Top 50 płyt - WYZWANIE - MaidenFan

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#assassin
-#assassin

Re: Top 50 płyt - WYZWANIE - MaidenFan

Postautor: MaidenFan » wt kwie 30, 2019 4:54 pm

Pomijam Believel i Power of the Sun i jest miazga ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » wt kwie 30, 2019 5:21 pm

A mnie się cały podoba, fajne są te ostatnie krążki Bruce'a.

Melissa znajdzie się u mnie duuużo wyżej, arcydzieło.
Remember when I said this car was death proof? Well, that wasn’t a lie. This car is a hundred percent death proof. Only to get the benefit of it, honey, you really need to be sitting in my seat.

Awatar użytkownika
widman
-#nomad
-#nomad

Postautor: widman » śr maja 01, 2019 9:38 am

Tego Alice Coopera to akurat słaba płyta jest, nie lubię tego. Starych Cooperów posłuchaj.
Hey Stoopid to jedna z najbardziej komercyjnych rzeczy obok Trash jakie Alice popełnił. Obie płyty są strasznie amerykanskie. Trash jest lepsza ale do wcześniejszych płyt nie mają startu.
Tak jak mówisz, są amerykańskie. Z tym, że faktycznie Trash jest o wiele lepsza. Na Hey Stoopid jest tylko jeden numer, który jest mistrzostwem dla mnie - Snakebite.
FOR THOSE ABOUT TO ROCK - WE SALUTE YOU !

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » śr maja 01, 2019 9:43 am

Hey Stoopid jest o wiele lepsza od Trash. Little By Little rozwala, najlepszy numer. Ale jest tam takich więcej. Na Trash za dużo lukru, chociaż Bed of Nails jest świetne.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
Felcio
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Felcio » czw maja 02, 2019 11:41 am

Tego Alice Coopera to akurat słaba płyta jest, nie lubię tego. Starych Cooperów posłuchaj.
Hey Stoopid to jedna z najbardziej komercyjnych rzeczy obok Trash jakie Alice popełnił. Obie płyty są strasznie amerykanskie. Trash jest lepsza ale do wcześniejszych płyt nie mają startu.
Tak jak mówisz, są amerykańskie. Z tym, że faktycznie Trash jest o wiele lepsza. Na Hey Stoopid jest tylko jeden numer, który jest mistrzostwem dla mnie - Snakebite.
Osobiście z Hey Stoopid lubie 3 numery. Jako całość jest strasznie biedna. Z tego późniejszego okresu Coopera o wile bardziej lubię Raise Your Fist and Yell i Constrictor

Awatar użytkownika
widman
-#nomad
-#nomad

Postautor: widman » czw maja 02, 2019 2:47 pm

Osobiście z Hey Stoopid lubie 3 numery. Jako całość jest strasznie biedna. Z tego późniejszego okresu Coopera o wile bardziej lubię Raise Your Fist and Yell i Constrictor
Te dwie to wiadomo!
FOR THOSE ABOUT TO ROCK - WE SALUTE YOU !

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#assassin
-#assassin

Postautor: MaidenFan » czw maja 02, 2019 3:11 pm

Obrazek
35. Anthrax- For All Kings
Bardzo podoba mi się najnowszy Anthrax. Kompozycje są nieco lżejsze niż na poprzednim, słychać tu troszkę więcej heavy, ale mamy też potężne strzały typu Evil Twin i Zero Tolerance. Jest wszystko co lubię.
Ulubione utwory: Monster At The End, Evil Twin
Obrazek
34. Samson - Shock Tactics
Samson był naprawdę świetnym zespołem, w dyskografi mają kilka perełek. Shock Tactics to solidny heavy metal, Bruce ciągnie zespół niesamowicie do góry. W sumie to nawet nie dziwie się, że nie poradzili sobie bez niego.
Ulubione utwory: Earth Mother, Go to Hell
Obrazek
33. Bruce Dickinson - The Chemical Wedding
Podczas, gdy Iron Maiden nagrywali Virtual XI, Bruce i Adrian nie próżnowali i stworzyli coś naprawdę wspaniałego. Płyta bez wypełniaczy, nawet bonus tracki są genialne i zawsze słucham razem z nimi. Confeos :dance: Czuć ducha Williama Blake'a ;)
Ulubione utwory: The Alchemist, Book of Thel
Obrazek
32. Slayer - Seasons in the Abyss
Pierwsza płytka Slayera, która podeszła mi w całości. Jak pewnie większość zaczynających ze Slayerem zakochałem się w Dead Skin Mask, ten utwór to nadal u mnie ścisła czołówka. Ponadczasowy, nie wiem czy może się znudzić.
Ulubione utwory: Dead Skin Mask, Seasons in the Abyss
Obrazek
31. Saxon - Denim and Leather
Princess of the Night było moim pierwszym utworem metalowym nie od Iron Maiden. Mam bardzo duży sentyment do tej płyty. Czysty heavy metal, świetne riffy no i ten charakterystczny wokal.
Ulubione utwory: Princess of the Night, Fire in the Sky

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » czw maja 02, 2019 3:38 pm

O, co za niespodzianka, Samson ;)
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pt maja 03, 2019 10:03 am

Ja wolę Worship Music, ale fajnie, że ktoś też docenia nowe Anthraxy.
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#assassin
-#assassin

Postautor: MaidenFan » sob maja 04, 2019 4:52 pm

Obrazek
30. Black Sabbath - Heaven and Hell
Jak Black Sabbath to tylko z Dio. Stawiam płytkę wyżej od wcześniejszych dokonań BS, a tym bardziej od późniejszych. Gdzie Dio, tam dobra muza. Heaven and Hell jest piekielnie dobra, bez słabych punktów.
Ulubione utwory: Die Young, Neon Knights
Obrazek
29. Accept - Balls to the Wall
Klasyka heavy od Accept, często wracam do albumu. Mimo wszystko to moje ulubione wydawnictwo.
Ulubione utwory:
Fight It Back, Love Child
Obrazek
28. Iron Maiden - Dance of Death
Najsłabsza płyta po reunion, ale i tak zawiera ciekawe kompozycje. Paschendale klasa sama w sobie, jeden z najlepszych utworów Iron Maiden jakie stworzyli. Dla mnie na DoD króluje jednak Face in the Sand. Świetny tekst, świetny wokal, zwłaszcza w refrenie. Mam nadzieję, że usłyszę jeszcze na żywo jakiś utwór z DoD inny niż Wildest Dreams (o którym chyba sami na szczęście zapomnieli).
Ulubione utwory: Face in the Sand, Paschendale.
Obrazek
27. A Perfect Circle - Thirteenth Step
Naprawdę mocny strzał od APC. Mroczny album, warto przesłuchać kilka razy. Płyta bardzo emocjonalna, skupiająca się na przykrych ludzkich doświadczeniach, na psychice osoby uzależnionej od narkotyków. Czuć tutaj dużo bólu i bezsilności. Geniusz!
Ulubione utwory:
The Outsider, Blue
Obrazek
26. Bruce Dickinson - Accident of Birth
Pierwsza płyta solowa Bruce'a, którą poznałem w całości dawno, dawno temu. Namiętnie słuchałem na zapętleniu przez dobre kilka dni, przez chwilę nawet uważałem The Magician za najlepszy utwór ever. Płyta kompletna, cudowna, mogę słuchać do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej i nigdy się nie znudzi.
Ulubione utwory: Taking The Queen, Darkside of Aquarius

pz
-#nomad
-#nomad

Postautor: pz » sob maja 04, 2019 4:56 pm

The Magician jest świetny. Jeden z najlepszych numerów Dickinsona. Od Accident wolę jednak Tyranny i Chemical. Strasznie nisko H&H. U mnie to byłby ścisły top, a już umieszczenie co za Dance of Death... Ten album u mnie nie byłby nawet w 100. Accept spoko, ale wybrałbym coś innego z okresu z UDO. Pewnie Russian lub Breaker.
Plany na 2019:
09: Turbo (21 Wrocław), Airbourne (25 Warszawa)
10: Dog Eat Dog (3 Warszawa), MJL (24 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
11: T.Emmanuel (6 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)
12: Aria (7 Tallin?), Hellhaim (14 Warszawa), NK (gdzieś się na pewno trafi)

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » sob maja 04, 2019 5:08 pm

Maiden, Sabbs, Bruce - same solidne strzały, zostało Ci jeszcze tylko połowa płyt. Szybko leci.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » sob maja 04, 2019 5:23 pm

Ja również bardzo lubię The Magician, fajny i energetyczny numer. Jeśli Bruce grałby kiedyś solową trasę, to powinien go przypomnieć.

Balls to jedna z lepszych płyt Accept z Udo, chociaż wyżej stawiam Restless.

Do Dance Of Death praktycznie nie wracam, interesują mnie tam ze 3 numery, a niektórych bardzo nie lubię.
Remember when I said this car was death proof? Well, that wasn’t a lie. This car is a hundred percent death proof. Only to get the benefit of it, honey, you really need to be sitting in my seat.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » sob maja 04, 2019 5:25 pm

Dla mnie Dance of Death to najgorszy album IM. W zasadzie pod każdym względem. Nawet okładkę skopali.
Invader napisał:

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » sob maja 04, 2019 5:28 pm

Ta okładka chyba się miała jakoś finalnie róznić, nie pamiętam jak to było, ale wydaje mi się, ze mial byc tylko Eddie i te 4 postacie w kapturach. Fatalnie wyglądają te ludziki. Kolorystyka mi leży za to.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#assassin
-#assassin

Postautor: MaidenFan » sob maja 04, 2019 5:30 pm

Ja również bardzo lubię The Magician, fajny i energetyczny numer. Jeśli Bruce grałby kiedyś solową trasę, to powinien go przypomnieć.
Oby jeszcze kiedyś taką zagrał. Ciekawe ile ludzi by przyciągnęła solowa trasa Dickinsona.

Co do okładki, to Dickinson w autobiografii pisze, że Steve zaakceptował niedokończoną okładkę i nie chciał nawet zobaczyć dokończonej. Podobno gość, który to rysował wyszedł wkurzony ze studia prosząc o nie umieszczanie nigdzie jego nazwiska :D

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » sob maja 04, 2019 5:39 pm

U mnie też Face in the Sand to jeden z faworytów, do tego Age of Innocence, Paschendale i tytułowy. Myślę, że wszystkie będą w moim top 50.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » sob maja 04, 2019 5:42 pm

Jak Black Sabbath to tylko z Dio. Stawiam płytkę wyżej od wcześniejszych dokonań BS, a tym bardziej od późniejszych. Gdzie Dio, tam dobra muza. Heaven and Hell jest piekielnie dobra, bez słabych punktów
Taką samą mam opinię i w sumie album na podobnej pozycji ;)

Dance of Death to bardzo fajny album, wolę go od No Prayera czy FotD.
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#assassin
-#assassin

Postautor: MaidenFan » pn maja 06, 2019 12:15 am

Obrazek
25. Dream Theater - Octavarium
Utwór tytułowy to arcydzieło, szczególnie jego końcówka. Bardzo chciałbym usłyszeć na żywo, ale pewnie są małe szanse na to, że to zagrają w Warszawie. Instrumentalnie miazga, LaBrie też jakoś bardzo nie męczy. Wszystko brzmi naprawdę dobrze.
Ulubione utwory: Panic Attack, Octavarium
Obrazek
24. Iron Maiden - A Matter of Life and Death
To pierwsza płyta Iron Maiden, której premierę przeżywałem w miarę świadomie. W miarę, bo sam o premierze nie wiedziałem, ale pamiętam jak tata ucieszony pojechał po płytę w dzień premiery i przyniósł do domu to dwupłytowe wydanie. Album świetny, okładka jedna z najlepszych. Zaczyna się wesołym Different World, potem jest mrocznie i ponuro. To najdojrzalsze tekstowo Iron Maiden. Taki sposób opisywania wojny jest według mnie dużo lepszy od tego co np prezentuje Sabaton. Dłużyzny mi zupełnie nie przeszkadzają. Z niecierpliwością czekam na DVD z AMOLAD tour, najlepiej z 2006, gdzie grali całą płytę.
Ulubione utwory: For the Greater Good of God, Lord of Light
Obrazek
23. Rammstein - Mutter
Rammstein nie należy do moich ulubionych zespołów jeśli chodzi o całokształt, ale Mutter cenię mocno. Płyta puszczana bardzo często w moim domu i to na tyle głośno, że nie da się jej nie słuchać. :D
Ulubione utwory: Sonne, Mutter
Obrazek
22. Manowar - Kings of Metal
Królowie metalu to pozycja zupełnie obowiązkowa na tej liście. Teksty zawsze trochę mnie śmieszyły, ale muzyka konkretna. Heart of Steel to mój numer 1 wśród ballad metalowych. > https://www.youtube.com/watch?v=hHGHAkFUPr0 < to wykonanie jest przewspaniałe. Cieszę się, że Manowar jest kolejnym zespołem, który postanowił się jednak nie żegnać, bo jeszcze nie miałem okazji ich zobaczyć na żywo, chociaż byłem w Katowicach w dniu ich koncertu tam.
Ulubione utwory: Hail and Kill, Heart of Steel
Obrazek
21. Mastodon - Crack the Skye
Pierwszy album Mastodon, który połknąłem w całości. Już podczas słuchania Oblivion wiedziałem, że to jest to! 3 wokale, fajne riffy i potwór na perkusji! Płyta pełna emocji, które potęguje jeszcze znajomość historii związanej z siostrą Branna(Skye).
Ulubione utwory: Crack the Skye, The Last Baron

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » pn maja 06, 2019 12:26 am

DT i Manowar zawsze spoko. AMOLAD to przez wiele lat był mój najgorszy ich album, ale pojawiło się The Book of Souls i wszystko stałe się... ciemne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Ankiety”