Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: IM_Power » czw sie 05, 2010 12:04 pm

Mam ciekawy pomysł, chodzi o to żeby każdy tutaj napisał swoje ulubione kompozycję z lat 2000-2006 i wraz z ukazaniem się Final Frontier porównał utwory z tej płyty do swoich ulubionych utworów z płyt Iron Maiden po reunion. Tzn chodzi o to by sprawdzić czy np. w grupie 10 ulubionych utworów Ironów z lat wtedy już 2000-2010 znajdą się utwory z Final Frontier oraz ewentualnie jak mają się utwory z tej płyty do ogółu kompozycji z trzech ostatnich płyt

jeśli chodzi o mnie to taka 10 by wyglądała tak

Ghost of Navigator-bo to mój ulubiony utwór z ostatnich płyt w ogóle,jest niesamowity,genialne partie wokalne ,w średnich rejestrach ,znakomite linie melodyczne bogate w zaskakujące zwroty akcji
Brave New World-poprostu kwintesencja "nowego" Iron Maiden,porządne nie nudzące intro, świetne rozwinięcie, znakomity Bruce i wzorowe solówki, potem patent na podobne kompozycje się nie zawsze udawał
Dream of Mirrors-jedyny w swoim rodzaju klimat,pewne nawiązanie do Seventh Sona jak dla mnie, świetne budowanie nastroju, znakomite przyspieszenie, perfekcyjny wokal,znowu na tym albumie
The Nomad-rewelacyjny epicki utwór w którym dokonano dużej sztuki,z jednej strony utwór ma cechy ostrego kawałka rockowego z drugiej zachwyca wielowątkowością, majestatycznym klimatem i kunsztem np.w solach gitarowych,do tego dodać należy rewelacyjny klimat budowany przez wszystkich muzyków
Dance of Death-nie jest to tak rewelacyjny epik jak Nomad czy choćby Sign of the Cross,no ale na pewno kolejna bardzo udana kompozycja, ciekawie przedstawiona historia, fajny patent z brakiem refrenu i świetną melodią zamiast niego, świetna część instrumentalna ,ogólnie bardzo dobrze wyważona całość
Face in the Sand-mój cichy faworyt na Dance of Death, utwór zapomniany...niesłusznie, od początku bardzo mi się spodobał ,za bogatą część wokalną, gdzie Bruce śpiewa trzy niezależnie od siebie melodie przechodząc do refrenu ,piękne solo Adriana i ogólnie świetne partie instrumentalne i miły akcent w postaci "ooo"
Paschendale-trudny w odbiorze utwór,ale jak już chwyci to tak zostanie w pamięci, mocny,ciężki, znakomicie zaśpiewany ,jedynie może słabiej trochę jest w części instrumentalnej ,ale ogólnie wzorcowa kompozycja ,z potężnym co zdarza się Ironom coraz rzadziej refrenem
Reincarnation of Benjamin Breeg-wydawać by się mógł prosty ,bez jakichś efektownych momentów,ale z czasem stwierdziłem ,że to prawdziwy klasyk, bardzo udane intro trochę przywołujące czasy SiT/7th Son, znakomity mocny głos Bruce'a i ogólny klimat który dał temu utworowi wielki potencjał koncertowy
Legacy-już tak kończąc, poprostu najbardziej udana kompozycja na A Matter...nie zawodzi ani wokal,ani część instrumentalna,która przywołuję na myśl najlepsze czasy Irons, nie czuć dłużyzny, wręcz przeciwnie, jest bardzo dobry pomysł i wykonanie jego

nieco dalej
Blood Brothers
The Mercenary
The Thin Line Between Love and Hate
Rainmaker
Age of Innosence
These Colours Don't Run
Longest Day


i z tych utworów bym wygrał coś dziesiątego,ale jakoś nie mam już siły myśleć który byłby to utwór, poziom jest zbliżony

natomiast jakby miał wybrać najmniej udane kompozycje na tych płytach byłyby to:

Montsegur
Gates of Tomorrow
Different World
Out of the Shadows
Lord of Light
i niestety El Dorado tez :cry:

po wydaniu Final Frontier uaktualnię tą listę i jestem ciekaw czy coś się zmieni
zobaczymy też jak pierwsze odsłuchania będą się miały do oceny utworów z ostatniej płyty później, bo ja np. na A Matter...zachwycałem się Pilgrimem i For the Greater...a krytykowałem Longest Day i Reinkarnację a teraz uważam odwrotnie właśnie

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: dostoevsky » czw sie 05, 2010 12:36 pm

Ulubione po reunion:

Ghost of the Navigator - kapitalne, bardzo podobny do riffu z tego kawałka jest riff z utworu Trivium - Pull Harder...
The Fallen Angel - prosty, ale świetny zarazem. Chyba żaden z tych krótszych, przebojowych kawałków Maiden po reunion nie zbliżył się do poziomu tego utworu.
The Nomad - co tu dużo mówić.. kapitalne solówki i to zwolnienie w połowie utworu
Out of the Silent Planet - super utwór jak dla mnie
New Frontier - ma klimat! uwielbiam 'wstawkę' Adriana w 10 sek... jeden z czołowych gitarzystów świata moim zdaniem... nie jest superszybki, może są gitarzyści lepsi techniczne od niego, ale ten człowiek gra na gitarze tak piękne i charakterystyczne melodie, że nikt nie jest w stanie zbliżyć się do takiego brzmienia
Paschendale - klasyk
Face in the Sand - kolejny klasyk, uwielbiam ten utwór, może nawet bardziej niż Paschendale
The Reincarnation of Benjamin Breeg - na początku 'tylko' lubiłem, ale ostatnio naprawdę zacząłem doceniać ten utwór... gdyby nie przydługie intro, to były to utwór idealny! mocne 8+/10
Lord of Light - trochę niedoceniony, a szkoda, bo jest tutaj kapitalny riff, refren, przejścia, solówki

Najsłabsze:
Brave New World
The Mercenary
Wildest Dreams
Different World
These Colours Don't Run
The Longest Day


Reszta kawałków zalicza się do dobrych/średnich. Moim zdaniem utwory w całości napisane przez Harrisa po reunion są średnie (chociaż z FTGGOG ma plusika). Najlepszym kompozytorem jest Adrian Smith. Koniec kropka. Nawet jeśli przydarzy mu się kaszana w postaci El Dorado (chociaż myślę, że utwór 'zyska' wraz z przesłuchaniem całego albumu), to i tak jego kompozycje przebijają resztę. Słychać w nich starą jak świat współpracę Smitha z Brucem, czyli to, co jest podstawą do napisania dobrego utworu.

Nie mogę doczekać się TFF!

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: IM_Power » czw sie 05, 2010 1:07 pm

jeśli brać pod uwagę tylko krótkie kawałki, to zbyt dobrze nie jest, wyraźnie widać ,że to najsłabszy element u Ironów względem bombowych utworów z lat 80 i w sumie nie tylko

jakoś tak bym je ułożył

1.The Mercenary
2.Rainmaker
3.New Frontier(faktycznie solidny i melodyjny utwór)
4.Fallen Angel
5.Wicker Man

żaden z nich nie jest jakiś rewelacyjny ,taki Lord of the Flies czy nawet Futureal niestety zjadają je na śniadanie ,co świadczy że zdecydowanie wolę te dłuższe, ale nie jestem za tym by na albumie było 4-5 utworów ponad 8 minut, 6,góra 7 tak,ale nie więcej ,dobre proporcję zostały zachowane na Brave New World

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1813
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: wojteq » czw sie 05, 2010 1:48 pm

Hmm.. na razie napiszę jak to wygląda z płytami 2000-2006 ale z oceną TFF wstrzymam się do kilkukrotnego odsłuchania, a i tak pewnie obiektywnie płytę ocenię dopiero po kilku miesiącach....

Pierwsza "10" (ale bez kolejności, tylko albumami ułożone):

Ghost of the Navigator - najlepszy kawałek z BNW, świetny na koncertach, co pokazują nagrania live
Dream of Mirrors - bardzo dobra kompozycja, również genialna na koncerty
Fallen Angel - fajny szybki kawałek, z dużym "powerem"

Dnace of Death - ciekawy utwór, z dobrym tekstem
Paschendale - jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy utwór po renunion, ale na pewno najlepszy epik od czasów "7 syna"
Face in the Sand - potęga głosu Bruce'a wychodzi tutaj w pełni, bardzo fajny utwór

These Colours Don't Run - świetny kawałek, najlepszy chyba na AMOLAD, genialny na koncertach
Brighter than a Thousand Suns - dobry utwór, ma moc
Longest Day - ma dużego plusa za tematykę, dodatkowo ciekawie skomponowany, narastający wokal = miodzio ;-)
Reincarnation of Benjamin Breeg - kolejny ciekawy utwór, nietypowy dosyć, a jednocześnie mający w sobie dużo "maidenowości"

Najsłabsze (ciężko jednoznacznie wskazać):

Mercenary
No More Lies
Age of Innocence

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: DaveM » czw sie 05, 2010 2:10 pm

Bardzo trudno będzie mi wybrać, bo to mój ulubiony okres twórczości Maiden:

Blood Brothers- Jedna z lepszych ballad w histori Maiden, bardzo klimatyczna i doskonały wokal Bruca
Brave New World- Kapitalne, nigdy nie nudzące się intro, a dodatkowy + za wykonania koncertowe, które są doskonałe głównie dzięki refrenowi..
Out Of the Silent Planet- Doskonały kawałek, na początku nie mogłem się do niego przekonać, ale gdy wreszcie udało się zakochałem się w nim, ma moc i żałuję, że tak rzadko grany na koncertach :cry:

Paschendale- Moja ulubiona piosenka Ironów, potężne riffy, przenoszą nas wprost do Belgii na front.
Montsegur- Trochę niedoceniany, ale mi wpadł w ucho juz po pierwszym przesłuchaniu, ciekawe solówki, jedynie wokal Bruca razi w niektórych momentach..
Gates Of Tomorrow- Przypomina mi trochę The Thin Line... z poprzedniej płyty, tylko że Gates jakieś takie weselsze :) :)

Longest Day- IMO najlepsza piosenka na AMOLAD, wspaniała epicka opowieśc, budowany nastrój. A także doskonała częśc instrumentalna.
Lord Of Light- kolejny trochę niedoceniany kawałek, mi szczególnie podoba się intro, refren i zwolnienie w połowie piosenki.
Brighter Than A Thousend Suns- Kiedyś uważałem, za najlepszą piosenkę na ostatniej płycie, ostatnio piosenka troche straciła w moich oczach. Bruce w niektórych momentach trochę się męczy, ale w tej piosence jest mój ulubiony fragment na AMOLAD, zaczyna się od 4 min.
Legacy- Bo chłopaki wreszczie po nagrywaniu 30 lat tego samego zrobili coś progresywnego, co prawda cała płyta miała taka być, ale ten utwór jest naprawdę inny.

Najgorsze:
Mercanery
Fallen Angel
Face In The Sand

MurderousTrooper
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 67
Rejestracja: sob cze 19, 2010 2:29 pm

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: MurderousTrooper » czw sie 05, 2010 2:18 pm

Pierwsza dziesiątka, również "ułożona" albumami:

Dream of Mirrors - jestem po prostu zakochana w tym utworze, wszystko jest zgrane i dopasowane. Chociaż szczerze mówiąc, wolę wykonanie Rock in Rio niż na albumie - wokal w nagraniu studyjnym jest taki... w każdym razie gorszy od nagrania z DVD. :D
The Fallen Angel - fantastyczny, szybki kawałek, co bardzo, bardzo mi się podoba.
Dance of Death - epickie, piękne, zapiera dech w piersiach. "Cudo na patyku".
Paschendale - jak wyżej, do tego należy dodać również pasjonujący temat - cud, miód i orzeszki.
Face in the Sand - wcześniej nie doceniałam tego kawałka, jednak z czasem się to zmieniło. Genialny, jakże prawdziwy tekst, świetna oprawa muzyczna... to to, co w Maiden lubię najbardziej.
Journeyman - wspaniały utwór, ten wokal Bruce'a, te akustyczne gitary... Ach...
No More Lies - ciekawy tekst, świetna muzyka - czegóż trzeba więcej? ;)
The Reincarnation of Benjamin Breeg - patrz "Dance of Death".
For The Greater Good of God - jak wyżej.
The Legacy - jak wyżej.

Muszę jeszcze wymienić inne kawałki, które na to zasługują, a są to:
The Wicker Man
Ghost of the Navigator
Brave New World
Blood Brothers
The Nomad
Different World
Montsegur
The Longest Day

Najgorszym utworem z tych trzech płyt jest dla mnie Wildest Dreams. Nie to, że nie znoszę tego kawałka... ale jakoś mi nie pasuje.

Reszta utworów jest dobra i bardzo dobra. Ciekawe, jak zaprezentuje się The Final Frontier...

mimski
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2090
Rejestracja: ndz wrz 07, 2003 3:23 pm
Skąd: Lubliniec/Falubazy

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: mimski » czw sie 05, 2010 5:25 pm

Wickerman - bo to rewelacyjny wałek z solidnym kopem, w dodatku okraszony jedną z najlepszych solówek ze wszystkich kawałków IM.
Brave New World - klimatyczny kawałek z fajnym wstępem, a potem z przyjmenymi typowo maidenowymi riffami
Mercanery - krótki i konkretny, bez żadnych pierdół i progresji
Dream Of Mirrors - świetna kompozycja, fajny tekst, generalnie wszystko czego dobry utwór potrzebuje
Fallen Angel - krótki, ale mocny kawałek. Rewelacyjny wstęp, a i potem jest całkiem przyjemnie. Bardzo fajny refren, z super zagrywką w tle
Wildest Dreams - za to zwolnienie w środku utworu po solówce, jest genialne
Dance Of Death - bardzo dobry utwór, wstęp jest rewelacyjny, a i potem jest całkiem przyjemnie
Paschendale - po prostu niszczyciel na DOD, jedna z moich ulubionych piosenek
Journeyman - bo jest po prostu ładny :)
Reincarnation - jedyny kawałek na AMOLAD, który mnie do siebie przekonał
To nie demokracja, ale własność prywatna, produkcja i dobrowolna wymiana są źródłem dobrobytu.

Patryx
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 20
Rejestracja: wt lip 27, 2010 1:38 pm

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: Patryx » czw sie 05, 2010 5:53 pm

Brave New World:
-Ghost of the navigator
-Brave New World
-Mercenary

Z Dance Of Death:
-No more lies
-Dance of Death
-Rainmaker

Z AMOLAD:
-Legacy
-Longest Day
-Different World

Deleted User 4432

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: Deleted User 4432 » czw sie 05, 2010 7:08 pm

Co się będę rozpisywał - prawie całe Brave New World wliczam do mojego top ten :

-Ghost of the Navigator
-Brave New World
-The Mercenary
-Dream of Mirrors
-The Fallen Angel
-Out of the Silent Planet
-The Thin Line Between Love and Hate

a z dwóch najnowszych marnie bo tylko:

- Rainmaker
- Reincarnation of Benjamin Breeg
- New Frontier

Zastanawiałem się czy na miejsce Out of the Silent Planet nie dać The Legacy ale jednak NIE . BNW rulez!
A jakie uważam za najsłabsze ? Z pewnością największe pomyłki to Wildest Dreams, Out Of The Shadows, These Colours Don't Run, Montsegur

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: dostoevsky » czw sie 05, 2010 7:51 pm

Dlaczego niektórzy z was nie lubią Montsegur? Nie wymieniłem go wśród moich ulubionych, ale po ponownym przesłuchaniu stwierdzam, że niszczy system.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: vyrus » czw sie 05, 2010 7:57 pm

Racja. Mogliby zagrać go live. Obok DOD i Paschandale najlepszy kawałek na płycie
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: syzygy » czw sie 05, 2010 8:04 pm

Kolejność przypadkowa:

-Nomad
-Thin Line...
-DoD
-Paschendale
-Face In The Sand
-Age Of Innocence
-Rainmaker
-Dream of Mirrors
-No More Lies
- Fallen Angel


te najgorsze...:

-Different World
- These Colours Don't Run
- Brighter Than A Thousand Suns
- Pilgrim
- Longest Day
- Out Of The Shadows
- Lord Of Light

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2547
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: remi » czw sie 05, 2010 8:45 pm

Ulubione, kolejność nie ma znaczenia bo są wszystkie świetne:

1. Wicker Man
2. Dream
3. Blood Brothers
4. Dance of death
5. No more lies
6. New Frontier
7. Different World
8. Longest Day
9 Thin line between love and hate
10 Nomad

Rzadko słucham:

Gates of Tomorrow
Lord of light

Awatar użytkownika
Alkochochlik
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 281
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 1:07 am
Skąd: Mikołów/Katowice

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: Alkochochlik » czw sie 05, 2010 9:53 pm

Moje:
1. Dream of Mirrors
2. Nomad
3. Rainmaker
4. Longest Day
5. Pilgrim
6. The Legacy
7. For the greater good of god
8. Journeyman
9. Pashandale
10. New Frontier

Nieciekawe imo:
1. Brave New World
2. The mercenary
3. Blood Brothers
4. Ghost of Navigator
5. Wildest Dreams
6. Different World
7. Wickerman
8. These Colours Don't Run

i to wszystko

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: ttomasz » pt sie 06, 2010 8:31 am

Ja mam mały problem, bo AMOLAD trzyma moim zdaniem od początku, do końca taki sam świetny poziom...I już te utwory tworzą dziesiątkę...
Z innych za arcydzieło uważam co drugi utwór, a reszta stoi na wysokim poziomie.
Do lekko nieudanych zaliczyłbym Mercenary, The Fallen Angel, Wildest Dreams, Monsteguer, chociaż uważam je za bardzo dobre utwory.

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: Matek » pt sie 06, 2010 9:59 am

z ostatnich to najbardziej lubię (w takiej kolejności ;) )
thin line
nomad
dream of mirrors
out of the silent planet
ghost of the navigator
wicker man
brave new world
fallen angel
mercenary
journeyman
lord of light
legacy
for the greater good
face in the sand
age of innocence


a nie lubię (też w kolejności ;) )
dance of death
different world
reincarnation
no more lies
montsegur

reaszta mi obojątna.

ARTUR MELOMAN
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: czw cze 10, 2010 1:58 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: ARTUR MELOMAN » pt sie 06, 2010 10:04 am

Ulubione:
- Wicker Man
- The Nomad
- The Fallen Angel
- The Thin Line Between Love & Hate
- Dance Of Death
- Montsegur
- Paschendale
- The Legacy
- Lord Of Light
- The Longest Day :mryellow:

Słabe:
- These Colours....
- For The Greater Good Of God
- Age Of Innocence
- Face In The Sand
- Dream Of Mirrors
- Brave New World
- The Pilgrim :sad:

Kolejność przypadkowa
Smells good

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: Mr.Hankey » pt sie 06, 2010 10:26 am

Chronologicznie:
- Brave New World
- Blood Brothers
- Dream Of Mirrors
- The Nomad
- Rainmaker
- Dance Of Death
- Paschendale
- These Colour's Don't Run
- The Reincarnation Of Benjamin Breeg
- For The Greater Good Of God

Co do najsłabszych kawałków, to pomyłkami jak dla mnie zdecydowanie są Out Of The Shadows, The Pilgrim, New Frontier i niestety El Dorado. Ten ostatni kawałek, to nawet nie wiem czy nie jest najgorszy po reunion. Z drugiej strony zastanawiałem się czy w miejsce Rainmakera nie dać The Final Frontier, bo utwór jest dla mnie absolutnie kapitalny, chyba najlepszy rocker po reunion, jednak stwierdziłem, że na razie wstrzymam się z wyrokami co do nowego albumu, wypowiem się jak już dobrze poznam cały nowy album. O El Dorado jednak zdania nie zmienię. Jeśli nie najgorszy, to z całą pewnością jeden z najgorszych numerów od czasu The Angel And The Gambler.

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: IM_Power » pt sie 06, 2010 11:29 am

Top 20 w kolejności,a co ułożę sobie,heh

1.Ghost of Navigator
2.The Nomad
3.Brave New World
4.Dance of Death
5.Dream of Mirrors
6.Paschendale
7.The Legacy
8.Face in the Sand
9.Reincarnation of Benjamin Breeg
10.The Thin Line Between Love and Hate
11.Age of Innosence
12.Longest Day
13.Blood Brothers
14.The Mercenary
15.Rainmaker
16.These Colours Don't Run
17.Out of the Silent Planet
18.No More Lies
19.New Frontier
20.Wicker Man/Fallen Angel

jakoś tak

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Utwory z ostatnich płyt a Final Frontier

Postautor: syzygy » pt sie 06, 2010 12:17 pm

Age of Innocence- bardzo mi się ostatnio spodobał na nowo, świetny kawałek, wokal w zwrotkach kapitalny + jeszcze ta szybsza partia... :D Gitary też super, w ogóle to ten kawałek jest jakiś... inny :wink:


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości