04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Levy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 589
Rejestracja: czw maja 12, 2005 6:48 pm
Skąd: Częstochowa/Łódź

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Levy » pt lip 05, 2013 10:33 am

Znajomy mi napisał, iż nagłośnienie było okropne :evil:

Koncert za to - wyśmienity!

Wywalenie Doug'a Bell'a to był zły pomysł, ten nowy gościu od JP sprawy chyba nie ogarnia(...)
Nagłośnienie było tragiczne. Myślałem, że to wina Atlas Areny, ale oglądając koncert w Gdańsku z niemal tego samego miejsca co akustyk doszedłem do wniosku, że jednak nie :B

Nie zrozumcie mnie źle. Bardzo mi się podobało i uważam, że zespół jest w fantastycznej formie. Uwielbiam koncerty Maiden i będę na nie chodził do samego końca. Tak fatalnie jednak akustycznie jeszcze nie było i mam nadzieję, że już nie będzie.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7303
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: widman » pt lip 05, 2013 10:41 am

W Łodzi też było dużo paziów. I ja się nie dziwię, że Fear of The Dark grają ciągle bo jak taka euforia była, że chyba bufetowa nawet darła ryja. I potem masz idiotów, którzy twierdzą, że "Phantom..." to słaby kawałek. Właśnie Phantom powinni grać ciągle. Już Bruce zapomniał, jak w Niemczech na trasie w 2005 roku mówił: "If you don't like this song, you don't like Iron Maiden and fuck off and die"... Widać czcze gadanie:)

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Nomad1985 » pt lip 05, 2013 10:44 am

Jednak Phantom jest w miarę często, sam widziałem go już 2 razy. Aces High się zaczęło pojawiać w secie, jednak ten najbardziej skrajnie heavy-metalowy materiał pod '80 też się pojawia. Brakuje Killers, 22 Acacia Avenue, Flight of Icarus, Clansmana, Caught Somewhere in Time-może teraz czas na nie?

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1566
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: beaviso » pt lip 05, 2013 10:47 am

Koncert w Gdańsku bardzo dobry, ale co można powiedzieć gdy po 27 latach grają w twoim mieście :) Zespół daje z siebie wszystko, bawią się dobrze, pot leci z nich strumieniami, nie ma zmiłuj się. Widok Harrisa nakręca, a widok Dave'a uspokaja i łagodzi trud wytrzymywania naporu pod barierką. Dźwięk nieistotny, w Gdańsku chciałem pooddychać tym samym powietrzem co oni ;) Zdominowany przez bas, szczególnie gdzieś tak od Troopera, ale nie miałem czasu i siły nad tym wiele się zastanawiać. Poza tym pozostali muzycy też byli +/- słyszalni (stałem naprzeciwko Adriana). Fajna scena, w sensie odległości do zespołu - dość zwarta (wąska) i chyba stosunkowo niska - chłopaki byli naprawdę blisko :D

A teraz najważniejsze - PODZIĘKOWANIA :!:

Dla Patrycji "pissed" za wszystko - czyli za poznanie Deleted User 804a, którego podziwiam za wielkoduszną decyzję, która dała nam szansę i dużo radości (naprawdę szacunek i przyłączam się do podziękowań kierowanych przez Patrycję!) To duża satysfakcja, gdy dziewczyna, którą znam od... No, nie będę jej publicznie zawstydzał, ale kilkanaście lat temu w pierwszej klasie podstawówki nie słuchała jeszcze Maiden, hehe. Jednak potem pojeździła z nami, praca u podstaw została wykonana, a teraz czas na zmianę warty - godną zmianę. Role się odwróciły i teraz ona, dziś już moja szwagierka, pomaga mi dostać się pod scenę, a podczas koncertu walczy dzielnie pod barierką i spogląda co chwila jak ja się trzymam... Dzięki, Patra! :D

Dla Michała rocznik 1975, który słucha Maiden od 1984, również raz jeszcze wielkie DZIĘKI za wspaniałomyślne obdarowanie mojej żony opaską. Dzięki Wam kamień spadł mi z serca, bo udało mi się obsadzić moją drobną żonę na barierce, skąd - nie bez wielkiego wysiłku - ale jednak obejrzała cały koncert z bliska (nie po raz pierwszy, wprawdzie, no ale kiedyś nie było jeszcze reguły FTTB i po prostu wchodziło się na samym początku...)

Pozdrowienia dla Cybula - za jak zwykle radosne spotkanie w tak wielce podniosłej chwili, tuż przed wejściem. I dla Szymona z towarzyszką - kiedy pod Hiltonem podszedłem do Was zagadać, to jeszcze nie wiedziałem z kim rozmawiam ;)

Zakończenie koncertu to zdjęcie koszulki i wykręcenie z niej 10 razy strumyka potu, czyli koncert udał się zacnie!

M.

P.S. W Gdańsku była nerwowa chwila, bo niektóre bilety nie dawały się zeskanować. Ludzie wchodzą, a ja stoję i gdzieś po 10. próbie na drugim czytniku zaskoczyło. U żony to samo, a kumpel w ogóle miał problem, bo stwierdzili nagle, że do FTTB trzeba mieć GCEE a nie GC, zatrzymali go i zaczęli kręcić nosem, ale wykorzystał jakieś zamieszanie i zwiał do hali :)
Ostatnio zmieniony pt lip 05, 2013 10:50 am przez beaviso, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: vyrus » pt lip 05, 2013 10:48 am

Też ciekawa sprawa, że jak już raz zaczęli grać nowe-stare jak właśnie Phantom czy Aces to się tego trzymają. Akurat Phantoma mogą grać tak często bo świetnie się sprawdza na koncercie, szczególnie w połączeniu z pirotechniką. Flight of Icarus to jest coś na co czekam cały czas, przecież to jest równie kultowy kawałek co największe hity, nie mogę zrozumieć dlaczego go nie grają.
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Americano
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 04, 2013 11:50 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Americano » pt lip 05, 2013 10:50 am

W sumie już dzisiaj, kiedy emocje opadły muszę powiedzieć, że dźwięki był taki, że na płycie nie było kompletnie słuchać solówek.Nie usłyszałem żadnej, szkoda trochę... :roll:

Awatar użytkownika
Levy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 589
Rejestracja: czw maja 12, 2005 6:48 pm
Skąd: Częstochowa/Łódź

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Levy » pt lip 05, 2013 10:51 am

W Łodzi też było dużo paziów. I ja się nie dziwię, że Fear of The Dark grają ciągle bo jak taka euforia była, że chyba bufetowa nawet darła ryja. I potem masz idiotów, którzy twierdzą, że "Phantom..." to słaby kawałek. Właśnie Phantom powinni grać ciągle. Już Bruce zapomniał, jak w Niemczech na trasie w 2005 roku mówił: "If you don't like this song, you don't like Iron Maiden and fuck off and die"... Widać czcze gadanie:)
A kim jest dla kolegi widmana paź? :B Ja nie mam nic przeciwko osobom, które polubiły Maidenów niedawno i jarają się Fear of the Dark. Jasne, że lepiej byłoby usłyszeć Still Life czy Infinite Dreams i też brakuje mi w nich spontaniczności, ale trochę wyrozumiałości dla świeżaków. :cool:

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Nomad1985 » pt lip 05, 2013 10:53 am

Tam na tych bileterów to biorą jakichś idiotów, albo biletów nie da się zeskanować albo sobie ubzdurają, że ktoś jest wypity i robią problemy z wejściem mimo, że ktoś ten bilet kupił czasami za ostatnie pieniądze. Pewnie gdyby ktoś był naprawdę agresywny to by wszedł bez problemu bo by się go bały debile. Pamiętam na Węgrzech gdzie mój bilet był troszkę zmięty i kod się starł to organizatorzy bez problemu mi go wymienili. U nas nierealne.

Americano
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 04, 2013 11:50 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Americano » pt lip 05, 2013 10:55 am

W Łodzi też było dużo paziów. I ja się nie dziwię, że Fear of The Dark grają ciągle bo jak taka euforia była, że chyba bufetowa nawet darła ryja. I potem masz idiotów, którzy twierdzą, że "Phantom..." to słaby kawałek. Właśnie Phantom powinni grać ciągle. Już Bruce zapomniał, jak w Niemczech na trasie w 2005 roku mówił: "If you don't like this song, you don't like Iron Maiden and fuck off and die"... Widać czcze gadanie:)
A kim jest dla kolegi widmana paź? :B Ja nie mam nic przeciwko osobom, które polubiły Maidenów niedawno i jarają się Fear of the Dark. Jasne, że lepiej byłoby usłyszeć Still Life czy Infinite Dreams i też brakuje mi w nich spontaniczności, ale trochę wyrozumiałości dla świeżaków. :cool:
Słucham Maidenów już trochę, znam dużą część ich twórczóści, ale kurde, także jarałem się przy Fear Of The Dark.A ty co, na koncercie jak leci najbardziej znany kawałek to mówisz, "a nie śpiewam, nie skaczę, stoję jak idiota, bo wolę ambitniejsze kawałki, ten jest zbyt mainstreamowy i dla kinderów"
Ja się jarałem przy każdym kawałku, przy Phantom Of The Opera i również przy Fear Of The Dark. ;)

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Nomad1985 » pt lip 05, 2013 10:56 am

a ja na Fear of the Dark zrobiłem sobie odpoczynek bo tam zwyczajnie ważniejsze kawałki były, był Phantom, Moonchild, Prisoner, Seventh Son, hity z '80, trzeba było zostawić sobie troszkę sił na Aces High itd.

claudette
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 116
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 11:28 am
Skąd: Gdańsk

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: claudette » pt lip 05, 2013 10:58 am

Było zajebiście! Na płycie momentami brak tlenu, czasami nie słychac było Bruce'a ale nie wiem czy to ja go przekrzykiwałam czy tak kiepsko z nagłośnieniem jego wokalu było. Ale koncert genialny, fantastyczna forma zespołu, klimat na Seventh Sonie. Rozwaliło mnie też bardzo Afriad To Shoot Stranger, Phantom no i oczywiście Seventh Son. Dziękuje wszystkim ze świetną zabawę. Było fenomenalnie :mryellow: Oby do następnęgo koncertu!

Awatar użytkownika
Levy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 589
Rejestracja: czw maja 12, 2005 6:48 pm
Skąd: Częstochowa/Łódź

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Levy » pt lip 05, 2013 11:00 am

Z ciekawości jeszcze zapytam jak wyglądała sprawa z FTTB w Gdańsku?

Frank_Crash
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 2
Rejestracja: sob cze 22, 2013 1:30 pm
Skąd: Toruń

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Frank_Crash » pt lip 05, 2013 11:02 am

Opinie:
Trybuny, widok boczny - widok bardzo dobry :)
Setlista - bardzo dobra - choć mnie zabrakło m. in. "Caught Somewhere in Time", odwiecznego "Hallowed be Thy Name" lub ewentualnie więcej innych kawałków z jurajskich czasów... "Phantom of the Opera" IMO - najlepszy kawałek Maiden;
Scenografia, żywiołowość muzyków - bardzo dobre;
Największy mankament eventu to dźwięk - tu było bardzo źle. W Gdańsku był mój czwart koncert IM i pod tym względem wypadł zdecydowanie najgorzej. Nawet w Hali Ludowej we Wrocławiu potrafili lepiej nagłośnić, dźwięk był czystszy i bez pogłosu.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: vyrus » pt lip 05, 2013 11:02 am

Wszystko było jak trzeba, FTTB wbili jak pierwsi
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1566
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: beaviso » pt lip 05, 2013 11:02 am

Z ciekawości jeszcze zapytam jak wyglądała sprawa z FTTB w Gdańsku?
Skończyli wpuszczać FTTB, to zaraz puścili GCEE.

M.

Awatar użytkownika
Levy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 589
Rejestracja: czw maja 12, 2005 6:48 pm
Skąd: Częstochowa/Łódź

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Levy » pt lip 05, 2013 11:08 am

Wszystko było jak trzeba, FTTB wbili jak pierwsi
Łódź krwa. :B

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Nomad1985 » pt lip 05, 2013 11:10 am

Co było lepsze w Łodzi a co w Gdańsku jakby ktoś umiał jakoś to porównać.

Awatar użytkownika
Levy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 589
Rejestracja: czw maja 12, 2005 6:48 pm
Skąd: Częstochowa/Łódź

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Levy » pt lip 05, 2013 11:21 am

Co było lepsze w Łodzi a co w Gdańsku jakby ktoś umiał jakoś to porównać.
FTTB było lepsze w Gdańsku. :razz:

Akustykę ciężko mi porównywać, bo w Łodzi byłem przy barierkach a w Gdańsku przy akustyku. I tu i tu było kiepsko.

Wydaje mi się, że więcej energii było w Łodzi, ale to chyba subiektywna ocena bo zupełnie inaczej odbiera się koncert dwa metry od zespołu i z daleka.

W Gdańsku nie było człowieka w masce na 7th son. Dla mnie świetny pomysł, strasznie się podjarałem.

Ani w Gdańsku ani w Łodzi nie było żadnej kontroli. Można było wnieść wszystko. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem na tak dużej imprezie.

Zespół w znakomitej formie i tu i tu. :)

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: vyrus » pt lip 05, 2013 11:23 am

Przy okazji był w Gdańsku jakiś gość w tym czerwonym kubraczku Bruce'a od Troopera, ktoś z forum?
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Nomad1985 » pt lip 05, 2013 11:27 am

Właśnie wnosić można wszystko czyli może wejść psychol z czymś niebezpiecznym i oni tego nie kontrolują. Za to czepiają się osób po kilku piwkach krzyczących Iron Maiden przy wejściu. Dwóch moich kumpli gdyby nie ich refleks to by sobie mogli jedynie koncertu w Łodzi spod hali posłuchać.


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości