If Eternity Should Fail - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
33
42%
9
21
27%
8
14
18%
7
5
6%
6
6
8%
5
0
Brak głosów
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 79

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: brezdi » śr wrz 02, 2015 10:43 am

Jak dla mnie świetny utwór. 100% stylu Dickinsona z dodatkiem Maiden, bardzo fajne wokalizy w zwrotkach, świetny i melodyjny. Genialne rzeźbienie solówek w tle na końcowych refrenach. Przy The Final Frontier nie wyobrażałem sobie go jako otwieracza i spisał się bardzo przyzwoicie, więc teraz jestem głęboko przekonany, że na koncertach sprawdzi się jak należy :)

Awatar użytkownika
Rainmaker.
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 504
Rejestracja: śr paź 22, 2003 7:46 pm
Skąd: Będzin

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Rainmaker. » czw wrz 03, 2015 12:56 am

W przenośni i dosłownie czołówka albumu :lol: daje 8/10 chodź utwór wymiata to jednak drażni mnie ta trąba w intro i sama końcówka, dlatego 8 na 10 - taki mój gust :wink: Na marginesie świetny wokal Bruca, w tym numerze dorównuje poziomem wokalnym albumowi Brave New World.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: RidingOntheWind » czw wrz 03, 2015 1:42 pm

Mam szacunek, że Ironi zrobili otwieracz inni niż ostatnie proste utworki typu Different World czy nawet dość udany Final Frontier. Tylko, że mi nie może on za nic podejść. Wszystko mi tu do siebie nie pasuje. Podobają mi się jedynie zakończenia fraz przez Bruce'a w zwrotkach. Mam tak od pierwszego przesłuchania i nic się tu nie zmienia. Przesłuchałem go ok. 12 razy. Pytanie jak sprawdzi się na koncercie? Takiego refrenu jeszcze w Iron Maiden nie mieliśmy, tak spokojnego, oczywiście nie licząc ballad.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Mikojaski » czw wrz 03, 2015 1:47 pm

Może na koncercie cie przekona do siebie ;) Swoją drogą bardzo jestem ciekaw jak te kawałki wpadną na żywo. Czy Bruce da radę wyśpiewać ?
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Mr.Hankey » czw wrz 03, 2015 11:58 pm

W ciągu ostatniego tygodnia przesłuchałem nowy album pięciokrotnie i jak na razie wychodzi na to, że If Eternity Should Fail, to najlepszy numer na płycie. Z całą pewnością najlepszy otwieracz od Sign Of The Cross. W tym numerze po prostu jest magia, a nie jakieś prostackie pitu, pitu... Od pierwszych dzwięków ciary na plecach, a to akustyczne zakończenie to już w ogóle arcydzieło. Tak klimatycznego i nieprzewidywalnego numeru nie było od czasu Pashendale.
Szkoda tylko, że panowie jakoś tego lepiej nie przemyśleli, bo otwieracz brzmi jakbyśmy mieli mieć do czynienia z concept albumem, a wyszło niestety inaczej. Pierwszy numer przenosi nas w świat Majów, klimat po prostu wylewa się z tego numeru, słyszymy ostatni dzwięk gitary akustycznej, człowiek chce w to chłonąć dalej, a słyszymy popłuczyny ala Speed Of Light, które wcale nie okazują się najgorszym numerem albumu, ale o tym już w innych tematach.
Podsumowując, If Eternity Should Fail to absolutne jeden z najlepszych numerów po reunion. Genialny otwieracz niezłego, ale cholernie nierównego albumu.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: hipcio_stg » pt wrz 04, 2015 8:09 am

Jak dla mnie to akurat SOL jest jedyną kompozycją, która kontynuuje klimat majów. (chodzi mi głównie o motyw z zajawki). Później jakoś "majowy" klimat się rozpływa.

Awatar użytkownika
paniron
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1948
Rejestracja: śr sty 25, 2006 7:00 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: paniron » pt wrz 04, 2015 11:59 pm

Pierwsze dźwięki to młody Jean Michel Jarre i jego album Oxygene :-) Intro i outro jak dla mnie zbędne ale sala reszta zaskakująco fajna. To musi być kawałek otwierający koncerty.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: brezdi » sob wrz 05, 2015 12:03 am

Jak dla mnie to akurat SOL jest jedyną kompozycją, która kontynuuje klimat majów. (chodzi mi głównie o motyw z zajawki). Później jakoś "majowy" klimat się rozpływa.
No jak? A tytułowy? ;)

Awatar użytkownika
Cybul
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 396
Rejestracja: czw sty 06, 2005 11:55 pm
Skąd: Siedlce

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Cybul » sob wrz 05, 2015 2:13 am

Ja pierdzielę, miazga miazga miazga - naprawdę nie da się inaczej określić. Nie dziwię się już, że tak często to określenie pojawiało się w Waszych komentarzach. To moje Iron Maiden!

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: hipcio_stg » sob wrz 05, 2015 10:21 am

Jak dla mnie to akurat SOL jest jedyną kompozycją, która kontynuuje klimat majów. (chodzi mi głównie o motyw z zajawki). Później jakoś "majowy" klimat się rozpływa.
No jak? A tytułowy? ;)
tytułowy również ma fragmenty majów, ale nie ma w tym albumie tyle powiązań co w "koncept 7s". Mam wrażenie, że nad tamtym albumem na prawdę sporo pracowali i nie dziwię się, że album przez większość fanów uznawany jest za najlepszą płytę maiden ever.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: RALF » sob wrz 05, 2015 10:24 am

Cały czas mi referen w głowie śmiga. Tylko czekać na koncerty.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: RidingOntheWind » sob wrz 05, 2015 1:25 pm

Refren powtarzany 16 razy! Po Dickinsonie się tego nie spodziewałem. To mi przeszkadza w tym utworze, cały album jest na szczęście wolny od tego denerwującego zabiegu, w tym utworze to się pojawiło.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: hipcio_stg » ndz wrz 06, 2015 4:04 pm

Utwór jest wspaniały. Ciekawy jestem co dokleją przed niego na rozpoczęcie koncertu? Uważam również, że przyspieszą cały utwór po mrocznym wstępie i dodadzą mu jeszcze kopa. Czekam na otwarcie koncertu tym właśnie utworem - moja czołówka.

Deleted User 1499

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » ndz wrz 06, 2015 4:07 pm

Refren powtarzany 16 razy! Po Dickinsonie się tego nie spodziewałem. To mi przeszkadza w tym utworze, cały album jest na szczęście wolny od tego denerwującego zabiegu, w tym utworze to się pojawiło.
Hmm w książeczce naliczyłem 9razy .

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: krieg » ndz wrz 06, 2015 6:27 pm

Jak dla mnie to akurat SOL jest jedyną kompozycją, która kontynuuje klimat majów. (chodzi mi głównie o motyw z zajawki). Później jakoś "majowy" klimat się rozpływa.
+1
Zgadzam się, że to jedyny numer, który usprawiedliwia nowe wcielenie Eddiego. Co do samego utworu, bardzo leży mi intro, urzeka moment samotnej perkusji i niezły finał. Mocne 8.

Deleted User 2259

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » ndz wrz 06, 2015 6:29 pm

który usprawiedliwia nowe wcielenie Eddiego.
No, ale przecież w przypadku Powerslave było przecież podobnie, tylko tytułowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: krieg » ndz wrz 06, 2015 6:34 pm

który usprawiedliwia nowe wcielenie Eddiego.
No, ale przecież w przypadku Powerslave było przecież podobnie, tylko tytułowy :mrgreen:
Owszem, tylko że tyle naczytałem się o koncepcie Majów, jaki jest ważny itp, iż spodziewałem się czegoś więcej niż jednego numeru i nowych ciuchów Eddiego.

Deleted User 2259

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » ndz wrz 06, 2015 6:36 pm

Póki co dalej nie wiadomo o czym są niektóre teksty, więc nie mówmy hop, a że muzycznie nic takiego mogą nie przypominać to zależy (sam jeszcze nie słuchałem) ;)

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: krieg » ndz wrz 06, 2015 6:48 pm

Póki co dalej nie wiadomo o czym są niektóre teksty, więc nie mówmy hop, a że muzycznie nic takiego mogą nie przypominać to zależy (sam jeszcze nie słuchałem) ;)
W empire od the clouds na pewno Majów nie znajdziemy bo oni raczej nie słynęli z wojaży przestworzy, w speed sytuacja podobna, no chyba, że jest takie przysłowie "prędki jak Maj". Osobiście takowego nie kojarzę :wink:

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2570
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: If Eternity Should Fail - opinie

Postautor: remi » ndz wrz 06, 2015 9:18 pm

If Eternity jest cudnym utworem, chociaż mam wrażenie, że intro i outro skomponowano, gdy było już wiadomo, że trzeba coś dorzucić o Majach :)
Co do klimatu Majów to oprócz otwieracza i tytułowego, można z lekka podciągnąć Shadows of the Valley ^^
Tears of the Clown - dusza Williamsa
When the river - dusza Adriana, który lubi wędkować w rzece (lol)
Death or Glory - dusze poległych podczas wojny
Great Unknown - w sumie nie wiadomo:)


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość