Ulubiony album Queen

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Który?

Queen
3
10%
Queen II
2
6%
Sheer Heart Attack
3
10%
A Night at the Opera
4
13%
A Day at the Races
4
13%
News of the World
2
6%
Jazz
2
6%
The Game
1
3%
Flash Gordon
0
Brak głosów
Hot Space
0
Brak głosów
The Works
1
3%
A Kind of Magic
1
3%
The Miracle
1
3%
Innuendo
7
23%
Made in Heaven
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 31

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2420
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Ulubiony album Queen

Postautor: Sadek » pt lis 18, 2022 12:06 am

Mam nadzieję, że jest tu kilku fanów (choćby umiarkowanych) Queen. Który album lubicie najbardziej? Głosujta.

Nomadosławski
-#Invader
-#Invader
Posty: 188
Rejestracja: pn lis 14, 2022 6:10 pm

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: Nomadosławski » pt lis 18, 2022 12:30 am

Sheer Heart Attack. Tu najwięcej dobrego, hard-rockowego uderzenia. Nie mam płyty, którą bym lubił w całości, chyba najbliżej tej i Jazz. Mieli za dużo dziwnych utworów, ballad, popowych i to w takim złym popie, który mnie męczy. Cenię za te rockowe momenty, które czasami wychodziły im świetnie. Na płycie wybranej przeze mnie np. Now I'm Here, Tenement Funster, Brighton Rock czy Flick of the Wrist.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9846
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: krusejder » pt lis 18, 2022 12:48 am

Ponieważ jestem znanym miłośnikiem opery, to wybór był oczywisty. Choć od płyt studyjnych wolę Live Killers - trochę jak w przypadku Thin Lizzy - składanka koncertowa lepsza niż dowolna płyta studyjna
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5573
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: Sardi » pt lis 18, 2022 12:48 am

Dwojeczka bez chwili zastanowienia
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
Pawlo84
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2459
Rejestracja: pn lis 11, 2019 9:51 am

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: Pawlo84 » pt lis 18, 2022 9:16 am

Wybrałem Jazz.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: sajki » pt lis 18, 2022 9:39 am

Z Queen jest jak z Kiss- to mistrzowie utworów, a nie płyt. Queen nie ma ani jednej płyty świetnej od początku do końca. Dziś wahałbym się między Jazz a Miracle. W tym drugim szkoda słabego początku, potem jest dużo lepiej. Tak czy siak, ten zespół jest u mnie w top 5.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17186
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: pz » pt lis 18, 2022 9:52 am

W sumie tylko Flasha i Hot Space nie słucham. Mój nr 1 to Innuendo. Natomiast fakt, że praktycznie na każdej płycie jakiś słabszy lub mniej pasujący numer się znajdzie.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9519
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: Schizoid » pt lis 18, 2022 10:13 am

Z Queen jest jak z Kiss- to mistrzowie utworów, a nie płyt. Queen nie ma ani jednej płyty świetnej od początku do końca. Dziś wahałbym się między Jazz a Miracle. W tym drugim szkoda słabego początku, potem jest dużo lepiej. Tak czy siak, ten zespół jest u mnie w top 5.
Oj totalnie się nie zgadzam. Owszem, mieli masę hitów, których spokojnie można słuchać bez kontekstu albumu, ale zwłaszcza w latach 70. nagrywali naprawdę bardzo porządne płyty. Dużo się tam działo i często w sposób nieoczywisty. Tak naprawdę to Queen byli naturalnymi spadkobiercami Beatlesów.

Głos na mimo wszystko Sheer Heart Attack.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Sardi
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 5573
Rejestracja: sob sty 23, 2016 11:06 pm
Skąd: Batumi

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: Sardi » pt lis 18, 2022 10:44 am

Z Queen jest jak z Kiss- to mistrzowie utworów, a nie płyt. Queen nie ma ani jednej płyty świetnej od początku do końca. Dziś wahałbym się między Jazz a Miracle. W tym drugim szkoda słabego początku, potem jest dużo lepiej. Tak czy siak, ten zespół jest u mnie w top 5.
Oj totalnie się nie zgadzam. Owszem, mieli masę hitów, których spokojnie można słuchać bez kontekstu albumu, ale zwłaszcza w latach 70. nagrywali naprawdę bardzo porządne płyty. Dużo się tam działo i często w sposób nieoczywisty. Tak naprawdę to Queen byli naturalnymi spadkobiercami Beatlesów.

Głos na mimo wszystko Sheer Heart Attack.
+1. Ostatnio robiłem sobie run przez pierwsze 8 Queenów i tak naprawdę News trochę odstaje, a na reszcie są praktycznie same bomby
JAN BO I RICHIE FAULKNER PONAD WSZYSTKO
https://www.last.fm/pl/user/sardynex
setlist.fm/user/matt01

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2420
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: Sadek » pt lis 18, 2022 12:42 pm

Całkiem sporo głosów :) w czołówce świetne albumy. Nie dziwi mnie prowadzenie Innuendo.
Ode mnie głos poszedł na jedynkę. Ten młodzieńczy, bardziej hard rockowy Queen to IMO najlepszy okres. "Keep Yourself Alive", "Liar" czy "Great King Rat" - uwielbiam.
Na podium jeszcze dwójka - prawie tak samo dobra jak debiut, oraz Innuendo - świetne zwieńczenie kariery.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: sajki » pt lis 18, 2022 1:29 pm

Z Queen jest jak z Kiss- to mistrzowie utworów, a nie płyt. Queen nie ma ani jednej płyty świetnej od początku do końca. Dziś wahałbym się między Jazz a Miracle. W tym drugim szkoda słabego początku, potem jest dużo lepiej. Tak czy siak, ten zespół jest u mnie w top 5.
Oj totalnie się nie zgadzam. Owszem, mieli masę hitów, których spokojnie można słuchać bez kontekstu albumu, ale zwłaszcza w latach 70. nagrywali naprawdę bardzo porządne płyty. Dużo się tam działo i często w sposób nieoczywisty. Tak naprawdę to Queen byli naturalnymi spadkobiercami Beatlesów.

Głos na mimo wszystko Sheer Heart Attack.
+1. Ostatnio robiłem sobie run przez pierwsze 8 Queenów i tak naprawdę News trochę odstaje, a na reszcie są praktycznie same bomby
Np. Lazing On A Sunday Afternoon albo Seaside Rendezvous to są bomby? Że zahaczę tylko o jedną płytę.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9519
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: Schizoid » pt lis 18, 2022 2:37 pm

A Night at the Opera to jest specyficzny materiał i ta fascynacja Beatlesami chyba najpełniej wybrzmiewa właśnie na tej płycie. Utwory, które wspominasz, nie są w jakikolwiek sposób wybitne, ale też nawet nie próbują takie być. Sunday Afternoon to zabawa konwencją i zapędzanie się w klimaty wręcz lat 40. Kompozycja nagrana raczej dla urozmaicenia i ciekawostki, niż podbijania świata, więc nie należy jej traktować na równi z Innuendo, czy Don't Stop Me Now. Seaside Rendezvous to też uderzanie w mniej zobowiązujące klimaty i sądzę, że jest na tej płycie po to, żeby zbalansować patos Bohemian Rhapsody czy The Prophet's Song. Czy to obniża wartość LP? Pewnie trochę tak, ale w takim razie FX i inne Who Are You powinny ciągnąć oceny Vol. 4 i Sabbath Bloody Sabbath głęboko w dół :D
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: sajki » pt lis 18, 2022 2:41 pm

I takie numery znajdę na każdej płycie Queen i to przeważnie więcej niż jeden. Nie zrozum mnie źle- uwielbiam Queen. Ale przy swoim zdaniu, że to arcymistrzowie utworów, a nie albumów, zostaję.

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: Cold » pt lis 18, 2022 3:04 pm

Innuendo

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2526
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: DeJMIeN Wielki » sob gru 03, 2022 4:01 am

1 Noc w Operze
2 Sheer Heart Attack
3 Innuendo

TheMagican
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 112
Rejestracja: ndz gru 25, 2022 6:14 pm

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: TheMagican » śr gru 28, 2022 12:30 pm

Żadna, nie lubię tego zespołu bardzo :)
Along the coast road, by the headland
the early lights of winter glow.
I'll pour a cup to you my darling.
And raise it up say Cheerio.

Deleted User 8281

Re: Ulubiony album Queen

Postautor: Deleted User 8281 » czw sty 19, 2023 1:28 pm

A Day at the Races


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość