03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
yasiooo
-#Invader
-#Invader
Posty: 200
Rejestracja: śr lip 10, 2013 4:41 pm
Skąd: St-ce/Warszawa

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: yasiooo » czw lip 11, 2013 2:01 pm

Pamiętam :D W Arenie wyjątkowo mało się udzielał w tej kwestii :P Ograniczył się tylko do nawiązania do 85 roku..., i właśnie coś o tych lotnikach zaczął mówić. Temat Naszych zachodnich sąsiadów też się w tym speechu przewinął. Było też o Donington, ale ten motyw został lekko zlekceważony przez publiczność :D
O Donington wspomniał właśnie w kontekście lotników, nawiązując do tego Spitfire'a, którego tam mieli. Ale faktycznie, jak zaczął mówić, że "powinniście być w Donington", rozległy się jakieś nieliczne gwizdy. Widać ktoś pomyślał, że chodziło mu o to, że powinniście być w Donington, to wtedy byśmy nie musieli przyjeżdżać tutaj :D

Rafał Tucholski
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 11
Rejestracja: pn cze 24, 2013 4:44 pm
Skąd: Ostroróg

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Rafał Tucholski » pt lip 12, 2013 10:54 pm

Jak czytam ten wątek to mam wrażenie że mnie tam nie było ale ku...rwa byłem dopiero 6 raz ma IM i był zajebisty,support sssałłłł nudy i tyle,co do IM byłem na sektorze F wszystko było słychać nazwałbym że grali punkowo co do brzmienia,Bruce za sceną naprawdę był zadowolony pokazywał to obsłudze,wygłupiał się np:udając Hiitlera,jak ktoś chce idealnego koncertu to niech sobie zapoda LAD na nie psioczy że to i tamto,ceny z dupy za papu,merch w miarę ale badziki za 60zł to przesada a obsługa bardzo si pokazała gdzie mój sektor itd,ktoś tam pisał że małó zabawy,darcia maiden,maiden,maiden, to go chyba nie było lub był pijany.Ogulnie bym wywalił 3-4 utworki i trochę mi niesmak zrobiła tylna flaga z final frontier jak przecież grali stare kawałki.
kupię szale whufc,zdjęcia i propozycje cenowe napw

Deleted User 2259

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Deleted User 2259 » pt lip 12, 2013 11:45 pm

jak ktoś chce idealnego koncertu to niech sobie zapoda LAD
To nie jest idealny koncert,zresztą lad to nie jeden koncert.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: vyrus » pt lip 12, 2013 11:53 pm

Idealne to jest RiR ;-) No prawie idealne, ale nic lepszego live nie wydali :razz:
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4449
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: MaidenFan » sob lip 13, 2013 12:08 am

Zwrócił ktoś uwagę na zakończenie Aces High?
http://www.youtube.com/watch?v=wF3rKH-E-vc
5:04.
Też jest to jakiś dodatkowy smaczek ;)

Awatar użytkownika
VeeKing
-#
-#
Posty: 1571
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 4:44 pm
Skąd: Łódź

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: VeeKing » sob lip 13, 2013 12:17 am

koncert nigdy nie jest idealny bo zawsze cos moglo byc lepsze ;) ale fakt aktualnie chyba RiR jest najlepsze :)

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3402
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Emilio » sob lip 13, 2013 7:53 am

5:04.
Też jest to jakiś dodatkowy smaczek
Na czym ma polegać ten smaczek? :roll:

Jedyne co mi przychodzi do głowy po wysłuchaniu AH z tego koncertu, to opinia, że Bruce nie powinien tego więcej śpiewać. Strasznie to brzmi, facet się zapowietrza, fałszuje... ciężko się tego słucha.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Mandrake
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 303
Rejestracja: wt sie 26, 2003 10:47 am

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Mandrake » sob lip 13, 2013 8:43 am

Czy obczaił ktoś może, co mówił Bruce w czasie Phantom of the Opera w połowie utworu jak wskazywał na słupy ognia po bokach sceny. Strasznie kiepsko słychać to z nagrań...
Why so serious?

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2547
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: remi » sob lip 13, 2013 10:03 am

Pamietam z koncertu tyle, że Bruce przed pierwszym ogniem wspomniał coś o "Polish couisine" a potem o "Polish sausage".

Awatar użytkownika
Mr Jacq
-#Invader
-#Invader
Posty: 232
Rejestracja: pn lip 01, 2013 10:36 am
Skąd: Łódź

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Mr Jacq » sob lip 13, 2013 10:48 am

jak ktoś chce idealnego koncertu to niech sobie zapoda LAD
To zdecydowanie nie jest najlepsze wydawnictwo Dziewicy. Po latach, sam koncert jest dla mnie jednym z gorszych, a widziałem wszystkie ;) Dla początkujących fanów, rzeczywiście może za taki uchodzić, bo zespół wypruwa tam z siebie flaki, ale co z tego skoro jest BARDZO chaotycznie i nie spójnie :P

Przychylam się do opinii kolegów wyżej, też bym stawiał na RiR. Rio słucha się i ogląda za każdym razem z tym samym bananem na twarzy, i nie traci wiele z perspektywy czasu, mimo że ma się kilkanaście seansów za sobą :)
trochę mi niesmak zrobiła tylna flaga z final frontier jak przecież grali stare kawałki.
Nie ma to większego znaczenia, ważne że wiąże się z dziedzictwem Zespołu. Co miał ją wyrzucić, bo nie odnosi się do danego etapu grupy, no proszę Cię :P

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: RALF » sob lip 13, 2013 10:59 am

Dla mnie "LAD","RiR" i "En Vivo!" to taka super - trójca IM! 3 koncerty prezentujące trochę inne IM...

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: vyrus » sob lip 13, 2013 11:05 am

Ja lubię też Maiden England mimo niedostatków Bruce'a na tej trasie. Ma to dla mnie niepowtarzalny klimat i lepsze brzmienie niż LAD. Przy okazji koncertów. Chile 2001 full ;-) https://www.youtube.com/watch?v=If1TbLXN4uE
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7275
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: widman » sob lip 13, 2013 11:59 am

no, RiR w sumie pocięte, robione w studio... MAIDEN JAPAN, Live+One, to są koncerty, w ogóle Beast over Hammersmith też urywa łeb.

Awatar użytkownika
Mr Jacq
-#Invader
-#Invader
Posty: 232
Rejestracja: pn lip 01, 2013 10:36 am
Skąd: Łódź

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Mr Jacq » sob lip 13, 2013 12:22 pm

Z tego co ukazało się, a było związane z latami 80, to chyba właśnie zapis w Hammersmith, najlepiej oddaje potencjał bestii na żywo, no i znalazło się tam najlepsze wykonanie Hallowed By Thy Name . Może dlatego, że po raz pierwszy wtedy wykonane, w każdym razie najbliżej temu wykonaniu do tego co wyrabiali w studiu. W dalszym etapie kariery, ten numer brzmi prawie zawsze tak samo, i czuć że jest grany tak trochę od niechcenia.

Awatar użytkownika
yasiooo
-#Invader
-#Invader
Posty: 200
Rejestracja: śr lip 10, 2013 4:41 pm
Skąd: St-ce/Warszawa

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: yasiooo » sob lip 13, 2013 12:43 pm

Czy obczaił ktoś może, co mówił Bruce w czasie Phantom of the Opera w połowie utworu jak wskazywał na słupy ognia po bokach sceny. Strasznie kiepsko słychać to z nagrań...
"What do we have in the kitchen tonight... Could it be a little bit of polish cabbage? Or even (...) polish sausages?" Dalej niestety nie zrozumiałem i filmiki z YT wcale nie pomagają :D

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: PanPrezes » sob lip 13, 2013 3:11 pm

przed Afraid gadał coś, że polscy robotnicy wybudowali mu dom czy coś w tym stylu

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9518
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Budziol » sob lip 13, 2013 4:33 pm

MaidenFan napisał/a:
5:04.
Też jest to jakiś dodatkowy smaczek

Na czym ma polegać ten smaczek?
+1

yakamoz6
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 02, 2013 4:17 pm
Skąd: Kraków

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: yakamoz6 » ndz lip 14, 2013 3:37 pm

Dzisiaj śnił mi się koncert więc chyba jednak muszę coś napisać ;d. To był mój drugi koncert po Sonisphere i sama nie wiem czy lepszy. Na pewno set genialny, moje marzenie usłyszenia Phantoma i Afraid na żywo się spełniło więc jestem cała happy. Oczywiście koncert świetny, do nagłośnienia chyba prawie każdy ma zastrzeżenia, za to Bruce jak wino... ;) Ale moje największe zastrzeżenie... Ludzie - przynajmniej ci wokół mnie na płycie. Koncert się zaczął, a ja... myślałam, że się popłaczę - stoją jak słupy i tak mniej więcej do 2MTM, a mi się serce krajało patrząc na bawiących się na GC. Następnym razem płyta odpada i nie kupuję biletu na ostatnią chwilę, nawet taniej tak jak to miało miejsce w tym roku. Na Bemowie cudem stałam w pierwszym rzędzie pod samą sceną przy barierkach (!) i tego nie zapomnę do końca życia - to pewne. Zupełnie inny klimat i emocje jak się jest tak blisko przez samym Stevem celującym w Ciebie gitarą ;) A tym razem... Kwoka stojąca przede mną odsuwająca mnie tyłkiem kiedy śmiałam na nią wpaść skacząc z tłumem, który trochę się rozruszał, a w najbardziej euforycznych momentach chłopak (!) podnosił jej rękę żeby nie odstawała od szalejących fanów. Myślałam, że się zwinie jeszcze przed bisem, ale niestety nie... Tak, czy inaczej - było świetnie i do następnego razu (mam nadzieję, że tym razem w moim Krakowie :P)

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6490
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Pierre Dolinski » ndz lip 14, 2013 3:43 pm

Następna marudna pierdoła co musi sobie wroga znaleźć i stojący obok jej się nie podobają... co za buractwo.... Jak "kwoce" skakałeś po grzbiecie albo wjeżdżałeś łokciami w żebra lub smyrałeś butami kostki to nie dziwię się, że się broniła i w jakiś sposób asekurowała.
Kiedyś będziesz miał słuszniejsze lata, nie będzie ci się chciało skakać, ale nie będziesz chciał rezygnować z chodzenia na koncerty to jakiś tobie podobny gówniarz napisze o tobie na forum - łysy, stary knur mnie odpychał bo nie chciało mu się skakać.

Pewien znajomy policjant powiedział kiedyś schwytanemu w ciasnym tramwaju zboczeńcowi - Jak lubisz bawić się siurakiem, to bacz by nie pobrudzić postronnych.

Trzeba było kupić GCEE i ocierać się o barierkę a nie stać z tyłu i jęczeć na tych spokojniejszych dla których też jest miejsce na świecie.
Pieprzeni, jedyni słuszni rozbrykani egoiści. Każdy gimbus zamiast cieszyć się koncertem jest wpierw rozczarowany publicznością. To jakaś zaraza społeczna.

yakamoz6
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: wt lip 02, 2013 4:17 pm
Skąd: Kraków

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: yakamoz6 » ndz lip 14, 2013 5:04 pm

To chyba do mnie? To po pierwsze: jestem dziewczyną, po drugie - wrogów nie szukałam, tylko ludzi, z którymi można się pobawić i krzywdy dziewczynie nie robiłam, bo jestem od niej jakieś dwa razy mniejsza, mniej więcej w tym samym wieku i w żebra jej nie wjeżdżałam. Za pierwszym razem jak tłum mnie na nią popchnął to przeprosiłam, a ona tylko łypnęła. Specjalnie jej przecież nic nie zrobiłam. Krzyczałam nawet do niej żeby uważała jak na fali leciała na nas dziewczyna i o mało co nie dostałybyśmy obie glanem. Więcej krzywdy ona zrobiła mi i innym swoim agresywnym rozpychaniem niż tym, że ja na nią wpadałam napierana przez tłum. I z tyłu nie stałam, tylko w drugim rzędzie na płycie. Z tyłu właśnie byli spokojni i też pewnie świetnie się bawili, nawet rodzice z góra pięcioletnimi dziećmi w koszulkach maidenów, którzy nie pchali się w samo serce tłumu - ciekawe czemu? Gimbusem też nie jestem i cieszyłam się koncertem (j.w.) i jak wspomniałam ludzie się rozruszali i było świetnie, oprócz tego, że ciągle dostawałam wpadając na nią i to przecież niespecjalnie. Pozdrawiam :)


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości