Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

PowerSeventhSon
-#prisoner
-#prisoner

Re: Polityka

Postautor: PowerSeventhSon » pt sie 16, 2019 10:28 pm

Jedynym ugrupowaniem, które miało 100% moralnego prawa do reprezentowania ludzi pracy przeciwko złodziejskim komucholiberałom, to był ROP i rząd Jana Olszewskiego. Ruch Odbudowy Polski jakby ktoś nie wiedział. Tym ludziom naprawdę zależało na faktycznym obaleniu komuny. Chcieli zrobić tak jak Czesi. Czechom się udało. W Polsce byli Wałęsa, Tusk, Pawlak, Kwaśniewski, Geremek i paru innych łajdaków, którzy wykończyli ten rząd a z uczciwych posłów sitwa robiła idiotów albo narkomanów. Gabrielowi Janowskiemu agenci służb byłego PRLu dosypali skrycie czegoś, po czym zachowywał się jak psychiczny, no i skończyła się jego kariera polityczna. Rolnicy powinni mu dziękować. Uratował polski przemysł cukrowniczy przed całkowitą zagładą.

Jaką jedną nogą w PiS? Co Ty bredzisz chłopie?? PISU WTEDY JESZCZE NIE BYŁO!!! Było Porozumienie Centrum!!! A w nim różni ludzie, którzy później rozeszli się w różne strony polskiej polityki. Ta partia już dawno nie istnieje. Przypomnij mi co robił Morawiecki u zarania prywatyzacji. Ja wiem o tym, że przed 2015 był człowiekiem Buzka i Tuska.
Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego teraz jest w PiS.
Nie mniej jednak PiS nie odpowiada za ustawkę komucholiberałów - czyli za powszechną prywatyzację. Wtedy jeszcze PiSu nie było w planach.

Co do ROP zgoda i co do Janowskiego jeszcze bardziej zgoda. Pamiętam te jego skakanie, strach pomyśleć co by było gdyby to było w czasach internetu. Chodziło o prywatyzację polskich cukrowni jeśli dobrze pamiętam. W moim regionie zresztą takich cukrowni sprywatyzowano wiele.

Dlaczego Morawiecki jest w Pis? Dlaczego jest premierem? Kaprys jednego człowieka. Co to niby ma wspólnego z demokracją, że jedna osoba decyduje o wszystkim w państwie i to jeszcze jest szeregowym posłem. To jakiś absurd. Jasne, za PO z demokracją nie było lepiej. Paradoksalnie rządy SLD Millera były bardziej demokratyczne. Już drugi raz piszę o nich dobrze, ale oczywiście oceniam te środowisko skrajnie negatywnie.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pt sie 16, 2019 10:57 pm

Przez większość III RP rządzili ludzie PO i PiS czasem osobno czasem w koalicji, niezależnie jak to się na poszczególnych etapach nazywało,KLD, PC, UW, AWS... Przez dwie kadencje, w połowie lat 90 i na początku 2000 rządzili postkomuniści. Obecnie były doradca Tuska jest premierem z PiS, co tu komentować.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » pt sie 23, 2019 9:31 am

Jakoś tak forum milczy w sprawie syfu z Ministerstwie Zera.... tylu tu było symetrystów, że PIS=PO, ze to to samo szambo itd. Hm, ale chyba to już jest szczyt?? Czy może wypłynąć coś jeszcze gorszego...masakra jak Polacy za 500+ dali, dają i dawać się będą upokarzać takim... hm brak mi słowa brzydkiego :/
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
pinio
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: pinio » pt sie 23, 2019 9:55 am

Bardzo warto śledzić kolejne wypowiedzi pełnomocnika nawróconej hejterki Emilii. Facet daje niedwuznacznie do zrozumienia, że posiadają materiał niewąski i za każdym razem odkrywa coś nowego. Bardzo powolutku i z wyczuciem.
Pewno na Nowogrodzką i Ujazdowskie zaczną zajeżdżać tiry z pampersami.
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » pt sie 23, 2019 10:09 am

Z tymi pampersami to bym tak nie szarżował, przecież jak ich nie ruszyła afrea Srebrnej czy KNFu to to dla Suwerena jest bez znaczenia... któż nie lubi sobie "pohejtować" ;-)
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pt sie 23, 2019 11:05 am

Jakoś tak forum milczy w sprawie syfu z Ministerstwie Zera.... tylu tu było symetrystów, że PIS=PO, ze to to samo szambo itd. Hm, ale chyba to już jest szczyt?? Czy może wypłynąć coś jeszcze gorszego...masakra jak Polacy za 500+ dali, dają i dawać się będą upokarzać takim... hm brak mi słowa brzydkiego :/
Dla mnie dalej poważniejsze jest umarzanie miliarda złotych gazpromowi, albo nierentowność LOT-u, autostrada Kulczyka, KGHM w Chile. No ale do tego trzeba się interesować gospodarka.

Akcja oczywiscie żenująca, natomiast kasta sedziowska to chyba najbardziej zabetonowana cześć systemu wladzy w Polsce.
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pt sie 23, 2019 11:09 am

Dla mnie dalej jest z grubsza PIS = PO. Żadnych większych (korzystnych/niekorzystnych) zmian dla przeciętnego Polaka. Owszem jest 500+, na które się niektórzy załapali. I to w zasadzie tyle. Ale 500+ też można różnie oceniać.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pt sie 23, 2019 11:27 am

Dla mnie dalej jest z grubsza PIS = PO. Żadnych większych (korzystnych/niekorzystnych) zmian dla przeciętnego Polaka. Owszem jest 500+, na które się niektórzy załapali. I to w zasadzie tyle. Ale 500+ też można różnie oceniać.
LOT z upadajacej firmy stał się dobrze zarzadzana, konkurencyjna linia atrakcyjna dla pasażera. CIT9 pomaga przy prowadzeniu spółki.

Uważam, że za PiS jest po prostu większy porzadek i kasa z budżetu nie wycieka tak łatwo
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pt sie 23, 2019 11:52 am

Co masz z tego, że LOT stał się dobrze zarządzaną firmą?
Invader napisał:

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » pt sie 23, 2019 1:19 pm

LOT z upadajacej firmy stał się dobrze zarzadzana, konkurencyjna linia atrakcyjna dla pasażera.
Hm, ostatnio czytałem o sukcesach połączeń narodowego przewoźnika na trasach węgierskich, jak to z podkulonym ogonem wycofują się z połączeń Budapeszt - Hameryka, ale to pewnie były fake-newsy. Bo skoro użytkownik Dzosef twierdzi że jest dobrze zarządzany to tak na pewno jest :) Pewnie pracują tam równie wybitni fachowcy, co w przypadku stadnin itd. Ogólnie po zmianie władzy to we wszystkich spółkach skarbu państwa nastały ekipy wyłącznie profesjonalistów, a jeśli nawet czasem coś się nie zgadza i liczby przeczą, to tym gorzej dla liczb :)
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pt sie 23, 2019 3:45 pm

Fajne trasy i konkurencyjne loty.
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pt sie 23, 2019 3:54 pm

LOT z upadajacej firmy stał się dobrze zarzadzana, konkurencyjna linia atrakcyjna dla pasażera.
Hm, ostatnio czytałem o sukcesach połączeń narodowego przewoźnika na trasach węgierskich, jak to z podkulonym ogonem wycofują się z połączeń Budapeszt - Hameryka, ale to pewnie były fake-newsy. Bo skoro użytkownik Dzosef twierdzi że jest dobrze zarządzany to tak na pewno jest :) Pewnie pracują tam równie wybitni fachowcy, co w przypadku stadnin itd. Ogólnie po zmianie władzy to we wszystkich spółkach skarbu państwa nastały ekipy wyłącznie profesjonalistów, a jeśli nawet czasem coś się nie zgadza i liczby przeczą, to tym gorzej dla liczb :)
W przeciwieństwie do Ciebie interesuje się branza lotnicza. Porazka jednej trasy to coś normalnego w takim biznesie. Teraz tak: ja ta branza się interesuje i trochę w niej pracuje. Ty nie. Strasznie mnie wkurwia, takie pierdolenie na podstawie własnych wyobrazen i tego że pis hur dur.

Lot został urynkowiony, wprowadzone zostały konkurencyjne taryfy, ograniczono zwiazki zawodowe. Dzięki temu firma przynosi zyski, zamiast byc na budżetowej kroplowce.

Po prostu milcz jak się na czymś nie znasz.

Co do stadniny - nie znam się, ale z tego co czytałem decyzja o zmianie dyrektora była niepotrzebna i błędna. Czy tak było nie będę się upierał, bo w odróżnieniu od antypisowskich robotow nie mam jednego zdania na każdy temat
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pt sie 23, 2019 4:17 pm

Ja bardzo rzadko podróżuję samolotami, jak i większość Polaków. Ale dobrze, że Ty coś z tego masz, jeśli faktycznie odczułeś różnicę i wcześniej nie dało się latać tanio.
Invader napisał:

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pt sie 23, 2019 4:21 pm

Ja bardzo rzadko podróżuję samolotami, jak i większość Polaków. Ale dobrze, że Ty coś z tego masz, jeśli faktycznie odczułeś różnicę i wcześniej nie dało się latać tanio.
O dziwo coraz więcej lata, a LOT robi się fajna alternatywa, nawet dla lowcostoe
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Piwowarus » pt sie 23, 2019 4:22 pm

LOT przede wszystkim to teraz realizuje wizję i plany poprzedniego zarządu, przez kilka ostatnich lat miał ograniczenia w otwieraniu nowych tras i rozwoju, co było kosztem uzyskania pomocy publicznej. Okres karencji minął, nowy zarząd wyjął gotowe plany przygotowane przez poprzedników i teraz ma się czym chwalić. Choć to nie w pełni ich zasługa. Autorski pomysł od A do Z mieli z Budapesztem. No widać jak wyszło ;-)

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » pt sie 23, 2019 4:28 pm

Po prostu milcz jak się na czymś nie znasz.
Ok, sądziłem że forum do tego służy, aby autorytety branży lotniczej mogły oświecać takich nieznających się jak ja :P
Po prostu w swoich postach robisz z LOTu przedsiębiorstwo miodem i mlekiem płynące, a ja przytoczyłem tylko informacje, które przeczytałem w pewnym artykule. Bodajże to "pis hur dur" tzn. Morawiecki szumnie wypowiadał się 2 lata temu nt. węgierskiej ekspansji LOTU - no ale pewnie artykuł to fake-niusy jak już też napisałem, Ty wiesz wszystko najlepiej, a jak ktoś coś próbuje zakwestionować czy chociaż podać w delikatną wątpliwość to już wielkie oburzenie. Dla mnie koniec tematu, interesuj się dalej branżą lotniczą. Pzdr
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pt sie 23, 2019 4:29 pm

W ogóle PiS realizuje teraz politykę PO i dlatego im tak dobrze idzie. Dziwię się, że jeszcze taka narracja nie poszła z tamtego obozu :D
Invader napisał:

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » pt sie 23, 2019 6:08 pm

Szczyt to był w 2003 r. https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_starachowicka
No i Sobotka, https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Sobotka - mniej doskonały prototyp Kamińskiego ;)

Co do awantury z sędziami, to jest to pokłosie kompletnej amatorszczyzny i braku pomysłu na dobre zmiany systemowe. Ale czy może być inaczej, skoro reformy nadzorował politolog? A politolog to jest mniej niż pracownik McDonalds ;)

Jarek zapewne liczy, że już teraz albo tuż po wyborach uda mu się Zbycha wywalić. Nikt do niego nie miał w PiSie zaufania. Traktują go tam jak Leppera w 2007 r. Tyle, że zmądrzeli o tyle, że widzą iż nie wolno go w dowolnej chwili wyrzucić.
2019: 10.01 Made in Warsaw 12.01 (i 15.02, 1.06, 28.07) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia, 30.03 Monstrum, 25.04 & 4.05 W. Hoffmann, 17.05 Memoriał Dio, 18.05 Monasterium, Roadhog, 25.05 TURBO, 18.06 Kiss, 21.06 Rod Stewart, 22.06 Bryan Adams, 30.06 Varius Manx, 10.07 Mark Knopfler, 12.07 Bon Jovi ....

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pt sie 23, 2019 6:17 pm

Sobotkę ułaskawił później Kwaśniewski, tuż przed upływem swojej kadencji jako prezydenta. Jagiełło natomiast odsiedział połowę wyroku, po czym w 2014 miał czelność ubiegać się o mandat radnego. Na szczęście bez powodzenia.
Invader napisał:

PowerSeventhSon
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: PowerSeventhSon » ndz sie 25, 2019 1:01 pm

W interesie polityków PiS i PO jest by Polacy żarli się o kwestię pseudo-reformy sądownictwa, telewizję publiczną, to kto jest patriotą, a kto nie, o to kto jest europejczykiem, a kto nie oraz oczywiście o tematy typowo obyczajowe typu LGBT, aborcja, in-vitro. Tematy gospodarcze są wygaszane dlatego, że w interesie obu tych partii jest by Polacy byli biedakami. To nie jest przypadek, że Polacy przez ostatnie 30 lat w zasadzie nie odczuli żadnej zmiany finansowej w portfelu. Dlaczego Polacy mają być biedni? Dlatego, że wtedy Polaka łatwiej przekupić w kampanii wyborczej, PO obieca dotacje z UE, Pis programy socjalne i głosy są zagwarantowane.

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”