Metallica

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » ndz lis 06, 2016 11:25 am

Wasze myślenie- ktoś manifestuje prawicowe poglądy- jest undergroundowy. Ktoś jest lewakiem- mainstream, komercja. Większej bzdury nie sposób wymyślić.
O właśnie - napisałeś w jednym zdaniu coś co próbowałem w kilku. To jest świetny przykład jak niektórzy oceniają przez pryzmat swoich własnych poglądów - bo z tego co widzę między innymi kolega on_the_run ma raczej prawicowe poglądy, więc one są w porządku. A jak ktoś popiera Demokratów... ;)
Proszę Cię, daleko mi do Trumpa, ale on nie jest po prostu rusofilem + nie lekceważy Putina, to się ceni.
Zawsze mnie bawi kiedy ludzie utożsamiają nielekceważenie Putina z czym? Z przyzwoleniem na wojnę na Ukrainie? :) Zresztą nie sądzę, żeby Trump miał w jakiejkolwiek kwestii jakiekolwiek poglądy - to jest facet który dla swojego ego chce być Prezydentem i tyle.
Natomiast nie cierpię zamkniętych za oceanem i to jeszcze w swoich strzeżonych willach lewicowych kaznodziejów, którzy mówią Europie co ma robić z muzułmańskimi imigrantami, mimo że do nich "łódki" nie dopływają.
Za to do Polski dopływa ich szalenie dużo. Jak dotąd to większy problem z przestępczością w Polsce jest raczej wśród środowisk pseudopatriotycznych którzy w imię miłości ojczyzny w przyszłym tygodniu chętnie zrobią w Warszawie jakąś zadymę. Między innymi jeden z przedstawicieli takiego nurtu "patriotyzmu" pobił mojego kumpla, za to że "jest uchodźcą". Uchodźcą oczywiście nie jest, jest Polakiem, ale dla niektórych "patriotów" ciemna karnacja już jest powodem do interwencji ;) I to z taką przestępczością jest w Polsce większy problem niż z tą ze strony uchodźców których nie ma.
Inna sprawa, że przyjmowania uchodźców na takich zasadach jak robią to kraje Unii w tym momencie nie popieram.

To tyle offtopu z mojej strony, bo zaraz przyjdzie ktoś z moderacji i (słusznie) stwierdzi że to nie miejsce na takie dyskusje.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » pn lis 07, 2016 2:57 pm

W ogole sprawa uchodzcow to najwiekszy temat zastepczy ostatniego roku w polskiej debacie publicznej, nieustanie podgrzewany przez "niezalene" media prawicowe, a jedynym tego widocznym efektem jest rosnace przyzwolenie na przemoc. To jest jakis dramat jak sie ludzie dali wmanipulowac.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9459
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Metallica

Postautor: Schizoid » sob lis 12, 2016 7:58 pm

Podobno nowa płytka już pływa po internetach. Ktoś słuchał? Jakie wrażenia?
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Metallica

Postautor: MaidenFan » sob lis 12, 2016 8:20 pm

Na piracie podobno jest, ale nie ściągam, bo Lars mnie pozwie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Metallica

Postautor: Mikojaski » sob lis 12, 2016 9:51 pm

To jak ktoś ma linka, to mógłby się podzielić ;)

EDIT: Już mam, i zabieram się za słuchanie :D
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » sob lis 12, 2016 10:04 pm

Chomikuj - wklepcie a znajdziecie

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7483
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Metallica

Postautor: Saimon1995 » sob lis 12, 2016 10:43 pm

Deluxe zamówiłem, ale nie odmówię sobie przyjemności, żeby posłuchać wcześniej. ;) W końcu 8 lat czekałem!

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Metallica

Postautor: MaidenFan » sob lis 12, 2016 11:21 pm

Jestem na 6 utworze..póki co nic ciekawego. 3 i 5 mnie strasznie wynudziły...
EDIT: za to Halo on Fire bardzo, bardzo fajne!

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » ndz lis 13, 2016 12:36 am

Jestem po całości. 4 kawałki fajne - reszta - wtórna do bólu. Momentami brzmi to jak niewydany Black Sabbath z Hetem na wokalu. Moth int Flame i Spit Out The Bone - najlepsze.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Metallica

Postautor: Mikojaski » ndz lis 13, 2016 1:32 am

Kurcze, kilka kawałków bardzo ładnie mi wchodzi, ale kilka to padaka :/. Kompletnie niepotrzebnie zrobili podwójny album.
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » ndz lis 13, 2016 8:38 am

Dokładnie, Lars niepotrzebnie popisuje się tymi szesnastkami na werblu co i rusz, no i te sola Pana H. Uważam że Death Magnetic był nieporównywalnie lepszym, ciekawszym albumem. Jak na tyle lat oczekiwania - słabo...

Awatar użytkownika
spooki
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 47
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 9:19 am
Skąd: Gliwice

Re: Metallica

Postautor: spooki » ndz lis 13, 2016 9:45 am

Wprawdzie Deluxe już do mnie jedzie, ale nie mogłem sobie odmówić przesłuchania płyty wcześniej.
Jak wyszło? Po pierwszym przesłuchaniu uważam, że dość przeciętnie. Płyta w większości jest zdominowana przez kompozycje w wolnym/średnim tempie. Cześć z nich jest mocno nijaka, tak że ich już nawet nie pamiętam, mimo że dopiero co skończyłem słuchać. Ciekawie się zaczyna, gdy kompozycje przyspieszają. Wtedy na prawdę da się odczuć moc i lata świetności Metalliki. Szkoda tylko, że tych utworów jest stosunkowo mało. Uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby wyrzucenie kilku utworów i zrobienie jednopłytowego albumu. Generalnie cała płyta jest zdecydowanie bardziej hard rockowa, niż thrashowa. Pod względem kompozycyjnym uważam, że jest lepiej niż na Death Magnetic, który miałem wrażenie, że jest zbitkiem jak największej ilości riffów. Z drugiej strony, pod względem samej frajdy ze słuchania chyba bardziej podobał mi się poprzedni krążek. Być może zmieni się to wraz z większą ilością odsłuchów najnowszego albumu. Jeśli miałbym wymienić najlepsze utwory z Hardwired... To Self Destruct to dla mnie na chwilę obecną wygląda to tak: 1. Moth Into Flame, 2. Halo on Fire, 3. Spit Out the Bone, 4. Hardwired, 5. Atlas Rise, 6. Here Comes Revenge.
Podsumowując, jak na 8 lat oczekiwania to płyta nie zachwyca. Aczkolwiek, kilka utworów na prawdę daje radę i słucha się ich z przyjemnością. Jednakże zaledwie kilka kompozycji na 12 utworów to trochę mało. Po pierwszym przesłuchaniu daję 5/10. Mam nadzieję, że z czasem moja ocena wzrośnie.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » ndz lis 13, 2016 11:04 am

Momentami brzmi to jak niewydany Black Sabbath z Hetem na wokalu.
Odniosłem podobne wrażenie słuchając utwór chyba pod tytułem Dream No More. Ogólnie przesłuchałem połowę płyty, drugą połowę posłucham później. W tych 6 kawałkach które słuchałem aż 3 to single które już znam, więc ciężko się wypowiedzieć, ale brzmi to słabo moim zdaniem. Tzn. nie jest to jakaś straszna padaka, ale na pewno nie jest to jakieś znakomite granie moim zdaniem.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » ndz lis 13, 2016 11:13 am

Drugie przesłuchanie za mną. W dalszym ciągu 4 fajne numery - reszta przeciętna do bólu. Wtórność - to chyba właściwe słowo. Po 8 latach oczekiwań w sumie średniutki album, rozbity na dwie płyty chyba tylko dla celów komercyjnych. Nie jestem specjalnym fanem Mety, niemniej czekałem na ten album - bynajmniej nie jestem powalony... Spodziewałem się czegoś lepszego. Do DM to się nie umywa - o klasycznych pięciu albumach z lat 1983 - 1991 - nawet nie ma o czym mówić. 6/10

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Metallica

Postautor: Mikojaski » ndz lis 13, 2016 11:29 am

U mnie 5/10. Szkoda, bo po tych kilku numerach widać że pod tą całą komerchą i gwiazdorzeniem jakiś potencjał wciąż tkwi ;). Moi faworyci to Spit out the bone, Moth into flame, Halo on fire. Atlas, rise i Now that we're dead też fajne. Może na następny album nie każą tyle czekać, i się przełamią ;)
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » ndz lis 13, 2016 12:00 pm

O - brzmienie wykręcili wreszcie "Tłuste", jak na "Load". W wolnych partiach zadłużają się u BS, w melodyjnych i granych unisono u IM. Kurde jak na taka mega gwiazdę, po 8 latach oczekiwania - słabo.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Metallica

Postautor: MaidenFan » ndz lis 13, 2016 12:19 pm

Mega gwiazdę, bo dobrze grali, czy mega gwiazdę, bo dobrze się reklamowali? :)

Płyta nic specjalnego, słaba. 3 utwory na krzyż, reszta to męczarnia dla mnie.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » ndz lis 13, 2016 12:24 pm

Na początku dobrze grali a potem... umiejętnie wszystko sprzedali, teraz to już tylko nazwa - świetnie rozreklamowana marka.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » ndz lis 13, 2016 2:06 pm

Przesłuchałem całość, ale ledwo raz, więc nie chcę się kategorycznie wypowiadać. Tak czy owak płyta moim zdaniem słaba. Najlepiej wypadł Moth into flame, przekonałem się trochę do tego kawałka jeszcze przed wydaniem płyty - jest najlepszym z singli i najlepszym z płyty. A to wciąż według mnie dość średni utwór, więc to dużo mówi o tym albumie...

O wiele bardziej podobał mi się Death Magnetic. Dużo osób krytykowało tę płytę, a moim zdaniem wpadło tam trochę fajnej muzyki. Praktycznie najsłabsze kawałki z DM byłyby jednymi z najlepszych jeśli nie najlepszymi na nowej płycie. To co bardziej mi się podoba od poprzedniej płyty, to brzmienie.

I również pod względem gitar prowadzących jest to chyba najsłabsza płyta Metalliki. Nie jestem hejterem Kirka, ale na prawdę zagrał bardzo słabo na tym albumie.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » ndz lis 13, 2016 2:27 pm

Mainstreamowa prasa będzie piała z zachwytu. Ja jednak nie dam się nabrać. Nowy Testament w cuglach wyprzeda ten album.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości