Pink Floyd

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Twoja ulubiona płyta?

The Piper at the Gates of Dawn
5
6%
A Saucerful of Secrets
2
3%
Music from the Film More
0
Brak głosów
Ummagumma
1
1%
Atom Heart Mother
3
4%
Meddle
4
5%
Obscured by Clouds
0
Brak głosów
The Dark Side of the Moon
15
19%
Wish You Were Here
15
19%
Animals
16
20%
The Wall
5
6%
The Final Cut
1
1%
A Momentary Lapse of Reason
0
Brak głosów
The Division Bell
13
16%
 
Liczba głosów: 80

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Pink Floyd

Postautor: Dejavu » śr lis 12, 2014 6:50 pm

Znakomicie się wpisuje w to co powiedziałem kilka tygodni temu, że niektórzy z definicji będą na nie i będą z góry uprzedzeni do tej płyty, bo tak jest w przypadku tego autora skoro dał "Ocena: 1 Beznadziejny album, nie da się go nawet wysłuchać." po czym napisał pod koniec, że muzyka "jest średnia". Moim zdaniem w żadnym wypadku nie jest średnia, jest bardzo dobra, ale jeśli ktoś nie lubi ambientu, to może być znudzony.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7454
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Pink Floyd

Postautor: Saimon1995 » śr lis 12, 2014 8:23 pm

Ja (podobnie jak Szajba) jestem gdzieś tak po środku. Ani nie będę się wychwalał The Endless River, ani tym bardziej się nad tym albumem pastwił. Wiedziałem, że będzie to praktycznie w całości instrumentalne, ale jednak trochę się zawiodłem. Floydzi potrafili z instrumentala zrobić naprawdę przecudny utwór, a tu uważam, że miejscami to trochę przewidywalne (choć dla mnie to nie zarzut, bo czuję klimat Wish you Were Here - notabene mojego ulubionego dzieła PF) i po prostu nużące. Louder than Words to może też nie jakiś geniusz, ale słychać tam echa The Division Bell. Jest wspaniały refren i - przede wszystkim - wspaniałe solo Maestro.

6/10 (maksymalnie, za sentyment do PF)

Recenzja na ArtRock.pl rzeczywiście jest miażdżąca i sam uważam, że autor pojechał trochę po bandzie. Ale zgadzam się ze stwierdzeniem, że mogli to dołączyć do jubileuszowego wydania The Division Bell i byłoby okej. A tak pewien niesmak jest i zapewne gadanie przez najbliższe miesiące, że był to skok na kasę fanów.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Pink Floyd

Postautor: Dejavu » czw lis 13, 2014 11:44 am

mogli to dołączyć do jubileuszowego wydania The Division Bell i byłoby okej. A tak pewien niesmak jest i zapewne gadanie przez najbliższe miesiące, że był to skok na kasę fanów.
W zasadzie tak, ale zauważyłem że strasznie dużo się mówi właśnie o tym przy okazji tej płyty - czy nie lepiej byłoby to wydać w jakiejś innej formie, czy to nie jest skok na kasę itp. Więcej jest mówienia o sprawach okołomuzycznych niż o samej muzyce i mam wrażenie że że ludzie negatywnie nastawieni do tej formy wydania Endless River z automatu przenoszą ten swój niesmak i są też mniej lub bardziej negatywnie nastawieni do samej muzyki.

Ja osobiście byłbym tak samo zadowolony gdyby to dodali do jakiejś jubileuszowej wersji Division Bell jak i w wariancie który wybrali - jako osobny album. Najważniejsza jest muzyka :)

Cieszą pogłoski o nowej solowej płycie Gilmoure'a, mam nadzieję, że coś z tego wyniknie.

Deleted User 2259

Re: Pink Floyd

Postautor: Deleted User 2259 » czw lis 13, 2014 11:48 am

Ma ktoś jakieś dane jak sprzedaje się ten album?

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Pink Floyd

Postautor: RALF » czw lis 13, 2014 12:30 pm

Jeszcze za wcześnie - będziemy coś wiedzieć za tydzień, natomiast warto zauważyć, iż w tym samym czasie wyczło "Queen Forever" oraz "Sonic Highways" FF.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7281
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Pink Floyd

Postautor: widman » czw lis 13, 2014 12:31 pm

Pewnie dobrze, to było do przewidzenia.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9399
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Pink Floyd

Postautor: Schizoid » czw lis 13, 2014 12:35 pm

Przedsprzedaż szła genialne, jeśli wierzyć mediom.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Pink Floyd

Postautor: RALF » czw lis 13, 2014 12:37 pm

W zasadzie płyta skazana na sukces...

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7454
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Pink Floyd

Postautor: Saimon1995 » czw lis 13, 2014 5:35 pm


W zasadzie tak, ale zauważyłem że strasznie dużo się mówi właśnie o tym przy okazji tej płyty - czy nie lepiej byłoby to wydać w jakiejś innej formie, czy to nie jest skok na kasę itp. Więcej jest mówienia o sprawach okołomuzycznych niż o samej muzyce i mam wrażenie że że ludzie negatywnie nastawieni do tej formy wydania Endless River z automatu przenoszą ten swój niesmak i są też mniej lub bardziej negatywnie nastawieni do samej muzyki.
Wiesz, ja nie byłem żaden sposób negatywnie nastawiony na premierę The Endless River. Ba, byłem bardzo zadowolony, że coś nowego od PF dostaniemy. Takich ludzi, którzy krytykują z automatu niezbyt rozumiem (podobnie było w przypadku sposobu dystrybucji ostatniego U2). Moim zdaniem ten album ma swoje momenty, ale jednak jako całość troszkę zawodzi. Co i tak nie zmieni faktu, że złośliwi nadal będą komentowali, że to skok na kasę etc. Dobrze, że to się ukazało, ale - jak już wcześniej napisałem - mogli to po prostu dołączyć do reedycji Division Bell i pewnie niesmak (u niektórych ludzi) by się nie pojawił.

Odnośnie sprzedaży w naszym kraju to można być niemal pewnym, że w najnowszym wydaniu OLiS The Endless River będzie na pierwszym miejscu (ewentualnie - w pierwszej trójce). Chociażby na stronie Empiku cały czas jest na szczycie bestsellerów (a wersje deluxe na 8 i 9). Wspomniane Foo Fighters dopiero na 16, a Queen siedem pozycji niżej.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9399
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Pink Floyd

Postautor: Schizoid » czw lis 13, 2014 10:29 pm

"Pink Floyd's new album is set for the top spot in the UK chart after selling 92,000 copies so far this week."

Post Classic Rock Magazine z Facebooka.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Pink Floyd

Postautor: RALF » czw lis 13, 2014 10:40 pm

No i gra...

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Pink Floyd

Postautor: Dejavu » pt lis 14, 2014 11:34 am

(podobnie było w przypadku sposobu dystrybucji ostatniego U2)
Dobre porównanie, bo też zauważyłem straszną falę hejtu na U2 za ten sposób dystrybucji i znowu, mam wrażenie (być może się mylę) że przez to dostało się też muzyce. Bo album moim zdaniem wcale zły nie jest, słuchało mi się go przyjemnie, chociaż U2 i w ogóle muzykę tego typu słucham rzadko.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7454
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Pink Floyd

Postautor: Saimon1995 » pt lis 14, 2014 12:44 pm

Dobre porównanie, bo też zauważyłem straszną falę hejtu na U2 za ten sposób dystrybucji i znowu, mam wrażenie (być może się mylę) że przez to dostało się też muzyce. Bo album moim zdaniem wcale zły nie jest, słuchało mi się go przyjemnie, chociaż U2 i w ogóle muzykę tego typu słucham rzadko.
Nic dodać, nic ująć. Płyta jest naprawdę dobra, a przez tą formę dystrybucji automatycznie dostało się muzyce. Choć z drugiej strony mogli to jednak inaczej rozegrać. Zamiary były dobre, ale - co by nie mówić - trzeba to przyznać, że wcisnęli na siłę album użytkownikom iTunes. Jak widać nie każdemu się to spodobało. :)

Deleted User 2259

Re: Pink Floyd

Postautor: Deleted User 2259 » pt lis 21, 2014 4:13 am


Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7281
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Pink Floyd

Postautor: widman » pt lis 21, 2014 11:12 am

A czy to ważne jak płyta się sprzedaje? Czy pod tym względem zastanawiacie się, czy dobrze zrobiliście, że kupiliście? Bo czegoś nie rozumiem. Jeśli materiał jest świetny a kupi go 10 osób to co? Źle? No tyle faktycznie miało kupić. Przynajmniej większość nie dostała się do jakichś ślimoków... bo kupili tylko dlatego, że to jakiś znany zespół. W du... mam sprzedaż płyt. Przy okazji posłuchałem sobie nowe Foo Fighters - dajcie spokój, to śmieszne że takie melodyjki uznawane są za jakiś kurde rock! Popowa płyta normalnie.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Pink Floyd

Postautor: RALF » pt lis 21, 2014 11:49 am

No i prawda ja juz dawno tak odbieram FF :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Pink Floyd

Postautor: Dejavu » pt lis 21, 2014 12:12 pm

A czy to ważne jak płyta się sprzedaje? Czy pod tym względem zastanawiacie się, czy dobrze zrobiliście, że kupiliście? Bo czegoś nie rozumiem. Jeśli materiał jest świetny a kupi go 10 osób to co? Źle? No tyle faktycznie miało kupić. Przynajmniej większość nie dostała się do jakichś ślimoków... bo kupili tylko dlatego, że to jakiś znany zespół. W du... mam sprzedaż płyt.
Dokładnie, mam takie samo podejście. Jedyna sytuacja kiedy w ogóle czytam jakieś listy sprzedaży, to wtedy kiedy sprawa dotyczy młodych zespołów którym kibicuję - w takich przypadkach lepsza sprzedaż jest istotna, a w przypadku zespołów o zasięgu ogólnoświatowym czy po prostu dużych zespołów z już ugruntowaną pozycją mam dokładnie takie podejście jak Ty.

Deleted User 2259

Re: Pink Floyd

Postautor: Deleted User 2259 » wt lis 25, 2014 10:04 am

Które miejsce u nas ?

[img][img]http://www.billboard.com/files/media/pi ... 14-510.jpg[/img][/img]

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7281
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Pink Floyd

Postautor: widman » wt lis 25, 2014 12:15 pm

I najbardziej "ciężkie" w odbiorze muzycznie płyty Floydów oczywiście daleko w ogonie:) Ale można się było spodziewać.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14607
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Pink Floyd

Postautor: LukaSieka » wt lis 25, 2014 12:51 pm

I najbardziej "ciężkie" w odbiorze muzycznie płyty Floydów oczywiście daleko w ogonie:) Ale można się było spodziewać.
Bo to w ogóle nie ma sie jakoś do muzyki na dobrą sprawa. Co to za punkt odniesienia te listy i sprzedaż płyt, tym bardziej jeżeli mamy "The Final Cut" czy ten ostatni lp przed "Meddle", "Atom Heart Mother" czy "Ummagumma"..........
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość