The Final Frontier

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

The Final Frontier

Postautor: Nomad » ndz cze 10, 2007 2:12 am

Od premiery AMOLAD minął już prawie rok.
Czy jest mniej więcej wiadomo kiedy Ironi szykują się do nagrania kolejnej płyty studyjnej?
Ostatnio zmieniony czw mar 04, 2010 9:33 pm przez Nomad, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: The Final Frontier

Postautor: Dziku » ndz cze 10, 2007 2:25 am

Podejzewam, ze 2009 najwczesniej.
Myslalem ze w tym temacie bedziemy rozmawiac o tym jaka ma byc nastepna plyta studyjna. Wiec powiem od siebie: Powerslave :D
Uwazam ze stylistyka plyt jaka ironi przyjeli po X factor zostala wyczerpana, nie nagraja nic lepszego od AMOLAD, wiec lepiej niech nagraja rasowa heavy metalowa plyte.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: The Final Frontier

Postautor: Nomad » ndz cze 10, 2007 2:32 am

Zgadzam się, marzy mi się by opener nowej płyty to był rasowy heavy-metalowy rozpieprzacz, tak żeby koncerty na trasie zaczynały się ogniście, (niestety DW nie spełniał swojej roli za bardzo) by jak ktoś kiedyś napisał "muzyka Ironów rozwalała ściany sąsiadom adeptów heavy-metalu", ogólnie by atakowali tą swoją muzyką, Bruce powinien śpiewac tak jak na solowych płytach, zadziornie, w niskim rejestrach, no bo wiadomo że górki takie jak na PoM czy Powerslave to już raczej nierealna sprawa.
Taki układ 6 krótkich utworów i 2-3 dłuższe uważam za idealny.
Ironi po ostatnich płytach gwałtownie zwiększyli ilosć długich utworów i myślę że jest ich już aż nadto, tym bardziej że gdy na płycie występuje taki jeden to lepiej się go słucha, co za dużo to niezdrowo.

ps.żeby nie było AMOLAD nie jest złą płytą,od jakichś 2 miesięcy lepiej na niego patrzę, ale w każdym razie oczekuje czegoś innego od IM, tak jak kiedyś udowodnili że stać ich na coś innego niż tylko galopady heavy-metalowe ,tak teraz niech udowodnią że jeszcze potrafią kopać.

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1694
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: The Final Frontier

Postautor: Kuba » ndz cze 10, 2007 6:16 am

No jeśliby wierzyć zapewnieniom Steve`a to kolejna płyta będzie tą ostatnią :razz: ;-)

I mam nadzieje że Maideni znów nas czymś zaskoczą :cool:

A zjadania własnego ogona czy oglądanie się za siebie ( nagrywanie czegoś co już było ) mnie nie interesuje :???: Mam nadzieje że wyskoczą z czymś takim ( oczywiście utrzymanym w heavy-metalowej stylistyce ) czego nikt by się nie spodziewał :shock: Z czym ?!? Nie wiem :neutral: To już ich "problem" :lol:

W każdym bądź razie mi się rozwój tego zespołu podoba i po ostatniej płycie widzę że stać ich jeszcze na nagrywanie wielkich ( może już nie przełomowych ) rzeczy :razz:

Ale pewnie jak już ktoś zaznaczył....pewnie dopiero gdzieś w okolicach 2009/2010 roku ;-)
Do tego czasu jeszcze przed nami ze dwie płyty live ( ciesze się :beer ) , 3 wydawnictwa DVD ( również się ciesze :beer ) i 2 płyty typu Best of ( tu się chyba nikt nie cieszy :???: )

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: The Final Frontier

Postautor: Abstract » ndz cze 10, 2007 9:49 am

Z tego co pamiętam to chyba Janick w jakimś wywiadzie krótko po wydaniu AMOLAD powiedział ,że na następcę nie będziemy wcale tak długo czekać. Może następna płyta wyjdzie szybciej niż nam się wydaje? 2008?

Dani Filth
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 863
Rejestracja: pn sie 28, 2006 7:34 pm

Re: The Final Frontier

Postautor: Dani Filth » ndz cze 10, 2007 11:32 am

Żeby złamali wszystkie konwencje! Postawili na nowoczesne i ostre brzmienie, wyeksponowali perkusje. Może jakiś concept-album z odrobiną klimatu (klawisze, chór)?! :twisted:
Nemesis...as one we stand!!

Chudy
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1930
Rejestracja: czw mar 02, 2006 7:37 pm
Skąd: Z gabinetu

Re: The Final Frontier

Postautor: Chudy » ndz cze 10, 2007 11:39 am

A mi się jakos nie chce wierzyć, ze to będzie ostatnia płyta. Chciałbym coś podobnego do SSOASS.

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: The Final Frontier

Postautor: Szymon » ndz cze 10, 2007 11:55 am

bedzie ostatnia plyta, nie dadza rady nagrac wiecej - braknie im czasu.
2008 - trasa LAD lub Golden Years
2009 nowa plyta i trasa promujaca 2009 lub 2009/2010
2010 lub 2011 trasa pozegnalna best of i to bedzie koniec moim zdaniem, chyba ze popyt na Maiden grajace 60-70 minut koncert bedzie tak wielki, ze pociagna to jeszcze kilka lat dluzej.
Ja sie juz nie moge doczekac ostatniego koncertu, w koncu odpadnie jeden z wiekszych moich wydatkow :) Ale na ostatni koncert jade chocby to fortune kosztowalo ;)

Paolo
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 102
Rejestracja: wt sty 17, 2006 9:39 am
Skąd: Łódź

Re: The Final Frontier

Postautor: Paolo » ndz cze 10, 2007 12:16 pm

Ostatnia plyta powinana być taka, żeby Bruce mógl ja jakoś zaspiewać na żywo. Teraz jest w niezlej kondycji, fakt, ale niektóre utwory z AMOLAD np. Pilgrim nie byly dla niego zbyt proste. Po co nagrywac cos super ekstra, żeby pózniej sie tym dławić? Płyta na pewno bedzie dobra, ale nie najlepsza, lata robią swoje. Niech ładnie zakończą krierę ;)
<ONS3

Dani Filth
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 863
Rejestracja: pn sie 28, 2006 7:34 pm

Re: The Final Frontier

Postautor: Dani Filth » ndz cze 10, 2007 12:20 pm

Ciekawe, czy po (broń szatanie) ostatniej płycie Maiden, Bruce dalej będzie nagrywał płyty solowe...Oby ;-)
Nemesis...as one we stand!!

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: The Final Frontier

Postautor: Mr.Hankey » ndz cze 10, 2007 12:31 pm

co za dużo to niezdrowo
Być może kierując się właśnie tą maksymą Maideni przestali nagrywać któtkie, szybkie numery.
A co do następnej płyty, to idę o zakład, że nie będzie ostatnią. Nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Co do zawartości, to nie ma co liczyć na powrót do korzeni, bo zwyczajnie nie jest to w stylu Maiden z czego bardzo się cieszę. Lata osiemdziesiąte minęły i już nie wrócą.
Marzy mi się, aby następny album był najbardziej skomplikowaną płytą Maiden. Nie mówię, że mają to być jakieś niesamowicie długie kawałki, ale ze zmienną struktura i licznymi zmianami tempa. Fajnie gdyby nagrali jakiś concept, coś na styl SSOASS. No i mogliby się pokusić o jakieś dodatkowe elementy nadające klimatu, typu symfonia, a może nawet elementy chóru.
A kiedy miałoby się to ukazać? Myślę, że nie wcześniej niż w 2009. W wakacje 2008 odbędzie się wielka trasa Golden Years, potem jakaś przerwa i pewnie w połowie 2009 chłopaki wejdą do studia, aby wydać album tuż przed świętami. Taką mam wizję.

Awatar użytkownika
qracoss
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 726
Rejestracja: pt paź 06, 2006 3:47 pm
Skąd: Amsterdam

Re: The Final Frontier

Postautor: qracoss » ndz cze 10, 2007 12:41 pm

....dobra wizja,ale po mojemu poczekamy jeszcze minimum poltorej roczku na nowe cacko maiden

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1560
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: The Final Frontier

Postautor: Madril » ndz cze 10, 2007 1:06 pm

bedzie ostatnia plyta, nie dadza rady nagrac wiecej - braknie im czasu.
2008 - trasa LAD lub Golden Years
2009 nowa plyta i trasa promujaca 2009 lub 2009/2010
2010 lub 2011 trasa pozegnalna best of i to bedzie koniec moim zdaniem, chyba ze popyt na Maiden grajace 60-70 minut koncert bedzie tak wielki, ze pociagna to jeszcze kilka lat dluzej.
To jest chyba najbardziej prawdopodobny bieg wydarzeń.
Ale na ostatni koncert jade chocby to fortune kosztowalo ;)
Nie Ty jeden, nie Ty jeden... :beer

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: The Final Frontier

Postautor: Nomad » ndz cze 10, 2007 2:08 pm

Może to i będzie ostatnia płyta,ale napewno nie przestaną koncertować, po pierwsze gruba kasa,a po drugie po co rezygnować z czegoś co się lubi a widać zę to lubią.

Ja myślę że mogą zrobić studyjny album w 2008 r. na jesień ,zimę ,styczeń i luty trasę po halach, a w 2009 r. na wakacje trasę Golden Years.

Tylko nie od chóry, klawisze(co innego syntezatory) czy super skomplikowane utwory, wyszłoby komicznie wg.mnie. Liczę na dobry heavy-metalowy album coś na stylu Brave New World czy Accident of Birth.

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: The Final Frontier

Postautor: Stranger » ndz cze 10, 2007 3:11 pm

Wiele wskazuje na to ze to bedzie ich ostatnia plyta. Mimo iz popularnosc Maiden jest na tyle duza ze mogliby spokojnie wypelniac hale i zdobywac zlote plyty przez kolejne lata. W przyszlym roku szykuje sie duza trasa Golden Years, po ktorej byc moze zespol wejdzie do studia by przygotowac album na wiosne 2009. Trasa albumowa + 3 czesc trasy historycznej potrwalaby do 2010 roku. Jesli glos Brucea bedzie slabnac ciagle w tym samym tempie jakie obserwujemy od ostatnich paru lat to szanse aby za jakies 5 lat mieli nagrywac kolejny album sa nikle. Chyba ze zmienia w miedzy czasie zupelnie styl i zrezygnuja z wyniszczajacych wysokich partii wokalnych ktorych Bruce juz nie jest w stanie udzwignac. Choc kompozycje na pewno byly by na wysokim poziomie.

Trzeba jednak pamietac ze rozmowy o ostatniej plycie Maiden byly juz 15 lat temu, a sam Steve w wywiadzie telewizyjnym w 1995 roku mowil ze Maiden mogloby grac dalej nawet 5 czy 7 lat. Jak widac i on nie docenial mozliwosci tego zespolu skoro graja 12 lat i maja sie ciagle dobrze.
Can The End Be At Hand?

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: The Final Frontier

Postautor: Nomad » ndz cze 10, 2007 3:17 pm

W 1995 r. to on nie wiedział żę Bruce wróci, a wiadomo jak komercyjnie stali z Blazem no i jak wyglądąły te koncerty.

Oni jeszcze nie są tacy starzy to po pierwsze,a po drugie mogli by zrezgynować z tego biegania ciągłego,wtedy mogli by zagrać zawsze te 15 minut więcej koncertu.
Są w dużo,dużo lepszej kondycji niż taki Ozzy czy Stonesi, pewnie tez w lepszej niż AC/DC czy Motorhead więc to jest ich plus. Nigdy nie przesadzali z używkami, i to myślę będzie procentowało.
Mogą grać nawet trasy co 3-4 lata ale chyba tak naprawdę nigdy z tych koncertów nie zrezygnują.

Zygmunt
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 403
Rejestracja: sob lip 08, 2006 1:24 pm

Re: The Final Frontier

Postautor: Zygmunt » ndz cze 10, 2007 3:26 pm

Trzeba jednak pamietac ze rozmowy o ostatniej plycie Maiden byly juz 15 lat temu, a sam Steve w wywiadzie telewizyjnym w 1995 roku mowil ze Maiden mogloby grac dalej nawet 5 czy 7 lat. Jak widac i on nie docenial mozliwosci tego zespolu skoro graja 12 lat i maja sie ciagle dobrze.
Dokładnie. Jak Bruce i Adrian wrócili w 1999 do zespołu to dla angielskiego Metal Hammera Adrian mówił, że kto wie czy Maideni nie pograją jeszcze przez 4 czy 5 lat jak będzie zapotrzebowanie. Poza tym stara gwardia, taka jak Saxon, Judas Priest, Dio, Deep Purple nadal nagrywa płyty i koncertuje. Oni wszyscy chyba tak podświadomie się nawzajem dopingują i nikt pierwszy nie chce złożyć broni i zawiesić działalności :)

Bruce oczywiście musi zacząć śpiewać w niższych rejestrach i mogą jeszcze pociągnąć kilka lat. Może niech zaczną mniej biegać po scenie i dawać koncerty 100-105 minutowe, to dłużej pograją. Dopóki ich to będzie cieszyć, a zapotrzebowanie koncertowe będzie, to nie przestaną. Gdzieś w jakimś anglojęzycznym wywiadzie czytałem niedawno, że rozmawiali między sobą luźno o koncertowaniu i Janick powiedział, że on by tak mógł bez końca z czym zgodził się chyba Nicko. Wierzę i myślę, że ta płyta nie będzie ostatnia. Ciężko jest przechodzić na emeryturę i przyznać się przed samym sobą, że się jest już za starym hehe.

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: The Final Frontier

Postautor: Nomad » ndz cze 10, 2007 3:28 pm

Im cięzko,a Nam to dopiero, tymbardziej dla ludzi, którzy dopiero mają pierwszy koncert IM przed sobą, ktoś sobie myśli -" taka ironia losy, akurat jak ja chcę jeździć to oni kończą ".
Ostatnio zmieniony ndz cze 10, 2007 3:30 pm przez Nomad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: The Final Frontier

Postautor: Mr.Hankey » ndz cze 10, 2007 3:29 pm

Tylko nie od chóry, klawisze(co innego syntezatory) czy super skomplikowane utwory, wyszłoby komicznie wg.mnie.
Komicznie to by wyszło:
gdyby powstało Powerslave połączone z Numberem
Powrót do lat 80' byłby zwyczajnym krokiem w stecz. Z resztą nie ma chyba kapeli, której powrót do korzeni wyszedłby na dobre. Niech się rozwijają. Szukają nowych rozwiązań i nowych środków.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1813
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: The Final Frontier

Postautor: wojteq » ndz cze 10, 2007 3:35 pm

mnie się wydaje, że w 2008 zagrają trasę GY (gdzieś tak marzec - październik/listopad), a w styczniu/lutym 2009 wejdą do studia, płyta nowa ukaże się, podobnie jak AMOLAD na jesień '09. Moim zdaniem będą kontynuować styl AMOLAD, może pójdą bardziej w kierunku tego co robi Bruce na solowych albumach (trochę skrócą utwory, ale poziom "skomplikowania" utworów będzie taki jak w AMOLAD)
Fajnie gdyby nagrali jakiś concept, coś na styl SSOASS
mnie się wydawało, że AMOLAD to był właśnie concept album nt. wojny itp.

Co do zakończenia IM po 15 albumie, to myślę, że jeszcze trochę potem pograją, 3 trase historyczną, potem albo stwierdzą, że nadal kochają to co robią i tworzą nową płytę, albo grają pożegnalną trasę, po czym po 3-4 latach grają znów, gościnnie gdzieś tam, i tak będą grali jeszcze od czasu do czasu, aż Eddie nie wyjdzie z grobu i ich zabierze ze sobą :twisted:

AVE!!!! :rocx


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości