Sprzęcior

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Re: Sprzęcior

Postautor: Zakkahletz » pn wrz 21, 2015 11:46 pm

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad

Postautor: gumbyy » wt wrz 22, 2015 10:17 am

Mój sprzęt:

Wzmacniacz: Technics SU-V500
CD: Technics SL-PG490
Gramofon: Technics SL-DD3
Słuchawki: Philips SHP8900
Kolumny: Tannoy Mercury M1
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
paniron
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: paniron » sob paź 10, 2015 9:16 am

zdjecia bys wrzucil a nie numerami jedziesz ;-)

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad

Postautor: gumbyy » ndz paź 11, 2015 11:41 am

Prosz...

Obrazek
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Mikojaski » ndz paź 11, 2015 1:40 pm

No to mamy identyczny sprzet (mam na mysli cd i wzmacniacz) :D
While you sleep in earthly delight,
Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad

Postautor: gumbyy » ndz paź 11, 2015 3:22 pm

No to mamy identyczny sprzet (mam na mysli cd i wzmacniacz) :D
Fajnie :)

A kolumny jakie masz?
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Mikojaski » ndz paź 11, 2015 5:25 pm

Jakies stare Tonsile, modelu Ci nie jestem w stanie podac, bo byly zakupione jak mialem moze kilka lat ;)
While you sleep in earthly delight,
Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
tomek665
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: tomek665 » wt gru 01, 2015 9:14 pm

Potrzebna rada w sprawie sprzętu...który z tych trzech zestawów wybrać do domu? http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml ... 8066583652 bo szczerze mówiąc sam nie wiem jak i co...

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: wojakwojak » czw gru 03, 2015 8:48 am

Wysokiej jakości nie będzie w żadnym z tych zestawów i w żadnym innym za te pieniądze. Prywatnie doradzałbym poszukać czegoś używanego - można znaleźć niezłe rzeczy. Oprócz odtwarzacza, bo w nim zużywa się optyka i mechanika. Ale kolumny i amplituner można. Ale wracając do pytania. Ze względu na "psujność" i ubogość formatów odradzam odtwarzacze Yamahy. Więc zestaw Yamahy odpada u mnie w przedbiegach. Co do funkcji, to nie za bardzo należy ufać w opisy na stronach sklepów, trzeba przeczytać poszczególne instrukcje, ale z tego co jest tu napisane ampli Yamaha nie odtwarza kilku potrzebnych formatów (przynajmniej dla mnie) czyli DTS 96/24, FLAC. Co do głośników, będą to zdecydowanie najsłabsze elementy tych wszystkich zestawów, ale jeżeli wierzyć opisowi tez odrzuciłbym Yamahę, bo ma gorsze parametry jeśli chodzi o pasmo. W zależności jakie masz pomieszczenie (wielkość), trzeba zastanowić się nad pożądaną mocą - tu najlepiej wypada zestaw środkowy. ale za to pierwszy zestaw ma "lepszą górkę", bo do 25kHz. Od razu uprzedzam, aby nie słuchać znawców, którzy twierdzą, że i tak człowiek nie słyszy powyżej np. 16kHz, są to bzdury wyssane z palca. Słyszy i to bardzo dobrze (oczywiście każdy inaczej). Przecież muzyka to nie są sygnały testowe o określonych częstotliwościach, tylko wiele składowych i te ultradźwięki tez wpływają na ogólne odczucie odbioru, nawet jeśli ktoś ich bezpośrednio nie wychwytuje. Zresztą wystarczy zrobić test: zapraszamy teściową, włączamy sprzęt (oczywiście taki, który odpowiednio odtworzy te dźwięki) i puszczamy sygnał np. 22kHz lub 25kHz. Wychodzimy z pomieszczenia. Po jakimś czasie teściowa (nic nie słysząc) mówi, że boli ja głowa i czuje się jakby ktoś wbijał jej szpilki w uszy. Wracając do tematu. Zestaw pierwszy ma tylko jedno USB (to mało). Na obrazkach nie widzę nigdzie subwooferów, a one wbrew pozorom są ważne, zwłaszcza jeśli są aktywne. nie tylko przenoszą niskie częstotliwości, ale w zestawie poszerzają scenę (mimo, że basy odczuwamy monofonicznie, ze względu na długość fali). Do tego dochodzi wybór okablowania - nie polecam kabli marki "kabelek", bo one tylko zepsują i tak nie najlepszy dźwięk z tych sprzętów. Ważniejsze moim zdaniem będą kable głośnikowe, bo domyślam się, że rolę interkonekta będzie spełniał tani kabelek HDMI. A najważniejsze jest abyś przynajmniej w sklepie posłuchał każdego zestawu (i mając na uwadze funkcje itp.0 wybrał ten, który będzie twoim zdaniem brzmiał najładniej (każdy ma inny gust). Podsumowując - ja odrzuciłbym Yamahę, nic więcej nie mogę napisać :)

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: wojakwojak » czw gru 03, 2015 12:37 pm

W nawiązaniu do mojego poprzedniego posta i po szybkim przejrzeniu tego tematu, chciałbym jeszcze dodać, że nie polecam podpalania się czymś co na pierwszy rzut ucha gra lepiej, bo najczęściej jest to złudne lub jest przekłamaniem - mowa tu np. o podbitym basie, za którym musi tez iść podbity sopran, żeby się w ogóle przebijał. Najczęściej w budżetowych wzmacniaczach i ampli do takiego rodzaju psucia dźwięku służył przycisk "loudness". Żeby być zadowolonym ze sprzętu, trzeba go najpierw posłuchać (najlepiej w domu, bo to jest środowisko docelowe). Przez posłuchanie rozumiem np. wypożyczenie sprzętu za kaucją na tydzień - ale rozumiem, że to nie dotyczy tej półki cenowej. Stanowczo odradzam podejmowania decyzji po 5 minutach słuchania i wrzuceniu swojego ulubionego kawałka na każdym z trzech zestawów. Tak podjęta decyzja najczęściej skutkuje wielkim zawodem, bo w domu okazuje się, że inne pyty brzmią fatalnie. To nie wina "jakości" sprzętu, tylko niedobrania sprzętu do swojej płytoteki. Na jednym sprzęcie dobrze zabrzmi jazz, na innym metal itp. Poza tym większość płyt metalowych, zwłaszcza starych trashowych i deathowych jest zrobiona fatalnie i lepszy sprzęt jedynie podkreśli ich mizerię. Natomiast nowocześnie wyprodukowane, zwłaszcza amerykańskie, zespoły są napompowane i własnie przekłamane. Sprawiają bardzo dobre pierwsze wrażenie, a potem jest już tylko ból głowy i jednostajne łojenie i papka (nie mówię tu o zawartości merytorycznej płyt, tylko o jakości produkcji). Oczywiście jest wiele osób, które wolą obiektywnie (da się to stwierdzić) gorszy sprzęt od lepszego, bo....po prostu albo się do takich brzmień przyzwyczaili, albo ich płytoteka jest produkowana pod taki sprzęt..albo po prostu wolą...bo wolą.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » ndz gru 06, 2015 2:30 pm

Moje najnowsze odkrycie. Po przepuszczeniu przez procesor Technicsa SH-GE90, który nabyłem na allegro miesiąc temu, nawet najnowsza płyta Iron Maiden zyskuje na jakości brzmienia i można już posłuchać jej z przyjemnością. ;)

RALF
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: RALF » ndz gru 06, 2015 2:40 pm

Zgadza się. Wymień na przodzie zasilacza kondensatory elektrolityczne (zgodnie z parametrami oczywiscie) na nówki a zobaczysz, jak bardzo zyska brzmienie, to samo polecam zrobić w starym wzmaku.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » ndz gru 06, 2015 2:49 pm

Procek jest w stanie - igła. Po przeglądzie. Właśnie szykuję SU-V500 do drobnego serwisu. Fachman dostanie odpowiednie instrukcje.

RALF
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: RALF » ndz gru 06, 2015 11:54 pm

A to OK. Miłego słuchania! :)

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » pn gru 07, 2015 7:51 am

Dzięki.

Stare płyty brzmią jeszcze lepiej. :)

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » pn gru 28, 2015 10:28 pm

Mam wzmaka Musical Fidelity A1-X i CD Grundig CD 35. Kolumny (monitor) Goodmans 3-drożne. CD'ka jednak planuję zmienić na coś lepszego, bo ten jest średni, delikatnie mówiąc.

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » ndz lut 28, 2016 9:46 pm

Ładne są i mogą być przyjazne ostrzejszej muzyce:
http://techcity.pl/2016/02/drewniane-sl ... d-maxella/

Awatar użytkownika
kobi
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kobi » wt mar 01, 2016 9:10 pm

Kupiłbym chętnie adapter/gramofon czy jak tam się to ustrojstwo nazywa... no to do słuchania winyli :lol:

Co polecicie w jakiejś znośnej cenie? Rozumiem, że do wieży (Technics HD51) mogę takie coś podłączyć?
Obrazek

Awatar użytkownika
paniron
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: paniron » wt mar 01, 2016 9:38 pm

Jak masz w niej możliwosc podpięcia czegoś z zewnątrz to powinno działać. Najlepiej gdybyś miał wejście PHONO, bo możesz podpiąć gramofon bezpośrednio. Jeżeli masz inne wejście konieczne będzie dokupienia przedwzmacniacza.

Znajdziesz sporo rożnych wynalazków na allegro. Najwiekszy wybór chyba właśnie marki Technics, wiec będzie pasował jak upał ;-)
Sam mam Technicsa i nie narzekam,

Awatar użytkownika
syzygy
-#nomad
-#nomad

Postautor: syzygy » pt lis 11, 2016 9:52 pm

HD380 są jednak niewygodne na ulicę (szczególnie telefoniczny kabel), dojrzewam do doków. Coś polecicie?
lans.fm

I went to God just to see
And I was looking at me....

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”