Wywiady i newsy

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Python » śr lis 21, 2018 1:36 pm

Albo gorzej, dwubiegunówka.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Wywiady i newsy

Postautor: RALF » śr lis 21, 2018 1:36 pm

Ja, to ja - nikt się nie włamał. Wbrew pozorom - nie jestem zaślepionym fanatykiem, mówię szczerze i nie wkładam żadnego "kija w mrowisko". Niestety, bardzo mnie rozczarowało wszystko, co stało się z zespołem od pewnego czasu.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: wojakwojak » śr lis 21, 2018 1:54 pm

Wtrącę swoje 3gr. Nie mam tych nowych reedycji i raczej nie zamierzam mieć. Wydaje mi się, że coraz mniej osób kupuje CD. Na rzecz Spotify i innych słabo-brzmiących miejsc, oferujących pliki stratne oraz dobrze-brzmiących plików HD. Jeśli kupuję CD, to tylko i wyłącznie nowe płyty IM. Robię to tylko z powodów kolekcjonerskich. Co do tych nowych wydań - co za dużo to niezdrowo. Co do jakości dźwięku - mam wersje z 2015 w plikach HD i są bardzo dobre. Śmiem twierdzić, że lepsze niż wydania japońskie (te dobre japońskie, bo też były różne). Aż nie chce mi się wierzyć, że popsuli to na CD. No chyba, że różnica między 96/24 a 44,1/16 jest jakaś kolosalna....a ze swojego doświadczenia w tej kwestii wiem, że owszem jest, ale nie taka, że jedno jest super, a drugie złe. Przecież to tylko kwestia resmplingu/ditheringu itp. Poza tym większość ludzi albo w ogóle nie słyszy różnicy albo nie ma odpowiedniego sprzętu, żeby ją docenić. Więc może to jednak nie są wersje z 2015? Czy na tych płytach jest np. gadka na końcu Phantoma (została wycięta w 98 i już nie wróciła). Kolejna sprawa to brzmienie (którego nie powinno się mylić z jakością nagrania/wydania). IM mają brzmienie takie jakie mają i tego nikt z nas nie zmieni - owszem nie jest ono nowoczesne, ale dla mnie przebija większość tego co się teraz dzieje w mocnym rocku. Np. JP -to nowe Firepower to dla mnie kupa plastiku i wielka napompowana buła (już możecie rzucać we mnie pomidorami) - tam nie ma nic dobrego pod względem brzmienia - nic (nie mówię o zawartości merytorycznej). Mam też wszystkie dotychczasowe wydawnictwa Metalliki z serii super-duper-deluxe, też w wersjach HD....po ich przesłuchaniu straciłem resztki szacunku do tego zespołu...oni nie umieją grać (wnioski z płyt koncertowych itp. dodanych do zestawów...jedynym porządnym muzykiem jest tzw. Jason Newkid, a niejaki Burton....przemilczmy, bo szkoda słów). Nie chcę czegoś takiego dostać od IM, bo byłoby mi przykro...no chyba, że IM grają na żywo lepiej (owszem grają, ale po mi 123 koncerty w słabej jakości z taką samą setlistą?). Remastery JP to była dla mnie porażka - brzmieniowo nic nie lepiej, a zawartość bez sensu, dodatkowe utwory pochodzące z innych okresów niż główna zawartość - w jakim celu?. Co do gry, piwa itp. - Edddie był pionierem takich zagrywek i m.in. za to lubię IM...Alkohole, koszulki, gadżety - teraz to robi każdy, bo na samej muzyce już się nie zarabia tak jak kiedyś (pomijam gwiazdy muzyczno-telewizyjne). Do tego chłopcy nie młodnieją....Wniosek jest taki......Uważam, ze na tle większości zespołów starych i nowych, IM trzyma klasę i całkiem przyzwoity poziom. A koncert w KRK w lipcu był moim 8 koncertem IM i uważam, że był jak dotąd najlepszy. Po co biadolić nad przemijającym czasem.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Wywiady i newsy

Postautor: hipcio_stg » śr lis 21, 2018 2:03 pm

Pierwszy post Ralfa od nie pamiętam kiedy, który przeczytałem, a po przeczytaniu nie miałem głupiego wyrazu twarzy. Zastanawia mnie jednak ten fragment "od jakiegoś czasu" - kiedy to nastąpiło? Z tego co się orientuję to jeszcze przed ogłoszeniem nowych Amerykańskich dat była stara "sraczka" i podniecenie.

Digipaki to dla mnie generalnie zło! Niszczy to się łatwo, źle mi się z tym obcuje, a biorąc pod uwagę, że to kolejny raz to samo tylko w tańszym ubraniu to czysty skok na kasę. Ilu musi być kolekcjonerów gadżetów Maidenowych, że ciągle to wypychają?

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wywiady i newsy

Postautor: MaidenFan » śr lis 21, 2018 2:07 pm

Skoro wypychają, to ludzie to kupują. Gdyby Trooper nie okazał się sukcesem raczej Bruce nie pompowałby w to dalej kasy. Można się śmiać z tej gry - w sumie sam to robię, denerwują mnie animacje, które ciągle wrzucają na facebooka, instagrama i wszędzie gdzie się da, ale znam ludzi, którzy w to grają i nawet kupują za realną kasę jakieś dusze i inne diamenciki do gry - POWAŻNIE. :D
Reedycji słuchałem tylko na spotify, bo mam pierwsze wydania, więc nie zamierzam kupować kolejnych. Na spotify brzmi to tak sobie. Jeśli chodzi o zawartość digipacka, to co mieli tam dodać żeby zadowolić?

Deleted User 2259

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 2259 » śr lis 21, 2018 2:13 pm

No mogli dodać jakieś nagrania z poszczególnej trasy, jak np Meta na remasterce AJFA wrzuciła kilka wałków z Justice tour ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Wywiady i newsy

Postautor: RALF » śr lis 21, 2018 2:15 pm

Pierwszy post Ralfa od nie pamiętam kiedy, który przeczytałem, a po przeczytaniu nie miałem głupiego wyrazu twarzy. Zastanawia mnie jednak ten fragment "od jakiegoś czasu" - kiedy to nastąpiło? Z tego co się orientuję to jeszcze przed ogłoszeniem nowych Amerykańskich dat była stara "sraczka" i podniecenie.

Digipaki to dla mnie generalnie zło! Niszczy to się łatwo, źle mi się z tym obcuje, a biorąc pod uwagę, że to kolejny raz to samo tylko w tańszym ubraniu to czysty skok na kasę. Ilu musi być kolekcjonerów gadżetów Maidenowych, że ciągle to wypychają?
Proszę abyś świadomie ignorował wszelkie moje posty. W życiu jest tak, iż pewne rzeczy zauważamy wraz z upływem mijającego czasu, łączymy wszystko w spójna całość, widzimy konsekwencje, podchodzimy do swojej roli w ocenie rzeczywistości dysocjatywnie - z pozycji refleksyjnego obserwatora - to przychodzi zwłaszcza z wiekiem.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: wojakwojak » śr lis 21, 2018 2:23 pm

Bardzo dobrze, że nie dodają żadnych kiepskich koncertowych utworów. To tylko zepsułoby odbiór płyty. A studyjnych raczej nie mają. Ja wiem tylko o Tush i Angel of Death z sesji AMOLAD (które moim zdaniem powinny być dodane tylko i wyłącznie do AMOLAD lub jakiegoś wydawnictwa typu rare tracks). Bardzo mnie ciekawi jak na Spotify coś może brzmieć dobrze. Może ktoś umie to wytłumaczyć.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wywiady i newsy

Postautor: MaidenFan » śr lis 21, 2018 2:26 pm

Wiadomo, że nigdy nie zabrzmi tak jak odpowiedni sprzęt. Ale jak mam na spotify możliwość odpalenia TFF i TFF 2015 to słyszę różnicę i uważam, że pierwsze wydanie TFF lepiej brzmi. Tylko na tym bazowałem wypowiadając się w kwestii remasterów na spotify. :) Maiden na spotify nie słucham za dużo, bo używam serwisu last.fm i wkurzające są dopiski - remastered bla bla.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Wywiady i newsy

Postautor: hipcio_stg » śr lis 21, 2018 2:29 pm

Wrócił Ralf,

z tego co pamiętam to remastery z 98 wrzucone do napędu PC pozwalały ujrzeć coś bonusowego.

Deleted User 2259

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 2259 » śr lis 21, 2018 2:31 pm

Tak bylo mozna obejrzec teledyski, i pojawialo się takie menu. Wieki tego nie oglądałem.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: wojakwojak » śr lis 21, 2018 2:33 pm

Mam europejską wersję CD deluxe TFF, wersję japońską, pliki HD z 2015 oraz wersję mastered for itunes. Dwie pierwsze siłą rzeczy są 44,1/16, Hd chyba 48/24 (nie mogę teraz sprawdzić), a itunes wiadomo stratna. Jak nietrudno się domyślić klasyfikacja jakościowa to:
1. HD
2. japończyk
3. CD
4. itunes.
Tu nie ma żadnej magii....możnaby rzec czysta fizyka.
Czy w serwisach typu Spotify jest możliwość odsłuchania różnych wersji - oryginału i 2015? A może ten niby oryginał, to wersja mastered for itunes, czyli po prostu mastering dla słuchaczy telefoniczno-laptopowych, ew. samochodowych?

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17038
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Wywiady i newsy

Postautor: pz » śr lis 21, 2018 2:33 pm

Na pewno teledyski były. Co jeszcze nie pamiętam. Odpalałem na kompie tylko po razie, zaraz po kupieniu.

Ja jestem zwolennikiem dodatków na dodatkowej płycie, to nie zaburza odbioru podstawowej.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Deleted User 2259

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Deleted User 2259 » śr lis 21, 2018 2:34 pm

A jak dla mnie dodatki mogą być, ale na osobnym dysku, tak jak zrobiła to Meta.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wywiady i newsy

Postautor: MaidenFan » śr lis 21, 2018 2:36 pm

Na spotify masz:
od Iron Maiden do Fear of the Dark tylko reedycje 1998 i reedycje 2005 - pierwszych wydań nie ma.
Blaze era - TFF - są pierwsze wydania jak i reedycje 2005.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: wojakwojak » śr lis 21, 2018 2:36 pm

A może Stefek sobie wymyślił, że te wersje typu Spotify brzmią dobrze tylko na EdPhonesach:)?

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wywiady i newsy

Postautor: MaidenFan » śr lis 21, 2018 2:36 pm

Czy w serwisach typu Spotify jest możliwość odsłuchania różnych wersji - oryginału i 2015? A może ten niby oryginał, to wersja mastered for itunes, czyli po prostu mastering dla słuchaczy telefoniczno-laptopowych, ew. samochodowych?
Na spotify masz:
od Iron Maiden do Fear of the Dark tylko reedycje 1998 i reedycje 2015 - pierwszych wydań nie ma.
Blaze era - TFF - są pierwsze wydania jak i reedycje 2015.
Ostatnio zmieniony śr lis 21, 2018 2:39 pm przez MaidenFan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: wojakwojak » śr lis 21, 2018 2:38 pm

2005? Czy 2015? Czy są wydania 2005?
Moim zdaniem 2015 są lepsze niż 98, ale pytanie czy to nie jest zasługa w dużej mierze 24bitów. One na prawdę robią różnicę.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Wywiady i newsy

Postautor: MaidenFan » śr lis 21, 2018 2:39 pm

2015 :D

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Wywiady i newsy

Postautor: wojakwojak » śr lis 21, 2018 2:41 pm

Jeśli chodzi np. o VXI to jak wiadomo oryginalne wydanie było tragiczne, a wersja 2015HD jest moim zdaniem całkiem słuchalna. Porównałbym to do zabiegu zrobionego przez Rush z Vapor Trails. IM wyszło chyba nawet lepiej.Zresztą VXI japończyk też brzmi o niebo lepiej niż europejczyk.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość