Metallica

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4057
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Metallica

Postautor: Mr. M » pn lut 13, 2017 10:14 am

https://www.youtube.com/watch?v=f7g4uflhFWk

No cóż, nawet na teoretycznie najważniejszych nagrodach muzycznych na świecie może się zdarzyć niedziałający mikrofon :wink:

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » pn lut 13, 2017 10:19 am

Muszę przyznać, iż Lady G. dała radę. Najlepsza wokal w historii Mety, w końcu ktoś tu ma kawałek głosu i umie śpiewać!

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4057
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Metallica

Postautor: Mr. M » pn lut 13, 2017 10:20 am

"A nie mówiłem?" :wink:

Awatar użytkownika
spooki
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 9:19 am
Skąd: Gliwice

Re: Metallica

Postautor: spooki » pn lut 13, 2017 10:51 am

Bardzo fajne wykonanie. Gaga oczywiście świetnie się sprawdziła wokalnie, a jej głos doprawił kawałek dodatkową nutą zadziorności. Widać, że się dobrze odnajduje w tych klimatach i ma ciągoty do takiego grania. Mam nadzieję, że to nie ich ostatnia kolaboracja. Zwłaszcza, że występ został totalnie spartolony przez organizatorów, co było istną kompromitacją. Człowiek się stara, przygotowuje coś fajnego, a tu jakiś kretyn zniweczy cały wysiłek. Nie dziwię się wkurzeniu Hetfielda.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14695
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Metallica

Postautor: LukaSieka » pn lut 13, 2017 12:09 pm

Jak dla mnie sam pomysł w ogóle żenada. A jeszcze gorszy, przerażający w gruncie rzeczy jest dziś odzew ludzi słuchających tego zespołu na takie rzeczy.... Widać na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat strasznie się fani tego zespołu zmienili.
Gdyby już nawet w 1991 roku Metallica zagrała jakiś kawałek na rozdaniu nagród MTV wspólnie z Belindą Carlisle, Paulą Abdul albo CC Catch to wiadomo co by było. Nie licząc czytelników Bravo, po prostu straszny lincz. A dziś przy okazji występu z wokalistkami pokroju Lady Gaga ? Teksty, hasła pewnie pokroju "rozwój muzyczny", "Metallica nie stoi w miejscu".... A to przecież dokładnie to samo. Tylko publika dzisiaj inna....
Nie no... Przecież to tak jakby Slayer zagrał kawałek z Modern Talking kiedyś albo z jakimś Justinem Timberlakem dzisiaj....
I tak dla wielu pewnie byłby to fajny pomysł i fajna zabawa......
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Metallica

Postautor: Mikojaski » pn lut 13, 2017 12:38 pm

Może się mylę, ale wg mnie Lady Gaga to chyba nie ten sam poziom kiczu (muzycznie) co np. wspomniane Modern Talking. Jej ostatni album jest bardzo w porządku, też na początku byłem sceptyczny wobec tego pomysłu, ale głosu, czy warsztatu, nie można jej odmówić. Jak wyżej, kawałek nabrał zadziorności, i myślę że wieszanie psów na Mecie za sam występ z nią to przesada. Można to robić z wieeeelu innych, bardziej konkretnych powodów ;)
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » pn lut 13, 2017 1:04 pm

Nakręcanie popularności za wszelką cenę i tyle w temacie. Popatrzcie na kolesia z filmu Throught the never - może teraz ktoś mnie zlinczuje, niemniej dziś w 80% publika Mety to takie lamusy. Idealny produkt korporacyjny. A w 1988 nie kto inny a właśnie członkowie Mety wyśmiewali "komercyjne ścierwo" w rodzaju Def Leppard i Motley Crue czy KISS. To co dziś powiedzieć o ekipie Urlicha?!!!

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7284
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Metallica

Postautor: widman » pn lut 13, 2017 1:56 pm

Nakręcanie popularności za wszelką cenę i tyle w temacie. Popatrzcie na kolesia z filmu Throught the never - może teraz ktoś mnie zlinczuje, niemniej dziś w 80% publika Mety to takie lamusy. Idealny produkt korporacyjny. A w 1988 nie kto inny a właśnie członkowie Mety wyśmiewali "komercyjne ścierwo" w rodzaju Def Leppard i Motley Crue czy KISS. To co dziś powiedzieć o ekipie Urlicha?!!!
Dokładnie.
Dla mnie kaszana.
Płyty poszły do kartonu.

filip
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 394
Rejestracja: sob cze 22, 2013 3:03 pm
Skąd: Głubczyce

Re: Metallica

Postautor: filip » pn lut 13, 2017 1:57 pm

Obejrzałem z ciekawości, dawno nie widziałem takiego kabaretu. Kabaret Olgi Lipińskiej z najlepszych czasów. Miałem wrażenie, że za chwilę wpadnie
woźny Turecki i wszystkich rozgoni. Ja pierdolę, co za żenada.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » pn lut 13, 2017 2:33 pm

Jak dla mnie sam pomysł w ogóle żenada. A jeszcze gorszy, przerażający w gruncie rzeczy jest dziś odzew ludzi słuchających tego zespołu na takie rzeczy.... Widać na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat strasznie się fani tego zespołu zmienili.
Może nie powinienem się wypowiadać, bo fanem Metalliki na pewno nie jestem, nawet ich najbardziej klasycznych płyt, ale w sumie sam taki występ coś zmienia? Nie wiem, ja też nie rozumiem takiej kolaboracji, rozwój muzyczny to na pewno nie jest, utwór mi się nie podoba, w tym duecie nie podoba mi się jeszcze bardziej, ale czy taki występ jest problemem? Moim zdaniem większym problemem jest np. fakt, że Lars gra jak gra, albo kaszana jaką nagrał na nowej płycie Kirk (i której znając życie nawet nie będzie na żywo poprawnie odgrywał :D) - a takie występy to jakieś mało istotne sprawy.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4207
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Metallica

Postautor: AncientMariner » pn lut 13, 2017 3:43 pm

Moim zdaniem większym problemem jest np. fakt, że Lars gra jak gra, albo kaszana jaką nagrał na nowej płycie Kirk (i której znając życie nawet nie będzie na żywo poprawnie odgrywał :D) - a takie występy to jakieś mało istotne sprawy.
Racje przyznam, bo im więcej słucham nowej płyty tym bardziej dostrzegam właśnie te wtopy. Lars i Kirk na prawdę mocno się opuścili. Już Death Magnetic wygląda pod względem muzycznym dużo lepiej. J a nie wiem co oni przez tyle lat robili,ale słuchać na nowej płycie doslownie tak jakby nie grali na swoich instrumentach przez cały ten czas od wydania Death Magnetic.
A jeżeli chodzi o ten utwór i całą tą MetalliGagę to pozostawię to lepiej bez komentarza. Metallica i tak już wcześniej dużo razy pokazywała na czym im teraz zależy, przy czym nie raz robili z siebie idiotów. Dlatego takie coś w ogóle nie robi już na mnie wrażenia zbytniego.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Metallica

Postautor: Dejavu » pn lut 13, 2017 5:04 pm

W przypadku Kirka jest to o tyle przykre, że on miał w swojej karierze momenty kiedy był całkiem niezłym gitarzystą. Mówię tutaj o jego grze na RTL, MOP i AJFA.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » pn lut 13, 2017 5:48 pm

Może się mylę, ale wg mnie Lady Gaga to chyba nie ten sam poziom kiczu (muzycznie) co np. wspomniane Modern Talking. Jej ostatni album jest bardzo w porządku, też na początku byłem sceptyczny wobec tego pomysłu, ale głosu, czy warsztatu, nie można jej odmówić. Jak wyżej, kawałek nabrał zadziorności, i myślę że wieszanie psów na Mecie za sam występ z nią to przesada. Można to robić z wieeeelu innych, bardziej konkretnych powodów ;)
Wystep Lady Gagi byl na pewno bardziej metalowy, niz ta pipa spiewajaca a tout le monde z Mustainem

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Metallica

Postautor: Bon Dzosef » pn lut 13, 2017 7:13 pm

Żenada w chuj. I jeszcze pajacowanie na scenie, ta Gaga wyglądała i ruszała się jak dziwka. Jacyś dziwni ludzie udający fanów metalu, a w samym środku czterech pajacy plujących na całą metalową kulturę.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Metallica

Postautor: Bon Dzosef » pn lut 13, 2017 7:14 pm

Może się mylę, ale wg mnie Lady Gaga to chyba nie ten sam poziom kiczu (muzycznie) co np. wspomniane Modern Talking. Jej ostatni album jest bardzo w porządku, też na początku byłem sceptyczny wobec tego pomysłu, ale głosu, czy warsztatu, nie można jej odmówić. Jak wyżej, kawałek nabrał zadziorności, i myślę że wieszanie psów na Mecie za sam występ z nią to przesada. Można to robić z wieeeelu innych, bardziej konkretnych powodów ;)
Wystep Lady Gagi byl na pewno bardziej metalowy, niz ta pipa spiewajaca a tout le monde z Mustainem
Scabbia przynajmniej na co dzień jest piosenkarką rockową, a nie popową.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » pn lut 13, 2017 8:21 pm

Bylbym ostrozny z komentarzami, bo muzycy Iron Maiden tez propsuja Lady Gage i jak kiedys zdecyduja sie na wspolny wystep, to sie nagle okaze ze wypada ja lubic i bedzie problem :D

Poza tym mozna sobie w internetach znalezc wystep Lady Gagi z The Rolling Stones, ktory jest bardziej rockowy niz wszystko co ta cala Skrabla kiedykolwiek wyspiewala :D

Kusy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 691
Rejestracja: sob gru 12, 2015 11:06 am

Re: Metallica

Postautor: Kusy » pn lut 13, 2017 8:57 pm

Poza tym, jakby w popie było coś złego. Nie ma się co zamykać na jeden gatunek ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Metallica

Postautor: RALF » pn lut 13, 2017 10:02 pm

Tu nie chodzi o zamykanie się tylko o kontekst, ci kolesie robią wszystko na pokaz, są na max zaprzedani mamonie i pozbawieni szczerości. Nawet jeśli IM zagraliby z Bieberem, to zrobiliby dla czystej zgrywy, zabawy nie zaraz na jakiejś fajansiarskiej gali... Wiecie co, nie chce mi się o tym gadać już wolę posłuchać Madonny czy innej Rihanny - przynajmniej nie udają, że są komercyjne i w tym co robią są szczere. A że można w ciężkim graniu zrobić gigantyczną karierę bez zgniłych kompromisów dowiodły chłopaki z AC/DC. I tak trzymać!

Awatar użytkownika
spooki
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 9:19 am
Skąd: Gliwice

Re: Metallica

Postautor: spooki » pn lut 13, 2017 10:04 pm

Nawet nie wiem jak komentować komentarze o "pluciu na całą metalową kulturę" :D Wierzyć mi się nie chce, że ktoś aż tak się przejmuje, że czwórka milionerów, którzy osiągnęli już wszystko postanowiła sobie z kaprysu zagrać z milionerką, dla której to była realizacja dziecinnych marzeń. Więcej luzu ludzie, nie do wszystkiego trzeba śmiertelnie poważnie podchodzić. Zawsze pozostają te "prawdziwie metalowe" kapele i nie trzeba sobie uszu kalać komercyjną Metalliką.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Metallica

Postautor: voivod' » pn lut 13, 2017 10:10 pm

Jestem pewien ze ci co najmocniej sie oburzaja, sami po pijaku spiewaja piosenki Zenka Martyniuka, szanty, Whisky moja zono i cale to najgorsze badziewie dla wsiurow :D


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], szpara i 1 gość