Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » ndz sty 10, 2016 8:57 pm

Nie...

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5414
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: mic7 » ndz sty 10, 2016 9:13 pm

Ręce opadająąąą :facepalm: :facepalm: :facepalm:
To w takim razie nowa płyta Iron Maiden rozeszła się w Polsce (biorąc pod uwagę każdy sprzedany nośnik) w +- kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy...

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » ndz sty 10, 2016 9:25 pm

Może i tak. Przy takiej sprzedaży powinno te 25-28 tyś fanów stawić się na koncercie we Wrocławiu :)

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5414
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: mic7 » ndz sty 10, 2016 9:46 pm

Noo dokładnie...Te 25 tyś powinno się stawić spokojnie(a może więcej...) :)
...i wychodzi na to ,że jak zliczymy te wszystkie źródła dystrybucji płyt w Polsce to wcale nie jest tak najgorzej ze sprzedażą..

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: gumbyy » ndz sty 10, 2016 10:38 pm

Przy takiej sprzedaży powinno te 25-28 tyś fanów stawić się na koncercie we Wrocławiu :)
Przecież "przed chwilą" zostało napisane, że wiele osób kupiło więcej niż jeden egzemplarz... a ludzie raczej się nie rozdwoją :roll: A po drugie co jedno ma z drugim wspólnego? ;) Kupno płyty to jedno, a kupno biletu to całkiem inna bajka.
Tak, jak mówiłem, ważne gdzie kupowali. Tylko określone sieci dystrybucji są brane pod uwagę przy rozliczaniu sprzedażny... moim zdaniem, nie jest do końca uczciwe, bo przecież płyta sprzedawana jest wszędzie
Zdecydowana większość ludzi kupiła ten album w MM/Saturnie/Empiku - wystarczy przejrzeć wpisy z okolicy premiery i temat w którym było pisane o dostępności albumu. A wszędzie - to znaczy gdzie? W Biedronce nie widziałem, w Żabce też ostatnio nie było... ;)
Czyli połowa ludzi, którzy byli na ostatnim koncercie nie kupiła sobie tej płyty...
Myślę, że więcej niż połowa. Ostatecznie dużo ludzi kupiło więcej niż jedną kopię, lub winyle deluxy i standardy.
i to jest zasadniczo smutny obrazek... na koncercie wszyscy "Maiden!, Maiden!", a płyty kupić nie ma komu...
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
joseba
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 446
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 9:38 pm

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: joseba » ndz sty 10, 2016 11:07 pm

niemało osób kupowało album w księgarniach internetowych typu Matras. także i ja nabyłem krążek w ten sposób, chociaż akurat nie od tej sieciówki

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Python » ndz sty 10, 2016 11:24 pm

i to jest zasadniczo smutny obrazek... na koncercie wszyscy "Maiden!, Maiden!", a płyty kupić nie ma komu...
No bo niestety, ale bilet na koncert 280 zł + płyta 60zł to już jest naprawdę spory wydatek. Gdyby kosztowała 30 zł to może i bym kupił, a tak to nie ma bata, nie dam tyle za średni album. Jakiś czas temu miałem fazę na kupowanie płyt, ale gdybym miał tak ciągle kupować to bym musiał z części koncertów zrezygnować, a taka forma wsparcia artystów wydaje mi się ważniejsza.
Co mnie osobiście cieszy, zespoły chyba się zaczynają przekonywać do nieodpłatnego udostępniania swojej muzyki w Internecie (vide U2 czy Foo Fighters).

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: gumbyy » pn sty 11, 2016 12:22 pm

i to jest zasadniczo smutny obrazek... na koncercie wszyscy "Maiden!, Maiden!", a płyty kupić nie ma komu...
No bo niestety, ale bilet na koncert 280 zł + płyta 60zł to już jest naprawdę spory wydatek. Gdyby kosztowała 30 zł to może i bym kupił
Premierę płyty i koncert dzieli rok. Naprawdę te 30 złotych przez rok robi Ci taką różnicę? ;)
www.MetalSide.pl

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Python » pn sty 11, 2016 1:16 pm

i to jest zasadniczo smutny obrazek... na koncercie wszyscy "Maiden!, Maiden!", a płyty kupić nie ma komu...
No bo niestety, ale bilet na koncert 280 zł + płyta 60zł to już jest naprawdę spory wydatek. Gdyby kosztowała 30 zł to może i bym kupił
Premierę płyty i koncert dzieli rok. Naprawdę te 30 złotych przez rok robi Ci taką różnicę? ;)
Jeśli miałbym kupić tylko Maidenów to nie, ale jest mnóstwo innych zespołów które lubię, których płyty chciałbym mieć, i na których koncerty chcę pójść, i pójdę. Chodzę na ile mogę koncertów, staram się nie stawiać siebie w sytuacji wyboru, albo ten albo ten, dlatego w zeszłym roku wyszło łącznie około 20 wydarzeń, niektóre droższe niż 280 zł ;) Więc mój ograniczony studencki budżet na wydarzenia kulturalne nie kręci się tylko wokół Maiden ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » pn sty 11, 2016 1:27 pm

To też prawda. The Book of Souls stanieje - to kupisz... :)

Deleted User 2259

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Deleted User 2259 » pn sty 11, 2016 2:24 pm

IMO w Rockserwisie chyba nie podliczają, choć nie mam 100 pewności, bo takie ostatnie DT miało 4 miejsce na Olis po pierwszym tygodniu, a tam przecież sporo ludzi zamawia no i wszystkie koncerty ich w PL prawie oni organizowali.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » śr sty 13, 2016 1:20 pm

http://bestsellery.zpav.pl/wyroznienia/ ... yty/cd.php

W wykazie "Złotych Płyt" nie ma Maiden - co za kupa...


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość