The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy album Iron Maiden

10
35
27%
9
37
29%
8
23
18%
7
15
12%
6
5
4%
5
8
6%
4
1
1%
3
4
3%
2
1
1%
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 129

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4548
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: MaidenFan » wt cze 12, 2018 7:09 pm


blaze1995
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 12, 2018 10:47 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: blaze1995 » wt cze 12, 2018 10:50 pm

:dance: moim zdaniem - płyta jak najbardziej na plus, wokalnie lepsza od 2 ostatnich czyli AMOLAD i TFF, utwory ogólnie jak najbardziej na plus, mój ulubiony z tego albumu jest ,,, speed of light'',cała reszta też niczego sobie.Za to najmniej podoba mi się Man of Sorrows.

Deleted User 2259

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 2259 » czw cze 14, 2018 10:18 pm

Ma ktoś info w jakiej ilości egzemplarzy sprzedał się ten album?

Deleted User 2259

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 2259 » śr wrz 04, 2019 8:50 am

3 lata dzis mijaja

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: sajki » śr wrz 04, 2019 9:01 am

Faktycznie.
Nic w mojej opinii się nie zmieniło. Do płyty praktycznie nie wracam, jeden świetny numer- otwieracz, rozbudza nadzieje, ale potem napięcie mocno siada. Na plus jeszcze tytułowy, ale to już nie jest ten rozmach, ten polot. Jest dużo kawałków, które mi się zwyczajnie nie podobają: SoL, WtRRD, DoG, MoS, TOaC. Zamykacz jest przenudny, nie ma w nim nic z heavy metalu, są momenty, gdzie przez dziesiątki sekund klepany jest ten sam motyw, prawie jak w TAatG. Brzmienie całości na minus, podobnie jak reszty płyt po DoD. Generalnie takiej płyty się spodziewałem, więc nie mogę mówić o rozczarowaniu, ale to granie jest bardzo dalekie od tego, za które pokochałem ten zespół. Niestety, obawiam się, że kolejna płyta to będzie dalszy ciąg tych smętów... :(

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 7518
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Saimon1995 » śr wrz 04, 2019 9:42 am

3 lata dzis mijaja
Cztery :)

Pewnie już takiej euforii, jak chwilę po premierze, przy słuchaniu całości nie ma we mnie, ale nadal uważam, że to dobry, solidny album. Na mocne 8, w skali dziesięciostopniowej.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: gumbyy » śr wrz 04, 2019 10:16 am

Faktycznie.
Nic w mojej opinii się nie zmieniło. Do płyty praktycznie nie wracam, jeden świetny numer- otwieracz, rozbudza nadzieje, ale potem napięcie mocno siada. Na plus jeszcze tytułowy, ale to już nie jest ten rozmach, ten polot. Jest dużo kawałków, które mi się zwyczajnie nie podobają: SoL, WtRRD, DoG, MoS, TOaC. Zamykacz jest przenudny, nie ma w nim nic z heavy metalu, są momenty, gdzie przez dziesiątki sekund klepany jest ten sam motyw, prawie jak w TAatG. Brzmienie całości na minus, podobnie jak reszty płyt po DoD. Generalnie takiej płyty się spodziewałem, więc nie mogę mówić o rozczarowaniu, ale to granie jest bardzo dalekie od tego, za które pokochałem ten zespół. Niestety, obawiam się, że kolejna płyta to będzie dalszy ciąg tych smętów... :(
Mam dokładnie tak samo - otwieracz, tytułowy i w zasadzie tyle. A jeszcze druga część "The Red and the Black" i w zasadzie koniec. Nie słuchałem od bardzo dawna i zupełnie nie ciągnie mnie do tego albumu (tak jak i do wcześniejszego). Na nową płytę niespecjalnie czekam. Kupię, posłucham i zapewne odstawię na półkę.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Bon Dzosef » śr wrz 04, 2019 10:32 am

A ja regularnie wracam, nie lubie tylko Speed of Light. Dłużyzny sa często niepotrzebne, ale jak stoi za nimi dobra melodia to nie nam problemu. Tytułowy też srednio mnie grzeje, ale takie Valley, Unknown, River to bardzo dobre numery, nie mówiąc o wielkiej trojce TRARB-Eternity-Empire, ktore uwielbiam :)
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1756
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: erosinho » śr wrz 04, 2019 11:22 am

Obiecuję sobie, że wrócę do tej płyty i ją od nowa posłucham na spokojnie i z pewnej perspektywy, ale jakoś w ogóle nie mogę się do tego zebrać. Są płyty do których z przyjemnością wracam po latach, TBoS zdecydowanie do nich nie należy.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: gumbyy » śr wrz 04, 2019 1:24 pm

Obiecuję sobie, że wrócę do tej płyty i ją od nowa posłucham na spokojnie i z pewnej perspektywy, ale jakoś w ogóle nie mogę się do tego zebrać. Są płyty do których z przyjemnością wracam po latach, TBoS zdecydowanie do nich nie należy.
A to zadziwiony jestem, bo pamiętam że mocno chwaliłeś ten album w okolicy premiery :)

No chyba, że to ktoś z takim samym avatarem był ;) bo po tym kojarzę.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1756
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: erosinho » śr wrz 04, 2019 4:43 pm

Ktoś musiał włamać się na moje konto :-)

A tak na serio: moje pierwsze wrażenia odnośnie tej płyty były nienajlepsze. Przede wszystkim raziły mnie nachalne autoplagiaty, których na tej płycie jest masa. Jednak z czasem zacząłem się przekonywać do tej płyty, gdzieś koło 5-6 przesłuchania zaczynała mi wchodzić. Jednak jak szybko weszła tak i szybko wyszła. Muzycznie nie jest zła, ale jest zbyt długa, rozdmuchana, przez co dla mnie nużąca.

Jest dosłownie kilka płyt IM do których na dzień dzisiejszy nie mam ochoty wracać. Virtual, TFF i TBOS właśnie.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: gumbyy » śr wrz 04, 2019 9:02 pm

Czy od BNW czy od 7th sona to w sumie na to samo wychodzi :DDla mnie jednak sprawa nie jest tak oczywista, osobiście TBoS stawiam na tym samym poziomie co AMOLAD i to są dwie najlepsze płyty zespołu od SSoaSS. Tak naprawdę prawdziwe oceny zweryfikuje czas. Sam jestem ciekaw, jak to tej płyty będę podchodził i jak ją będę cenił za kilka lat.
Wracając do BoS - jeden olbrzymi zarzut - autoplagiaty. Wcześniej bardzo ich nie dostrzegałem, na tej płycie kłują w oczy i to jest mój największy zarzut co do tej płyty. Poza tym - jest naprawdę bardzo dobra.
W sumie fajnie Ci się to zweryfikowało :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Geri666 » śr wrz 04, 2019 11:00 pm

4 lata...

W dniu premiery bylem zachwycony - hype niesamowity.
Teraz po 4 latach kilka utworow wg mnie sie broni, reszty nie slucham prawie wcale.

Sa to:
If Eternity Should Fail
Speed Of Light
The Great Unknown
The Book Of Souls
Tears Of The Clown.

Ostatni Dickinsonowski kloc jest dla mnie niestety meczacy i asluchalny. Czas zweryfikowal, podobnie jak Frontiera...

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Pierre Dolinski » śr wrz 04, 2019 11:18 pm

Ostatni Dickinsonowski kloc jest dla mnie niestety meczacy i asluchalny. Czas zweryfikowal, podobnie jak Frontiera...
:lol:

Napisałem o tym wałku sporo. Jest dla mnie nie do wytrzymania, ale że ktoś na tym forum nazwie go klocem, to się nie spodziewałem.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3696
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Geri666 » śr wrz 04, 2019 11:23 pm

Ostatni Dickinsonowski kloc jest dla mnie niestety meczacy i asluchalny. Czas zweryfikowal, podobnie jak Frontiera...
:lol:

Napisałem o tym wałku sporo. Jest dla mnie nie do wytrzymania, ale że ktoś na tym forum nazwie go klocem, to się nie spodziewałem.
Pierwsze minuty i ostatnie sa jeszcze ok (chociaz i tak upieram sie, ze to nie maidenowa stylistyka). To co sie dzieje w srodku jest dla mnie nie do wytrzymania, zawsze skipuje.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12059
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: gumbyy » śr wrz 04, 2019 11:43 pm

4 lata...

W dniu premiery bylem zachwycony - hype niesamowity.
Teraz po 4 latach kilka utworow wg mnie sie broni, reszty nie slucham prawie wcale.

Sa to:
If Eternity Should Fail
Speed Of Light
The Great Unknown
The Book Of Souls
Tears Of The Clown.

Ostatni Dickinsonowski kloc jest dla mnie niestety meczacy i asluchalny. Czas zweryfikowal, podobnie jak Frontiera...
A ja 4 lata temu napisałem:
Ale to jest normalne... spora część fanów nie potrafi (nie chce?) spojrzeć na nowe płyty krytycznie i wychwala je bez opamiętania. I dopiero po czasie przychodzi refleksja, że jednak taki "TFF" nie jest "10/10", bo ma swoje wady i niedociągnięcia. Tak było, jest i będzie. W szczególności przy zespołach takich jak IM, Slayer, czy Manowar :)

Podobnie będzie z "TBOS" za jakiś czas :)
:D
Ostatni Dickinsonowski kloc jest dla mnie niestety meczacy i asluchalny. Czas zweryfikowal, podobnie jak Frontiera...
:lol:

Napisałem o tym wałku sporo. Jest dla mnie nie do wytrzymania, ale że ktoś na tym forum nazwie go klocem, to się nie spodziewałem.
od początku nie rozumiałem zachwytów nad tym numerem :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6532
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Pierre Dolinski » czw wrz 05, 2019 7:34 am

No fakt. Masz Gumbyy prawa autorskie do kloca. Zatarło się w pamięci.
Ja zaś o tej płycie mam dokładnie takie samo zdanie, jakie miałem kiedy kilkadziesiąt stron temu, kiedy album wychodził. Nic się nie zmieniło. 3,75 w skali od 1 do 5. Duża obniżka za realizację brzmienia made in Kevin Shirley.
nie będę bił się z gównem

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1756
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: erosinho » czw wrz 05, 2019 9:56 am

Czy od BNW czy od 7th sona to w sumie na to samo wychodzi :DDla mnie jednak sprawa nie jest tak oczywista, osobiście TBoS stawiam na tym samym poziomie co AMOLAD i to są dwie najlepsze płyty zespołu od SSoaSS. Tak naprawdę prawdziwe oceny zweryfikuje czas. Sam jestem ciekaw, jak to tej płyty będę podchodził i jak ją będę cenił za kilka lat.
Wracając do BoS - jeden olbrzymi zarzut - autoplagiaty. Wcześniej bardzo ich nie dostrzegałem, na tej płycie kłują w oczy i to jest mój największy zarzut co do tej płyty. Poza tym - jest naprawdę bardzo dobra.
W sumie fajnie Ci się to zweryfikowało :)
Jak teraz pomyślę, że BoS stawiałem kiedyś na tym samym poziomie co AMOLAD... Łatwo się zachwycić efektem nowości, ale to właśnie potwierdzenie tezy że czas świetnie weryfikuje wartość poszczególnych albumów.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1756
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: erosinho » czw wrz 05, 2019 10:02 am

W końcu udało mi się przesłuchać album. Na razie tylko jeden raz, przez co moja opinia na pewno nie jest ostateczna, ale pierwsze wrażenia już mam i chcę się z Wami nimi podzielić, dopóki nie powchodzą mi do głowy melodie i zacznie mi się album coraz bardziej i bardziej podobać ;-) Poza tym sam jestem ciekaw, jak będzie ewoluowała moja opinia o albumie na przestrzeni kolejnych odsłuchań.

1. Produkcja. Nie będę się rozpisywał, ale faktycznie nie jest najlepsza. Nie wiem po co w zespole 3 gitary, jak czasem ich nie słychać. Wokal czasem znika, solo Dave'a w Death or Glory ledwo słyszalne itp.
2. Wokal. Na plus, Bruce brzmi znacznie lepiej niż choćby na TFF.
3. Wtórnośc, wtórność nad wtórnościami... No niestety, ale zespół poszedł na maksa w ograne patenty. Taki "The Red" zaczyna się jak "For The Greater" potem "ooooo" jak w Clansmanie" później coś tam jeszcze, a kończy się walczykiem jak w Blood Brothers. Utwór tytułowy to ociera się wręcz o autoplagiat: początek żywcem wzięty z Talizmana, w środku zagrywka z "The Rime Of An Ancient Mariner". "Shadows" zaczyna się jak "Wasted Years" a linia wokalna jest niemal identyczna jak w "Isle Of Avalon". W "Empire" zagrywka gitarowa (chyba Janka) to "The Legacy" jak żywe. Jest tego więcej, nie notowałem, ale momentami jest to wręcz irytujące. Ja rozumiem: 40 lat grania na scenie, 16 album, ale na litość: ciut więcej kreatywności by się przydało. Tym bardziej, że są tu też fajne i świeże utwory, więc można. Może gdyby zespół pracował nad płytą pół roku a nie 2 miesiące to wyglądałoby to lepiej?

Żeby nie było że jestem malkontentem, jest też wiele dobrego, kilka kawałków bardzo mi się spodobało, wiem że z każdym przesłuchaniem będzie lepiej. Na razie nie wystawiam oceny, zabieram się za dalsze słuchanie. pozdro.
Odszukałem swoją pierwszą opinię o tym albumie, wpis sprzed 4 lat bez 5 dni. Jednak pierwsze wrażenie jest zazwyczaj najlepsze :)

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Mikojaski » czw wrz 05, 2019 12:54 pm

U mnie bez zmian - cały czas uważam go za bardzo dobry album, może nie tak idealny jak ukochany AMOLAD, ale porównywalnie z frontierem (który na przestrzeni ostatnich dwóch lat baaardzo podskoczył w mojej ocenie za genialny kosmiczny klimat obecny chyba w kazdym kawałku). Łączna ocena 8/10, z wyróżnieniem If eternity, Book of souls, Tears of the Clown, Red and the black (GE-NIAL-NE ostatnie pare minut, za to kocham Ironów), i najlepszy na płycie Empire, wg mnie porównywalny do takich epików jak Rime, czy Hallowed.
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość