Top 50 płyt - WYZWANIE - Killers54

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Top 50 płyt - WYZWANIE - Killers54

Postautor: Invader » wt cze 11, 2019 2:00 am

Wątek gotowy, można zaczynać.

Top 50:

40.Camel - The Snow Goose
41.Camel - The Single Factor
42.Iron Maiden - Powerslave
43. Steven Wilson - Grace For Drowning
44. Emerson, Lake & Palmer - Brain Salad Surgery
45. Led Zeppelin - Houses of the Holy
46.Al Di Meola - Splendido Hotel
47. Porcupine Tree - Up The Downstair
48. Mercyful Fate - Don't Break The Oath
49. John Petrucci & Jordan Rudess - An Evening with John Petrucci & Jordan Rudess
50. Supertramp-Breakfast in America

HM:

Black Sabbath- Dehumanizer
Focus- Hamburger Concerto
Frank Zappa- Hot Rats
John Petrucci - Suspended Animation
Kansas - Vinyl Confessions
Judas Priest - Point of Entry
Nazareth - Hair of the Dog
The Stranglers- Aural Sculpture
Blur- The Great Escape
Myslovitz- Miłość w czasach popkultury
Ostatnio zmieniony ndz sie 11, 2019 8:25 pm przez Invader, łącznie zmieniany 9 razy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Re: Top 50 płyt - WYZWANIE - Killers54

Postautor: Killers54 » wt cze 11, 2019 2:48 am

HONORABLE MENTIONS:

Lista ta obejmuje jedynie płyty studyjne.

Myslovitz- Miłość w czasach popkultury.
Obrazek

Jak dla mnie jedna z najlepszych polskich płyt, ciekawe teksty i muzyka,która jest autentyczna i emocjonalna. Płyta nie jest zobowiązująca i łatwo się jej słucha, warto też wspomnieć o produkcji- brzmi to naprawdę dobrze! Ten, kto nie zna tej płyty powinien się z nią zapoznać i doznać jej.
Dzieło to zostało docenione i nagrodzone pięcioma Fryderykami myślę,że nie ma sensu się bardziej rozpisywać na temat tego krążka, jak napisałem powyżej -zachęcam do słuchania i dzielenia się odczuciami.

Blur- The Great Escape
Obrazek

Pamiętam jak wysłałem znajomej pierwszy kawałek z tego krążka "Stereotypes" i nie zapomnę jej oburzenia i skrytykowania -" czego Ty kurwa słuchasz, tego się nie da słuchać!".
Generalnie zespół Blur słynie z nietypowych kawałków i dość dużej rozbieżności brzmieniowej. Mi się to bardzo podoba.
Słuchając płyty można odlecieć w nieznane, jest dużo niespodzianek ,ale i też rozczarowań, za to lubię tą płytę. Nie każdemu ta muza może podejść do gustu ze względu na niesprecyzowany charakter. Pragnę również docenić gitarzystę Grahama Koxona, który dzięki swej nietypowej grze nawiązuje do lat 60,a dokładnie zespołu The Beatles.

The Stranglers- Aural Sculpture
Obrazek

W jaki sposób odnieść się do wartości życiowych i przekazać innym swe przekonania? Myślę,że ta płyta jest prostym przykładem tych dokonań.
Rok 1984 w historii muzyki przyniósł wiele wspaniałych płyt i zdarzeń muzycznych,a między innymi tę płytę. Bardzo przemyślana i spójna płyta, która potrafi poruszyć każdego słuchacza. Kiedy pierwszy raz ją usłyszałem, zgłupiałem i nie potrafiłem powrócić do rzeczywistości. Po tym krótkim opisie, kończę na dziś i wyczekujcie kolejnych płyt.
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » wt cze 11, 2019 2:56 am

Muszę ten Myslovitz obadać, Stranglers nie słuchałem. Fajnie, że ktoś dał Blur. Czekamy na więcej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Killers54 » wt cze 11, 2019 3:47 am

Nazareth- Hair of the Dog
Obrazek

Płyta z roku 1975, a działa jak wehikuł czasu i cofa słuchacza do dobrych rockowych klimatów sprzed połowy dekady , jak dla mnie bije na głowę pierwsze płyty Led Zeppelin. Wielka pochwała za zastosowanie progresywnych patentów w jednej z kompozycji .
Główną rolę gra tu wokal Dana McCafferty'ego, który stanowi trzon zespołu (już wiadomo kim inspirował się Brian Johnson z AC/DC).
Płytę tą można śmiało porównać do soczystego steka ,który nigdy się nie przeje!

Judas Priest -Point of Entry
Obrazek

Miałem dylemat,którą płytę dać na tę listę- Screaming for Vengeance czy Point of Entry, bo obie lubię tak samo.
Jedna z przystępniejszych płyt Judas Priest- jest najbardziej przebojowa w mojej opinii, przez co może znaleźć zwolenników w każdym gronie.
Metalowa płyta z odrobiną rock n rolla. Jest ciekawa i ma fajne riffy. Kiedy zacząłem zagłębiać się w dyskografię Judas Priest to od razu poczułem wielki sentyment do tej płyty i bardzo często do niej wracam.
Z opinii znajomych,którzy są wielkimi fanami Judas Priest, ta płyta nie ma zbyt dużego uznania, myślę,że ten krążek wymaga specjalnego podejścia i odkrycia czegoś,czego trudno doszukać się w innych płytach tego zespołu.

Kansas- Vinyl Confessions
Obrazek

Vinyl Confessions wyznaczyło nowy kierunek zespołowi Kansas. Po płycie Audio Visions,która w mojej opinii jest bardzo słaba, nastąpiła gwałtowna zmiana. Płyta ta sprawiła,że chcę mi się słuchać tego zespołu i odkrywać go na nowo. Kerry Livgren i spółka pokazali klasę i udowodnili,że Kansas jest jednym z najlepszych zespołów rocka progresywnego.
Warto zwrócić uwagę,że po odejściu wokalisty Steve'a Walsha, który mial wielki wpływ na brzmienie i styl zespołu,i zastąpieniu go przez znakomitego Johna Elefante, pozostali członkowie na czele z mistrzem Livgrenem poradzili sobię i nagrali znakomitą płytę.
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Awatar użytkownika
FaithNoMore
-#nomad
-#nomad

Postautor: FaithNoMore » wt cze 11, 2019 9:10 am

Muszę ten Myslovitz obadać, Stranglers nie słuchałem. Fajnie, że ktoś dał Blur. Czekamy na więcej.
Ja uwielbiam Myslovitz, choć muszę przyznać, że przynajmniej trzy płyty robią na mnie większe wrażenie niż "Miłość...". Są to ich następne studyjne krążki: "Korova Milky Bar" (mój ulubiony!), "Happiness is Easy" oraz "Nieważne jak wysoko jesteśmy...".
Iron Maiden on the road:
07/08/2008 - Warszawa @ Stadion Gwardii
10/06/2011 - Warszawa @ Lotnisko Bemowo
03/07/2013 - Łódź @ Atlas Arena
24/06/2014 - Poznań @ INEA Stadion
03/07/2016 - Wrocław @ Stadion Miejski
27/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena
28/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » wt cze 11, 2019 9:54 am

Pamiętam jak wysłałem znajomej pierwszy kawałek z tego krążka "Stereotypes" i nie zapomnę jej oburzenia i skrytykowania -" czego Ty kurwa słuchasz, tego się nie da słuchać!".
Words of wisdom

Point of Entry Judasów to najsłabszy album z ich najlepszego okresu. Nie wiem jak mógł trafić na jakąkolwiek listę, no chyba, że najbardziej spartolone albumy lat 80.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » wt cze 11, 2019 12:58 pm

Tez bym nie uwzględnił PoE, ale przynajmniej będzie ciekawie w tym temacie. Gdyby ktoś mi teraz puścił ten album, to skojarzyłbym może ze 3 wałki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Killers54 » wt cze 11, 2019 2:22 pm

Dzięki Panowie za odzew, niebawem kontynuujemy zabawę :D
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » śr cze 12, 2019 7:15 pm

To ja się przyznam, że z LP British Steel najwyżej cenię ... okładkę. Owszem, parę numerów jest OK, ale generalnie mi nie leży Priest w krótkich utworkach. A na PoE to są już utworki - potworki.

Słuchałem całej płyty może 3x, nigdy jej nie miałem, ani nie planuję nabywać
2019: 10.01 Made in Warsaw 12.01 (i 15.02, 1.06, 28.07) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia, 30.03 Monstrum, 25.04 & 4.05 W. Hoffmann, 17.05 Memoriał Dio, 18.05 Monasterium, Roadhog, 25.05 TURBO, 18.06 Kiss, 21.06 Rod Stewart, 22.06 Bryan Adams, 30.06 Varius Manx, 10.07 Mark Knopfler, 12.07 Bon Jovi ....

Awatar użytkownika
Michał
-#assassin
-#assassin

Postautor: Michał » śr cze 12, 2019 8:12 pm

Blur- The Great Escape
Jestem w szoku :O
Mega szanuje, blur jest zajebiste :dance:
Maiden England Tour
2013: Gdańsk
2014: Poznań
The Book Of Souls World Tour
2016: Kowno, Wrocław
Legacy of the Beast World Tour
2018: Praga, Kraków, Kraków

Awatar użytkownika
Schizoid
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Schizoid » śr cze 12, 2019 8:15 pm

To powinna być EPka, nie album.

Ale Desert Plains na zawsze w moim sercu.
Remember when I said this car was death proof? Well, that wasn’t a lie. This car is a hundred percent death proof. Only to get the benefit of it, honey, you really need to be sitting in my seat.

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Killers54 » śr cze 12, 2019 8:24 pm

To ja się przyznam, że z LP British Steel najwyżej cenię ... okładkę. Owszem, parę numerów jest OK, ale generalnie mi nie leży Priest w krótkich utworkach. A na PoE to są już utworki - potworki.

Słuchałem całej płyty może 3x, nigdy jej nie miałem, ani nie planuję nabywać
Kiedyś słuchałem jedynie mocnych brzmień,niestety nie znałem jeszcze aż tak dobrze Judas Priest, być może wtedy bym miał odmienne zdanie na temat tej płyty, na przestrzeni ostatnich 5 lat mój gust się trochę zmienił i zaczynam dostrzegać pozytywne aspekty lżejszego grania.
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Killers54 » śr cze 12, 2019 8:25 pm

Blur- The Great Escape
Jestem w szoku :O
Mega szanuje, blur jest zajebiste :dance:
Naprawdę świetny zespół! Jeszcze nie słuchałem kilku płyt,ale niebawem się to zmieni.
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Killers54 » śr cze 12, 2019 8:26 pm

Words of wisdom

Point of Entry Judasów to najsłabszy album z ich najlepszego okresu. Nie wiem jak mógł trafić na jakąkolwiek listę, no chyba, że najbardziej spartolone albumy lat 80.
Kto wie? Być może kiedyś docenisz tę płytę.
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Killers54 » pt cze 14, 2019 3:42 pm

John Petrucci - Suspended Animation
Obrazek
Płyta robi wrażenie, jest dobrze wyprodukowana i nie jest męcząca. To album koncepcyjny. John Petrucci słynie głównie z gry w zespole Dream Theater i można by pomyśleć,że tylko z tymi muzykami potrafi zrobić dobre rzeczy.
Suspened Animation to przykład uniwersalności gitarzysty i nie ma tu muzyków z Dream Theater poza Johnem. Warto tu wspomnieć o znakomitym basiście Dave LaRue, ktory znakomicie dopełnia piękne brzmienia gitary Johna.
Ta płyta to nie Dream Theater, to zupełnie coś innego , fani gitarzsyty powinni znać tą płytę.

Frank Zappa- Hot Rats
Obrazek
W mojej opinii najlepsza płyta gitarzysty. Jest ona dopracowana i ma ciekawe pomysły. Myślę,że nie muszę się za wiele rozpisywać na ten temat, bo nie każdy lubi tego artystę ze względu przerostu formy nad treścią. Na pewną najmocniejszą stroną Zappy są Jego występy na scenie, gdzie wszystko było dopracowane i nie było miejsca na wpadki.
Ciekawostka - Steve Lukather z zespołu TOTO brał udział w przesłuchaniu do zespołu Zappy,lecz nie został przyjęty, jak on to określił-"He Tortured, Embarrassed & Humiliated Me".

Focus- Hamburger Concerto
Obrazek
Pamiętam jak pierwszy raz posłuchałem tej płyty,aż nie mogłem sobie uświadomić jak można tak znakomicie aranżować utwory. Docenią tą płytę fani muzyki instrumentalnej i wirtuozerskiej.
Słuchając jej można sobie wyobrazić wspaniałe krajobrazy i odlecieć na milion mil. Klawesyn robi robotę na tym LP.

Black Sabbath- Dehumanizer
Obrazek
Słyszałem mnóstwo opinii,że tylko płyty z Ozzy Osbournem zasługują na uznanie. Wcale się z tym nie zgadzam przykładem jest płyta Dehumanizer, która rozwala system i daje do zrozumienia,że zespół caly czas trzyma poziom.
Black Sabbath to wyznacznik jakości i niezawodności- nieważne z jakim wokalistą, perkusistą czy basistą nagrają płytę, zawsze będzie to muza z wysokiej półki.
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Killers54 » pt cze 14, 2019 3:44 pm

W ten oto sposób zamykam moją listę - Honorable mentions. Niebawem zaczynam TOP 50.
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pt cze 14, 2019 3:59 pm

U Zappy nigdy nic nie było dopracowane i to jest problem tego artysty. Nazywanie go geniuszem zawsze uważałem za przejaw ignorancji muzycznej. To hochsztapler. Ja nie mam nic do Zappy mam nawet jedną jego płytę, ale tak naprawdę facet nie miał wielkiego pojęcia o muzyce. Dlatego wynajmował zawodowych muzyków i na tle ich muzykowania się wygłupiał. Jego solówki gitarowe są niezborne, fałszujące, atonalne. Nie potrafił grać, ale uważał, że jak się powygłupia i powie, że to awangarda dla inteligentnych a nie muzyka pop, wtedy będzie uznany za mistrza twórczości ambitnej. Nagrał grupo ponad 100 albumów, ale ilość rzadko przechodzi w jakość. Muzyczny oszust, słaby w każdym względzie. Wciąż jednak lubię posłuchać Apostrophe czy niektórych rzeczy z Sheik Yerbouti i Tinseltown Rebellion.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Killers54 » ndz cze 30, 2019 10:30 am

CZAS POWRÓCIĆ D DO ZABAWY.

50.Supertramp-Breakfast in America

Obrazek
Tej pozycji chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Absolutny klasyk, który przyniósł Brytyjczykom sławę i uznanie.
We Francji album ten jest najlepiej sprzedawanym albumem angielskojęzycznym w historii oraz trzecim najlepiej sprzedawanym albumem wszech czasów.
Nominowany był w 3 kategoriach do Nagrody Grammy za rok 1980, z czego zwyciężył w 2 kategoriach. Jedną z tych nagród album otrzymał za okładkę projektu Mike’a Douda,
przedstawiający widok Manhattanu z okien samolotu.
Jednakże Statuą Wolności jest tutaj kelnerka (aktorka Kate Murtagh) trzymającą w ręce zamiast znicza szklankę z sokiem,
a wieżowcami Manhattanu są utrzymane w białym kolorze m.in. butelki ketchupu, musztardy, octu, skrzynki na jajka, stosy filiżanek.
Bliźniacze wieże World Trade Center przedstawione są jako dwa stosy pudełek. W pokonanym polu album pozostawił m.in. okładki takich zespołów jak Led Zeppelin i Talking Heads.
Ulubione kawałki:
3.Just Another Nervous Wreck
2.Oh Darling
1.Child of Vision

49.John Petrucci & Jordan Rudess-An Evening with John Petrucci & Jordan Rudess
Obrazek
W Honorable Mention przedstawiałem solową płytę Johna Petrucciego- Suspended Animation, tym razem pragnę pokazać kolejne dokonanie mistrza, które ukazuje jego inne wcielenie.
Uniwersalny muzyk, który odnajdzie się w każdym stylu. Emocjonalna gra potrafi porwać słuchacza w nieznane. Jordan Rudess również ma tu pole do popisu. Myśle,że nie ma sensu się rozpisywać, polecam się zapoznać z tą płytą.
Ulubione utwory:
3.In The moment.
2.Truth
1.Hang 11
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » ndz cze 30, 2019 4:57 pm

Kurde, ale ten an evening to jest koncertowka, mogles ja zamienic z Suspended animation. Supertramp u mnie będzie wyżej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Killers54
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Killers54 » wt lip 16, 2019 4:28 pm

48. Mercyful Fate-Don't Break The Oath
Obrazek
Płyta,którą warto znać. Moja ulubiona ze stajni Mercyful Fate, bardzo fajne kompozycje i aranżacje.
Praca gitar na wzorcowym poziomie,sekcja również. Dawka Heavy Metalu, która daje naprawdę mocnego kopa, bardzo uzależniająca muzyka.
Ulubione utwory:
3.The Oath
2.Gypsy
1.Come to the Sabbath

47.Porcupine Tree-Up The Downstair
Takiej muzyki ze stajni Wilsona juz nie uświadczymy, niestety. Ta płyta to majstersztyk, tą muzę się przeżywa i to bardzo, nie jestem w stanie opisać osobistych doznań związanych z odsłuchem krążka.
Polecam serdecznie fanom Stevena.
Ulubione utwory:
3.Always Never
2.Fadeaway
1.Burning Sky

46.Al Di Meola-Splendido Hotel
Klimatyczna muzyka,artysta na tej płycie pokazał wszechstronność i nie obwawiał się krytyki ze strony fanów.
Ponoć jest to jedna ze słabszych płyt Al Di Meoli, mi osobiście przypasowała.
Ulubione utwory:
3.Alien Chase On Arabian Desert
2.Isfahan
1. Al Di`s Dream Theme
Obrazek
Obrazek
RUSHFAN

Wróć do „Ankiety”