04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3188
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 4:55 pm
Skąd: Warszawa

04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Piwowarus » czw lip 04, 2013 9:49 pm

Prezentować ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: RALF » czw lip 04, 2013 11:48 pm

Znajomy mi napisał, iż nagłośnienie było okropne :evil:

Koncert za to - wyśmienity!

Wywalenie Doug'a Bell'a to był zły pomysł, ten nowy gościu od JP sprawy chyba nie ogarnia(...)

Americano
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 04, 2013 11:50 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Americano » czw lip 04, 2013 11:56 pm

Kurde!Wspaniały koncert!Scenografia, pirotechnika i forma Dickinsona naprawdę mnie powaliły!
Tylko wywaliłbym kawałki z Seventh Son... na rzecz utworów z mistrzowskiego debiutu.
Ale tak, to po prostu bajka.Darce ryja przy każdym utworze, ale chyba najbardziej przy Can I Play With Madness, FOTD i napewno przy Iron Maiden!Naprawdę koncert przeepicki.


Support też całkiem niezły, ale jakoś dupska mi nie skopali.

To tak na pierwszy ogień opinia po koncercie :mryellow:

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: RALF » czw lip 04, 2013 11:58 pm

A dźwięk?

Americano
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 04, 2013 11:50 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Americano » pt lip 05, 2013 12:02 am

Nie było źle.Trochę cicho dla mnie powiem szczerze, ale bywało gorzej.Chociaż dźwięk był taki, że praktycznie wnioskowałem co grają po tym co ludzie krzyczą :D

Znaczy się nie było źle, ale mogło być lepiej.Przy spokojniejszych utworach, jak Afraid To Shoot Strangers było okej, ale np. jak grali Run To The Hills to nie wiedziałem właściwie co grają, dopiero jak ludzie darli mordy to się skapnąłem.

Wicker
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 18, 2013 9:59 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Wicker » pt lip 05, 2013 12:09 am

Koncert był boski! Mój pierwszy koncert ale IM ale było epicko. Szkoda że ludzie na trybunach stali jak kołki. Nagłośnienie z mojej perspektywie było dobre. Chłopaki dynamiczni i pełni humoru. Jak choćby zasłanianie twarzy Janick'a flagą przez Bruce'a lub Eddie przedrzezniajacy grę Nicko. Pięknie zagrane, wyruszyłem się przy Phantom of the Opera. Zdarłem gardło, nie mogę mówić, przyjmuje tylko płyny. Boska atmosfera, dziękuję wszystkim którzy tam byli i zwłaszcza panom z Iron Maiden, że stworzyli taka atmosferę. :-)

Kosimus
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 30
Rejestracja: sob mar 18, 2006 5:25 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Kosimus » pt lip 05, 2013 12:10 am

Dźwięk na pewno lepszy niż w Łodzi. Ale nadal z problemami.

Rabbit
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 05, 2013 12:08 am

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Rabbit » pt lip 05, 2013 12:13 am

Jakość dźwięku zależnie od miejsca różna. Na płycie słaba, w GC lepsza, ale tez pozostawiająca nieco do życzenia.
Sam koncert spoko, ale łba nie urwał, m.in przez nagłośnienie, ale też powiedzmy to sobie szczerze: Bruce wokalnie coraz bardziej nie wyrabia.
Publika też niestety niemrawa.
Najlepsze momenty koncertu: Seventh Son Of A Seventh Son i Phantom Of The Opera.

Americano
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: czw lip 04, 2013 11:50 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Americano » pt lip 05, 2013 12:16 am

Jakość dźwięku zależnie od miejsca różna. Na płycie słaba, w GC lepsza, ale tez pozostawiająca nieco do życzenia.
Sam koncert spoko, ale łba nie urwał, m.in przez nagłośnienie, ale też powiedzmy to sobie szczerze: Bruce wokalnie coraz bardziej nie wyrabia.
Publika też niestety niemrawa.
Najlepsze momenty koncertu: Seventh Son Of A Seventh Son i Phantom Of The Opera.
Tak, na płycie kiepski dźwięki był.

Bruce nie wiem czy ogarniał, czy nie, bo nie słyszałem przez nagłośnienie. XDD
I tak darłem ryja, więc co za różnica.Mnie to nie obchodzi jak wokalnie, byle żeby było "
\m/. :twisted:

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5400
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: mic7 » pt lip 05, 2013 12:20 am

Koncert zajebisty.Jak dla mnie lepszy niz w Lodzi.Bardziej konkretnie z jeszcze wieksza werwa i nsglosnienie lepsze.Czystsze gitary no i lepiej slyszalne,wszystko bylo na swoim miejscu.
Moj sektor 303 widok bajka.

Awatar użytkownika
Pati
***** ***
***** ***
Posty: 390
Rejestracja: ndz sty 11, 2004 8:57 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Pati » pt lip 05, 2013 12:25 am

zgadzam się z opinią, że było lepiej niż wczoraj(łódź). :) może ma na to wpływ to, że klima była o wile lepsza niż wczoraj w łodzi i ludzie dookoła nie mdleli ;) Bruce wokalnie - moim zdaniem w formie. Chłopaki - w dalszym ciągu mają mega powera. :D


i tak trochę nie w temacie: Sanktuarium - DZIĘKUJĘ! Człowiek na parę lat znika z tego miejsca i po powrocie czuje się jak w domu. :) Jacek, Deleted User 804, Szymon z towarzyszką - DZIĘKI! :)

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5400
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: mic7 » pt lip 05, 2013 12:35 am

Bruce tez w formie dzisiaj.Checi moze podobne jak w Lodzi ale o dziwo mniej sie meczyl i lepiej spiewal koncowki,no prawie jak na plytach z wyjatkiem Aces high ale to trudny utwor ;)
najlepsze momenty:ATSS I Siodmy syn.

Rabbit
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 7
Rejestracja: pt lip 05, 2013 12:08 am

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Rabbit » pt lip 05, 2013 12:40 am

Poczekajcie aż się pojwią "klipy" na youtube, to się przekonacie jak Bruce "wyrabiał". ;)

Arrrrr
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 2
Rejestracja: sob maja 04, 2013 9:00 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Arrrrr » pt lip 05, 2013 1:42 am

Stałem na GC dość blisko sceny. Ludzie nawet mrawi, chłopaki grali rewela. Bruce dał powera. Gardło zdarte, wykończony do granic jestem.

Ale... nagłośnienie to jakaś kpina była. :neutral:

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: vyrus » pt lip 05, 2013 2:10 am

Właśnie wróciłem z Gdańska więc kilka słów na gorąco. Udało mi się zdobyć barierkę po stronie Janicka i Steve'a. Dźwięk w tym miejscu był słabiutki. Słyszałem nieźle Nicko i Steve'a, czasem Janicka. Natomiast o solówkach Dave'a i Adriana mogłem pomarzyć. Dave jeszcze było słychać jakieś dźwięki, słabo ale było. Natomiast Adriana nie słyszałem wcale :roll: Z wokalem też nie najlepiej. Jak Bruce wyciągał górki to dopiero gdy na niego spojrzałem wiedziałem, że ta ściana pisków to jego sprawa. Było za głośno i wszystko się zlewało. Z opinii wczorajszych wynikałoby, że to nie wina hali tylko błąd po stronie ludzi za to odpowiedzialnych. Zatrudnili tam jakiś żółtodziobów czy co? Na Gwardii było naprawdę spoko a tutaj porażka totalna. Za tą cenę biletu można wymagać żebym odróżniał Bruce'a od jakiejś laski która drze mi się do ucha. Support miał duuużo lepsze nagłośnienie. Przy okazji mają świetnego basistę ;-)

Na plus klimat, forma zespołu, starali się bardzo i za to im dziękuję. Fajny motyw z tą maskotką z za sceny :) Publika na trybunach też dopisała, czasem tam zerkałem i nikt nie siedział bezczynnie na dupsku tylko wszyscy żwawo reagowali ;-)

Z tego miejsca chciałbym podziękować kilkudziesięciu osobom, które koczowały w kolejce do GCEE przez jak mniemam kilka godzin, tylko po to, żeby z uśmiechem na twarzy przepuszczać tych którzy przyszli później. Jak wpuścili FTTB, byłem dokładnie trzecią osobą która weszła do hali mimo, że na starcie miałem jakieś 60 osób przed sobą. Pozdrawiam Mistrzów Stania W Kolejce. No ale czego się spodziewać po ludziach którzy wygłaszali opinie typu: "Szkoda że grają Phantom bo to jeden z ich gorszych kawałków" :lol: Naprawdę, takiego natężenia młotów nie spotkałem na żadnym koncercie. Kto był koło Janicka ten wie o czym mówię. 15 latki śpiewające ogórek zielony ma garniturek, czy skandujące Fear of the dark po 2MTM, czyżby element z Chorzowa wychował już następców? :B

Przy okazji ilu ludzi było z FTTB? Bo na bank nie 160, barierki były wolne. To by tłumaczyło dlaczego tak wielu wylosowało FTTB a nikt jakoś nie płakał że mu się nie udało. Widać nie jest to zbyt trudne zadanie, przynajmniej w Polsce :razz:

Dobranoc.
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Nomad1985
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 267
Rejestracja: sob cze 08, 2013 3:06 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Nomad1985 » pt lip 05, 2013 5:32 am

Pewnie sporo osób sobie zrobiło wypad na Ironów z Openera więc element kinderski musiał być nie-mały, z tego co pisze Vyrus w Łodzi było pod tym względem lepiej !

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Michcio » pt lip 05, 2013 8:15 am

juz w Krakowie - dziękujemy było zajebiście, dźwięk zajebisty i atmosferka również.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: RALF » pt lip 05, 2013 9:12 am

No, to ktoś z dźwięku zadowolony jednak?

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: remi » pt lip 05, 2013 9:19 am

Pod barierka miedzy Brucem a Adrianem dźwięk był już lepszy niż w Łodzi gdzie stałem vis a vis Bruca. Koncert jeszcze ciut lepszy niż łódzki co mnie zaskoczyło ale bardzo ucieszyło bo mój brat był pierwszy raz i to na trybunach a tata drugi. Mówili ze to co się działo na trybunach to druga płyta! Ludzie byli wspaniali a Bruce ... Daj Boże by miał tyle siły do końca trasy...on jest niesamowity;)

Wicker
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 18, 2013 9:59 pm

Re: 04/07/2013 - Iron Maiden - Gdańsk - opinie po koncercie

Postautor: Wicker » pt lip 05, 2013 9:28 am

Tak jak napisał vyrus, stałem na trybunach i reagowałem żywiołowo, ale niestety wokół siebie miałem samych młotow którzy czekali na jakiś popcorn i soczek. Dźwięk był dobry bo słychać było wszystko i nie miałem problemu z odróżnieniem co to za piosenka, ale smutne było że ludzie wokół mnie siedzą i to jest ich jedyny udział w tym koncercie. Ja wzruszyłem się przy Phantom'ie i przyznaje że panowie są w formie. Sektor 302, a dzisiaj nie mam głosu, ale warto było :-)


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości