The Book Of Souls - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
37
61%
9
12
20%
8
8
13%
7
1
2%
6
0
Brak głosów
5
2
3%
4
1
2%
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 61

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Mr.Hankey » pt wrz 04, 2015 1:01 am

Jak dla mnie intro i outro zbędne kompletnie, zwłaszcza że słyszeliśmy już to kilkukrotnie... Gdyby było jakoś bardziej rozwinięte, np. jak w The Legacy to ok, ale dwa autoplagiatowe brzdąknięcia na początek i koniec wydają mi się po prostu zbędne.
Za to cała reszta numeru tytułowego, to istna petarda. Świetny, ciężki riff, dobre linie wokalne i podniosły, klimatyczny refren. Partia instrumentalna też znakomita, a momenty w których wchodzi w niej śpiew Bruce'a wywołują ciary na plecach. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Szkoda, że na albumie nie ma więcej tak klimatycznych numerów jak otwieracz i tytułowy...

Deleted User 1499

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » pt wrz 04, 2015 3:04 pm

Dla mnie nie ma tu nic z Legacy ani tym bardziej Talismana , jedyna wspólny mianownik to akustyk , nie wiem może mi słoń na uszach usiadł. Dobrze że ten intro jest dość konkretne bo w Talismanie i Legacy się trochę wlekły. Kawałek ciężki ze świetnym refrenem i wspaniała sekcją rytmiczną , lubie grę Nicka i w tym kawałku podtrzymuję swoją sympatię. Za to pierwsza solówka już gdzieś wybrzmiewała :)

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: RidingOntheWind » pt wrz 04, 2015 3:10 pm

Trochę mi przypomina rozmachem wejście Adriana z Rime of the Ancient Mariner co jest bardzo dużym plusem. Jednak najlepszy w tym utworze jest Bruce Dickinson, pasja w głosie taka sama jak w najlepszych epikach Iron Maiden.

Deleted User 1499

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » pt wrz 04, 2015 4:50 pm

2 odsłuch i jestem pewien że dycha jest tu bez dwóch zdań zasłużona za :

- Intro - tak podoba mi się i fajnie wprowadza
- Bruce - kapitalnie
- Ciężko , mrocznie
- Te zwolnienie w połowie i start Nicko
- Solówki Szczególnie Jan i H.

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: matik » pt wrz 04, 2015 7:35 pm

Ja w ogóle myślę , ze to jest bardziej płyta Bruce'a i Adriana niż Steve'a pod względem klimatu . Czuć TCHW i TOS . Coś pięknego !! :dance:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: mad » ndz wrz 06, 2015 2:18 pm

Czytając różne opinie, dochodzę do wniosku, że to chyba jedyny epik z płyty, który jest w stanie zadowolić fanów starego Maiden. Utwór dobry, ale jednak czegoś mi w nim brakuje... Solidną 8 stawiam.

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: krieg » ndz wrz 06, 2015 6:44 pm

Solidne 9 za mocarny riff prowadzący i znakomite przyśpieszenie. Utwór długi ale nie nuży bardzo wyraziste zwieńczenie pierwszego CD.

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1334
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Journeyman666 » pn wrz 07, 2015 6:32 pm

Jak dla mnie za sam riff i ten talerz od Nicko należy się wysoka ocena. Oprócz tego znakomity wokal Dickinsona, wpadający w ucho refren, mistrzowski prechorus i kapitalne melodie. Utwór do 05:45 to 11/10. Dalej jest to już tylko 10/10. Przy pierwszym przesłuchaniu nie zwróciłem na niego aż takiej uwagi ale z każdym następnym przesłuchaniem utwierdzam się w przekonaniu, że jest to najlepszy utwór na płycie. 10/10

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1748
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: erosinho » wt wrz 15, 2015 9:25 pm

Mam problem z tym utworem. Niby fajny, ale to wszystko gdzieś już było: intro z Talismana, klawisze jak w Paschendale, w środku pojawia się motyw jak w "Rime", a sam główny riff i ten talerz Nicko przypomina mi "Mother Russia". Najlepsze jest to, że cały czas po głowie chodzą mi w ciągu dnia melodie z różnych utworów z płyty, a z kawałka tytułowego nic a nic. Może po prostu potrzebuję jeszcze go dosłuchać.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: beaviso » wt wrz 15, 2015 11:05 pm

Najlepsze jest to, że cały czas po głowie chodzą mi w ciągu dnia melodie z różnych utworów z płyty, a z kawałka tytułowego nic a nic. Może po prostu potrzebuję jeszcze go dosłuchać.
Mam bardzo podobnie. Jak słucham, jest OK. Ale sam z siebie nie wraca do głowy, a co więcej - nie mogę sobie przypomnieć "jak to szło", mimo że jest w nim parę sympatycznych melodii.

M.

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3671
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Geri666 » wt wrz 15, 2015 11:54 pm

Ja za to jestem tymi melodiami oczarowany, zwłaszcza prechorusem. Weszły już po pierwszym odsłuchu i trzymają się mocno. :)

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1334
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Journeyman666 » czw wrz 17, 2015 3:10 pm

Prechorus w tym utworze to moim zdaniem mistrzostwo.

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: matik » czw wrz 17, 2015 8:08 pm

Utwór - miazga !!! Fenomenalny wokal Bruce'a ! ( przeszedł samego siebie tutaj ) , riffy wbijają w podłogę , solówki nie z tej ziemi . Jest mięcho cały czas . Słucham po raz n-ty i wciąż chce więcej . Jest mięcho wrrr :mryellow:
Who motivates the motivator

Maveral
-#Invader
-#Invader
Posty: 218
Rejestracja: wt sie 02, 2005 7:52 pm
Skąd: Rybnik

Miazga!

Postautor: Maveral » sob wrz 19, 2015 5:51 pm

Jeden z najlepszych utworów na nowej płycie. Widziałem, że ktoś pisał, że ten utwór pasowałby na "The Chemical Wedding". Z tym mięchowatym riffem - zdecydowanie! I nawet wiem w którym miejscu - po "Jerusalem". Nie ma się co rozwodzić - wszyscy tutaj dają radę i jest to na pewno petarda na koncerty. Jak oni wjadą z tym mięsnym riffem, to będzie miazga! 9/10.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11604
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: gumbyy » czw wrz 24, 2015 2:43 pm

Bardzo fajny numer, jest klimat, jest trochę mocy. Nie ma przynudzania i kompozycja fajnie "jedzie"do przodu. Niezłe to złamanie tempa po połowie. Do tego niezłe wokale Becura. Na żywo będzie kapitalny klimat - wystrój sceny, światła i ta "orientalna" nutka w muzyce.

Zdecydowanie mocny punkt tej płyty.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Daniel Wu.
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 21, 2014 6:11 pm
Skąd: Sopot

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Daniel Wu. » czw wrz 24, 2015 11:57 pm

Rewelacja. Kapitalny, tłusty riff (zaryzykuję stwierdzenie, że jeden z najlepszych w karierze IM), świetny wokal Bruce'a, mistrzowski prechorus, znakomity refren, niesamowita galopada w drugiej połowie utworu... itp., itd. Wykorzystałem mnóstwo wzniosłych epitetów, ale ten utwór zasługuje na najwyższe uznanie. Klimat trochę a'la Powerslave w Ameryce Środkowej, wieszczę niezłego killera na koncertach i Bruce'a w przebraniu szamana wyjętego z wioski Majów :D
Aaaa, chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na jeden element - rewelacyjnie bębni nam tu Nicko, a jego uderzenia w blachę na początku kawałka od razu przywodzą mi na myśl jednego z moich ulubionych perkusistów ever - Terry'ego Bozzio ;)

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: RidingOntheWind » wt wrz 29, 2015 11:35 pm

Zdecydowanie najlepszy utwór na albumie, teraz mogę to powiedzieć na 100%. Jeśli ten album będzie oceniany bardzo wysoko po latach to ten utwór będzie miał w tym ogromną zasługę. Nie budzi takich zachwytów jak Empire of Clouds, If Eternity Should Fail czy Red and Black bo to utwór bardzo klasyczny i w niczym nie zaskakuje. Takich epików brakowało u Ironów na ostatnich dwóch płytach, typowe melodie, typowe harmonie, typowe sola, typowe przejścia- typowe Iron Maiden. Jeszcze jakby tak utwór zaczynał się od riffu byłoby jeszcze lepiej, intro i outro są w ogóle niepotrzebne, przywołują na myśl nudnawy początek to Talismana.
Wszyscy zachwycają się solówkami w Red and the Black a dla mnie solo Daveya w tym utworze je miażdży, pozostałe solówki również. Gdy się tego słucha człowiek chce powiedzieć, że Iron Maiden wróciło z dalekiej podróży.

Deleted User 1499

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » ndz lut 21, 2016 10:36 am

Zdecydowanie najlepszy utwór na albumie, teraz mogę to powiedzieć na 100%. Jeśli ten album będzie oceniany bardzo wysoko po latach to ten utwór będzie miał w tym ogromną zasługę. Nie budzi takich zachwytów jak Empire of Clouds, If Eternity Should Fail czy Red and Black bo to utwór bardzo klasyczny i w niczym nie zaskakuje. Takich epików brakowało u Ironów na ostatnich dwóch płytach, typowe melodie, typowe harmonie, typowe sola, typowe przejścia- typowe Iron Maiden. Jeszcze jakby tak utwór zaczynał się od riffu byłoby jeszcze lepiej, intro i outro są w ogóle niepotrzebne, przywołują na myśl nudnawy początek to Talismana.
Wszyscy zachwycają się solówkami w Red and the Black a dla mnie solo Daveya w tym utworze je miażdży, pozostałe solówki również. Gdy się tego słucha człowiek chce powiedzieć, że Iron Maiden wróciło z dalekiej podróży.
O tyle dobrego w tym intrze , że jest krótkie , bo fakt że jak sam Talisman jest genialny to intro trochę przeciągnęli.

Jednakże od pierwszego riffu i to nie byle jakiego bo ciężar w tym kawałku jest na poziomie , do tego China :dance:
Generalnie nie mam nic do tego kawałka , był pierwszym który zwrócił na siebie uwagę po premierze płyty , i do dziś piastuje miejsce 1 z tego krążka.Wolna część zwrotek i refrenów świetnie wprowadza do instrumentalnej. Uważam że to jeden z lepszych tytułowych od wielu lat.

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: Powerslave_Dś » ndz lut 21, 2016 2:02 pm

Dodam, że niestety zmieniłem zdanie o tym utworze. Niestety na minus, przede wszystkim nie podoba mi się strasznie długi refren, a intro mimo, że faktycznie króciutkie jest niepotrzebne. To pewnie tez kwestia tego, że nie lubię ciężaru w Iron Maiden. Równie ciężkie Brighter than a 1000 Suns to dla mnie jeden z ich najgorszych utworów w ogóle.
Dla równowagi, żeby nie było, że tak wszystko krytykuję napiszę, że odwrotnie mam z Man of Sorrows. Na początku ten utwór dla mnie nie istniał, a teraz go lubię. Bardzo przyjemna, klasowa kompozycja.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: The Book Of Souls - opinie

Postautor: hipcio_stg » ndz lut 21, 2016 7:26 pm

Dodam, że niestety zmieniłem zdanie o tym utworze. Niestety na minus, przede wszystkim nie podoba mi się strasznie długi refren, a intro mimo, że faktycznie króciutkie jest niepotrzebne. To pewnie tez kwestia tego, że nie lubię ciężaru w Iron Maiden. Równie ciężkie Brighter than a 1000 Suns to dla mnie jeden z ich najgorszych utworów w ogóle.
Dla równowagi, żeby nie było, że tak wszystko krytykuję napiszę, że odwrotnie mam z Man of Sorrows. Na początku ten utwór dla mnie nie istniał, a teraz go lubię. Bardzo przyjemna, klasowa kompozycja.
Intro to w talismanie jest niepotrzebne.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości