Steve Harris - British Lion

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Steve Harris Solo

Postautor: Szajba » śr lip 18, 2012 4:01 pm

EMI Music are proud to announce the release of Iron Maiden founder Steve Harris’ debut solo/side project album. Entitled ‘British Lion’ and comprising ten songs that Steve and his collaborators have been working on for the past few years between Iron Maiden tours and releases, it is an album that will surprise and delight music fans the world over.

With a decidedly heavy rock-vibe this roaring debut paints with a full palette of sounds; brooding, melancholic, righteously indignant and exuberantly heavy. With Kevin Shirley at the mixing helm – whose credits include Iron Maiden as well as Led Zeppelin, Journey and Rush among many others – this is an album to sink your teeth into.

From the growling riffage of opening salvo This Is My God to the heavy forlorn balladry of follow-up Lost Worlds which showcases Richard Taylor’s soaring vocals, it’s clear that ‘British Lion’ is an altogether different beast from Maiden.

Karma Killer, with its dirge-like muscularity, and Us Against The World, with its massive chorus, demonstrates just how far ‘British Lion’ has flexed Steve Harris’ considerable musical muscle. Dovetailed with guitarist David Hawkins’ positively gargantuan lyrical guitar melodies, it’s a mere hors d'oeuvre ahead of the epic, riffing-feast of The Chosen Ones, with its swaggering bravado.

A World Without Heaven, at a breathtaking seven minutes and infused with progressive elements without ever teetering into self-indulgence illustrates perfectly these songsmiths’ colossal abilities to create a mood and stay there. Supercharged by Steve Harris’ inimitable style, there’s an un-cynical vibe here that’s as refreshing as it is out of place in today’s all-too-categorised music industry.

And as far as the name ‘British Lion’; “I’ve always been proud to be British,” explains Steve, “I don’t see any reason why I shouldn’t be. It’s a massive part of being me. It’s not like I’m flag-waving or trying to preach, this is not a political statement at all. It’s like supporting your football team, where you come from. I just think it lends itself to some really strong imagery too, and to me it fits in with the sound.”

With Iron Maiden, Steve Harris has become one of the most recognised and successful ambassadors for British music on the world stage. Having released 15 studio albums, sold over 85 million records worldwide and played more than two thousand gigs in 58 countries in the band’s thirty-five year career, his appeal is truly global.

And now with ‘British Lion’, Steve steps out from Iron Maiden’s illustrious shadow to present a different side of his musical visions.

The tracklisting for ‘British Lion’ is as follows:

1.This Is My God
2.Lost Worlds
3.Karma Killer
4.Us Against The World
5.The Chosen Ones
6.A World Without Heaven
7.Judas
8.Eyes Of The Young
9.These Are The Hands
10.The Lesson
Obrazek

bardzo ciekawe
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1600
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Steve Harris - British Lion

Postautor: IgorW » śr lip 18, 2012 4:04 pm

http://ironmaiden.com/steve-harris-brit ... er-24.html

Czy wy też jesteście mega zaskoczeni tym newsem?? Nie wiem co to musi być za muza, skoro nie znalazła się na albumach IM.

Awatar użytkownika
Gorki
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 38
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 5:46 pm
Skąd: Warszawa

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Gorki » śr lip 18, 2012 4:07 pm

Solowy album Harrisa... tak, muszę tego posłuchać! :D

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Pierre Dolinski » śr lip 18, 2012 4:18 pm

Nie potrafię wyobrazić sobie interesującego solowego albumu faceta, który przez całe życie grał na jedno kopyto w jednym, jedynym zespole i myśleć, że po tylu latach udało mu się stworzyć coś zupełnie innego.
Podejrzewam, że zostało mu trochę prywatnych odrzutów z sesji nagraniowych ostatnich płyt Maiden.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: wojteq » śr lip 18, 2012 4:24 pm

Jak dla mnie mega zaskoczenie 0_o. Spodziewałem się, że Steve w 100% poświęca się Maiden dopóki istnieje, a dopiero potem zajmie się czymś nowym (po skończeniu działalności zespołu). I stawiałem raczej, że zostanie producentem muzycznym/założy swoje studio nagraniowe czy coś w ten deseń. Solo albumu to żem się nie spodziewał 0_o

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: voivod » śr lip 18, 2012 4:51 pm

Nie potrafię wyobrazić sobie interesującego solowego albumu faceta, który przez całe życie grał na jedno kopyto w jednym, jedynym zespole i myśleć, że po tylu latach udało mu się stworzyć coś zupełnie innego.
A może powstaje właśnie dlatego że Harris nie chce ryzykować w zespole czegoś innego niż to czego oczekują fani. Nie zdziwiłbym się, bo np Dickinson i Smith pokazali że porafią być o wiele bardziej kreatywni poza IM.

HighPower
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 82
Rejestracja: sob paź 09, 2010 1:10 pm

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: HighPower » śr lip 18, 2012 5:04 pm

Ja sie nie spodziewałem. Myslalem ze Steve to większy ortodoks :mryellow: oby było fajne

HighPower
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 82
Rejestracja: sob paź 09, 2010 1:10 pm

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: HighPower » śr lip 18, 2012 5:05 pm

No ja tez sie nie spodziewałem od kogo jak kogo.

Ciekaw jestem czy same galopady czy co sie tam ukaże :pijak:

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Budziol » śr lip 18, 2012 5:14 pm

wow, no tego to sie nie spodziewalem :)

ciekawe kim jest wokalista :)

a kto powiedzial ze to bedzie zupelnie inne granie?
w notce od wydawcy to mozna wszystko napisac ;)

Awatar użytkownika
Rafaello
-#Invader
-#Invader
Posty: 221
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:28 pm
Skąd: Opole

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Rafaello » śr lip 18, 2012 5:25 pm

A za chwilę pewnie odejdzie, bo mu Bruce powie, że jego kompozycje są za słabe dla Maiden :lol: Żarty, żartami ale jestem ciekaw co też Steve wymodził na stare lata. Oby to nie był Maiden bis.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: RALF » śr lip 18, 2012 5:31 pm

SZZZOOOK!

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3685
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Geri666 » śr lip 18, 2012 5:39 pm

Faktycznie, ogromne zaskoczenie. On był ostatnim, ze wszystkich członków IM, po którym bym się czegoś takiego spodziewał :P

Cóż... Chyba Steve może sobie na to pozwolić. :)

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Pierre Dolinski » śr lip 18, 2012 5:49 pm

Nie potrafię wyobrazić sobie interesującego solowego albumu faceta, który przez całe życie grał na jedno kopyto w jednym, jedynym zespole i myśleć, że po tylu latach udało mu się stworzyć coś zupełnie innego.
A może powstaje właśnie dlatego że Harris nie chce ryzykować w zespole czegoś innego niż to czego oczekują fani. Nie zdziwiłbym się, bo np Dickinson i Smith pokazali że porafią być o wiele bardziej kreatywni poza IM.
A może zbiera na jakieś ukryte alimenty albo chce zrobić coś charytatywnego i dochód z albumu przeznaczyć na jakiś brytyjski sierociniec? :)
Gdybać sobie można w nieskończoność. Myślę, że gdyby Steve liczyłby się choć trochę z tym czego oczekują fani to i setlisty na koncertach byłyby bardziej urozmaicone i nowe kompozycje nieco inne. :cool:

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Budziol » śr lip 18, 2012 5:51 pm

najlepsze wg mnie utwory MAIDEN to kolosy Steva, a wiec czekam niecierpliwue na 24 wrzesnia :)
ciekawe tylko jaki wokal bo to moze wszystko popsuc :)

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Pierre Dolinski » śr lip 18, 2012 6:09 pm

"Don't Look to the Eyes of a Stranger" :B też Ci się podoba?

Deleted User 4432

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Deleted User 4432 » śr lip 18, 2012 6:35 pm

Ta informacja mną pozamiatała . Dziwią mnie trochę sceptyczne głosy . Ja w ogóle nie jestem w stanie teraz analizować czy to będzie płyta średnia czy niezła , czy same galopady czy może przecieranie nowych ścieżek . Ktoś z Maidenów wydaje porcję nowej muzyki i to jest powód do radości. Tylko i wyłącznie.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: Budziol » śr lip 18, 2012 7:08 pm

Ta informacja mną pozamiatała . Dziwią mnie trochę sceptyczne głosy . Ja w ogóle nie jestem w stanie teraz analizować czy to będzie płyta średnia czy niezła , czy same galopady czy może przecieranie nowych ścieżek . Ktoś z Maidenów wydaje porcję nowej muzyki i to jest powód do radości. Tylko i wyłącznie.
absolutnie i dokladnie!
ale malkotenci musza byc zawsze i wszedzie ;)

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: ttomasz » śr lip 18, 2012 7:16 pm

Nie mogę się doczekać, ale niespodzianka :twisted:

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5400
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: mic7 » śr lip 18, 2012 7:28 pm

Nie uwierzycie ale chciałem dzisiaj zadać pytanie( retoryczne? może o czymś nie wiem :razz: )na Maiden Fans FAQ czy Harris komponował/udzielał się w jakichś pobocznych projektach a tu szook taki news. Co by nie znalazło się na tym albumie i tak jestem wniebowzięty!!! Już się nie mogę doczekać 24.09 :jee:
Ostatnio zmieniony śr lip 18, 2012 7:28 pm przez mic7, łącznie zmieniany 1 raz.

icar
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 57
Rejestracja: sob lut 19, 2005 6:34 pm

Re: Steve Harris - British Lion

Postautor: icar » śr lip 18, 2012 7:28 pm

STAVE HARRIS SOLO !!!! Noooo..... to już napewno idzie koniec świata :) TOŻ TO SZOK !!! :D . W pierwszej chwili pomyślałem że to żart. Jestem bardzo ciekaw zawartości albumu. Czekamy na singla.Poznajecie może tych muzyków na zdjęciu?. ...a może jakaś mała trasa promująca między trasą Maiden USA/EUROPA.No,no....najpierw Adrian,teraz Steve.A tak swoją drogą to fajnie by było jakby Bruce pokusił się jeszcze na coś solowego i pojechał w trasę.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość