Sprzedaż AMOLAD

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: syzygy » ndz paź 22, 2006 12:54 am

A gdyby plytki byly w tej cenie co kiedys 30zl czasem nawet 20-25zl , to ja bym chetnie kupywal.
no i jak się poszuka, to można znaleźć dużo ciekawych rzeczy w tej cenie :P Chocby Maiden, JP, Iced Earth, SOAD, Opeth... :P

Joker
-#Invader
-#Invader
Posty: 181
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 10:37 pm

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: Joker » ndz paź 22, 2006 12:55 am

Mach 3 to te świecące? ;d (wyjątkowy bezsens swoją drogą :D) Nie wiem, bo używam wilkinsonów :P
To te co podczas golenia policzków wyrywają jednocześnie bez znieczulenia kosodrzewinę naokoło dupy.

Freeze
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 535
Rejestracja: śr lis 24, 2004 1:14 am
Skąd: Lublin

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: Freeze » ndz paź 22, 2006 12:55 am

Tak, tylko że konsol nie musisz ulepszać jak kompa. A i gry zwykle starczają na dłużej.

Prosze, tylko nie "kupywałem" :P nienawidzę, jak ktoś to tak przekręca ;d

Deleted User 1499

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: Deleted User 1499 » ndz paź 22, 2006 1:06 am

A gdyby plytki byly w tej cenie co kiedys 30zl czasem nawet 20-25zl , to ja bym chetnie kupywal.
no i jak się poszuka, to można znaleźć dużo ciekawych rzeczy w tej cenie :P Chocby Maiden, JP, Iced Earth, SOAD, Opeth... :P
To chyba na allegro:)
Bo u mnie naprawde w MM i Empiku drozyzna , moze teraz potanialo dawno nie bylem.Ostatni raz jak kupOwalem:) A Matter i wtedy ceny mnie z nog zwalily.

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: Mr.Hankey » ndz paź 22, 2006 1:24 am

Podobnie jest z grami na konsole podobno pierwsze gry na x-a 360 maja kosztowac ok 300zl
Nie przesadzaj :wink: Na giełdach nowości latają po 200-240zł. Co i tak jest przesadą. Dobrą grę, z przed pół roku dostaniesz w okolicach 150zł, co wydaje się być już w miarę rozsądną ceną jak na grę nowej generacji... Szkoda tylko, że aby w pełni się nią cieszyć trzeba jeszcze kupić LCD lub Plazmę za minimum 1000zł :wink:
A co by offtopa nie robić, to w cale się nie dziwię, że tak się u nas słabo płyty sprzedają. Ceny, jakich wydawcy rządają za nowe wydawnictwa zananych wykonawców są chore. Nowe Maiden za z tego co pamiętam 94zł. w Empiku. Ludzie nie dajmy się zwariować. To już lekka przesada. Okradają nas w biały dzień, zwłaszcza, że u konkurencji płytka była z tego co pamiętam ok.20zł tańsza. To paranoja, że ten sam produkt ma tak zróżnicowaną cenę.
Strach pomyśleć co będzie się działo za jakieś 5 lat, kedy internet jeszcze się rozpowszechni, a łącza będą lepszej jakości? Wtedy chyba przestaną u nas płyty wydawać bo będzie to nieopłacalne. Dziwi fakt, że dają tak wygurowaną cenę, bo jestem pewien, że gdyby płyty kosztowały ok.30-40zł to schodziło by ich przynajmniej 2, 3 razy więcej. Ale to tylko Polska i tu wszystko robi się na odwrót.

Deleted User 1499

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: Deleted User 1499 » ndz paź 22, 2006 1:35 am

Nowe Maiden za z tego co pamiętam 94zł. w Empiku. Ludzie nie dajmy się zwariować. To już lekka przesada. Okradają nas w biały dzień, zwłaszcza, że u konkurencji płytka była z tego co pamiętam ok.20zł tańsza.

Dokladnie tyle placilem.A gdy sie dowiedzialem ze W MM kosztuje 7dyszek to sie zalamalem no ale juz trudno.Nie bede plakal za 20zl , jednak to jest chore co sie u nas wyprawia nic wiec dziwnego ze ludzie wola sobie sciagnac w pozadnej jakosci.

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: iEvE » ndz paź 22, 2006 1:43 am

Strach pomyśleć co będzie się działo za jakieś 5 lat, kedy internet jeszcze się rozpowszechni, a łącza będą lepszej jakości? Wtedy chyba przestaną u nas płyty wydawać bo będzie to nieopłacalne.
podejrzewam że za te 5 lat będzie jakaś metoda walki z piractwem. Ale taka już powazna a nie smiech na sali. Wiadomo, zawsze będzie jakieś podziemie, ale wydaje mi się, że bedzie to ściagne tak naprawdę

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: Mr.Hankey » ndz paź 22, 2006 2:13 am

Każde zabezpieczenie jest do złamania :wink: Z resztą nawet jak zaczną poważnie ścigać piractwo (co jest średnio realne, przecierz nie wpadną do każdego domu) to w Polsce i tak do tego nie dojdzie bo ludzie z Rządu nie będą mieli na takie pierdoły funduszy. Lepiej ciągle rozliczać kto był agentem SB 20 lat temu :wink:

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: iEvE » ndz paź 22, 2006 2:17 am

ale nie że do domu będą wpadać. Chodzi mi o różnego rodzaju miejsca skąd ludzie pobierają pliki na masową skale jak osioł czy torrent i tego typu ;). Wiadomo, że wszystko się złamie, ale mi sie wydaje (WYDAJE tylko) że i tka będzie to juz mocno ograniczone. Takie tylko przeczucie ;).
Nie chodzi tylko o Polskę, chociaz ostatnio w faktach mówili o tym, że planują zaostrzyć coś tam, dokladnie nie wiem, ale żę ma być gorzej, tylko nie wiem czy tyczylo sie to zwyklych uzytkowników.

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: syzygy » ndz paź 22, 2006 2:19 am

Chodzi mi o różnego rodzaju miejsca skąd ludzie pobierają pliki na masową skale jak osioł czy torrent i tego typu
no to jest możliwe, jakiś tam serwer osła poleciał kiedyś, była afera, (chociaż ja nie odczułem w ogóle zmiany- chyba z niego nie korzystałem :lol: ) delita zlikwidowali....

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: iEvE » ndz paź 22, 2006 9:44 am

Razorback poszedł siedzieć, no ale cała populacja preszła na Donkey wtedy. Taka trochę póki co walka z wiatrakami, chyba na zasadzie "mamy ważniejsze rzeczy na głowie".

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: Abstract » ndz paź 22, 2006 10:48 am

W nasyzm kraju jest to faktycznie tak traktowane, jako niezistotne zaracanie głowy.:? Jestem ciekaw czy ścigali by bardziej tych co obsługuja serwery itp czy zwykłych użytkowników ,którzy poprstu z tego korzystają. Jeżeli byłaby ta druga wersja to myślę ,że musieliby ukarać 99% internautów

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: iEvE » ndz paź 22, 2006 10:52 am

nałożą wszsytkim grzywny i od razu budżet wzrośnie. wcale nie takie głupie :]

Joker
-#Invader
-#Invader
Posty: 181
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 10:37 pm

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: Joker » ndz paź 22, 2006 10:58 am

Musieliby we wszystkich komendach i komisariatach korzystać tylko i wyłącznie z legalnego oprogramowania na wszystkich komputerach. Mam podstawy przypuszczać że tak nie jest. Niech zaczną od siebie. 8)

adam IM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 337
Rejestracja: pn maja 01, 2006 5:50 pm
Skąd: z wioski zwanej zabrze

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: adam IM » ndz paź 22, 2006 11:56 am

nie czarujmy się. piractwo było, jest i będzię. nie wierzą w żadne skuteczne metody walki z tym procederem. nawet to co robia firmy fonograficzne, zabezpieczając płyty przed kopiowaniem jest śmiechu warte. majac normalnego WMP można skopiować każdą zabezpieczoną płytę. najbardziej mnie jednak dziwi to że ludzie ściągają muzę z sieci w postaci MP3 a potem to dekodują na normalny plik. przecież potem ten dzwięk jest skaszaniony. ja wolę oryginał włożyć do CD niż jakiś transformer.

Deleted User 1499

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: Deleted User 1499 » ndz paź 22, 2006 12:17 pm

najbardziej mnie jednak dziwi to że ludzie ściągają muzę z sieci w postaci MP3 a potem to dekodują na normalny plik
Albo z 96kb/s robia 128 albo 192kb/s :D:D:D:D

Awatar użytkownika
tarot 20
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 86
Rejestracja: sob lip 08, 2006 12:34 pm
Skąd: Bieruń

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: tarot 20 » ndz paź 22, 2006 1:45 pm

Jak już ściąganie jest legalne, bo jakby nie było to już dawno by zlikwidowali serwery z plikami ściągając płytę trzeba ją usunąć po iluś godzinach takie jest prawo, ale nikt tego nie może sprawdzić tak samo ściąganie filmów, jeśli ściągamy dla użytku domowego a nie będziemy prowadzili działalności pirackiej, czyli sprzedawanie innym. Ja jak ściągam nie udostępniam:). No i ściągam, dlatego, żeby to później zakupić, jeśli mi się spodoba no najważniejsze są ceny, które u nas są wręcz kosmiczne może nie każda płyta, którą się spotyka ma wysoką cenę inaczej wyglądają ceny płyt na zachodzie gdzie są one nie porównywalne do naszych tam zakupiłem kilka płyt, bo po prostu się opłaca.

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: iEvE » ndz paź 22, 2006 2:41 pm

ak już ściąganie jest legalne, bo jakby nie było to już dawno by zlikwidowali serwery z plikami ściągając płytę trzeba ją usunąć po iluś godzinach takie jest prawo,
A ja słyszałam że to jest maksymalna bzdura, wszelkie komunikaty że plik po upływie 24h należy usunąć to są bzdury nie mające nic wspólnego z prawem.

Awatar użytkownika
tarot 20
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 86
Rejestracja: sob lip 08, 2006 12:34 pm
Skąd: Bieruń

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: tarot 20 » ndz paź 22, 2006 2:51 pm

Również tak myślałem, że to informacja wyssana z palca. Jeśli chodzi o ściąganie filmów to problem wygląda następująco większość filmów, które wychodzą na zachodzie mają premierę czasem kilka miesięcy po premierze albo wogóle nie mają premiery w naszym kraju jeszcze nie wspominając o cenach biletów do kin, które również są wysokie dla przeciętnego Polaka.

Awatar użytkownika
soulburner
-#Invader
-#Invader
Posty: 208
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 3:13 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: Sprzedaż AMOLAD

Postautor: soulburner » ndz paź 22, 2006 4:24 pm

Z tego co gdzieś czytałem, wg prawnika, każdy ma prawo ściągać z internetu mp3 czy filmy, nie może ich jednak udostępniać. Czyli bycie pijawką w sieciach p2p popłaca :lol:
You must gather your party before venturing forth.


Wróć do „A Matter Of Life And Death”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości