19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7301
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: widman » czw mar 20, 2014 8:19 pm

Najlepiej oceniać teksty Radiohead bez wglądu w nie. Radiohead zjada na śniadanie większość zespołu spod znaku rycerzy hejwi metalu - pod względem tekstowym oraz (przede wszystkim) muzycnym.
Se kiedyś włączyłem te Rediohed. To szybko wyłączyłem.

Awatar użytkownika
Władysław_Warneńczyk
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 462
Rejestracja: śr sty 19, 2011 8:10 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Władysław_Warneńczyk » czw mar 20, 2014 9:22 pm

jeśli chodzi o 'sztukę', to sorry - często chodzę do teatru, kina, piszę pracę z literaturoznawstwa, więc jako takie pojęcia o sztuce mam.
i dla mnie Radiohead, to nie jest żadna sztuka, tylko zwyczajnie kiepska muzyka (DLA MNIE oczywiście), w której nie odnajduję nic dla siebie, zwłaszcza jakiś doznań 'artystycznych'.

Awatar użytkownika
Kuki91
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1418
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 2:16 pm
Skąd: Gliwice

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Kuki91 » pt mar 21, 2014 1:28 am

to jakie doznania artystyczne zapewnia słuchanie o smokach i inne heavy metalowe klasyki? niemówię, że to źle, tylko nie lubię dorabiania gornolotnych teorii. nie słucham np. Motorheada dla wrażeń artystycznych, tylko dla koksu, dziwek i laserow

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: The Burczax » pt mar 21, 2014 9:49 am

Co do tekstów Radiohead, wiem jakie poglądy mają muzycy brytyjscy urodzeni na przełomie lat 60 i 70 i później, globalne ocieplenie, pacyfizm, źle rozumiana tolerancja, sympatie komunistyczne i o ile mi wiadomo w tekstach tych kapel to jest wałkowane. Ja nie potrzebuje czyjejś agitki tymbardziej, że mnie i tak nikt nie przekona do TAKICH poglądów.
No i ny jedni(teksty), a Ty rozumiesz drugie(poglądy). To może jeszcze raz- zapoznaj się z TEKSTAMI, a nie z POGLĄDAMI. Bo patrząc przez pryzmat poglądów, to nie powinieneś słuchać Ironów(Bruce), czy przede wszystkim Judasów (Halfie)
Coldplay
Kolejny raz proszę- nie stawiaj znaku równości między tym ciulatym zespolikiem a Radiohead, bo się tylko ośmieszasz ignorancją.
To jest ogólnie śmieszne, bo większość osób, które w wieku 20 lat tak się odżegnuje od metalu, od jakichś kuców, sruców itd. w wieku 15 lat napierdzielała Slayera, krzyczała Slayera K...a, łaziła w jakichś zielonych plecaczkach, glanach itd.
Tylko zważ na to, że nikt z nas na forum nie odżegnuje się od metalu, tylko zwracamy uwagę na to, że są inne gatunki. A też się otworzę. ;-) Mimo poszerzenia horyzontów, moim ulubionym zespołem pozostaje i na długo pozostanie AC/DC, więc poznawanie nowej muzyki nie burzy mojego ukształtowania muzycznego, a je wzbogaca.

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Odyseusz » pt mar 21, 2014 10:06 am

Jakie poglądy mają Bruce czy Rob Halford? Ja nie wiem właśnie, a sam fakt, że Rob jest homoseksualistą, nie sprawia, że musi mieć ostre lewicowe poglądy, to nie jest ktoś kto z tego czyni główny punkt tożsamości własnej osoby. Nie słyszałem ani jednej jego wypowiedzi politycznej i tym się różni od muzyków indie/alternatywnych którzy na swoich stronach na wikipedii pod punktem poglądy polityczne mają nieraz więcej informacji niż w kwestiach stricte muzycznych.

Ja się nie zamykam na inne gatunki, nie lubię tylko nowoczesnego nu-metalu/metalcore, bezpłciowego indie-rocka i zbuntowanego grunge, wszystkie te nurty są gdzieś obok tych najważniejszych nurtów rockowych takich jak hard-rock czy rock progresywny, powstały później.

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: The Burczax » pt mar 21, 2014 10:18 am

a sam fakt, że Rob jest homoseksualistą
A to nie jest forma promowania homoseksualizmu, skoro publicznie o tym mówił? Dlaczego w tym przypadku Ci to nie przeszkadza?
Bruce
Na koncertach wyraża sie bardzo tolerancyjnie, parafrazując- nie ważne kim jesteś, jesteś w rodzinie IM.

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Odyseusz » pt mar 21, 2014 10:21 am

Już bez przesady ;), nie jestem aż takim skrajnym prawicowcem by uznawać to za poglądy czy zachowania lewicowe, Rob to nie Elton John (swoją drogą niezły muzyk), który publicznie w co drugiej wypowiedzi wplata wątki gejowskie, a zachowanie Bruce'a na koncertach zagranicznych to poprostu dobre wychowanie...choć fakt, że niektóre gadki są ostro pod publiczkę i mógłby być nieco mniej wylewny.

Awatar użytkownika
Pawcio
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 940
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:16 am
Skąd: Śrem

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Pawcio » pt mar 21, 2014 11:21 am

Co ma muzyka do poglądów? No ja rozumiem, że były zespoły które zrobiły ze swojej muzyki jakaś tubę propagandową np. Rage Against The Machine, ale Lennon miał takie poglądy, że rozmumiem Beatlesów też nie słuchasz, nie lubisz i nie szanujesz?

Imagine no possesions,
I wonder if you can.
No need for greed or hunger,
a brotherhood of man.

Imagine all the people,
sharing all the world...
muzyków indie/alternatywnych którzy na swoich stronach na wikipedii pod punktem poglądy polityczne mają nieraz więcej informacji niż w kwestiach stricte muzycznych.
Poproszę o link

Generalnie odnośnie tej całej dyskusji to pozwólcie, że zacytuje tutaj Trotzky'ego, który na swojej stronie na FB kiedyś tak napisał, ujął to idealnie i ja się z tym w 100 % zgadzam:

"Uwierają mnie w zad klapki. Centralnie łapię ból dupy, jak jeden z drugim mi tu wypisują, że “moje najlepsze, a reszta chuj”, jak się kurczowo chwycą jakiegoś gatunku i resztę jebią. Nie liczę oczywiście trolli, bo trolololo jest akurat na propsie. Nie biega mi też o żadną tolerancję, bo tolerancja to chuj. Boli mnie po prostu organiczna głupota. A jednym z jej przejawów jest przyspawany na stałe i ustawiony w jeden punkt peryskop na świat. Masa takich łazi po świecie, co to doktory profesory z jednego fakultetu, a żadnego kontekstu nie załapią, bo tak długo się w to swoje bajorko patrzą, że przestają widzieć cokolwiek poza nim. I tak samo jest z muzyką. Przebiłem się przez dziesiątki fascynacji, czasem krótkich i nieistotnych, a czasem przechodzących w miłość na całe życie i tak naprawdę wyniosłem z tego jedną pewną naukę: muzyka to nie żadne szufladki, to nie żadne wyspy gatunków, a całość, żywy organizm. Nie zamkniesz go i nie uchwycisz w jakimś obiektywnym oglądzie, bo on wciąż jest w ruchu. Jakby zbudować ścianę z setek tysięcy poruszających się nici, które wciąż na siebie oddziałują. Są oczywiście takie, nie warte przeważnie zachodu, które z czasem obumierają, nawet jak na początku mienią się barwą nowości i sławy – możesz je nawet wyrwać z tego monolitu i nic się nie stanie. Są jednak inne, których nie ruszysz, bo cała konstrukcja by się po prostu zjebała. I czym więcej sobie obcujesz z tą żywą ścianą muzyki, im mocniej badasz poszczególne nici, tym więcej zależności między nimi widzisz. Nie dziwi cię już to, że gdyby Conrad Schnitzler nie podduszał na początku lat 70 klawiszy, to by młody Øystein Aarseth nie wymyślił kilkanaście lat później swojej świętej wojny. Widzisz to wszystko jak na dłoni, bo to są naczynia połączone. A refleksja jest taka, że uszy z dupy zawsze można wyciągnąć, ale dupy z głowy nie wywalisz, choćbyś i przez uszy próbował."

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Odyseusz » pt mar 21, 2014 11:33 am

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zack_de_la_Rocha

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sin%C3%A9ad_O%27Connor

http://en.wikipedia.org/wiki/Manu_Chao


Co do formy tego tekstu to jest żenująca, co do treści to mnie to nie dotyczy. Może kogoś z tego forum tak, ale nie mnie. Czy ktoś kto odrzuca Ona Tańczy dla mnie czy Jesteś Szalona jest zamknięty na muzykę? tak więc ja mogę odrzucać indie-rock, grunge i nowoczesny nu-metal i metalcore.

Awatar użytkownika
Pawcio
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 940
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:16 am
Skąd: Śrem

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Pawcio » pt mar 21, 2014 12:08 pm

Nadal nie odpowiedziałeś na moje pytanie odnośnie Beatlesów ;) A treść jak najbardziej Cię dotyczy (chociaż nie Ciebie miałem w zamyśle, razcej szersze grono osób i dyskusję w tym temacie ;) ):
tak więc ja mogę odrzucać indie-rock, grunge i nowoczesny nu-metal i metalcore.
Bo "muzyka to nie żadne szufladki, to nie żadne wyspy gatunków, a całość, żywy organizm." Zresztą powody dla których je odrzucasz nie są stricte muzyczne o ile się nie myle.
Czy ktoś kto odrzuca Ona Tańczy dla mnie czy Jesteś Szalona jest zamknięty na muzykę?
Kompletnie bezsensowny przykład, rozmumiem że miało to być pokazanie jakiegoś ekstremum, no ale bez przesady..

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Odyseusz » pt mar 21, 2014 12:18 pm

Dlaczego ekstremum, mi Jesteś Szalona jest bliższa muzycznie niż Smells Like Teen Spirit czy dowolny utwór Korna, którym miałem NIEprzyjemność słyszeć. Jedyna różnica jest taka, że to pierwsze przez dziennikarzy Wyborczej czy Teraz Rocka jest wielbione to drugie wyśmiewane.

Co do Beatlesów, to odpowiadam, mam kawałki The Beatles które lubię, Come Together np. znakomity utwór, Let it Be, Yesterday, Octopus Garden czy w zasadzie wszystko z wczesnego okresu co słyszałem z Help i Twist and Shout na czele. Co to ma wspólnego z przereklamowanym utworem Lennona?. Chociaż zawsze o wiele, wiele bardziej preferowałem Presleya, w rock and rollu, rockabilly Amerykanie byli lepsi.

Awatar użytkownika
Pawcio
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 940
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:16 am
Skąd: Śrem

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Pawcio » pt mar 21, 2014 3:21 pm

Jedyna różnica jest taka, że to pierwsze przez dziennikarzy Wyborczej czy Teraz Rocka jest wielbione to drugie wyśmiewane.
:lol: :lol:
Co to ma wspólnego z przereklamowanym utworem Lennona?.
Ano to, że skoro Lennon miał lewicowe poglądy, z którymi się obnosił, i o których głośno mówił to spodziewałem się, że powiesz że Beatlesi budzą Twój sprzeciw, bo przecież znasz poglądy angielskich muzyków urodzonych w latach 40. ;-)

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Odyseusz » pt mar 21, 2014 3:38 pm

Lennon a Beatlesi to nie to samo, Beatlesi to było coś jak Queen, 4 mocne osobowości o różnym punkcie widzenia na muzykę, że Lennon był najbardziej medialny, także przez polityczne wypowiedzi i związek z Yoko Ono to inna sprawa. Jak przewertujesz płyty to szybko spojrzysz, że równie wielki wpływ miał sir Paul Mc Cartney. Specem od Beatlesów nie jestem ale słuchałem ich od dziecka, podobnie jak Queen czy Dire Straits i tak naprawdę każdy od tego zaczynał. Legenda rocka.

Wg.mnie Teraz Rock to kiepska gazeta muzyczna, to nie tylko moje odczucia ale wielu moich znajomych, także jednego który kiedyś tam pisywał. Recenzje pisane tendencyjnie, w wywiadach z muzykami zbyt dużo pytań dotyczących kwestii nie związanych z muzyką, za mało pisze się o mało znanych zespołach a za dużo o 10-15 tych najbardziej znanych, na siłę promowane niektóre kapele jako "nadzieje rocka" itd.
Jak w takiej gazecie pojawia się tekst o osobniku Gotye to dlaczego nie o zespołach disco-polo?
Grunge, jak i nieco ponad 10 lat wcześniej punk to były ruchy tak naprawdę kontrkulturowe, ja nigdy nie przepadałem za buntownikami w muzyce, wolę tych którzy robią rzeczy "skostniałe" bo taka konserwa ze mnie ;)

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5255
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: thorgal_30 » pt mar 21, 2014 3:45 pm

aleś się czepił tego KURTA - on akurat był autentyczny i git muze zrobił - no ale dla Rycerza to zawsze będzie syf
The Number Of The .....

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Odyseusz » pt mar 21, 2014 3:53 pm

To chyba w Gliwicach są jakieś inne obyczaje, bo z reguły tacy tru-metalowcy z gimnazjum nie cierpią najbardziej hip-hopu, techno i popu, na pewno nie Nirvany, która króluje na naszywkach.

Wychowywałem się na innych wzorcach, książkach chyba bo nie rozumiem jak słowo Rycerz, może być używane w formie pejoratywnej czy ironicznej. Za moich czasów jak się czytało Krzyżaków w podstawówce to rycerz to była oznaka czegoś jak najlepszego. Może teraz słowo ciota to jest coś pozytywnego zgodnie z wytycznymi euro-grajdołka. Dziwne zwyczaje teraz panują.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Dejavu » pt mar 21, 2014 4:11 pm

Już nie ściemniaj, bo doskonale znasz kontekst i wiesz o co Thorgalowi chodziło ;) A jeśli nie, to warto zapoznać się ze słowem ironia.
Jedyna różnica jest taka, że to pierwsze przez dziennikarzy Wyborczej czy Teraz Rocka jest wielbione to drugie wyśmiewane.
Wyborcza wielbi Korna :lol: A jak Wyborcza napisze o koncercie Iron Maiden (a z tego co zauważyłem pisze zawsze) to znaczy, że Iron Maiden też wielbi i promuje? Nie bądź taki tendencyjny ;-)

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: The Burczax » pt mar 21, 2014 4:13 pm

że równie wielki wpływ miał sir Paul Mc Cartney
Człowiek również o lewicowych poglądach.
Grunge, jak i nieco ponad 10 lat wcześniej punk to były ruchy tak naprawdę kontrkulturowe, ja nigdy nie przepadałem za buntownikami w muzyce, wolę tych którzy robią rzeczy "skostniałe" bo taka konserwa ze mnie ;)
Każda nowa muzyka to forma buntu, bo jest nowa.
Wychowywałem się na innych wzorcach, książkach chyba bo nie rozumiem jak słowo Rycerz, może być używane w formie pejoratywnej czy ironicznej.
W kontekście jakiegoś gatunku muzycznego słowo rycerz jest groteskowe, nie sądzisz?

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Odyseusz » pt mar 21, 2014 4:16 pm

Już nie ściemniaj, bo doskonale znasz kontekst i wiesz o co Thorgalowi chodziło ;) A jeśli nie, to warto zapoznać się ze słowem ironia.
Jedyna różnica jest taka, że to pierwsze przez dziennikarzy Wyborczej czy Teraz Rocka jest wielbione to drugie wyśmiewane.
Wyborcza wielbi Korna :lol: A jak Wyborcza napisze o koncercie Iron Maiden (a z tego co zauważyłem pisze zawsze) to znaczy, że Iron Maiden też wielbi i promuje? Nie bądź taki tendencyjny ;-)
Ogólnie te całe środowisko dziennikarzy, którzy każdy nowy nurt muzyczny traktują jak objawienie, czyli nu-metal jakoś w latach 1998-2002.

Ironia? teraz nie ma ironii, ironia to był Monty Python czy Kabaret Dudek, dzisiaj chodzi po prostu o to by kogoś brzydko wyśmiać, memy, demotywatory, emotki, arsenał jest dość pokaźny. Cywilizacja Łacińska ma to do siebie, że w dyskusji używamy argumentum ad rem a nie ad personam.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Dejavu » pt mar 21, 2014 4:24 pm

Ogólnie te całe środowisko dziennikarzy, którzy każdy nowy nurt muzyczny traktują jak objawienie, czyli nu-metal jakoś w latach 1998-2002.
Powiesz mi który dziennikarz Wyborczej aż tak wychwala numetal? Nie mówię tu o jakichś informacjach, że jakiś koncert się odbędzie itp. bo na tej zasadzie, tak jak pisałem, można wysnuć wniosek, że Iron Maiden też jest wielbione i promowane.

A propos, tyle piszesz o tych poglądach. Co byś zrobił, gdyby się okazało, że ktoś z Maiden, ma zupełnie inne poglądy niż Ty? Nie wiem, czy ktokolwiek z nich wypowiadał się na tematy polityczne, bo mnie to nie interesuje, ale załóżmy że tak i że te wypowiedzi były skrajnie odmienne od Twoich poglądów. Co, obraziłbyś się na nich? :lol: Takie mam wrażenie patrząc na to, jak bardzo się przejmujesz tą polityką w muzyce.
Ironia? teraz nie ma ironii, ironia to był Monty Python czy Kabaret Dudek, dzisiaj chodzi po prostu o to by kogoś brzydko wyśmiać, memy, demotywatory, emotki, arsenał jest dość pokaźny.
Komu chodzi o to żeby wyśmiać? Podaj konkretny przykład. Btw, myślę, że jak będziesz miał trochę więcej dystansu to może dostrzeżesz tę ironię ;)

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: 19/08/2014 - Justin Timberlake - Gdańsk

Postautor: Odyseusz » pt mar 21, 2014 5:00 pm

Nic bym nie zrobił, bo mnie poglądy muzyków nie interesują dopóki dopóty one nie są zamieszczane w utworach nie przyćmiewają muzyki.

Jak można poznać czy ktoś ma dystans do siebie na forum? Takie rzeczy to chyba się poznaje podczas rozmowy, nie sądzisz?


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości