Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Dejavu » pn lut 24, 2014 11:49 am

Wcale nie byłbym taki pewny, że Dream of Mirrors czy Clansman już nigdy nie będą grane. Nie wydaje się to bardzo prawdopodobne, ale z drugiej strony... kto wie. Dla mnie na pewno bardziej prawdopodobne niż inne utwory z tej listy.

Awatar użytkownika
Papa
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 676
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 9:29 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Papa » pn lut 24, 2014 12:37 pm

No i masz gwarancję, że żadnego z nich już nie usłyszysz ;-)
A nóż zrobią nam niespodziankę i ostatnia trasa będzie ''By Request'' + kilka wybranych kawałków z góry przez zespół. Chętnie usłyszałbym takiego ''Lord of Light''.

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Python » pn lut 24, 2014 2:14 pm

NIEEEE, żadnej trasy By Request -.-' Jak damy polskim Januszom wybierać to będziemy mieli The Number of the Beast na wejście i 16 razy Fear of the Dark, już niech lepiej Steve Harris układa.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Dejavu » pn lut 24, 2014 2:19 pm

Trasa By Request raczej nikogo na tym forum by nie zachwyciła, patrząc na to jak to wygląda w przypadku Metalliki. Zamiast trasy By Request lepiej, żeby kiedyś, może na sam koniec podeszli ambitniej do tematu i dorzucili jedną czy dwie perełki.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7284
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: widman » pn lut 24, 2014 2:23 pm

NIEEEE, żadnej trasy By Request -.-' Jak damy polskim Januszom wybierać to będziemy mieli The Number of the Beast na wejście i 16 razy Fear of the Dark, już niech lepiej Steve Harris układa.
No przynajmniej Fear jest raz :)

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7284
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: widman » pn lut 24, 2014 2:29 pm

Trasa By Request raczej nikogo na tym forum by nie zachwyciła, patrząc na to jak to wygląda w przypadku Metalliki. Zamiast trasy By Request lepiej, żeby kiedyś, może na sam koniec podeszli ambitniej do tematu i dorzucili jedną czy dwie perełki.
Słuchasz chyba innej kapeli - przecież te koncerty będą do końca świata tak wyglądać. Zamiast perełek wolą wpierdzielić coś od czapy vide Afraid na ostatniej trasie o Fear nie wspominając. Mają i mieli tyle okazji, żeby grać konkretne sety wspominkowe. Ostatni naprawdę wypaśny był w 99 kiedy grali Ed Hunter Tour - pojawił się Stranger, Killers, Aces czy choćby Phantom of the Opera. Potem zaczęło się coś psuć - ale zryw był jeszcze dwa razy. Pierwszy - Give me Ed, na której to trasie byłem - było Bring Your Doughter, Heaven Can Wait czy Clansman. Potem oczywiście (do dziś żaluję) 2005 rok i Early Days no i wyborne novum - dwie pierwsze płyty w końskiej dawce. Od tamtej pory trasy wspominkowe w sumie są jedną trasą, grane są do bólu oklepane kawałki, sytuację uratował tylko Rime i Powerslave, Aces na dokładkę... Revelations pojawiało się już wcześniej. Plusem było Moonchild, ale jeśli wiedzieli że będą reaktywować Maiden England mogli zamiast niego grać jakieś kawałki z Somewhere - a la Stranger / Sea of madness czy chociażby Cought Somewhere...

I tak naprawdę najbardziej ominiętą płytą z lat 80 jest Somewhere in Time. Bardzo słaby dobór kawałków z tej płyty w ostatnim czasie. Seventh był oczywistością na Maiden England '13 ale już Infinite Dreams nie było. Czuję, że jeśli będzie cokolwiek z No prayera będzie to na 666% oklepany Bring Your Doughter, albo będzie mega zaskoczenie z Tailgunner / Holy Smoke bo innej alternatywy nie widzę... No bo przecież nie sięgną po Assassin / Run Silent / Mother Russia czy Fates Warning.... :):)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: RALF » pn lut 24, 2014 2:40 pm

Proszę Ciebie - Mother Russia czy The Assassin to jedne z ich najgorszych kawałków w karierze.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Dejavu » pn lut 24, 2014 2:52 pm

Widman - generalnie zgadzam się z Tobą, ale nie napisałem, że uznaję za prawdopodobne, że wrzucą jakieś niegrane, świetne utwory, tylko, że byłoby to lepsze niż trasy w stylu By Request, które, jak widać na przykładzie Metalliki, przynoszą raczej ograne hity, niż jakieś perełki.

Na jakieś miłe zaskoczenia w stylu Sea of Madness, Stranger, albo Fates Warning się absolutnie nie nastawiam. Prawda jest taka, że choćby grali set złożony z najbardziej ogranych kawałków i bez żadnych zmian, to i tak będę jeździł na ich koncerty kiedy będę mógł. A ponarzekać sobie zawsze można ;)
Proszę Ciebie - Mother Russia czy The Assassin to jedne z ich najgorszych kawałków w karierze.
Do moich ulubionych też nie należą (chociaż nie oceniłbym ich aż tak surowo jak Ty) ale i tak chciałbym je usłyszeć, choćby w zamian za Run to the hills albo Fear.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Emilio » pn lut 24, 2014 3:54 pm

10.22 Acacia Avenue
6.Killers
2.Flight of Icarus
1.Infinite Dreams
Na te jakaś tam szansa jest ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: wojteq » pn lut 24, 2014 9:31 pm

widman generalnie rozumiem Ciebie ale też zwróć uwagę na jeden fakt: mniej więcej po 2005 roku panowie z Maiden zaczęli przebąkiwać od czasu do czasu teksty w stylu "nie wiemy ile jeszcze pogramy, nie planujemy nic z dużym wyprzedzeniem" itd. Wg. mnie stąd wzięły się potem utwory z 7 syna w secie SBiT 2008/9 , bo na tamten dzień nie byli pewni czy dane im będzie zagrać Maiden England, plany były ale skąd mieli wiedzieć czy im zdrowie dopisze. I analogiczną sytuację miałeś w 2012/13 kiedy zagrano Afraid... , szlagier z epoki po ME. W tym przypadku tym bardziej nie wiedzą czy kiedykolwiek będzie okazja zagrać kawałki z lat 90, więc wolą dołożyć jeden mocny numer, kosztem mniej znanych. Do tego dochodzi pewnie wiele innych czynników, o których możemy gdybać, nie do wszystkich utworów muszą mieć odpowiednią kondycję, nie wszystkie udało się odpowiednio zaaranżować do niższego wokalu Bruce'a itd. itp. warto pamiętać o takich czynnikach, no i oczywiste że na koncertach jakieś 80% ludzi to osoby które przychodzą dla hitów a nie perełek...

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Odyseusz » pn lut 24, 2014 11:45 pm

Widman ale z drugiej strony, załóżmy taką hipotetyczną sytuację- jestem 9-ty razy na Judasach czy na Saxon i też bym takie klasyki jak Electric Eye, Hell bent for LEather, Metal Gods, Motorcycle Man, Heavy MEtal Thunder czy Princess of the Night traktował po "macoszemu" tak jak teraz traktuje Number of the Beast, The Trooper czy Two Minutes to Midnight.
Ja nigdy się nie spodziewałem sytuacji, że 3 razy zobaczę na żywo takie utwory jak Phantom of the Opera, Aces High, Moonchild czy Clairvoyant a tyle razy je narazie widziałem. Marzyłem w liceum, że może jakimś cudem raz je usłyszę.
Te trasy historyczne chyba Ironi za często robią, to by miało większy sens gdyby było robione rzadziej, tak co 5-6 lat ale z większym dopracowaniem, by nie było takich sytuacji, że jednak 2/3 setu to ograne klasyki no i ten nieszczęsny Fear of the Dark.

Ralf- ja akurat The Assasin bardzo lubię, na tej mojej liscie to byłby gdzieś na 25-30 miejscu, czyli mimo wszystko wysoko, bardzo dobry utwór, zwróć uwagę jak fajnie by było gdyby teraz Steve skomponował coś w takim klimacie, a nie ciągle te progresywne "kloce" ;).

Jeszcze sobie utworzę listę utworów które widziałem TYLKO raz

Prowler
Sanctuary
Remember Tomorrow
CHarlotte the Harlot
Murders in the Rue Mourge
Another Life
Drifter
Children of the Damned
Where Eagles Dare
Die With Your Boots On
Powerslave
Rime of the Ancient Mariner
Lord of the Flies
Ghost of Navigator
Different World
Brighter than a 1000 Suns
For the Greater Good of God

Nie licząc utworów z A Matter of Life and Death i Sanctuary każdy z nich na pewno by mnie ucieszył na trasie tegorocznej, na te też nie ma szansy? ;)

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Python » wt lut 25, 2014 12:15 am

No jak trasa historyczna to historyczna :/
Obawiam się że w tym roku wyleci z setu ATSS (niestety :sad:), bo jak wspomniano - "lata 80", a to jeden z dwóch który nie pasuje... Bo FoD oczywiście nie zmienią. A co za to wejdzie? Nie tracę nadziei że Infinite Dreams :D

Awatar użytkownika
Gobos
-#Invader
-#Invader
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 20, 2010 10:48 pm
Skąd: Płaza/Kraków

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Gobos » wt lut 25, 2014 3:59 pm

myśle że Afraid na 100% wyleci z setu, a to co jeszcze odpadnie to zobaczymy.
you are number ... 89 Gobos on tour 2016:Wrocław...

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: beaviso » wt lut 25, 2014 4:11 pm

Wg mnie wyleci SSOASS i zostanie zastąpiony dwoma "bardziej prozaicznymi" kawałkami. Prywatnie widziałbym w tej roli Revelations i Infinite Dreams, ale ponieważ panowie to śmierdzący lenie i artystyczni minimaliści, to zamiast tego drugiego użyją przećwiczonego już Children of the Damned. Bardzo chciałbym zostać przyjemnie zaskoczonym jak przy okazji trasy The Early Days w 2005, ale to był wyjątkowy rodzynek w ich podejściu do budowania setlist.

M.
Ostatnio zmieniony wt lut 25, 2014 4:13 pm przez beaviso, łącznie zmieniany 1 raz.

Deleted User 1499

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Deleted User 1499 » wt lut 25, 2014 4:13 pm

Ja bym to widział tak:

ATSS -> ID
WY -> Killers
RTTH -> CHOTD lub 22 AA

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: RALF » wt lut 25, 2014 4:25 pm

SSOASS na bank nie wyleci. To odpowiednik ROTAM na tej trasie!

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Budziol » wt lut 25, 2014 5:12 pm

Dokladnie, ale w ID niestety tez nie wierze:-/
A szkoda bo w miejsce ATSS byloby genialnym posunieciem

Deleted User 1499

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Deleted User 1499 » wt lut 25, 2014 5:34 pm

Ogólnie to w ogóle nie ma co liczyć na jakieś rewolucje bo to przecież kontynuacja a nie nowa trasa , w przypadku czegoś takiego zmiany w secie były zawsze kosmetyczne , ot zamienią RTTH na Wratchild :lol:

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Python » wt lut 25, 2014 5:56 pm

To już lepiej na Revelations, bardziej wpada w ucho.
Ogólnie szkoda ATSS, bo fajny kawałek... ale ID jeszcze lepszy :D

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour - dyskusja

Postautor: Dejavu » wt lut 25, 2014 6:43 pm

Może ATSS zamienią na coś z Powerslave? Choćby tytułowy.


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość