Pytania dotyczące bootlegów

Rarytasy, rzadkie wydawnictwa, bootlegi - wszystko dla kolekcjonerów Iron Maiden!

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

CubeX
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 1:44 pm
Skąd: już nie Częstochowa

Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: CubeX » śr lut 02, 2005 4:41 pm

Czy ktoś może udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi na temat daty nagrania boota, znanego pod tytułem "Ruskin Arms'79"? Pytam, bo na znanej okładce napisane jest, że było to w miesiącu "october", tymczasem na stronach Mayera i Krocznioka przeczytać można, że koncert odbył się w listpadzie. Czy można to gdzieś sprawdzić? Mayer się pomylił, czy ma dobre informacje o dacie, a na okładce jest błąd?
A przy okazji, czy Mayer będzie na swojej stronce pisał też o bootach z ostatnich tras Maidenów?
Ostatnio zmieniony pn lut 26, 2007 9:22 pm przez CubeX, łącznie zmieniany 1 raz.

Kro
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2019
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 1:07 am
Skąd: Ruda Śląska

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: Kro » śr lut 02, 2005 8:35 pm

5 pazdziernika. W opisie tego boota na mojej stronie jest dobrze, ale walnalem sie przy liscie - napisalem 11-05, sorry za wprowadzenie w blad. Data to 1979-10-05 :wink:

Awatar użytkownika
Maciek_
-#Invader
-#Invader
Posty: 157
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 5:45 pm
Skąd: Siemiatycze

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: Maciek_ » śr lut 02, 2005 9:37 pm

człowieku po co Ci takie dokładne informacje ??? to było prawie 26 lat temu :lol:
The World's My Oyster Soup Kitchen Floor Wax Museum

Awatar użytkownika
Łukasz Bąk
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 94
Rejestracja: śr cze 11, 2003 12:04 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: Łukasz Bąk » śr lut 02, 2005 10:28 pm

człowieku po co Ci takie dokładne informacje ??? to było prawie 26 lat temu :lol:
Dla chęci posiadanie takiej informacji, chyba :wink:

MaYeR
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 485
Rejestracja: pn mar 31, 2003 12:55 pm
Skąd: Lublin

Re: pytania dot. bootów

Postautor: MaYeR » śr lut 02, 2005 10:57 pm

Czy ktoś może udzielić mi jednoznacznej odpowiedzi na temat daty nagrania boota, znanego pod tytułem "Ruskin Arms'79"? Pytam, bo na znanej okładce napisane jest, że było to w miesiącu "october", tymczasem na stronach Mayera i Krocznioka przeczytać można, że koncert odbył się w listpadzie. Czy można to gdzieś sprawdzić? Mayer się pomylił, czy ma dobre informacje o dacie, a na okładce jest błąd??
Prawidlowa data to 1979-10-05.
(http://www.geocities.com/vegueta37/ruskin.html)
Pomylilem sie w opisie ale poprawie to wkrotce
A przy okazji, czy Mayer będzie na swojej stronce pisał też o bootach z ostatnich tras Maidenów??
Bedzie ale w swoim czasie, na razie mam do przesluchania ponad 150 bootlegow, ktore leza juz od 3 lat

Awatar użytkownika
Łukasz Bąk
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 94
Rejestracja: śr cze 11, 2003 12:04 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: Łukasz Bąk » śr lut 02, 2005 11:16 pm

Z jednej strony zazdroszczę, z drugiej współczuję :rocx

CubeX
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 1:44 pm
Skąd: już nie Częstochowa

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: CubeX » czw lut 03, 2005 9:08 am

No, to już wiem kiedy nagrano "Ruskin Arms'79". Nie będę tłumaczył po co mi podobne dane. Wystarczy, że otrzymałem wyczerpujące odpowiedzi na zadane pytanie. To znaczy, że są osoby, które to interesuje. A jeśli kogoś to nie obchodzi, po prostu nie musi czytać. Proste.
Podobna sytuacja jak z powyższym bootkiem jest w przypadku "Seventh Tour". Na znanej okładce napisano o dacie, że to "august". Na stronie Mayera przeczytałem jednak, że to zapis koncertu, który nagrano w grudniu 88. Czyli błąd tym razem jest prawdopodobnie na okładce. Proszę o ewentualne potwierdzenie.
A druga moja prośba dotyczy bootka "A real drunk one", do którego nawiasem mówiąc, poszukuję okładki. Ale w tym miejscu chciałbym zapytać, czy ktoś znający język angielski mógłby napisać mi, co konkretnie mówi Bruce, w sytuacji, gdy "zaniemógł" Jannick. Kontekst znam (ze stronki Mayera oczywiście), ale rad byłbym wiedzieć, czy Bruce mówi coś o niesfornym gitarzyście, jak próbuje wytłumaczyć nietypową sytuację itp. Jestem bezradny, bo sam angielskiego nie kumam ni w ząb.
A co do stronki Mayera. To ja na pewno poczekam (nawet gdyby trwało to kolejne trzy latka, he, he), aż przesłucha swoje "zaległe" bootki i napisze o nich na swojej stronce. Ja bardzo często z niej korzystam. Polecam innym.
Ostatnio zmieniony czw lut 03, 2005 9:10 am przez CubeX, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eol_Eddie
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 328
Rejestracja: czw paź 21, 2004 9:23 pm
Skąd: Śrem

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: Eol_Eddie » czw lut 03, 2005 9:08 am

Ja zadroszcze troche, ale zajmie Ci to pewnie kolejne 3 lata :P:P :twisted: :evil:
UpTheIrons

Kro
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2019
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 1:07 am
Skąd: Ruda Śląska

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: Kro » czw lut 03, 2005 2:47 pm

Seventh Tour - 7 grudnia 1988
Wembley'93 - zajrzyj tutaj http://forum.sanktuarium.org/viewtopic. ... c&start=42

CubeX
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 1:44 pm
Skąd: już nie Częstochowa

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: CubeX » czw lut 10, 2005 9:54 am

Tym razem chciałem zapytać o coś związanego z video. W tym temacie jestem zupełnym laikiem, gdyż nie dysponuję żadnym bootem "z obrazem". Cała mija skromna kolekcja to koncerty audio. Dzięki zapisaniu się do fc "Sanktuarium" mam jednak teraz dostęp także do filmików. Obecnie jest np. dostępny 6-utworowy zapis koncertu z Blaze'm. Podpowiedzcie mi, czy do czegoś takiego również istnieją dostepne w necie okładki? Jeśli tak, to może ktoś mógłby mi pomóc je zdobyć.
I drugie pytanie. Dotyczy ono znów koncertu z Wembley z 1993 roku. Tego słynnego "DRUNK-owania". Chodzi mi tym razem o sprawę czysto techniczną. Początek tego koncertu: intro, a szczególnie pierwszy kawałek strasznie i regularnie u mnie "strzelają". Coś jak zarysowana płyta winylowa. Czy to wina osoby, która wypaliła mi płytkę z za dużą prędkością, czy też po prostu ten boot tak ma?

CubeX
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 1:44 pm
Skąd: już nie Częstochowa

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: CubeX » śr lut 16, 2005 7:41 am

Powyższe pytania nadal są aktualne, ale mam już kolejne. Tym razem dotyczą bootlegu "Breaking in Bruce" z 1981 roku. Znana mi okładka "kończy się" "Prowlerem" (podobnie jak tracklist na stronie Krocznioka). Tymczasem koncercik sciągniety przeze mnie z ftp uzupełnia jeszcze "I've got the fire". Prawdopodobnie jednak nie pochodzi on z tego samego koncertu, co reszta nagrań. Może Mayer, który udostępnia booty na ftp, a może ktoś inny wie coś na temat tego "dodatkowego" nagrania?

MaYeR
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 485
Rejestracja: pn mar 31, 2003 12:55 pm
Skąd: Lublin

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: MaYeR » śr lut 16, 2005 5:18 pm

Znana mi okładka "kończy się" "Prowlerem" (podobnie jak tracklist na stronie Krocznioka). Tymczasem koncercik sciągniety przeze mnie z ftp uzupełnia jeszcze "I've got the fire". Prawdopodobnie jednak nie pochodzi on z tego samego koncertu, co reszta nagrań. Może Mayer, który udostępnia booty na ftp, a może ktoś inny wie coś na temat tego "dodatkowego" nagrania?
W jednym zrodle przeczytalem, ze I've got The Fire grano tylko podczas koncertu w Milanie.
Z drugiej strony na mojej kopii tez jest ten numer ale juz nie pamietam czy pochodzi z tego koncertu czy nie

http://rir2.webpark.pl/exile.htm

MaYeR
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 485
Rejestracja: pn mar 31, 2003 12:55 pm
Skąd: Lublin

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: MaYeR » śr lut 16, 2005 5:20 pm

Obecnie jest np. dostępny 6-utworowy zapis koncertu z Blaze'm. Podpowiedzcie mi, czy do czegoś takiego również istnieją dostepne w necie okładki? Jeśli tak, to może ktoś mógłby mi pomóc je zdobyć.
?
Jak jakis fan zrobi okladke do takiego boot'a to wtedy bedzie. Obawiam sie jednak, iz do tego akurat nagrania nie ma okladek bo jest to dosc swiezy bootleg i nie wszyscy go jeszcze maja
I drugie pytanie. Dotyczy ono znów koncertu z Wembley z 1993 roku. Tego słynnego "DRUNK-owania". Chodzi mi tym razem o sprawę czysto techniczną. Początek tego koncertu: intro, a szczególnie pierwszy kawałek strasznie i regularnie u mnie "strzelają". Coś jak zarysowana płyta winylowa. Czy to wina osoby, która wypaliła mi płytkę z za dużą prędkością, czy też po prostu ten boot tak ma?
Sciagnij ten numer z naszego ftp i sprawdz czy jest tak samo bo jakos nie pamietam :oops:

CubeX
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 1:44 pm
Skąd: już nie Częstochowa

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: CubeX » śr mar 02, 2005 9:28 am

Przez ostatnie dni dość intensywnie wałkowałem "Breaking In Bruce". I oto jakie są tego efekty:
Moje wątpliwości dotyczące "I've got the fire" wzięły się stąd, że na tym nagraniu nie mam podobnych trzasków, jak na reszcie koncertu. Poza tym poprzednie nagranie jest wyciszone na końcu. No i trzecia sprawa tytułu "I've got..." nie ma na żadnej z dwóch znanych mi wersji okładek do tego bootka.
Przynam jednak, że w tej chwili uważam już, że ten kawałek to część kompletnego zapisu konceru w Milanie. Bo pod koniec kawałka Bruce, jeśli dobrze słyszę, używa nazwy tego miasta. To mnie przekonało i z czystym sumieniem dopisałem na swojej wersji okładki tytuł "I've got the fire".

CubeX
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 1:44 pm
Skąd: już nie Częstochowa

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: CubeX » wt maja 17, 2005 2:25 pm

Pytanko dotyczy boota "Genghis At The Ruskin". Można go zassać z FTP - w nazwie folderu jest data: 23 grudnia 1981. Na stronce KGano o bootlegu pod tym tytułem napisano, że znajduje się na nim koncert z listopada 1981.
Na stronach z coverami znalazłem okładki z boota nagranego 23 grudnia 1981, ale nosi on tytuł "Ruskin's Prisoners".
Czy koncert, który można ściągnąć z FTP Maideni zagrali 23 grudnia, czy 23 listopada? Czy 23 listopada w ogóle zagrali koncert?

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1832
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: Metalophil » wt maja 17, 2005 4:17 pm

Pytanko dotyczy boota "Genghis At The Ruskin". Można go zassać z FTP - w nazwie folderu jest data: 23 grudnia 1981. Na stronce KGano o bootlegu pod tym tytułem napisano, że znajduje się na nim koncert z listopada 1981.
Na stronach z coverami znalazłem okładki z boota nagranego 23 grudnia 1981, ale nosi on tytuł "Ruskin's Prisoners".
Czy koncert, który można ściągnąć z FTP Maideni zagrali 23 grudnia, czy 23 listopada? Czy 23 listopada w ogóle zagrali koncert?
1981-12-23||London|England, UK|The Ruskin Arms P.H.

a wiec grudzien :D

CubeX
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 1:44 pm
Skąd: już nie Częstochowa

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: CubeX » wt maja 17, 2005 4:40 pm

Mówiąc krótko: na stronie KGano (pewnie wszyscy znacie) jest błąd w dacie, stąd też moje wątpliwości. Nawiasem mówiąc, mimo tych drobnych nieścisłości to bardzo fajna stronka i często z niej korzystam. Metalophil - thx za zainteresowanie.

CubeX
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 1:44 pm
Skąd: już nie Częstochowa

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: CubeX » wt cze 21, 2005 12:50 pm

Na pewno wielu z Was zna bootleg z koncertu, podczas którego jakiś jełop rzucał na scenę kubki z piwem. Brucek między utworami dość wylewnie mówi, co o tym sądzi. Używa słówka "cunt's" (?). Jest ono zresztą użyte w tytule boota. Domyślam się, że to jakieś przekleństwo, ale pewności nie mam. Kto mi powie co to znaczy, a najlepiej przetłumaczy cały tytuł boota.
Nie muszę chyba dodawać, że angielskiego nie kumam ni w ząb?

Kro
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2019
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 1:07 am
Skąd: Ruda Śląska

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: Kro » wt cze 21, 2005 12:58 pm

Cunt - [cenzura] pizda
Wolne tlumaczenie: [cenzura] Pizdy rzucajace piwem w Camden

CubeX
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 1:44 pm
Skąd: już nie Częstochowa

Re: Pytania dotyczące bootlegów

Postautor: CubeX » wt cze 21, 2005 1:38 pm

Dzięki za uświadomienie. Jakoś nawet moi kolesie, uczący się w budzie anglika, nie potrafili mi pomóc. Widać w szkołach takich słówek nie uczą. :wink:


Wróć do „Dla Kolekcjonerów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości