Jedenastka najlepszych

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Jedenastka najlepszych

Postautor: RidingOntheWind » sob paź 17, 2015 5:51 pm

Taka zabawa, mam nadzieję, że nikt nie wywali

Moje typy

Bramka

Peter Schmeichel

Obrońcy

Roberto Carlos, Matthias Sammer, Roberto Ayala, Paulo Maldini

Pomocnicy

Marc Overmars, Zinedine Zidane, Ryan Giggs

Napastnicy

Gabriel Batistuta, Dennis Bergkamp, Christo Stoichkov

Mocny zestaw wyszedł :)

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5359
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: mic7 » sob paź 17, 2015 8:59 pm

Moje typy ,tak na szybko ,za jakiś czas może się zmienić.
Bramkarz
Fabien Barthez

Obrońcy
Roberto Carlos ,Jaap Stam , Franco Baresi ,Paolo Maldini

Pomocnicy
Ryan Giggs ,George Hagi , Michel Platini , Zinedine Zidane

Napastnicy
Ronaldo( Luís Nazário de Lima) , Romario

Rezerwa
Iker Cassilas , Olivier Kahn
Fernando Hierro, Fabio Canavaro , Franz Beckenbauer , A.Cole ,Alessandro Nesta
Eric Cantona, Leszek Pisz ,David Beckham , Diego A.Maradona ,Luis Figo ,
Ruud Van Nistelroy ,Christo Stoiczkov ,Robert Lewandowski ,Thierry Henry

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: Dejavu » sob paź 17, 2015 10:49 pm

Bramka:
Iker Cassilas

Obrona:
Roberto Carlos, Carles Puyol, John Terry, Cafu

Pomoc:
Zidane, Makelele, Pirlo, Luis Figo

Atak:

Ronaldo (brazylijski rzecz jasna), Ibrahimovic

Głównie się kierowałem sentymentem, strasznie miło wspominam drużynę Realu z lat 2002-2006, piękne czasy i pierwsza (i ostatnia) drużyna której tak kibicowałem. Miłe wspomnienia z dzieciństwa.

Najbardziej w tym składzie lubię Ronaldo. Piłkarz fenomenalny, mam do niego duży szacunek za kilka udanych powrotów po poważnych kontuzjach i za to, że nawet z widoczną nadwagą potrafił wkręcać w ziemię obrońców.

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: Szajba » sob paź 17, 2015 11:41 pm

1-4-2-3-1

Buffon
Cafu - Maldini, Puyol - Lizarazu
Zidane, Figo
Ronaldo - Messi - Giggs (CR7)
Raul
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: RidingOntheWind » ndz paź 18, 2015 12:13 am

Dejavu ja miałem przyjemność oglądać Ronaldo w PSV Eindhoven i Barcelonie. Co on tam wyprawiał to przechodzi ludzkie pojęcie. W Realu to jednak Raul był masterem w tamtym okresie, dobry był też El Morro czyli Fernando Morientes.

dam też rezerwowych

bramka-Oliver Kahn
obrona-Fabio Cannavaro
obrona-Philipp Lahm
obrona-Fernando Hierro
pomoc-Andrea Pirlo
pomoc-Alexandro Del Pierro
pomoc-Gheorge Hagi
atak-Davor Suker
atak-Ronaldo

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14469
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: LukaSieka » ndz paź 18, 2015 12:35 am

Dejavu ja miałem przyjemność oglądać Ronaldo w PSV Eindhoven i Barcelonie. Co on tam wyprawiał to przechodzi ludzkie pojęcie.
Właśnie też dobrze pamiętam Ronaldo z czasów sprzed gry w Interze, kiedy to razem z Luisem Enrique, Ivanem De La Pena i Stoiczkovem latali w tych starych zielonych koszulkach :) . W następnych latach spędzonych w Interze Mediolan to już nie było to. Nie był już TEN Ronaldo. Coś się popsuło i już nigdy nie wróciło odnosiłem wrażenie.

Co do Realu Madryt to ja najlepiej wspominam okres chyba 1996-97 albo 1997-98, kiedy o sile Realu stanowili głównie Hierro, Suker, Raul, Roberto Carlos, Redondo, Morientes, Seedorf, francuz Karembeu oraz reprezentant Jugosławii - Mijatović, którego bardzo z resztą lubiłem. Według mnie był to zdecydowanie najlepszy skład Realu Madryt. Następnych wcieleń z Beckhamem, Owenem, Figo, Zidanem, Makelele, Robinho czy Ronaldo nigdy nie lubiłem.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: Dejavu » ndz paź 18, 2015 12:48 am

Dejavu ja miałem przyjemność oglądać Ronaldo w PSV Eindhoven i Barcelonie. Co on tam wyprawiał to przechodzi ludzkie pojęcie. W Realu to jednak Raul był masterem w tamtym okresie, dobry był też El Morro czyli Fernando Morientes.
Ja niestety na bieżąco interesowałem się jakoś od 2002 roku, wcześniej zbyt małym dzieciakiem byłem, także znam rzeczy które wyprawiał Ronaldo w PSV i Barcelonie, Interze, ale tylko z Youtube i opowiadań innych. Zawsze uważałem, że mimo tych wszystkich osiągnięć, mógłby wskoczyć jeszcze wyżej. Kontuzje i waga niestety trochę go wstrzymały. Chociaż przebłyski miewał nawet tuż przed końcem kariery, w Brazylii. Wiadomo, że to już zupełnie inny poziom, ale ja zawsze wolałem oglądać jego, niż topowe mecze. Sentyment :)

A kogo wstawilibyście jako trenera swojej jedenastki? Ja wybrałbym sir Alexa.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: RidingOntheWind » ndz paź 18, 2015 12:54 am

Paradoks z Ronaldo jest taki, że został mistrzem świata gdy był już dość zapomnianą gwiazdą (2002), a nie został gdy był w formie nieziemskiej i był wymieniany przez każdego jako jeden z najlepszych napastników w dziejach (1998).
Swoją drogą te dwa mundiale były tak odległe od siebie jeśli chodzi o historię i piłkarski poziom. Francja 1998 to absolutnie cudowny mundial, cała masa wspaniałych meczy, znakomitych drużyn i legend piłkarskich, które tam się objawiły. Korea 2002 to ohydna manipulacja sędziów, przypadkowe bramki i jedyna Brazylia, która nie zawiodła z faworytów.

Trener? Fergusson prawdopodobnie, choć mógłby też być Marcello Lippi
Dejavu ja miałem przyjemność oglądać Ronaldo w PSV Eindhoven i Barcelonie. Co on tam wyprawiał to przechodzi ludzkie pojęcie.
Właśnie też dobrze pamiętam Ronaldo z czasów sprzed gry w Interze, kiedy to razem z Luisem Enrique, Ivanem De La Pena i Stoiczkovem latali w tych starych zielonych koszulkach :) . W następnych latach spędzonych w Interze Mediolan to już nie było to. Nie był już TEN Ronaldo. Coś się popsuło i już nigdy nie wróciło odnosiłem wrażenie.

Co do Realu Madryt to ja najlepiej wspominam okres chyba 1996-97 albo 1997-98, kiedy o sile Realu stanowili głównie Hierro, Suker, Raul, Roberto Carlos, Redondo, Morientes, Seedorf, francuz Karembeu oraz reprezentant Jugosławii - Mijatović, którego bardzo z resztą lubiłem. Według mnie był to zdecydowanie najlepszy skład Realu Madryt. Następnych wcieleń z Beckhamem, Owenem, Figo, Zidanem, Makelele, Robinho czy Ronaldo nigdy nie lubiłem.
Zidane zdecydowanie najlepszy był w Juventusie. Nie powiem gol z Leverkusen w finale Ligi Mistrzów to było cudo, ale w Juve miał znacznie lepsze sezony. Figo lepszy i to dużo był w Barcelonie, Beckham oczywiście w Man U, ale to już oczywiste. Owena to z Realu mało co pamiętam, Owen to Liverpool i tylko Liverpool. Makelele akurat w Realu grał znakomicie.

OOO tak! Redondo, uwielbiałem tego zawodnika, jego zwód w meczu LM z Man U, coś niesamowitego. Seedorf chyba najlepszy był jednak w Milanie, zresztą on to wszędzie był bardzo dobry gdzie grał. Suker klasa sama w sobie, podobnie oczywiście Raul. Zaś Roberto Carlos, panowie! najlepszy obrońca w dziejach futbolu!

Awatar użytkownika
Ace
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 116
Rejestracja: śr lip 02, 2014 10:23 am

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: Ace » ndz paź 18, 2015 9:10 am

pomoc-Alexandro Del Pierro
Oj Del Piero w pomocy nie gra - rasowy napastnik, chociaż czasem chce być jak teraz Lewandowski lub Thomas Muller.

Do najlepszej (albo chyba najulubieńszej jedenastki) wsadziłbym samych piłkarzy Juventusu :jee:, ale....

Gianluigi Buffon

Roberto Carlos, Bixente Lizarazu, Paolo Maldini

Stefan Effenberg, Pavel Nedved, Zinedine Zidane, Philip Cocu, Ronaldinho Gaucho.

Alessandro Del Piero, Rivaldo
The lover of life's not a sinner.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7417
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: Saimon1995 » ndz paź 18, 2015 11:13 am

"11" najlepszych wskazać trudno, bo na każdej pozycji musiałbym ustawić po 3-4 zawodników. Ale taka oto wyjściowa jedenastka wyszła (taktyka 3-4-3, a co mi tam ;)):
Buffon
Puyol, Maldini, R.Carlos
Pirlo, Xavi, Ronaldinho, Nedved
Ronaldo (brazylijski), Messi, Henry

Dałbym rzecz jasna zawodników z lat 70. czy 80. (a nawet wcześniej), ale skupiłem się tylko na tych, których mogłem podziwiać "na żywo", że tak powiem.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14469
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: LukaSieka » ndz paź 18, 2015 1:26 pm

Zidane zdecydowanie najlepszy był w Juventusie. Nie powiem gol z Leverkusen w finale Ligi Mistrzów to było cudo, ale w Juve miał znacznie lepsze sezony. Figo lepszy i to dużo był w Barcelonie, Beckham oczywiście w Man U, ale to już oczywiste. Owena to z Realu mało co pamiętam, Owen to Liverpool i tylko Liverpool. Makelele akurat w Realu grał znakomicie.
Nawet nie chodzi już o to kto jak grał w Realu Madryt po tym 1998 czy 1999 roku ,tylko mi ten klub się wydawał później za bardzo "gwiazdorski".

Co do mojej jedenastki zawodników, których chyba najbardziej lubiłem w różnych okresach po 15 minutach zastanowienia wyszło coś takiego:

bramka:
Luis Chilavert

obrona:
Roberto Carlos, Franco Baresi, Danny Blind, Ronald Koeman

pomoc:
Ruud Gullit, Zico, Frank Rijkaard, Socrates

atak:
Marco Van Basten, Romario


Pozostałych (powiedzmy rezerwowych), których tez swego czasu lubiłem to (bramka:) Andoni Zubizarreta, Sebastiano Rossi, Edwin Van Der Sar, (obrona:) Sinisa Mihajlović, Paolo Maldini, Taribo West, Michael Reiziger, Lilian Thuram, (pomoc:) Edgar Davids, Tijjani Babangida, Diego Maradona, Johan Neeskens, Dejan Savicević, Leonardo, (atak:) George Weah, Ivan Zamorano, Mario Jardel, Bebeto, Alan Shearer.

Kiedy tak raz po raz sięgałem do głowy po nazwiska tego czy innego piłkarza, aż się chwilami łezka w oku zakręciła, powrócił dawnych wspomnień czar :).... Kur... ile to meczy się kiedyś oglądało, ile łez pociekło, ile nerwów straciło, ile się nakrzyczało na ten telewizor, ile wspomnień......
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
diego
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 552
Rejestracja: pt lis 19, 2010 6:20 pm

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: diego » pn paź 19, 2015 12:03 pm

Kiedy tak raz po raz sięgałem do głowy po nazwiska tego czy innego piłkarza, aż się chwilami łezka w oku zakręciła, powrócił dawnych wspomnień czar :).... Kur... ile to meczy się kiedyś oglądało, ile łez pociekło, ile nerwów straciło, ile się nakrzyczało na ten telewizor, ile wspomnień......
Coś w tym jest.

Moja jedenastka:

bramka:
Peter Schmeichel

obrona:
Roberto Carlos, Lothar Matthäus, Jaap Stam, Bixente Lizarazu

pomoc:
Ryan Giggs, Didier Deschamps, Pavel Nedved, Dennis Bergkamp

atak:
Jurgen Klinsman, Gabriel Batistuta

Deleted User 5147

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: Deleted User 5147 » pn paź 19, 2015 7:24 pm

Fabien Barthez

Roberto Carlos-Rio Ferdinand-Carles Puyol-Giovani Van Bronckhorst

Patrick Vieira-Deco

Messi-Ronaldinho-Ryan Giggs

Ronaldo(Brazylijczyk oczywiście)

Deleted User 1309

Re: Jedenastka najlepszych

Postautor: Deleted User 1309 » czw lis 05, 2015 11:29 pm

Bramka

Janusz Jojko

Obrońcy

Terry Butcher, Nomad, Mariusz Jop, Kacha Kaladze

Pomocnicy

Garrincha, Vinnie Jones, ThunderBird

Napastnicy

As-Sa’adi Mu’ammar al-Kaddafi, Rycerz Heavy-Metalu, Grzegorz ,,Kiełbasa" Piechna

Trenerzy: RidingOntheWind, Jacek Gmoch

rezerwowi: Emile Loknda Mpenza, Jay-Jay Okocha, Marian Janoszka, Tomas Repka, Genzo Wakabayashi

Zapiewajło: Likipiki

Byłem tu.


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości