że partie Nicko na tym albumie nie są jakoś strasznie pogmatwane ale mają to coś to jajo jakąś taką dorosłość w brzmieniu :lol: to już inny zespół niż na Numberze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hospes
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Hospes » wt mar 28, 2017 9:58 pm

Gdyby założyć, że słabsze utwory jak "Sun and steel" i "Quest for fire" miałyby być lepszymi np. na ostatnim albumie, to ten pierwszy - owszem - mógłby konkurować z "Death or glory" (najniżej przeze mnie ocenianym z ostatniego wydawnictwa), ale "Quest for fire" już nie, podobnie jak z każdym innym utworem z "The book of souls". Ale to tak na luzie :-)
Dla mnie "Piece of mind" to przede wszystkim "To tame a land" i "Flight of Icarus" - nagrania znakomite, kilka pozostałych z płyty troszkę odstaje, lecz są po prostu dobre, a na końcu takie sobie średnie "Quest for fire". Ogólnie cały album to jedne z lepszych wydawnictw IM, ale nie wskazałbym, że najlepszy, zresztą bardzo trudno mi taki sztywny ranking albumów złożyć, od najlepszego do najsłabszego.
"Still my heart calculate and pray"

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » śr mar 29, 2017 12:51 pm

Według mnie zdecydowanie nie. Quest for Fire i Sun and Steel to byłyby na ostatnich czterech płytach jedne z najsłabszych (albo najsłabszych - zależy od płyty) utworów. To jest mniej więcej poziom Speed of Light z TBOS, Alchemista z TFF, Different World z AMOLAD czy Wildest Dreams z DOD jeśli mamy się zawęzić do tych czterech ostatnich płyt. A nawet te utwory w jakichś kwestiach są dla mnie lepsze od Quest for Fire i Sun and Steel, chociażby np. solówki wyglądają w nich sporo lepiej moim zdaniem.

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » śr mar 29, 2017 1:06 pm

No cóż, dla mnie Quest for Fire i Sun and Steel to też poziom Different World, z tym że to mój nr 4 na AMoLaD, biorąc pod uwagę większość nieudanych utworów na tym albumie :wink: A od Speed of Light, Wildest Dreams czy The Alchemist są nieporównywalnie lepsze. Może z tą ścisłą czołówką przesadziłem, ale top5 na każdym albumie na pewno. Np. na takim The Book of Souls tylko tytułowy, IESF, TRatB i Empire byłyby lepsze, czyli nr 5 akurat.
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » sob kwie 01, 2017 4:09 pm

Nawet jak Quest to słaby refren, to solówka tam miażdży, mimo że krótka.

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » sob kwie 01, 2017 4:20 pm

Sa 2 solowki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » sob kwie 01, 2017 9:34 pm

Harmonie unisono przed tym "głównym" solo też liczysz jako solówkę?

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » ndz kwie 02, 2017 3:14 am

Są dwa sola, wejdź na maiden revelations czy coś takiego, tam miałeś pełną rozpiskę solówek, były 2 sola :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » ndz kwie 02, 2017 3:30 am

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » ndz kwie 02, 2017 11:36 am

Są dwie solówki w Quest for Fire.

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » ndz kwie 02, 2017 10:13 pm

Zależy, co mamy liczyć jako solówkę. Bo dla mnie ta część, która jest po 2. refrenie nie kwalifikuje się jako solówka.

Wróć do „Forum Główne”