Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Wszystko na temat Legacy Of The Beast World Tour 2018

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: Bon Dzosef » śr lis 21, 2018 12:44 am

Nawet Judasi prezentują się bardziej adekwatnie do obecnych standardów,
Z gifami ala paint xD
Nie napiszę o Scorpions, bo Ci klasą
XDDD
Także Panie i Panowie, warto nieraz opuścić strefę komfortu
Ok, pierdole ten lot do Toronto, idzie ktoś ze mna na Mete?
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: Bon Dzosef » śr lis 21, 2018 12:45 am

Fame MMA3: Ralf vs. Exfan
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5176
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: thorgal_30 » śr lis 21, 2018 1:14 am

Gdyby Steve Harris i Bruce Dickinson znali język polski, to dziś nie zasnęliby spokojnie po takiej lekturze.
Jestem głeboko przekonany, że nasi najwięksi Sanktuarianie-Fani co po wszystkich kontynentach latają za IM już dla nich tłumaczą tę wzruszającą historię.
Podobno nawet TVN postanowił reaktywować program "Urzekła mnie Twoja historia" aby dotarło to do szerszej publiczności, a i Jacek Kurski przestaje się wahać aby i u niego coś w tym temacie ;-)


A tak poważnie to :facepalm: :facepalm: :facepalm:
The Number Of The .....

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: Zakkahletz » śr lis 21, 2018 5:10 am

Gdyby Steve Harris i Bruce Dickinson znali język polski, to dziś nie zasnęliby spokojnie po takiej lekturze.
A nie, przepraszam, pomyliłem się. Mieliby to w dupie.

M.
Albo jeden to, a drugi tamto. Tylko nie wiadomo który co. ;) A poważnie to z wyznania eksfana (skądinąd nawet ciekawego) wycisnąłbym tak z 10% prawdy, nie więcej.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: MaidenFan » śr lis 21, 2018 8:51 am

W innym temacie napisał, że Iron Maiden skończyli sie na Powerslave, także no.. :) to nawet szybciej niż Metallica :D

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: Bon Dzosef » śr lis 21, 2018 9:11 am

Nie no, meta skonczyla się przed killemall ;)
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: beaviso » śr lis 21, 2018 9:45 am

Maiden rozpadło się już w 1986, wraz z pierwszym dźwiękiem syntezatorów.

M.

Deleted User 1499

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: Deleted User 1499 » śr lis 21, 2018 11:09 am

Maiden rozpadło się już w 1986, wraz z pierwszym dźwiękiem syntezatorów.

M.
Jak dla mnie to przy The Soundhause Tapes. Gówno nie zespół, Scorpionsy to jest to!

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: Bon Dzosef » śr lis 21, 2018 11:19 am

Bez Thundersticka to nie to samo
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4057
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: Mr. M » śr lis 21, 2018 12:25 pm

Jest w tym poście EXFANA dużo racji, z tym że wszystko zależy od tego jak definiujemy sukces :wink: Ile jest grup METALOWYCH, które mają większą frekwencję na koncertach niż Maiden? 1. Metallica 2. Rammstein 3. ... eeeeee, to chyba tyle. Te wszystkie zarzuty o kicz i dziadkowy teatrzyk mają wiele prawdy, tylko jak się okazuje właśnie to się sprzedaje dobrze, bo popularność zespołu znowu wzrosła do wielkiego poziomu ok. 10 lat temu z Somewhere Back in Time i trwa do dziś ;) Sprzedaż płyt jeśli jest na tym samym poziomie to świetnie, bo na całym świecie leci na łeb na szyję. Rozśmieszyło mnie zdanie "Iron Maiden powoli spada do rynkowej pozycji grup takich jak Deep Purple czy bardziej - Judas Priest, którzy jednak znają swoje miejsce i w tym, co proponują widowni starają się być profesjonalni.". Jakie są większe nazwy w klasycznym hard rocku i heavy metalu od Deep Purple i Judas Priest? Black Sabbath? No i Led Zeppelin jakby się reaktywowali. Także jeśli spadają do ich poziomu to znaczy, że aktualnie są na szczycie w tym segmencie :B

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: MaidenFan » śr lis 21, 2018 12:31 pm

Ja się zgadzam co do tego, że ich social media powoli stają się wkurzające. Wszędzie te głupie animacje z gry. No i brzmienie płyt jest średnie. Chociaż pierwsze wydania z lat 80 brzmią genialnie, to reunion to porażka.
Co do reszty - mam kompletnie inne zdanie :)

Awatar użytkownika
marian_Fe
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 108
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:12 pm
Skąd: Polska

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: marian_Fe » śr lis 21, 2018 12:41 pm

No dobrze, post powyżej to standardowy kij w mrowisko, czyż nie? A ja myślałem, że Sanktuarium to forum fanów, a nie ex-fanów :D W każdym bądź razie każdy ma prawo do własnego zdania i trzeba to uszanować.
Ja natomiast mam gdzieś, czy Maiden się rozwijają, czy zwijają (rozwijać to się może papier toaletowy). Czy mają dużo lajków w necie, czy mało. Czy się dostosowali do lat 90’tych, dwutysięcznych, czy jakichkolwiek innych. Czy każda ich płyta jest taka sama, czy się różni (jednych słucham, innych nie i tyle). Czy są w Hall of Fame, czy ich tam nie ma. Czy na każdym koncercie brzmią perfekcyjnie, czy nieco gorzej. Chociaż akurat na występach, na których byłem nie miałem żadnego zastrzeżenia do wykonania. Jakość dźwięku to osobna sprawa, ale z tym zawsze jest raz lepiej, raz gorzej. Podobnie zresztą jak z formą, wykonem i brzmieniem innych wymienionych zespołów. 40 lat na scenie i zawsze mają grać wszystkie koncerty dla 100, czy 200 tysięcy ludzi? Zawsze się znajdzie jakiś Smerf Maruda…
Dla mnie, podobnie zresztą jak dla tysięcy fanów na całym świecie, są świętością, gwiazdą od dzieciństwa, zespołem, którego styl i brzmienie można poznać po kilku taktach każdego utworu. Między innym z uwagi na pianie wokalisty :mryellow: Jakieś uwagi odnośnie śpiewu Dickinsona? Man, no proszę Cię…
Na koniec powiem tak – jeśli o mnie chodzi, to mogliby grać każdy koncert z taką oprawą i z takim setem jak z ostatniej trasy. I kocham ten, jak to zostało nazwane, „teatrzyk”.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: MaidenFan » śr lis 21, 2018 12:45 pm

+1

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: RALF » śr lis 21, 2018 2:08 pm

Cóż, kiedyś był fanem - potem przestał, bowiem uważał, że to już nie "to". Normalne. Jak widzę ostatnie poczynania zespołu, jakość ich oferty - nie dziwi mnie fakt, iż niektórzy są zawiedzeni. Kiedy mowa o Deep Purple czy JP, jasne iż chodzi nie o muzykę i zasługi dla określonego nurtu, lecz pozycję tych zespołów na rynku wydawniczym i koncertowym. Trzeba przyznać, iż w stosunku do tej, jaka mieli za najlepszych lat jest słabo. JP samodzielne koncerty gra zasadniczo w salach o pojemności 2 - 8 tyś, na wielu festiwalach mainstreamowych występuje w roli drugiego lub trzeciego supportu gwiazd (Ozzy, Scorpions czy Avenged Sevenfold), podobnie jest z DP. Oczywistym jest upływ czasu, zmiany trendów, gustów szerokiego audytorium, niemniej o ile KISS, Ozzy, Aerosmith od zawsze byli gwiazdami pierwszej wielkości, o tyle JP czy DP nie utrzymali przez kolejne lata tej pozycji rynkowej. Obecnie na rynku o wiele lepiej notowani są np. Scorpions - można ich lubić, lub nie, niemniej takie są fakty. Już nie mówię o ewidentnych mega gwiazdach, które od kilkudziesięciu lat graja na stadionach.

Problem tkwi gdzieś indziej - w byle jakości. Maiden zrobili się właśnie tacy, dowodem tego może być zawartość ich social media, jakość merchu, same pomysły na promocję. Za kilka lat zespół ten będzie pamiętany głównie z tandetnego wizerunku, kolejnych gadżetów, gdzie tu jest muzyka? Przestali dbać o eksponowanie na forum publicznym tego, co jest istotą ich twórczości - muzyki oraz zasług (niegdysiejszych) dla popularyzowania klasycznego heavy metalu. Najnowsze reedycje na CD to według mnie przypieczętowanie tego stanu rzeczy. Wątpię aby fani po nie sięgnęli, no chyba że zagorzali kolekcjonerzy, choć nawet oni nie będą nimi zachwyceni.

Co do popularności zespołów metalowych, to oczywiście Meta, Rammstein są obecnie absolutnymi mega-gwiazdami. Meta w zasadzie od 1988 jest na szczycie szczytów całego biznesu muzycznego, jak U2. Z grup lat '80tych blisko tego stanu rzeczy są DM, których zawsze bardzo szanowałem. O GNR się nie wypowiem - dla mnie sztucznie podsycany fenomen jednej płyty, ożywiany po latach tylko i wyłącznie dal zarobku.

Wydaje mi się, iż obecnie bardziej popularni w metalu od IM są Slipknot, na ich koncerty dosłownie wszędzie przychodzi masa ludzi, trzeba przyznać iż w konwencji, jaką reprezentują są doskonali, działają z rozmachem. Maideni mogą być obecnie atrakcyjni dla ludzi wychowanych na klasycznym metalu, podchodzących do kwestii sentymentalnie, ja sam 100% bardziej cenię ich z klasycznych czasów, zwłaszcza z połowy lat '80tych, pod każdym jednym względem to był zupełnie inny band o wiele poważniej podchodzący do fanów, twórczości, działalności. Mówię to z perspektywy człowieka, który śledzi ich losy od 1984 roku, to bardzo długo. Obawiam się, iż za 10 - 20 lat mało kto będzie o nich pamiętał, przestali dbać o budowanie i eksponowanie swojej legendy - to wielki błąd, sami spauperyzowali wszystko to, co reprezentowali. Jestem przekonany, iż kolejne trasy, nawet koncerty tu w Polsce, będą przyciągały coraz mniej liczne audytoria, podobnie jak stało się z DP, JP, czy już na przełomie lat 80/90 z Saxon i Motorhead, nie ma innego wyjścia. Słowa wypowiedziane przez EXFANA mogą nawet irytować, niemniej - swoje racje ma.

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: Bon Dzosef » śr lis 21, 2018 2:48 pm

Ramsztajn i meta nie graja metalu, wiec Maiden jest nr.1
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4522
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: MaidenFan » śr lis 21, 2018 2:51 pm

Slipknot swoją popularność zawdzięcza temu, że młodzi ludzie obecnie gustują w takiej muzyce, a nie starym heavy metalu. Nawet jak ktoś zaczyna od Maiden to często przenosi się na jakieś metalcore twierdząc potem, że "z Iron Maiden itd to ja już dawno wyrosłem" :D

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: RALF » śr lis 21, 2018 2:52 pm

A co oni grają? Większość propozycji Metalliki to thrash/heavy metal na ogromnie wysokim poziomie. Skręcali parę razy w innych kierunkach, próbowali czegoś innego, raz wychodziło im to lepiej, raz gorzej. Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie podważy zasług Metalliki dla Tharshu i metalu jako gatunku.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: pz » śr lis 21, 2018 3:04 pm

Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie podważy zasług Metalliki dla Tharshu i metalu jako gatunku.

Tak jak tego, że dla większości ludzi to zespół od NEM i Enter Sandman.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: PanPrezes » śr lis 21, 2018 3:09 pm

Nie rozumiem skąd nagle wzięło się to całe święte oburzenie. IM są jacy są, nic się nagle nie zmieniło w tej kwestii. Nikt nikomu nie kazuje zwracać uwagi na ten cały nieszczęsny merch. Można ograniczyć się do muzyki i po prostu wyłączyć sobie powiadomienia z konkretnych stron na fb lub instagramie i po problemie.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Legacy of the Beast World Tour 2019 - trasa

Postautor: RALF » śr lis 21, 2018 3:20 pm

Może najzwyczajniej w świecie zmieniła się widownia, jej oczekiwania, punkty widzenia. To naturalny proces, jedni artyści przez owy probierz weryfikacji przechodzą korzystnie, inni - nie. Klasyczne albumy IM są wartościowe, mają swoje miejsce w panteonie metalowych dzieł - późniejsze płyty, już nie za bardzo...


Wróć do „Legacy Of The Beast World Tour 2018 - 2022”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości