Metallica

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Kusy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 691
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:06 am

Re: Metallica

Postautor: Kusy » ndz lut 19, 2017 10:24 am

Ja się zastanawiam kto daje ludziom prawo do dyktowania co jest w dobrym smaku, a co nie.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7280
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » ndz lut 19, 2017 1:10 pm

Tu chodzi o to, że jak zakładasz kapelę metalową, thrash metalową, uważasz się za mega konkreciarza, jeździsz za Motorhead, uważasz Lemmyego za Boga, jeździsz za Diamond Head prosto z Ameryki potem znajdujesz kolesi którzy są tacy jak ty, nagrywasz kilka zaje... płyt, jesteś członkiem jednego z najbardziej wpływowych kapel metalowych na globie... a potem, potem jest równia pochyła i... zaprzepaszczasz wszystko z czego byłeś znany dla kilku dolców więcej.
Jak zwykła szmata.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » ndz lut 19, 2017 1:29 pm

Jezeli chodzi o dawanie ciala dla kasy, Metallica to niewinna panienka, przy takim Black Sabbath, ktore od wyrzucenia Ozza, przez nastepne 20 lat bylo sztucznie podtrzymywane przy zyciu w kolejnych coraz dziwniejszych skladach, tylko po to zeby zarabiac na legendarnej nazwie, nie mowiac o zapraszanu popularnego hop hopowca do dogrania sie na album, takze bez przesady, Metallica nie jest pod tym wzgledem jakas szczegolnie wyjatkowa.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » ndz lut 19, 2017 1:45 pm

Tylko całe to podtrzymywanie nie wypaliło (poza Dio) a i w mediach aż takich cyrków nie wyprawiali, popadając w całkowite pajacowanie, niczym gwiazdy reality show. O jakości tworzonej muzyki już nawet się nie wypowiem... Widman - plus dla Ciebie - konkret!

Kusy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 691
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:06 am

Re: Metallica

Postautor: Kusy » ndz lut 19, 2017 2:06 pm

Ale przecież to jest ich życie i ich twórczość. Będą chcieli nagrać dubstep? Cóż, ich decyzja. Nam zostaje wybór: słuchać albo nie. Płakanie, że jakiś zespół "nie podąża za dogmatami" jest dziecinne. Muzyka to biznes, branża jak każda inna, a nie jakaś religia czy ideologia.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9373
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Metallica

Postautor: Schizoid » ndz lut 19, 2017 2:35 pm

Mogą sobie nawet nagrać Tutu Milesa Davisa na ukulele. Ale ludzie będą komentować, w tym nie ma nic dziwnego.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

filip
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 394
Rejestracja: sob cze 22, 2013 3:03 pm
Skąd: Głubczyce

Re: Metallica

Postautor: filip » ndz lut 19, 2017 3:06 pm

Zespół prowadzi działalność publiczną zatem mamy prawo ich posunięcia oceniać. RALF ma prawo wypowiadać swoje zdanie, przecież nikogo nie obraża.Natomiast Pan voivod nie zgadzając się ze swoim interlokutorem, chcąc zdeprecjonować RALFA postanawia użyć argumentów ad personam, gratuluję żelaznej logiki- odmawiać komuś prawa do krytyki samemu krytykując .To napisałem ja,Zenek z Głubczyc (śmieszna nazwa, można sobie poużywać )

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » ndz lut 19, 2017 8:01 pm

deprecjonuje RALFa? moze tak, ale nie lubie populizmu i pustych sloganow... 5 stron postow z porownaniami do tokio hotel, ich troje, donatana i eurowizji, jesli to jest merytoryczna krytyka to serdecznie pozdrawiam i zycze dalszych sukcesow :D

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Metallica

Postautor: Bon Dzosef » ndz lut 19, 2017 8:55 pm

Jezeli chodzi o dawanie ciala dla kasy, Metallica to niewinna panienka, przy takim Black Sabbath, ktore od wyrzucenia Ozza, przez nastepne 20 lat bylo sztucznie podtrzymywane przy zyciu w kolejnych coraz dziwniejszych skladach, tylko po to zeby zarabiac na legendarnej nazwie, nie mowiac o zapraszanu popularnego hop hopowca do dogrania sie na album, takze bez przesady, Metallica nie jest pod tym wzgledem jakas szczegolnie wyjatkowa.
Co ty gadasz typie.

Meta to sciek i dno. Nie wiem gdzie niektorzy mają granice tolerancji. Występ z Bieberem? Okladka w formie teczowej flagi? Teksty o prawach gejów?

Żałuję, że nie urodziłem się w czasach gdy fani metalu byli bardziej konsekwentni i wymagajacy.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Metallica

Postautor: Mikojaski » ndz lut 19, 2017 10:14 pm

Jezeli chodzi o dawanie ciala dla kasy, Metallica to niewinna panienka, przy takim Black Sabbath, ktore od wyrzucenia Ozza, przez nastepne 20 lat bylo sztucznie podtrzymywane przy zyciu w kolejnych coraz dziwniejszych skladach, tylko po to zeby zarabiac na legendarnej nazwie, nie mowiac o zapraszanu popularnego hop hopowca do dogrania sie na album, takze bez przesady, Metallica nie jest pod tym wzgledem jakas szczegolnie wyjatkowa.
Co ty gadasz typie.

Meta to sciek i dno. Nie wiem gdzie niektorzy mają granice tolerancji. Występ z Bieberem? Okladka w formie teczowej flagi? Teksty o prawach gejów?

Żałuję, że nie urodziłem się w czasach gdy fani metalu byli bardziej konsekwentni i wymagajacy.
Bycie konsekwentnym i wymagającym to jedno, a popadanie w jakieś paranoje, to drugie. Meta jaka jest, kazdy widzi, wiele można im zarzucić. Ale ludzie kochani... Za jeden występ aż taki ból nie powiem czego? :D Ona sławna, oni sławni. Niektórym się podoba, niektórym nie, ale wokalnie Zgadze nie można wiele zarzucić. Metal coś przez to straci? Środowisko metalowe ucierpi? Skóra i ćwieki zaleją się różem i hello kitty? No chyba nie ;).

A jak już wspomniałeś o gejach - jakoś halford też miał swoją emo fazę, jak sam w którymś wywiadzie powiedział (chyba tym gdzie się ujawniał, ale głowy nie dam), to do tekstów Judasów też przemycał różne gejozy. Z Babymetal też występował. I nikt na nim psów nie wiesza. Nieskazitelny ojciec chrzestny metalu :mryellow:. Trochę dystansu do pewnych rzeczy :)
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » pn lut 20, 2017 12:08 am

O, widzę, że poważny ból dupy metali wciąż trwa :D Why so serious?

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Metallica

Postautor: Bon Dzosef » pn lut 20, 2017 1:53 am

O, widzę, że poważny ból dupy metali wciąż trwa :D Why so serious?
Akurat po tobie spodziewałem się wyższego poziomu niż "bol dupy".

Gdyby ci ludzie nie robili takich akcji pod szyldem metallica, to byłoby okej. Kiedyś metal dla wielu był pewnym wyrazem swojego swiatopogladu, dziś już nic z tego nie zostało... i to jest smutne.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » pn lut 20, 2017 10:47 am

Zostało, zostało, tylko właśnie Metallica sprowadziła metal (w swoim wykonaniu) do wymiaru wyłącznie komercyjnego, popkulturowego. Ludzie, którzy nieco dłużej stoją za ta muzą, dobrze wiedzą o co w tym chodzi.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » pn lut 20, 2017 12:45 pm

Gdyby ci ludzie nie robili takich akcji pod szyldem metallica, to byłoby okej. Kiedyś metal dla wielu był pewnym wyrazem swojego swiatopogladu, dziś już nic z tego nie zostało... i to jest smutne.
I godna szacunku postawa (nawet jeśli sam nie jestem jakimś bardzo wielkim słuchaczem metalu) tylko chyba nigdy nie zrozumiem po co się tak zajmować kapelami których się nie lubi. Bo w ocenie tego co robią od jakiegoś czasu (jakiegoś czasu, hm, przeszło 20 lat) się mniej więcej z wami zgadzam. Ok, pisanie o bólu dupy jest poniżej poziomu - przyznaję. Dziwi mnie tylko uwaga jaką im poświęcacie. Swoją drogą to wydaje mi się, że jeśli zależy im w tym momencie przede wszystkim na popularności (a te akcje z Gagą i podobne sytuacje raczej to potwierdzają) to nie ma wielkiej różnicy, co się mówi, ważne, żeby ludzie mówili i żeby był rozgłos. Krytycy też im ten rozgłos robią ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » pn lut 20, 2017 1:07 pm

To prawda, typowa lawa medialna.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7280
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » pn lut 20, 2017 4:58 pm

Jezeli chodzi o dawanie ciala dla kasy, Metallica to niewinna panienka, przy takim Black Sabbath, ktore od wyrzucenia Ozza, przez nastepne 20 lat bylo sztucznie podtrzymywane przy zyciu w kolejnych coraz dziwniejszych skladach, tylko po to zeby zarabiac na legendarnej nazwie, nie mowiac o zapraszanu popularnego hop hopowca do dogrania sie na album, takze bez przesady, Metallica nie jest pod tym wzgledem jakas szczegolnie wyjatkowa.
Ja bym jednak nie gadał takich głupot.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7280
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » pn lut 20, 2017 4:59 pm

O, widzę, że poważny ból dupy metali wciąż trwa :D Why so serious?
Akurat po tobie spodziewałem się wyższego poziomu niż "bol dupy".

Gdyby ci ludzie nie robili takich akcji pod szyldem metallica, to byłoby okej. Kiedyś metal dla wielu był pewnym wyrazem swojego swiatopogladu, dziś już nic z tego nie zostało... i to jest smutne.
No racja.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1553
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Metallica

Postautor: kam » pn lut 20, 2017 10:01 pm

Muzyka to biznes, branża jak każda inna, a nie jakaś religia czy ideologia.
Piękne stwierdzenie... Powiedz to proszę tylko jakimś ludziom z kapeli z undergroundu rockowego/metalowego.

Awatar użytkownika
pucha
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 766
Rejestracja: śr sie 24, 2011 4:21 pm
Skąd: Lublin, Polska

Re: Metallica

Postautor: pucha » wt lut 21, 2017 11:13 am

Jezeli chodzi o dawanie ciala dla kasy, Metallica to niewinna panienka, przy takim Black Sabbath, ktore od wyrzucenia Ozza, przez nastepne 20 lat bylo sztucznie podtrzymywane przy zyciu w kolejnych coraz dziwniejszych skladach, tylko po to zeby zarabiac na legendarnej nazwie, nie mowiac o zapraszanu popularnego hop hopowca do dogrania sie na album, takze bez przesady, Metallica nie jest pod tym wzgledem jakas szczegolnie wyjatkowa.
A teraz włączam sobie po kolei:
"Heaven & Hell"
"Mob Rules"
"Born Again"
"Eternal Idol"
"Headless Cross"
"Dehumanizer"
...i leję z Tego posta w niebogłosy :D

Ja wiem że są gusta i guściki no ale już bez jaj.
Jakby Metallica nagrała tak "złe" płyty jak Sabbath po wywaleniu Osbourne'a to taka dyskusja dziś na forum nie miałaby racji bytu.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16841
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Metallica

Postautor: pz » wt lut 21, 2017 11:20 am

Ale z drugiej strony masz np. "Seventh Star" (nie żebym miał coś do tego albumu), na którym masz napisane "featuring Tony Iommi". Granie pod nazwą Black Sabbath było jednak w niektórych przypadkach naciągane. Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, że była to wręcz decyzja wytwórni.

Natomiast ciężko porównywać działalność Black Sabbath z Metallica, która praktycznie nie nagrywała nowych albumów, a raczej skupiała się na przedsięwzięciach marketingowych (covery, orkiestra, filmy), co im zresztą bardzo dobrze wychodzi do dziś.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MaidenFan, Max323, Schizoid i 4 gości