Filmy/Seriale

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Filmy/Seriale

Postautor: Michał » ndz gru 15, 2013 2:17 pm

Seriale które oglądam:
Supernatural, The Walking dead, How i meet your mother, The big bang theory, obejrzałem już: zwariowany świat Malcolma.

W tym tygodniu zacząłem oglądać Grę o tron oraz Doctor Who.

Filmy które mogę polecić z czystym sumieniem to Forrest Gump, Inkarnacja i jak ktoś nie oglądał klasyki - Jak rozpętałem II wojnę światową... To chyba moje ulubione.

Jakie wy seriale oglądacie i jakie filmy byście polecili :mryellow:.

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Slaug » ndz gru 15, 2013 2:41 pm

Nie oglądam seriali, warto ten czas przeznaczyć na coś kreatywniejszego. ;-)

Deleted User 5147

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Deleted User 5147 » ndz gru 15, 2013 3:04 pm

Ja z seriali to tylko "Czas Honoru" od początku do końca obejrzałem i wkręciłem się w niego na maksa. Kiedyś oglądałem Lost, ale zgubiłem się gdzieś w trakcie 4 serii, przestałem ogarniać co tam się dzieje :P

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Mikojaski » ndz gru 15, 2013 3:24 pm

sons of anarchy - przegenialny serial, polecam każdemu, takie troche hard rockowe klimaty ;-)

supernatural - do końca piątego sezonu miazga, ale potem coraz gorzej
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2561
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Filmy/Seriale

Postautor: remi » ndz gru 15, 2013 3:36 pm

Z polskich Czas Honoru miażdży.

Poza tym oglądam/oglądałem regularnie:
Sons of Anarchy, Walking Dead, Homeland, Boardwalk Empire MEGA, Blacklist, Dexter, House, American Horror Story.

Wiele już się skończyło, ale średnio 3h tygodniowo mi to zajmuje.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Michał » ndz gru 15, 2013 4:31 pm

supernatural - do końca piątego sezonu miazga, ale potem coraz gorzej
8 sezon jest świetny a ostatni odcinek - mistrzostwo!

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Mikojaski » ndz gru 15, 2013 7:23 pm

wg mnie cienizna, i kompletny brak pomysłów na serial :roll: ciągną go na siłę, powinno się skończyć na apokalipsie...
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Michał » ndz gru 15, 2013 8:13 pm

Ja tak mam z 'Jak poznałem waszą matkę'.... Oglądam tylko dlatego, że to ostatni sezon.
A co do SN to dziwi mnie twoje zdanie :D... Opinie które czytam mówią raczej, że idą w dobrym kierunku. Jedyną wadą jest to, że cisną z fabułą do przodu... Mogliby więcej odcinków zrobić w stylu 1 sezonu.

Awatar użytkownika
phenom
-#Invader
-#Invader
Posty: 226
Rejestracja: pn lut 06, 2012 12:09 pm

Re: Filmy/Seriale

Postautor: phenom » ndz gru 15, 2013 8:17 pm

Oglądam HIMYM i jestem totalnie zniesmaczony tym, co oni zrobili z tym serialem...I do tego jeszcze chcą zrobić "Jak poznałam waszego ojca", to jest wręcz nienormalne. Dobry HIMYM skończył się na 4-5 sezonie. Kiedyś próbowałem oglądać Supernatural, ale jakoś nie podeszło, to samo z Walking Dead.

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: Filmy/Seriale

Postautor: The Burczax » ndz gru 15, 2013 8:40 pm

Sporo obejrzanych, ale najlepszy serial ever to zdecydowanie Breaking Bad.

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Szajba » ndz gru 15, 2013 10:11 pm

z tego co obecnie jest grane:
Sons of Anarchy - miazga serial, na chwile obecną mój absolutny top3
How I Met Your Mother - oglądam od pierwszego sezonu i chce już ten dociągnąć do końca
Arrow - ekranizacja komiksu. Pierwszy sezon to taka kopanina, bez ładu i składu, ale drugi to już klasa.
Chicago Fire - bardzo spoko serial, bez żadnych achów i ochów ale generalnie na plus

czekam na:
Suits - ABSOLUTNY best serial ever.
Newsroom - serial o dziennikarzach, coś jakby "TVN24 od kuchni"

rozczarowany jestem za to strasznie Agents of SHIELD. Miałbyć fajny spin-off Avengersów, wyszło gówno a'la lata 90te
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Filmy/Seriale

Postautor: vyrus » ndz gru 15, 2013 10:20 pm

Fakt, że Breaking Bad do końca trzymał bardzo wysoki poziom co dzisiaj się rzadko zdarza. Szczególnie na tak długim dystansie. Z reguły seriale są ciągnięte na siłę, z wiadomych powodów. Na plus również szybka wymiana wielu postaci, niektórych było żal tak szybko uśmiercać ale dzięki temu było tam dynamicznie.
Na bieżąco oglądam teraz tylko The Big Bang Theory, w sumie szczytem był 2 sezon ale do teraz jest nieźle chociaż nie podoba mi się zmiana konwencji serialu gdzie każdy ma dziewczynę, za bardzo wszyscy tam znormalnieli :B Za mało rzeczy typu algorytm na nawiązanie przyjaźni ;-)
Jeżeli chodzi o nowości to największe nadzieje wiążę oczywiście z House of Cards. Pierwszy sezon zmiażdżył mnie totalnie. 3 dni temu wypuścili trailer 2 sezonu: http://www.youtube.com/watch?v=jFhJjCmYi1M
Premiera w walentynki :mryellow: Btw, świetna muzyka w tle ;-)
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
VeeKing
-#
-#
Posty: 1571
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 4:44 pm
Skąd: Łódź

Re: Filmy/Seriale

Postautor: VeeKing » ndz gru 15, 2013 10:37 pm

Mentalista też zapowiadał sie ciekawie.... Niestety twórcy zepsuli wszystko odcinkiem kończącym główny wątek

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3586
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Shedao Shai » pn gru 16, 2013 5:25 pm

z obecnie wychodzących polecam Person of Interest, miazga, o ile z początku jeszcze szalu nie ma, to im dalej w las tym... lepiej ;-) tym jaram się najbardziej. Poza tym to Supernatural, Almost Human, The Walking Dead, Mad Men.

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Pablo1919 » pn gru 16, 2013 6:43 pm

Z seriali oglądam głównie komediowe, My name is Earl chyba mój ulubiony, świetny z masą dobrego humoru. Kilka razy wszystkie sezony przeleciałem :D
Po za nim jeszcze IT Crowd, Scrubs, Community, Moja rodzinka i Różowe lata 70-te
Czasem też warto sięgnąć po klasykę, w tej kwestii niepodzielnie rządzi The A Team oraz MacGyver

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: Filmy/Seriale

Postautor: The Burczax » pn gru 16, 2013 7:47 pm

Scrubs
Różowe lata 70-te
O tak, zdecydowanie te dwa są warte uwagi, z tymże Scrubs bez 9 sezonu, który jest kiepowy totalnie. Różowe też miały swoje lepsze i gorsze momenty. Z takich kultowych komediowych, to polecam szczególnie Przyjaciół- nie pamiętam, żeby którykolwiek odcinek mi się nie podobał.
Co do innych oglądanych przeze mnie to, oprócz BB i Przyjaciół, to największe wrażenie wywarł na mnie klasyk Davida Lyncha Twin Peaks- nieziemski klimat, postacie, pastisz, łamigłówki, intrygi(to tak w skrócie na zachętę). Co do wspomnianego wcześniej Breaking Bad, to to co jest najlepsze w tym serialu to pokazanie istoty zła- żadna inna produkcja filmowa/telewizyjna nie oddała tego w taki sposób jak właśnie twórcy BB. Do tego dochodzi genialna gra aktorska, świetna fabuła(od początku do końca zaplanowana- wszystko jest spójne logicznie), bardzo realistycznie oddane relacje międzyludzkie, genialny montaż- w ogóle cała strona techniczna serialu. Co ważne też, ten serial, mimo tak świetnie zobrazowanych wspomnianych wcześniej relacji ma na dokładkę bardzo wartką akcję. Także kto nie widział, niech czym prędzej zobaczy.
Z innych, które oglądałem to jeszcze Deadwood(western, świetnie zagrany, ale niestety tylko 3 sezony), Gra o Tron(uwielbiam, ale książki lepsze), The Walking Dead(akurat ten serial momentami mnie strasznie irytuje- szczególnie brakiem logiki w ich świecie, a także słabą grą aktorską, ale mimo to jestem na bieżącą :lol:. A to dlatego, ponieważ interesujące jest przedstawienie społeczeństwa w stanie natury, czyli jak ludzie sobie radzą bez prawa, państwa, kiedy ogranicza ich tylko własna moralność(?), a także bo zdarzają się czasem ciekawe motywy- jak, np. pojawienie się miasteczka Gubernatora. ). Oglądałem także Luther(o detektywie, dość czarny :mrgreen: kryminał), Zagubiony pokój(ot, takie nawet niezłe- fantastyka szeroko rozumiana), Królestwo (to mi się w tym momencie pisania przypomniało, a to genialny serial o szpitalu z pogranicza jawy i snu- bardzo klimatyczny, jego twórcą von Trier), House'a, Kompanię Braci.
No a z polskich to polecam szczególnie Pitbulla.
No.

EDIT: Obecnie oglądam House of Cards, który bardzo mi się podoba i polecam wszystkim, ale nie tylko, zainteresowanym polityką.

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Mr.Hankey » śr gru 18, 2013 10:54 am

I tak serialem wszech czasów już na zawsze będzie Rodzina Soprano. Geniusz w najczystszej postaci, świetny pomysł, doskonałe wykonanie, gra aktorska na najwyższym poziomie, znakomita muzyka, co sezon to ciekawiej (do czasu co prawda, ale ostatni sezon powrócił na bardzo wysoki poziom ;-) ). Dziwne, że wymieniliście już w temacie masę chłamu i tandety, a nikt nie wspomniał o tej niewątpliwie wybitnej produkcji.
Innym serialem, który uwielbiałem było Z archiwum X, ale trzeba przyznać, że serial dosyć słabo zniósł próbę czasu i dziś ogląda się to już jednak znacznie słabiej niż w momencie premiery. Świetna była też Kompania Braci, która na długo zapadła mi w pamięci i do której z całą pewnością wrócę, zwłaszcza że ukazało się dopasione wydanie Blu-ray.
Z seriali komediowych to jestem uzależniony od Simpsonów, na których wielokrotnie płakałem do łez, bardzo lubiłem też South Park, jednak od jakiegoś czasu poziom serialu nieco podupadł moim zdaniem. Majstersztykiem ostatnich lat jest też bez wątpienia Dwóch i pół, gdzie mniej więcej do 5-6 serii jest naprawdę beczka śmiechu. Ostatnio żona ogląda też na Comedy Central Mikie i Moly i muszę przyznać, że mimo początkowych oporów, szybko się przełamałem i szczerze polecam.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Michał » sob gru 28, 2013 1:00 am

Wziąłem się za klasykę - Friends - i jak na razie polecam wszystkim!
Świetny serial i początki zdecydowanie lepsze od HIMYM.

Byłem w kinie na Hobbicie - pustkowie smauga... Jestem zawiedziony... Na pierwszej części się wynudziłem, 2 jest lepsza ale to dzięki 2 połowie... Zmarnowałem 25 zł. na kino. Nie polecam. A mogłem iść na Igrzyska Śmierci ;/

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3586
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Shedao Shai » sob gru 28, 2013 1:28 am

A mogłem iść na Igrzyska Śmierci ;/
to byś wpadł spod deszczu pod rynnę :) no chyba że jedynka ci się podobała, to dwójka pewnie też.

Co do Hobbita, po mega rozczarowaniu jakim dla mnie była jedynka, z dwójką poczekam już do BD-ripa.

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Filmy/Seriale

Postautor: Pablo1919 » sob gru 28, 2013 9:37 am

Właśnie pierwszy Hobbit to była dla mnie czysta magia, idealne odwzorowanie książkowego klimatu, aż 3 razy w kinie byłem na nim, druga część skopana strasznie przez Jacksona, który starając się na siłę wydłużyć film dodał masę bezsensownych wątków o których Tolkien w życiu by nawet nie pomyślał. Komuś kto nie czytał książki może się podobać, ale fanom Tolkiena to nie podchodzi. Jestem ciekaw jakież to nowe przygody wymyśli w 3 części by i tę sztucznie wydłużyć do 3 godzin. Film mógł być dobrze podzielony na 2 części jednak $$$ jest ważniejsze dla jego twórców.


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość