25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 8449

25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Postautor: Deleted User 8449 » pt mar 15, 2024 11:19 pm

25.Power and the Glory POWER AND THE GLORY

Krótko i na temat. Wiadomo riff sztandar całego gatunku, ale potem ostatki NWOBHM u Saxon. Nawet teledysk jest taki. Poprostu znakomity heavymetal.

24.Hole in the Sky FOREVER FREE

Jak z jakiegoś filmu akcji. Poprostu!. Saxonowi udało się tu stworzyć tak bardzo melodyjny utwów, czapki z głów. Melodia jest prowadzona przez Biffa po mistrzostwu.


23.Princess of the Night DENIM AND LEATHER

Najbardziej sztandardowy utwór Saxon jaki sobie można wyobrazić. Uwielbiam od zawsze, rewelacyjny riff, świetny wokal Biffa, znakomite sola i nieoczywisty tekst. Dlaczego dopiero 23 miejsce? Dopiero !?

22.Rockin Again INNOCENSE IS NO EXCUSE

Przenosimy się do Ameryki. Słońce Kalifornii, drinki, dolary. Saxon chciał zagrać inaczej. Na albumie jest to i tak jeden z bardziej tradycyjnych utworów. Jest tu wszystko tak naprawdę : epickość, kunszt a i troszkę pazura. Świetny utwór

21.Call of the Wild INNOCENSE IS NO EXCUSE

Ten sam album, a granie trochę inny. Uprzedzając album więcej się nie pojawi. Mój ulubiony z płyty. Riff rewelacja, melodie mistrzostwo. Świetne chórki w refrenie. Klasyczne heavy ale w troszkę łagodniejszej odsłonie.

20.Motorcycle Man WHEELS OF STEEL

Riff urywa łeb, a potem jest tylko lepiej. Totalna klasyka NWOBHM. Nie dziwię się, że późniejsze kapele heavy i thrash metalowe tak to kochały. Rock and roll spotyka heavy. Perka Gilla troszkę w innym klimacie niż Glocknera.

19.Preacher UNLEASH THE BEAST

Co my tu mamy? Czego my tu nie mamy! Melodie, melodie i jeszcze raz melodie. Ten album melodiami stoi. Są niesamowite. Douglas Scaratt rewelacyjnie odnalazł się w tym zespole. Debiut jak Morsa na Purpendicular. Czuć, że facet chciał dużo wnosić do tego zespołu.

18.Thin Red Line UNLEAST THE BEAST

Wyżyny klimatu. Rozwijanie tego utworu jest niesamowite. Wszystko tutaj gra i pasuje do siebie. Biff robi niesamowitą robotę i reszta zespołu także. Już początek wskazuje, że utwór militarny i tak właśnie je powinno się robić. W środku niesamowity klimat, niesamowity!

17.Searching for Atlantis LIONHEART

Mój ulubiony utwór z płyty Lionheart. Wnosi sporo świeżości. Znakomicie się rozwija by wybuchnąć epickim klimatem. Nie jestem w 100% fanem stylu Saxon na tym albumie, oczywiście doceniam. Dlatego wybór padł na utwór nieco w innym klimacie. Wokale Biffa w tym utworze- czyste złoto!

16.Hungry Years STRONG ARM OF THE LAW

Majestat. Da się w obrębie prostego, ulicznego NWOBHM? Oczywiście, że tak. Strong Arm stoi najlepszym heavy to mamy najlepsze heavy. Uwielbiam jak ten utwór tak....kroczy. Kroczy i kroczy. Czuć, ze ci ludzie wtedy kochali tą muzykę. Jest też sporo ciężaru.

15.20 000 Feet STRONG ARM OF THE LAW

Jak dobrze było to usłyszeć na żywca. Ile tu energii i mocy. Tekst o historii jeszcze przed Ironami. Muzycznie? Deep Purple spotyka heavy metal. Znowu ten Gill, jak tu bębny ładnie pracują. Nie dziwię się, że Lemmy go chciał w Motorhead. Gitary bardzo oszczędnie...i dobrze!


14.Heavy Metal Thunder STRONG ARM OF THE LAW

Czy można nagrać bardziej reprezentatywny utwór dla NWOBHM? Nie można. Prosta zasada. Nie lubisz = nie lubisz heavy metalu. Bardzo mi się podoba ta kawalkada gitar w środku, no a Biff wiadomo.

13.Coming Home KILLING GROUND

Pechowa 13-tka. Co tu dać. Pomyślałem, że może nietypowo. Nie wiem czy ten utwór jest u mnie przed utworami podanymi wyżej. Chcę go poprostu wyróżnić. Dlatego, że uważam, że takie utworu oddzielały dobre zespoły heavy od wybitnych. Wybitnych jak Saxon. Dlatego, że dobrego rocka and rolla nigdy za wiele!


12.Surviving Agains the Odds CALL TO ARMS

Jak grać heavy metal w XXI wieku to właśnie tak. Z szacunkiem do korzeni ale jednocześnie energetycznie i na miarę nowych czasów. Na Call to Arms Saxon mi strasznie przypasował, czego dowodem jeszcze jeden utwór z tej płyty zaraz.

11.Dallas 1.pm STRONG ARM OF THE LAW

Do kolekcji z tego niesamowitego albumu. Bardziej skomplikowana historia, bardziej skomplikowany utwór. W tym utworze jest wszystko bo jest wielowątkowo. Tak jakby zespół przechodził kolejny poziom wtajemniczenia w obrębie tego utworu. Zaczyna się od ostrych, prostych riffów kończy na niesamowitym zwrocie akcji.

10.Call to Arms CALL TO ARMS

Kraków, Klub Studio grudzień 2011. Mój pierwszy koncert Saxona. Emocje były nieprawdopodobne jak to zagrali. Takie uspokojenie po wielu hitach NWOBHM. Zmiana klimatu. Oczywiście byłem przygotowany i album przesłuchałem od deski do deski. Nie lubię ballad, a ten utwór kocham. To najlepsze rekomendacja. Za klimat, za rozwinięcie.

9.Nightmare POWER AND THE GLORY

W latach 80 Saxon jak już napisałem był zespołem, który uderzał w tony ostrego heavy. Nie było wręcz czasy na melodie, ale każdy musi czasem przystopować. Melodie w tym utworze poprostu poruszą każdego. Wielki szacunek dla zespołu, że tak udało im się je ułożyć.

8.Crusader CRUSADER

Dzieło skończone. Zdecydowanie jeden z najlepszych epików heavy metalu lat 80. Wspaniała praca całego zespołu z Biffem na czele i kulminacja w postaci świetnych solówek. Tak się grało w latach 80...

7.Rainbow Theme/Frozen Rainbow SAXON

Debiucik. Debiuty są ponoć nieopierzone. Tu było tak samo, ale z wyjątkami. Ten utwór do nich należy. Stopniowanie napięcia, świetne riffy, czystość NWOBHM i zaraz....ballada. No ale pytanie podstawowa? Jaka ballada!? Jak robić ballady to tak. Czuć miłość muzyków do idoli z lat 70. Bardzo czuć.


6.Circle of Light UNLEASH THE BEAST

Ciężko, agresywnie, a tu za chwilę rewelacyjna melodyka. Ten utwór ma w sobie coś takiego, że chwyta i nie puszcza. Na przemian riffy i melodie. Solówkowo to mistrzostwo świata, tak jakby Scaratt chciał pokazać swoją wartośc. W mojej ocenie jeden z najlepszych utworów lat 90.

5.Shadows on the Wall KILLING GROUND

Uwielbiam od nie tak wcale dawno. Długo się wgryzałem w Killing Ground. Jakoś mi nie pasowała, jak poszło to na całego. Album jest cholernie zróżnicowany. Jest tu agresywne heavy idące w US Power (tytułowy), trochę rock and rolla (Coming Home) jest wreszce nieco więcej przestrzennego heavy. Jak Biff śpiewa Where is the City....ciary!

4.Strong Arm of the Law STRONG ARM OF THE LAW

Jedziemy ulicą i słuchamy Rej-Di-Łoj. Feeling kosmosu, rock and roll najwyższej próby. Prosta, mocna muzyka jaką wtedy grano w Anglii. Biff nie bawi się w tu konwenanse. Solo gitarowe takie, że nic tylko pokochać ten stary heavymetal.

3.Never Surrender DENIM AND LEATHER

Urodziłem się na ulicy, w najgorszej części miasta. Tak to nam tłumaczy maestro Biff. Nie ma lekko. Tak właśnie się grało heavymetal. Muza twarda jak stal, szybka jak gepard. Feeling tego utworu miażdży. Moc tkwi w prostocie. Trudno zrozumieć jak jeden zespół, w początkowym okresie twórczości mógł nagrać tyle hitów. Z dedykacją dla Paula Quinna, jednego z najsympatyczniejszych ludzi w tym biznesie.

2.Great White Buffalo DOGS OF WAR

Ostrzej, ciężej, mocniej. W latach 90 panowie z Saxon chcieli ewidentnie grać inaczej. Inaczej niż na początku lat 80 i inaczej w niż ich drugiej połowie. Dogs of War to dobra płyta, lekko nierówna, ale ten utwór to ewidentnie jej najlepszy strzał. Już od pierwszego riffu miazga, potem tylko lepiej. W refrenie wszystko sięga poziomu niedostępnego dla zwykłych zespołów. Ostatni raz z Grahamem na pokładzie.

1.And the Band Played On DENIM AND LEATHER

Ten utwór trzeba przynajmiej raz usłyszeć na żywo. Dlatego tak bardzo się cieszyłem gdy trzecim razem się udało. 2,5 minuty ale ile tu się dzieje. Nie da się nie ponieść tej rewelacyjnej melodii. Absolutny sztandar NWOBHM i heavymetalu. Dlatego nr. 1.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Postautor: krusejder » czw mar 21, 2024 12:46 am

Nie podejmuję się dokonać takiego wyboru utworów SAXON. 25 ?? Ho ho ho, to albo o wiele za dużo, albo ... za malo.

Top 5 to by było:

1. Crusader
2. Pilgrimage
3. Broken Heroes
4. Princess of the Night
5. Rock is Our Life
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Deleted User 8449

Re: 25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 9:56 am

W przypadku Saxon za mało. To też świadczy o sile dyskografii. W przypadku wielu zespołów (nawet dobrych!) 25 to by było trudno wybrać, bo za dużo. Jest wiele zespołów, które zasłużyły się tylko 3-4 świetnymi płytami.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Postautor: Schizoid » czw mar 21, 2024 10:11 am

1. Solid Ball of Rock

O więcej się nie pokuszę, ten to po prostu mój zdecydowany faworyt.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 8449

Re: 25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 10:29 am

Akurat nie przepadam specjalnie za tym utworem. Wiem, że to grali w Gdańsku ostatnio. Kiedyś przy innej okazji, słyszałem na żywo. Z tej płyty wolę Requim i przede wszystkim Altar of the Gods. Z tym albumem miałem tak, że kiedyś go stawiałem wysoko, ale jakoś spadł. Wolę na dziś np album następny. Płyty dość podobnie stylistycznie, ale na Forever Free jest więcej utworów do których wracam.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1230
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: 25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Postautor: johnny_o » czw mar 21, 2024 6:24 pm

Nie podejmuję się dokonać takiego wyboru utworów SAXON. 25 ?? Ho ho ho, to albo o wiele za dużo, albo ... za malo.

Top 5 to by było:

1. Crusader
2. Pilgrimage
3. Broken Heroes
4. Princess of the Night
5. Rock is Our Life
O, i taką Piątkę Kolegi to ja szanuję :D U mnie podobna sytuacja, z tym że ledwo mogę jedynie pokusić się o top 24, po jednym utworze z każdej płyty.
Rainbow Theme/Frozen Rainbow
747 (Strangers in the Night)
Heavy Metal Thunder
Princess of the Night
Power and the Glory
Crusader
Broken Heroes
Northern Lady
Jericho Siren
Solid Ball of Rock
Forever Free
Dogs of War
The Preacher
Sea of Life
Deeds of Glory
Lionheart
State of Grace
Battalions of Steel
Mists of Avalon
Warriors of the Road
Top of the World
Sons of Odin
Lady in Gray
1066

Deleted User 8449

Re: 25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Postautor: Deleted User 8449 » czw mar 21, 2024 6:46 pm

Z płyt, które na mojej liście nie miały swoich reprezentantów chciałbym wyróźnić ( z utworów)

Going Nowhere Fast, State of Grace- Inner Sanctum
Altar of the Gods- Solid Ball of Rock
Battle Cry- Rock the Nations
Stand Up and Fight- Sacrifice

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Postautor: TV WAR » pn kwie 01, 2024 11:13 pm



15.20 000 Feet STRONG ARM OF THE LAW

Jak dobrze było to usłyszeć na żywca. Ile tu energii i mocy. Tekst o historii jeszcze przed Ironami. Muzycznie? Deep Purple spotyka heavy metal. Znowu ten Gill, jak tu bębny ładnie pracują. Nie dziwię się, że Lemmy go chciał w Motorhead. Gitary bardzo oszczędnie...i dobrze!


Teraz sprawdziłem i jednak 20 tysięcy stóp nie słyszałem. Pomyliło mi się z To Hell and Back Again.

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 25 ulubionych utworów Saxon WYZWANIE

Postautor: TV WAR » wt kwie 02, 2024 6:05 pm

Taka sama sytuacja jak z Acceptem, 10 co się nie załapało na listę

Stallions of the Highway
Stand Up and Be Counted
To Hell and Back Again
Warrior
Broken Heroes
Altar of the Gods
Terminal Velocity
Killing Ground
Lionheart
Mists of Avalon


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość