Accept

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Accept

Postautor: Schizoid » czw lut 29, 2024 12:57 pm

Ba, ja bym powiedział, że jakbyśmy wzięli 5 klasycznych płyt Accept z Udo (od Breaker do Ruletki) i zestawili z pierwszymi 5 płytami nagranymi z Markiem, to jeszcze by się mogło okazać, że to w tej drugiej grupie jest więcej hitów ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11875
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Accept

Postautor: gumbyy » czw lut 29, 2024 1:12 pm

Ba, ja bym powiedział, że jakbyśmy wzięli 5 klasycznych płyt Accept z Udo (od Breaker do Ruletki) i zestawili z pierwszymi 5 płytami nagranymi z Markiem, to jeszcze by się mogło okazać, że to w tej drugiej grupie jest więcej hitów ;)
Ciii.... ;)

ale coś w tym jest :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Accept

Postautor: krusejder » czw lut 29, 2024 2:23 pm

Nowy numer niezły. Tekst najsłabszym elementem. Czy mi się wydaje że Wolf wyrzucił też Gabi i nie ma komu pisać tekstów?

Skrzypaczka może mieć inne talenty ;)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Accept

Postautor: Schizoid » czw lut 29, 2024 3:06 pm

Ale Wolf jest w związku ze skrzypaczką już chyba dobre 2 lata.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Double Impact
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: sob mar 02, 2024 2:20 am

Re: Accept

Postautor: Double Impact » ndz mar 03, 2024 8:42 pm

Jak dla mnie płyty Accept z 80 są idealnie charakterystyczne i każda z tych flagowych płyt ma własny styl. Nie dałoby się np. wrzucić Too Hot to Get it Right na inny album niż Metal Heart, a Flash Rockin' Man na inny album niż Restless and Wild. Hitów jest na tych albumach bez granic. Takie też się zdarzają w okresie z Tornillo ale to nie ta ilość. Z 5-6 bym wymienił np. Beat the Bastards, Us Against the World czy Dark Side of My Heart. Tylko, że na Accept z Udo to są jednak bardziej nośne kawałki. Jest tego więcej. Najwięcej na Balls to the Wall i Metal Heart. Praktycznie 70% tych płyt. Np. Loosers and Winners, Love Child, Balls the Wall, Guardians of the Night, Metal Heart, Midnight Mover, Up to the Limit, Wrong is Right czy Living for Tonite. Na Breaker, Restless and Wild i Roussian Roullete też tego dużo.

Mi się nie podoba, że teraz cały styl Accept został sprowadzony do tych "wojskowych", marszowych chórków. Accept z lat 80 to tak naprawdę miał na 2 utworach. Obu z Roussian Roulette. Stand Tight i Heaven is Hell. Oba mi się zresztą niezbyt podobają, chyba najmniej na tym albumie. Wcześniej kipiało rock and rollem, feelingiem, fajnie zmetalizowanym stylem AC/DC i z tym kojarzę Accept. Wyczuwam też jakieś dziwne ściganie się z zespołem Sabaton, to takie luźne skojarzenie. Niezbyt mi się to podoba i ten nowy singiel tylko mnie w tym utwierdził. Mechaniczne, bezduszne granie. Profesjonalne, ale bez feelingu. Dwie pierwsze płyty były fajne, jeszcze powiedzmy kolejna niezła, ale już od Rise of Chaos jest sztampa i powtarzalność.

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Offtopownia

Postautor: Metalophil » śr mar 27, 2024 6:34 pm

Nowy kawałek Accept znudził mnie już po 90 s. Wyłączyłem. Czy później dzieje się w nim jeszcze coś ciekawego?

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11875
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Offtopownia

Postautor: gumbyy » śr mar 27, 2024 8:20 pm

Nowy kawałek Accept znudził mnie już po 90 s. Wyłączyłem. Czy później dzieje się w nim jeszcze coś ciekawego?
"Wiem, ale nie powiem" - posłuchaj :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Accept

Postautor: blackcocker » czw mar 28, 2024 11:44 am

Just Accept doing Accept things, ktokolwiek spodziewał się czegoś innego? :D
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
pinio
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 01, 2024 6:40 pm
Skąd: Warszawa/Torrevieja

Re: Accept

Postautor: pinio » czw mar 28, 2024 12:04 pm

Średniawka. Nawet w "akceptowej" skali. I to w dolnej strefie stanów średnich.
Może tej muzyki nie napisał Mozart,
ale ten kto ją napisał - był Mozartem

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3333
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: Accept

Postautor: paulek » sob kwie 27, 2024 7:55 am

Nowa płyta - jak da mnie - b fajna. Taka, jakiej się spodziewałem. Bardzo przyjemny heavy metal. Nie ma żadnego kilera ale ta równość poszczególnych numerów to siła tego wydawnictwa. Już nie mogę doczekać się klubówki, Studio, albo MCK w Katowicach...

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7481
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Accept

Postautor: Saimon1995 » sob kwie 27, 2024 8:21 am

Płyta OK, takie mocne 7/10. Do poziomu jednak "Blood of the Nations" i "Blind Rage", czyli moim zdaniem dwóch najlepszych albumów z Tornillo w składzie, trochę zabrakło.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: Accept

Postautor: blackcocker » sob kwie 27, 2024 9:35 am

Oj takie Studio siadłoby jak złe. Płyty na razie słuchałem raz, więc niewiele mogę powiedzieć poza tym, że Accept nagrał płytę Accept :D solidny hm, szczególnie spodobał mi się otwieracz. Kolejny odsłuch pewnie dopiero jutro lub za parę dni.
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Accept

Postautor: Piotr Lange » sob kwie 27, 2024 9:55 am

Tak, dobry album niemniej nic go nie wyróżnia, solidny Accept 7/10

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Accept

Postautor: Schizoid » sob kwie 27, 2024 12:09 pm

U mnie też kręcił się do tej pory tylko raz, wybrane utwory więcej razy. Album jest dobry, myślę że nie odbiega zbytnio od Węża. Niefortunnie dobrali te single, Humanoid to najsłabszy utwór na płycie. Najbardziej podobają mi się: Man Up, Straight Up Jack, Southside of Hell (gitarki a la Breaker) i Frankenstein. Ogólnie materiał jest nieco lżejszy niż na poprzednich albumach i te lżejsze akcenty wypadają chyba najlepiej. Miejscami to po prostu fajne, przebojowe granie. 7/10 i zobaczymy co dalej. Niczego lepszego nie wymagałem, zespół gra już prawie 50 lat i dobrze, że w ogóle dostarcza taką muzykę ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11875
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Accept

Postautor: gumbyy » sob kwie 27, 2024 12:16 pm

Na Accept nagrywający Accept to mi pasuje jak najbardziej :) Czekam na CD, singli nie znam :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Accept

Postautor: Schizoid » sob kwie 27, 2024 9:42 pm

Kilka przesłuchań więcej i materiał zyskuje. Początkowo coś nie siedziało mi Unbreakable, a koniec końców to nad wyraz dobry hewi metyl. W sumie dalej nie wiem, jak ma się poziom tego krążka do dwóch poprzednich (bo umówmy się, pierwsze trzy to jest osobna liga i to nie tylko w kontekście dyskografii samego Accept, ale i gatunku), jednakże na pewno można o nim powiedzieć, że to serio równe wydawnictwo. Żaden z utworów nie jest na poziomie Pani Gilotyny Saxon, czy Panic Attack Priest, ale też żaden nie szoruje po dnie.

Żyjemy w naprawdę fajnych czasach dla fanów klasycznego metalu :)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

paulek
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3333
Rejestracja: pn cze 07, 2004 8:22 pm
Skąd: z narodu którego nie ma

Re: Accept

Postautor: paulek » ndz kwie 28, 2024 12:11 am

a jak to pięknie waucie chodzi.. dziś trasado Wrocka na okręgło a powrót jeszcze ze szczęściem 3:2 to już bajka. Ależ ten Accept fajny, żadne cudo a pięknie gra..

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4429
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: Accept

Postautor: Cold » pn kwie 29, 2024 8:39 pm

Bardzo solidna płyta, tupie się nóżką i rytmicznie macha łysiną. Gitarki pięknie przycinają, wokal jakby mocniej "udowy". Nie ma mowy o zjadaniu własnego ogona. Dla mnie 8/10.

Judasi, Saxon, Accept... weterani trzymają się mocno!

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Accept

Postautor: krusejder » pn kwie 29, 2024 11:57 pm

Mnie ten Accept wchodzi jak koniak Remy Martin
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Accept

Postautor: pz » wt kwie 30, 2024 8:45 pm

Średnia płyta. Zdecydowanie gorsze wydanie niż albumy Priest czy Saxon (porównując tegoroczne wydania starej gwardii). Po pierwszych odsłuchach w rankingu płyt z Markiem stawiam ją najniżej.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: szpara i 1 gość