Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Wszystko na temat Legacy Of The Beast World Tour 2018

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: RALF » czw gru 28, 2017 3:53 pm

Uważam, iż realne szanse są na Ghost i/lub Sabaton.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1813
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: wojteq » pt gru 29, 2017 11:58 am

Mam jednak nadzieje, że nie Ghost. Widziałem ich w Berlinie w 2016 oraz w Poznaniu w 2014 i mi się nie podobało. Może jeden czy dwa kawałki w miarę spoko, ale zupełnie klimatem nie pasowali do wydarzenia, oni bardziej się nadają do małych hal typu Stodoła :P Po 100kroć wolę Sabaton, który osobiście lubię bardzo, widziałem na żywo i uważam, że ten zespół zarówno tematyką, jak i swoją energią na scenie dużo bardziej pasuje jako support Ironów. :)

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: PanPrezes » pt gru 29, 2017 12:34 pm

Jak dla mnie Ghost to naturalni spadkobiercy IM, naśladujący ich praktycznie we wszystkim, więc trudno sobie wyobrazić bardziej odpowiedni support. Grają bardzo melodyjnie, z występów na żywo starają się robić pewną formę teatru, mają swoją maskotkę, która odciąga uwagę od samych członków projektu, a szaty graficzne ich wydawnictw są utrzymane w podobnej stylistyce jak okładki IM. Wszystko się właściwie zgadza, tylko trochę przeginają z tym szatanowaniem, jak dla mnie to jest bardzo obraźliwe.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1813
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: wojteq » pt gru 29, 2017 12:39 pm

Jak dla mnie Ghost to naturalni spadkobiercy IM, naśladujący ich praktycznie we wszystkim, więc trudno sobie wyobrazić bardziej odpowiedni support. Grają bardzo melodyjnie, z występów na żywo starają się robić pewną formę teatru, mają swoją maskotkę, która odciąga uwagę od samych członków projektu, a szaty graficzne ich wydawnictw są utrzymane w podobnej stylistyce jak okładki IM. Wszystko się właściwie zgadza, tylko trochę przeginają z tym szatanowaniem, jak dla mnie to jest bardzo obraźliwe.
Wg mnie poza samym teatrem/show to ich muzyka w niczym nie przypomina Ironów. Chyba mamy różną definicję melodyjnego grania :)

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: PanPrezes » pt gru 29, 2017 12:45 pm

Ja widzę same podobieństwa - ładne dwugłosy gitarowe, klawisze, wysoki wokal, zastosowanie podstawowych skal i niezbyt skomplikowane struktury utworów (zwrotki, refren i solówka). No tylko trochę bardziej to wszystko lukrują, tak, że momentami przypomina Abbę.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: RALF » pt gru 29, 2017 12:46 pm

Czy obraźliwe? Wiesz, 99% wykonawców tzw. satanic - metal, black metal, horror wave czy teatralnych rockmanów, jak Ghost - NIE WIERZY W ŻADNEGO SZATANA! Tu bardziej chodzi o ekspresję, teatr wyobraźni, zamanifestowanie odmienności i buntu - ich "szatan" jest cokolwiek wdzięczną figurą retoryczną, czymś nieodgadnionym, pierwiastkiem chaosu, który porusza wyobraźnię, to i tylko to. Oczywiscie, sa wykonawcy deklarujacy w wywiadach tzw. satanizm teistyczny, jako drogę duchowego wtajemniczenia - np. Behexen, Besatt, Black Altar, Watain, Dissection itd. Mamy wolność słowa i wyznania, nikt nie każe kupować nam ich płyt i identyfikować się z tego typu poglądami. To w końcu muzyka i widowisko, klimat przemawiają do wyobraźni tłumu, albo nie. Zgadzam się, iż Ghost ma wiele wspólnego z Maiden.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: PanPrezes » pt gru 29, 2017 12:56 pm

Czy ja wiem czy tak bardzo nie wierzą? Większość muzyków pewnie nie, ale dziwi mnie np zainteresowanie Dickinsona magią i wciskanie do większości napisanych przez niego utworów nawiązań do postaci Crowleya i Thelemy. To dość dziwne jak na tak racjonalną postać i myślę, że z muzykami Ghosta, a przynajmniej Tobiasem może być podobnie. Wiadomo, że dziś to już na nikim nie robi wrażenia i nikt nie będzie bojkotował ich występów, ale pewne elementy ich występów są po prostu niesmaczne i żenujące, jak np robienie sobie jaj z komunii.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: RALF » pt gru 29, 2017 1:04 pm

Pamiętaj, że Crowley w kulturze anglosaskiej jest nieco inaczej postrzegany, niż w kręgach konserwatywno - chrześcijańskich, bardziej jako filozof i poeta. Na języku polskim omawialiśmy w LO Przybyszewskiego, postrzegany był jako twórca teatru dramatycznego, wizjoner, poeta, artysta niezależny. Ani słowa o tym, iż był pierwszym w historii poetą otwarcie przyznającym się do fascynacji lucyferianizmem i okultyzmem, tak samo Miciński. Uważam, że przekonania twórcy to jednak jego osobista rzecz.

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: PanPrezes » pt gru 29, 2017 1:07 pm

No tak, oceniając twórczość przez pryzmat przekonań jej autorów, należałoby palić dzieła Mickiewicza i Słowackiego, bo oni również lubowali się w okultystycznych swawolach.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: RALF » pt gru 29, 2017 1:22 pm

Wiesz, u nas - w związku iż żyjemy w kraju autorytaryzmu jedynie słusznej wiary, okultyzm jest jednoznacznie postrzegany, jako coś negatywnego, pejoratywnego "szatańskiego". Tymczasem z greki okulto - to coś, co jest ukryte, coś tajemnego, przeznaczonego dla wąskiej grupy, elity. Mnie również fascynują np. fenomeny paranormalne, kwestia UFO, czasoprzestrzeń, parapsychologia - co w tym złego. Sadzę, iż niektórzy ludzie klasyfikują wszystko co niestandardowe i nieodgadnione, jako "złe" uruchamiając mechanizm psychologicznego wyparcia tego, co budzi ich strach. Gdyby wszyscy tak postępowali ciągle mieszkali byśmy w jaskiniach i modlili się do tysiąca bóstw. Cóż, to temat na postronne wynurzenia - czy ma to coś wspólnego z trasą "LOTB", otóż ma - IM zawsze byli swego rodzajem tabu, ich twórczość, image itd. Bardzo fajnie, iż po raz kolejny przypomną to, co zbudowało ich renomę. Liczę, iż koncerty będą ucztą dla oka i ucha. Trzymam kciuki...

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: Schizoid » pt gru 29, 2017 3:03 pm

Czy ja wiem czy tak bardzo nie wierzą? Większość muzyków pewnie nie, ale dziwi mnie np zainteresowanie Dickinsona magią i wciskanie do większości napisanych przez niego utworów nawiązań do postaci Crowleya i Thelemy. To dość dziwne jak na tak racjonalną postać i myślę, że z muzykami Ghosta, a przynajmniej Tobiasem może być podobnie. Wiadomo, że dziś to już na nikim nie robi wrażenia i nikt nie będzie bojkotował ich występów, ale pewne elementy ich występów są po prostu niesmaczne i żenujące, jak np robienie sobie jaj z komunii.
Forge lubi postać szatana z punktu widzenia literackiego. Co by nie mówić jest to dość intrygująca postać. Aczkolwiek te wszystkie satanistyczne kapele rażąco błędnie ją interpretują :P
Tobias (chyba on, bo 100% pewności nie mam, że to był wywiad z nim) powiedział kiedyś, że jest zaciekawiony sprawami religijnymi, ale nie jest wierzący. Więc satanizm teistyczny tutaj odpada.
Zgadzam się, że miejscami ten ich kicz już wychodzi bokiem, ale to też chyba inna mentalność. Ghost w ogóle nie przywykł do rzeczywistości chrześcijańskiej, Forge j jego (ex)koledzy to młodzi ludzie, którzy nie pamiętają czasów religijnej Szwecji i zwyczaje katolików czy protestantów są dla nich pewnie nawet zabawne i naiwne.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: hipcio_stg » sob gru 30, 2017 1:03 am

Czy obraźliwe? Wiesz, 99% wykonawców tzw. satanic - metal, black metal, horror wave czy teatralnych rockmanów, jak Ghost - NIE WIERZY W ŻADNEGO SZATANA! Tu bardziej chodzi o ekspresję, teatr wyobraźni, zamanifestowanie odmienności i buntu - ich "szatan" jest cokolwiek wdzięczną figurą retoryczną, czymś nieodgadnionym, pierwiastkiem chaosu, który porusza wyobraźnię, to i tylko to. Oczywiscie, sa wykonawcy deklarujacy w wywiadach tzw. satanizm teistyczny, jako drogę duchowego wtajemniczenia - np. Behexen, Besatt, Black Altar, Watain, Dissection itd. Mamy wolność słowa i wyznania, nikt nie każe kupować nam ich płyt i identyfikować się z tego typu poglądami. To w końcu muzyka i widowisko, klimat przemawiają do wyobraźni tłumu, albo nie. Zgadzam się, iż Ghost ma wiele wspólnego z Maiden.
Ja pierdolę... nie dawajcie Ralfowi kiszonych ogórków...

UptheIronsWro
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: pn lis 06, 2017 10:38 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: UptheIronsWro » śr sty 03, 2018 12:06 pm

Nie ma czegoś takiego w muzyce jak czyjś następca. Nie było następców Queen, Black Sabbath czy Elvisa Presleya to i nie będzie Iron Maiden. Jak niby miałoby to wyglądać? Nie widzę żadnych podobieństw między Ghost i Iron Maiden.

Chciałbym by supportami Iron Maiden były młode zespoły stricte heavy-metalowe oraz hard-rockowe. Gdy Ironi potrzebowali wsparcia to je dostawali od KISS, Rainbow, Judas Priest czy Ufo. W latach '80 pomagali Helloween, Queensryche, Accept czy W.A.S.P. Choć w przypadku Accept to było na bardziej równorzędnych zasadach bo to również stary zespół. Teraz nie podobają mi się supporty Iron Maiden, w 90% złe wybory. Decyduje pewnie czysty marketing, jak we wszystkim.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: Bon Dzosef » śr sty 03, 2018 12:29 pm

To jest akurat prawda, Maiden zamiast wykorzystac swoja pozycję i dawać szansę młodym zespołom zabiera w trasę albo beznadziejne dzieci, albo gowno pokroju Shinedown.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

UptheIronsWro
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 388
Rejestracja: pn lis 06, 2017 10:38 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: UptheIronsWro » śr sty 03, 2018 12:39 pm

Miejmy nadzieję, że epizod z promowaniem dzieci już jest zakończony. Pozostanie nam spór co z tego było najgorsze. Wszystkiemu dałbym ocenę niższą niż 2/10, ale zespół syna Dickinsona to już było 0/10. Jedna z najgorszych rzeczy jaką słyszałem.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16685
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: pz » śr sty 03, 2018 2:53 pm

Nepotyzm straszna sprawa. Zwłaszcza w przypadku braku talentu u potomków :)

Co do supportów, to jeżeli miałyby być to też widziałbym coś w stylistyce klasycznego heavy. Jeden zagraniczny (mógłby grać całą trasę), drugi lokalny na początek.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: RALF » pt lut 09, 2018 10:15 pm

https://mariskalrock.com/actualidad/con ... -vendidas/

Ponad 50k biletów na Madryt już sprzedano.

Awatar użytkownika
Nyczu
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 86
Rejestracja: czw cze 02, 2016 2:47 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: Nyczu » sob lut 10, 2018 7:05 pm

A może mi ktoś podpowiedzieć w jaki kraj celować, najtańszy koncert za granicą?

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1546
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: beaviso » sob lut 10, 2018 7:09 pm

Najtaniej? Węgry, Sopron - 2 lata temu bilet na 1 dzień festiwalu kosztował połowę tego co gdzie indziej. Teraz też, ok. 190 zł.
Koszty dojazdu mogą oczywiście zmienić postać rzeczy, ale to już sam musisz pokombinować. Ktoś tam chyba organizuje wypad.

M.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Legacy of the Beast World Tour 2018 - trasa

Postautor: Zakkahletz » sob lut 10, 2018 7:23 pm



Wróć do „Legacy Of The Beast World Tour 2018 - 2022”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości