03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Nomad1985 » pt lip 05, 2013 8:23 pm

Jakbym miał zrobić ranking utworów to by wyszło tak

1.Phantom of the Opera
2.Seventh Son of a Seventh Son
3.Aces High
4.Can I Play with Madness !?, tak !
5.The Prisoner, gdyby tylko był zaśpiewany nieco agresywniej byłby wyżej

Najsłabiej tradycyjnie Fear of the Dark, Two Minutes to Midnight bo jakoś mi umknął i niestety Afraid too Shoot Strangers, jakoś nie poczułem tego utworu live w ogóle, mimo to sam fakt usłyszenia cieszy, może to kwestia przypadku i innym koncercie bym go bardziej przeżył?

Jeszcze bym wyróżnił pozostałe z Seventh Sona i Wasted Years

Na Running Free, Iron Maiden i Run to the Hills poprostu fajnie się bawiłem a Trooper i Number of the Beast zawsze kopią tyłek.

Ginger22
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 30, 2013 9:44 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Ginger22 » pt lip 05, 2013 10:17 pm

Nawiążę jeszcze do nagłośnienia. Jeśli chodzi o dźwięk, to uważam, że był fatalny. Gdyby nie to, że znam te utwory prawie na pamięć, to nie wiedziałbym co grają. Czytam i widzę, że głosy są podzielone: jedni chwalą inni psioczą. Byłem w sektorze R, znajomy w sektorze P i obaj stwierdziliśmy, że było do dupy. U mnie ten koncert pozostawił pewien niedosyt. Świetne widowisko zepsute przez dźwiękowców. Zresztą już na Voodoo Six dało się odczuć, że coś jest nie tak. Nawet nie wiem co grali, bo to był jeden wielki jazgot.

Deleted User 4783

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Deleted User 4783 » pt lip 05, 2013 10:43 pm

no widzisz. Wszystko zależało od miejsca, tam, gdzie ja stałem było wszystko ok

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Slaug » pt lip 05, 2013 11:10 pm

Dalej mam kaca pokoncertowgo. ;-)
Dla mnie to było po prostu piękne. Wielokrotnie przedtem oglądałem różne koncertówki, setki razy przesłuchałem płyty. Ale czegoś tak widowiskowego i poruszającego naprawdę się nie spodziewałem
Niech mnie ktoś kurwa zabierze na jeszcze jeden koncert. :mryellow:

Awatar użytkownika
VeeKing
-#
-#
Posty: 1571
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 4:44 pm
Skąd: Łódź

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: VeeKing » pt lip 05, 2013 11:12 pm

Byłem w sektorze R, znajomy w sektorze P i obaj stwierdziliśmy, że było do dupy.
Sektor U również dzwięk zryty

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: beaviso » pt lip 05, 2013 11:25 pm

Nawet złapałem się na tym, że w aucie nuciłem sobie Falling Knives i dopiero po chwili załapałem co śpiewam ;-)
Ja miałem to samo dzisiaj - po 2 koncertach Maiden złapałem się na tym, że nucę jakiś nieznany mi kawałek, w zasadzie sam refren i jeszcze jakiś riff, okazuje się że właśnie Falling Knives i Sink or Swim or sth.

M.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: RALF » pt lip 05, 2013 11:45 pm

Przyjadą za 2 lata z nowym albumem, mam przeczucie... Wrócą tu, bo są zajebiście dobrze przyjmowani...

live_evil
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 28, 2013 11:28 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: live_evil » sob lip 06, 2013 1:08 am

Podczas The Clairvoyant zauważyłem jakąś niespodziewaną przerwę. Jakby Bruce pomylił się z tekstem lub zapomniałem małej partii. Nie wiem, czy też to zauważyliście. Czytałem kilka głosów, że przed czymś uciekał, ucieczki jednak nie zarejestrowałem. Ciekawe jak to było naprawdę. Wykonanie tego utworu dobre, ale bez fajerwerków.
Za bardzo rozjechał się z resztą zespołu i musiał uciąć. Takich wpadek, gdy wyprzedzał bądź opóźniał się względem zespołu było więcej.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Dejavu » sob lip 06, 2013 1:15 am

Nomad, tak czytam to co piszesz o darciu się i ogólnej ekspresji na koncercie i generalnie szanuję Cię, bo z tego co piszesz wynika, że naprawdę ten zespół jest dla Ciebie czymś ważnym, ale śmiać mi się chce jak czytam takie teksty typu "co się powinno na koncercie a czego nie" albo "kto jest fanem a kto nie" bo wynika z tego, że tylko Twój sposób przeżywania tej muzyki jest dobry, a wszystkie inne są nieprawdziwe i wszyscy którzy są raczej statyczni na koncercie to jacyś pozerzy. Otóż ja na koncertach zwykle trochę klaszczę, trochę pokrzyczę ale mało i ogólnie rzecz biorąc jestem dość cichy i nie ruszam się za wiele, a to wszystko dlatego, że jak już widzę ich najwyżej raz do roku, to chcę się maksymalnie skupić na muzyce, na tym co się dzieje na scenie, poza tym, zawsze na Maidenach lekko wzruszony i totalnie pod wrażeniem a to też jakoś nie pobudza mnie do głośnej zabawy.
Reasumując, weź tak nie szarżuj w ocenianiu innych po ich koncertowym zachowaniu, każdy ma inny temperament i inaczej przeżywa, to że bawi się inaczej, nie oznacza, że jest pozerem i kindermetalem czy kimś przypadkowym.
A to, że nie krzyczę z Tobą "up the irons" to nie znaczy że jestem baranem, albo "gorszym" fanem. Pozer, to jest ktoś, kto ściągnął sobie jakieś "greatest hits" Iron Maiden, słucha tylko tego, czeka tylko na "Fear of the dark" na koncercie i myśli że jest fajny. A nie ktoś, kto bawi się inaczej niż Ty.

Co do samego koncertu - przekonałem się do "Afraid to shoot strangers".
Siódmy syn zabrzmiał genialnie, zwłaszcza fragment z recytacją tekstu i tym świetnym, tajemniczym tłem. Nagłośnienie w moim sektorze było bardzo złe, do wczoraj miałem piski w uszach, co na innych koncertach Maidenów nie zdarzało mi się (aż tak długo), dźwięk bardzo nieselektywny (np. wstęp Adriana do Wasted Years zlał się w jeden wielki pisk) - ale forma zespołu to rekompensuje.

Wie ktoś, gdzie można zobaczyć w normalnej jakości to, co było wyświetlane na telebimach w intrze przed wejściem na scene? Bardzo mi się ten filmik podoba.

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Nomad1985 » sob lip 06, 2013 10:16 am

Poprostu uważam, ze to jest smutne, ze fani Iron Maiden nie potrafią stworzyć takiego klimatu jak np. fani Accept czy Saxon gdzie wszyscy fani przed koncertem rozmawiają o utworach, wymieniają opinie, a na koncercie jest totalny żywioł, byłem 2 razy na Accept i raz na Saxon i nie spotkałem ANI jednej osoby, która by się zachowywała tak jak wiele osób które spotkałem w Łodzi.

scorpio
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 26
Rejestracja: wt kwie 03, 2012 5:56 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: scorpio » sob lip 06, 2013 10:32 am

Przyszedł czas i na moją subiektywną ocenę.

Zacny gig ze świetną oprawą, forma zespołu na bardzo wysokim poziomie chociaż czasu nie da się zatrzymać i da się odczuć, że chłopaki napierdzielają 30 lat.

Co do nagłośnienia: byłem gdzieś na połowie GC mniej więcej na środku sceny i dźwięk nie był zły, na samym początku strasznie się zlewał później było już ok co nie znaczy, że super idealnie.

Kwestia publiki, jako, że nie jestem jakimś "mega fanem" mogę to bardzo ładnie ocenić:
Ja osobiście byłem w zwykłej czarnej polówce, i co na samym początku bardzo mnie rozbawiło zaraz po wejściu do areny to banda ludzi która rzuciła się na koszulki, nagle robili się z nich wielcy fani. Krótka rozmowa z takowym i już człowiek wiedział, że mieszanka ludzi jest w jakimś stopniu przypadkowa.

Ludzie na GC, od samego początku nastawiłem się na zajęcie miejsca z którego będzie dobry widok na scenę, zależało mi na dobrym odbiorze gigu.
I tu niestety zaliczyłem wielkiego zonka, żenadą jest dla mnie stanie jak pal wbity w ziemie, totalny brak reakcji zero klaskania machania, nie mówiąc już o odśpiewaniu chociażby refrenu... a takich ludzi było sporo, na szczęście można było się przemieścić :D

Najgorsza publika z jaką ja się spotkałem była, w tamtym roku na SCORPIONSACH w zajezdni, stali jak kołki z parasolkami w ręce i tam odniosłem wrażenie że dla nich liczy się tylko Wind of change no ewentualnie SMAA.
Także nie ma co narzekać bo tutaj aż takiej tragedii nie było, chociaż o publice jaka była na JP w spodku można było pomarzyć.

Organizacja LN, dla mnie totalna tragedia samo dojście do GC i to ciągłe pokazywanie biletu jak by nie łatwiej było założyć każdemu opaske przy wejściu, i te mega kolejki tworzące się przy wszystkim, ale kij z tym przyjechałem na koncert a nie festyn także dało się to przeżyć.

I tak na koniec, oby Ironi utrzymali taką formę jak najdłużej.

Awatar użytkownika
Madril
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1561
Rejestracja: pn gru 01, 2003 5:28 pm
Skąd: Sochaczew

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Madril » sob lip 06, 2013 11:29 am

Podczas tych trzydziestu minut przekonałem się o uprzejmości ochrony - rozdali trochę butelek wody, poza tym jeden z nich spełnił moją prośbę o tabletkę na ból głowy, bo jakaś dziewczyna za mną składała się z bólu.
Ale do rzeczy.
Trochę po 20:45 poleciały pierwsze dźwięki zapowiadającego wejście IM "Doctor, Doctor". Ciśnienie za barierkę coraz większe. Żal zatem było nie skorzystać z sytuacji - wcisnąłem łapaję, złapałem się barierki, resztę załatwił tłum. Tym sposobem, mimo braku FTTB i EE dostałem się pod barierkę. Kawałek UFO odśpiewany z największym przejęciem.
GASNĄ ŚWIATŁA.
Wbiłeś się po mojej prawej. :P Pilnowałem lewej, bo bardziej w prawo już nie chciałem się przesuwać, a ci kolesie, co byli po prawej w ogóle nie wiedzieli o co biega i im widocznie nie przeszkadzało przesuwanie poza scenę. :P 2 osoby tak tam weszły, nie wiem czy byłeś tą pierwszą, czy drugą. Na pewno któryś z Was niemiłosiernie się darł na FOTD. :P

A swoją drogą, miałem się w Łodzi oszczędzać z głosem, bo byłem chory i w połowie Moonchilda nie wyszło... Za każdym razem mówię sobie, że już nigdy więcej tyle darcia, żeby potem przez 2 dni kasłać i ledwo mówić, a potem dupa z tego wychodzi. ;/

No i wreszcie wpadła mi frotka Janicka. :D

Awatar użytkownika
Mr Jacq
-#Invader
-#Invader
Posty: 232
Rejestracja: pn lip 01, 2013 10:36 am
Skąd: Łódź

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Mr Jacq » sob lip 06, 2013 11:31 am

W Spodku byłem tylko dwa razy, ale jakoś Atlas Arena wydaje mi się lepsza od katowickiego obiektu. Być może zmienię kiedyś zdanie, jednak jak dotąd łódzka Arena przypadła mi do gustu
Jako miejscowy, nie mogłem sobie odpuścić, aby pójść na drugi dzień do Areny po plakat z tego wydarzenia. Mimo 30 stopniowego upału, zamkniętych kasach - nie dałem za wygraną. W dolnych kondygnacjach obiektu, okazało się że jest coś na wzór kwatery hali. Spotkałem tam jednego, bardzo sympatycznego pracownika, i wytłumaczyłem że byłem wczoraj na koncercie, i bardzo zależy mi na posterze stricte z tego gigu. Udało się, a przy okazji zostałem poproszony o opinie.

Oczywiście pierwsze co lekko zarzuciłem, to nagłośnienie. I w tym miejscu muszę obronić Łódzki obiekt. Wasze narzekania powinniście zwalić nie na salę, a organizatora, w tym przypadku Live Nation. Oni byli za to odpowiedzialni, a nie Atlas Arena.

Poza tym, brak powietrza przy scenie. Tu już odpowiedź była oczywista do sytuacji. Duży ścisk, wiele fanów to nie odczuwanie obecności klimatyzacji jest zrozumiała. Dla mnie, to niestety wina obiektu, choć większość hal w Polsce ma z tym problem, np. Spodek, choć tam dało się wytrzymać, a obiekt pamięta ubiegły wiek.

Na koniec skomplementowałem oświetlenie po bokach, tam dla trybun. Stwarzało to efekt jak na 30 lecie British Steel, na jankeskim obiekcie.

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Slaug » sob lip 06, 2013 12:11 pm

Podczas tych trzydziestu minut przekonałem się o uprzejmości ochrony - rozdali trochę butelek wody, poza tym jeden z nich spełnił moją prośbę o tabletkę na ból głowy, bo jakaś dziewczyna za mną składała się z bólu.
Ale do rzeczy.
Trochę po 20:45 poleciały pierwsze dźwięki zapowiadającego wejście IM "Doctor, Doctor". Ciśnienie za barierkę coraz większe. Żal zatem było nie skorzystać z sytuacji - wcisnąłem łapaję, złapałem się barierki, resztę załatwił tłum. Tym sposobem, mimo braku FTTB i EE dostałem się pod barierkę. Kawałek UFO odśpiewany z największym przejęciem.
GASNĄ ŚWIATŁA.
Wbiłeś się po mojej prawej. :P Pilnowałem lewej, bo bardziej w prawo już nie chciałem się przesuwać, a ci kolesie, co byli po prawej w ogóle nie wiedzieli o co biega i im widocznie nie przeszkadzało przesuwanie poza scenę. :P 2 osoby tak tam weszły, nie wiem czy byłeś tą pierwszą, czy drugą. Na pewno któryś z Was niemiłosiernie się darł na FOTD. :P

A swoją drogą, miałem się w Łodzi oszczędzać z głosem, bo byłem chory i w połowie Moonchilda nie wyszło... Za każdym razem mówię sobie, że już nigdy więcej tyle darcia, żeby potem przez 2 dni kasłać i ledwo mówić, a potem dupa z tego wychodzi. ;/

No i wreszcie wpadła mi frotka Janicka. :D
W sumie to darłem się niemiłosiernie na wszystkim. I wybacz jeśli Cię oplułem, bo czasem bardzo soczyście się darłem. Frotka Wpadła tak nie do końca, sporo osób się rzuciło, ale nikt nie zauważył, że spadła przed barierkę :)

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Emilio » sob lip 06, 2013 12:16 pm

Mnie się atlas arena średnio podoba. Chociaż akurat byłem tam tylko na dwóch galach boksu zawodowego. Koncertu nie wdziałem tam, więc nie wiem jaka akustyka etc. ale jakoś wizualnie bardziej podoba mi się hala w Gdańsku/Sopocie.
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Zabojca666
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 19, 2013 10:46 am

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Zabojca666 » sob lip 06, 2013 12:22 pm

Aż żal dupe ściska, że nie mogłem widzieć tego koncertu, niestety musiałem zajmować się cateringiem gwiazd na Atlas Arenie... Cóż taka praca. Ale też są tego profity! :twisted:

Benson
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 398
Rejestracja: śr sty 05, 2005 4:47 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Benson » sob lip 06, 2013 12:28 pm

Byłem w Atlas 2 razy w ciągu 2 tygodni (Maiden i Green Day) i mam raczej negatywną opinię o hali. Do kosmicznej O2 Arena w Pradze nie ma startu w żadnym aspekcie. Zaplecze (toalety, gastronomia - w ogóle przestrzeń) na bardzo biednym poziomie, trybuny rozlazłe jak w Spodku albo na śp. Stadionie Śląskim, a gdy na początku koncertu zobaczyłem światło przebijające się z zewnątrz przez żaluzje, to mi ręce opadły. Będę unikał w przyszłości.

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: Nomad1985 » sob lip 06, 2013 12:34 pm

Fakt, nie było odpowiednio ciemno gdy koncert się zaczynał, to lekko psuje klimat. Pamiętam, jaka ciemność panowała w Ludowej przed Wildest Dreams.

Awatar użytkownika
wowarz
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 64
Rejestracja: pn lip 11, 2005 12:14 pm
Skąd: Łódź

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: wowarz » sob lip 06, 2013 1:13 pm

Oj tak, na wszystkich koncertach w Atlas Arenie jest zbyt jasno. Wg mnie klima działała całkiem ok, przy barierkach było często czuć powiew świeżego powietrza. Wzrost robi jednak swoje ;-)

ankan
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 41
Rejestracja: wt gru 14, 2010 3:52 pm

Re: 03/07/2013 - Iron Maiden - Łódź - opinie po koncercie

Postautor: ankan » sob lip 06, 2013 1:15 pm

Sektor E dał za to czadu, momentami czułam się jak szara myszka przy tych wszystkich oszołomach ;)


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość