Speed Of Light - opinie o nowym teledysku

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy teledysk

10
14
21%
9
10
15%
8
13
20%
7
3
5%
6
7
11%
5
1
2%
4
2
3%
3
2
3%
2
2
3%
1
12
18%

Liczba głosów: 66

Ancient Mariner
-#invader
-#invader

Re: Speed Of Light - opinie o nowym teledysku

Postautor: Ancient Mariner » pt sie 14, 2015 3:27 pm

...ani nie maltretuje widzów zbliżeniami niemłodych już buziek naszych 60-letnich idoli z przerzedzonymi czuprynami, wykrzywionych w grymasie śpiewu i przy instrumentach..
Dokładnie tak samo do tego podchodzę. Ich obecność w klipie nie jest ważna. To nie Beyonce (nie ujmując nic jej jako świetnej artystce)

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » pt sie 14, 2015 3:29 pm

Teledysk super (pod pewnymi względami lepszy niż sam utwór :wink: ), pochwalam pójście w stronę tandetnego kiczu, pasuje idealnie do IM i można się pośmiać. W końcu - i tak tego w żadnych telewizyjnych stacjach muzycznych nie będą puszczali (apropo, są w ogóle jeszcze jakieś oprócz Polo TV? :B ), a może ktoś oglądając na Youtube, po gdzieś tam przez kogoś zashare'owanym (jak ja lubię te spolszczenia...) klipie zainteresuje się zespołem. Wielki plus :)
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

Awatar użytkownika
ironlemon
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: ironlemon » pt sie 14, 2015 3:37 pm

Czy tylko dla mnie pipczenie pt. "omg, chciałem obejrzeć w teledysku, jak gra zespół" brzmi nieco komicznie ze strony fanów zespołu, który przez ostatnie 10 lat wydawał koncertówki częściej niż albumy studyjne?
Obrazek

Awatar użytkownika
kobi
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kobi » pt sie 14, 2015 3:40 pm

Teledysk pozytywnie mnie zaskoczył, dobre motywy ze starymi grami. Jeden z lepszych klipów Maiden jak dla mnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mr. M
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr. M » pt sie 14, 2015 6:38 pm

Czy tylko dla mnie pipczenie pt. "omg, chciałem obejrzeć w teledysku, jak gra zespół" brzmi nieco komicznie ze strony fanów zespołu, który przez ostatnie 10 lat wydawał koncertówki częściej niż albumy studyjne?
+1 :)
Mam rozumieć, że fani Killers i Number of the Beast codziennie walą 0,7 do obiadu albo wręcz jabola czy tam dwa czteropaki Tatry. Natomiast fani Somewhere in Time i Seventh Sona to wykształceni i zamożni właściciele mieszkań z ogródkiem za miastem?
Bruce Dickinson-Kmicic bo tak jak on zdradził Polskę to Bruce Iron Maiden w 1993 r. ale w porę się opamiętał!
Gdybym kochał w jednej setnej jakąś dziewczynę tak jak kocham pojedynek gitarowy Adriana i Dave'a w Infinite Dreams to była by traktowana tak ,że Julia przy niej była traktowana przez Romea jak głupia dziwka

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: dostoevsky » pt sie 14, 2015 9:39 pm

"Speed Of Light" ma już pół miliona wyświetleń na youtube, niesamowite. :) Tym bardziej dobrze się składa, że nie było leaka (lub że pojawił się tak późno).

Będzie viral?

Awatar użytkownika
Widmoo
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Widmoo » sob sie 15, 2015 12:04 am

Teledysk jest świetny! Dobrze, ze zrobili tę konwencję w lepszym stylu niż Wildest Dreams. Nawiązanie do gier, bajka. Czekam tylko kiedy pojawi się pełna wersja gry na stronie. Ostatnio coś często korzystają z tego patentu na AMOLD i TFF też były gry.
To ride the storm to an empire of the clouds...

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator

Postautor: Budziol » sob sie 15, 2015 1:19 am

Dla mnie teledysk bomba od.pierwszego razu!
Swietny klimat i pomysl! Brawo!
Sanktuarium Fan-Club
...you are number six...

BUDZIOL LEGACY OF THE BEAST TOUR 2018:

26.05 Tallin
27.07 Kraków
28.07 Kraków

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: dostoevsky » sob sie 15, 2015 3:29 am

Już prawie milion wyświetleń na youtubie. Jest hit, a część forum marudzi. ;)

Hospes
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Hospes » sob sie 15, 2015 8:43 am

Ciekawy teledysk. Oglądam z uśmiechem "przygody" Eddiego, niezły pomysł na klip uważam. Przyznam się, że przy pierwszych odtwarzaniach singla moja uwaga bardziej skupiała się na obrazkach z teledysku niż na muzyce. Nawet mnie to trochę irytowało i w końcu zacząłem się koncentrować na dźwiękach.
"Still my heart calculate and pray"

Awatar użytkownika
remi
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: remi » sob sie 15, 2015 9:21 am

w 24h jest 1,5 mln wyświetleń. W sumie dobrze, że w końcu Maiden ustabilizowało sprawy z YT i swoimi teledyskami, aczkolwiek zauważcie, że wielu z nich jeszcze tam nie ma jak np. Rainmaker, Benjamin czy z epoki Blaze'a.
In 2018/19: The Legacy Scream for me... Tallinn, Kraków, Kraków, London, London, Brooklyn 2x !!!

"...To teach God's word by his own example
That we must love all things that God made."

Awatar użytkownika
Szajba
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Szajba » sob sie 15, 2015 2:54 pm

Klip spoko, fajne takie nawiązanie do poprzednich płyt w konwencji gier komputerowych (Turok, Duke Nukem, Mortal). Klip ratuje ten kawałek
:B

MaidenZary
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: MaidenZary » sob sie 15, 2015 3:09 pm

Daje dyszkę:-) nie można oceniać tego poważnie, zatem oceniam w kategoriach niepoważnych z najwyższą oceną. Nie myślę, żeby teledyski mogły mieć wartość artystyczną, w większości przyciągają oko seksem, natomiast gdy klip jest stonowany i pokazuje zespół to najczęściej odwracam wzrok i słucham uchem. Tu pewnie ukłon w stronę młodszych fanów - oniegdyś można było szukać smaczków (może inne słowo- ukrytych ciekawostek) na okładkach powerslave'a lub SiT, a nawet liczyć koty na okładkach pierwszej płyty, dziś niech szukają ich w animacji.

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » sob sie 15, 2015 3:37 pm

Daje dyszkę:-) nie można oceniać tego poważnie, zatem oceniam w kategoriach niepoważnych z najwyższą oceną. Nie myślę, żeby teledyski mogły mieć wartość artystyczną, w większości przyciągają oko seksem, natomiast gdy klip jest stonowany i pokazuje zespół to najczęściej odwracam wzrok i słucham uchem. Tu pewnie ukłon w stronę młodszych fanów - oniegdyś można było szukać smaczków (może inne słowo- ukrytych ciekawostek) na okładkach powerslave'a lub SiT, a nawet liczyć koty na okładkach pierwszej płyty, dziś niech szukają ich w animacji.
Dużo celnych spostrzeżeń w tym, co piszesz, z tym że jest naprawdę sporo teledysków, które mają wysoką wartość artystyczną, dla mnie to niewątpliwie forma sztuki.

Awatar użytkownika
Lando
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Lando » sob sie 15, 2015 4:29 pm

Klip rewelacyjny :-) świetne nawiązania do starszych płyt, gier itp. Z jajem i ciekawie :-)
Co do samego utworu, przy kolejnym przesłuchaniu stwierdzam, że nie jest źle...
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
FaithNoMore
-#nomad
-#nomad

Postautor: FaithNoMore » sob sie 15, 2015 8:26 pm

Teledysk - jak dla mnie - bomba. Świetny, z przymrużeniem oka. Fajnie się go ogląda. A jeszcze więcej frajdy sprawia odnajdywanie odniesień do konkretnej płyty itd. Więc ode mnie duży "+". Po wyświetleniach na youtube również można się domyślać, że fanom (i nie tylko, mam nadzieję ;)) się spodobał. :)
Iron Maiden on the road:
07/08/2008 - Warszawa @ Stadion Gwardii
10/06/2011 - Warszawa @ Lotnisko Bemowo
03/07/2013 - Łódź @ Atlas Arena
24/06/2014 - Poznań @ INEA Stadion
03/07/2016 - Wrocław @ Stadion Miejski
27/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena
28/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena

Awatar użytkownika
Saint
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: Saint » sob sie 15, 2015 8:30 pm

Im więcej razy go oglądam tym lepiej.Ale w sumie szału nie ma

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » sob sie 15, 2015 10:28 pm

Chytrze przemycona reklama Trooperka [1:56-2:00]. ;)

:jee: Nie może zabraknąć tego klipu tam, gdzie miejsce na niego czeka od dawna:
http://www.sanktuariumfc.org/forum/view ... 59#p700259

Siwy
-#assassin
-#assassin

Postautor: Siwy » pn sie 17, 2015 2:34 pm

Moim zdaniem teledysk jest najlepszy od od nie pamiętam kiedy :P Bardzo poprawia odbiór samego kawałka
Obrazek

S.I.W.Y. - Siwy I Wszystko Yasne 8)
Metal tworzyli lewaccy kontestatorzy walczący o wolność i pokój wg wskazań agentów Moskwy

Awatar użytkownika
mad
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: mad » wt sie 18, 2015 1:53 am

Teledysk z wielkim przymrużeniem oka i tak Go odbieram...
Ja również. Szczerze mówiąc, teledyskowi przyjrzałem się dokładniej dopiero po 2 dniach - najpierw interesowała mnie tylko muza. Wydaje mi się, że ta z oczywistych względów nader krótka przebieżka po historii gier komputerowych wypadła sympatycznie. Bardzo dobrze, że nie ma nigdzie fragmentów z zespołem - byłby wyraźny zgrzyt koncepcyjny. Dałem teledyskowi silną 7.
A może ten teledysk sugeruje, że w nieodległym czasie wyjdzie jakaś oficjalna gra? Pamiętam, że w Ed Hnter grałem nie dłużej niż 5 minut i szybko odinstalowałem to badziewie. Może tym razem będzie lepiej - jeżeli w ogóle będzie? Tak sobie tylko fantazjuję.

Wróć do „The Book of Souls”