Plany na 2014 - spekulacje

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: Odyseusz » wt mar 11, 2014 12:53 pm

Niestety ja nie znajduję jakiejś motywacji nawet do uczestnictwa w koncercie polskim. Idiotycznym wydaje się organizowanie koncertu na dużym stadionie z dokładnie identycznym materiałem zaledwie po roku od dwóch poprzednich koncertów. Ale to już problem organizatora.
Jak kocham lata '80 tak dużo bardziej wolałbym teraz trasę z nowym albumem bo to zawsze szansa, na jakieś nowe utwory lub z kawałkami z lat 1990-1998 bo Clansman, Sign of the Cross czy tytułowy z No Prayera to byłoby coś niesamowitego. Poprostu głupio bym się czuł gdyby takie wydawałoby się rarytasy jak Aces High, Moonchild czy Clairvoyant byłyby czymś oczywistym jak Trooper czy Number. O Phantomie nie piszę bo jego akurat powinni grać na każdym koncercie.

Ja mam już bilet na Brno i chyba Poznań też odpuszczę, kasa będzie potrzebna na inne rzeczy, bynajmiej nie na inne koncerty, bo jeszcze nigdy w życiu nie pojechałem na coś kosztem Ironów.
Poza tym nie czuję już magii polskich koncertów, byłem na czterech polskich i mi chyba starczy. Zagraniczny to zawsze jakaś ciekawość większa, niecodzienność i zwykle dużo lepsza organizacja. Jak mam podejście mocno patriotyczne do wszystkiego, to akurat do tej kwestii nie. Już nie, bo jeszcze parę lat temu bardzo.
Jeszcze jakbym wiedział, że w secie jest z 4-5 utworów których nigdy nie słyszałem...ja uwielbiam muzyków Iron Maiden na scenie, ale jednak głównie jeżdże na koncerty dla MUZYKI Iron Maiden.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: wojteq » wt mar 11, 2014 1:13 pm

Rzeczywiście na liście Eventim spadli na 5. miejsce. Chyba najwyższy czas żeby ruszyła jakaś promocja tego wydarzenia + ogłoszenie dobrego supportu. No bo w ciągu ostatnich tygodni to po tej pierwszej fali kupujących, tuż po otwarciu sprzedaży, jest chyba zastój. Ja przynajmniej już nie dostrzegam większych zmian z wykupionych miejsc, może pojedyncze sztuki. Warto by było, żeby Go Ahead ruszyło ostro z promocją.

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: Odyseusz » wt mar 11, 2014 1:18 pm

Rzeczywiście na liście Eventim spadli na 5. miejsce. Chyba najwyższy czas żeby ruszyła jakaś promocja tego wydarzenia + ogłoszenie dobrego supportu, no bo w ciągu ostatnich tygodni, to po tej pierwszej fali kupujących, tuż po otwarciu sprzedaży, jest chyba zastój, ja przynajmniej już nie dostrzegam większych zmian z wykupionych miejsc, może pojedyncze sztuki. Warto by było, żeby Go Ahead ruszyło ostro z promocją.
Dla organizatora czy będzie dajmy na to 13 tys. czy 19 to nie jest aż taka różnica i tak zarobi swoje, poza tym na wynik typu 30 tys. nie ma żadnych szans.
Ironi ogólnie powinni grać koncerty halowe, wszyscy byliby zadowoleni, Polska to nie Włochy czy Szwecja, jedynie pazerność organizatorów jest podobna. Nie powiem nawet dla mnie 300 zł to jest już nieco za dużo na GC. Tak się akurat złożyło, że całą ekipą kupowaliśmy Brno gdy nikt jeszcze polskiego koncertu się nie spodziewał.

Co do GC to jego cena będzie niestety rosła, organizator wie, że tutaj zawsze znajdą się ludzie gotowi zapłacić, więc co mu zależy. Możemy się spodziewać, że będą rosły widełki cenowe, tzn relatywnie tania płyta (120-130) i bardzo drogie GC (nawet 350 zł). Dlatego rozwiązanie w Łodzi i Gdańsku było dla mnie idealne, ale dla organizatora chyba mało opłacalne.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: RALF » wt mar 11, 2014 1:46 pm

Też sądzę, że Go-Ahead nic specjalnego w temacie promocji nie zrobi... Będą jakieś ogłoszenia w TR i MH, może trochę billboardów ale raczej w Poznaniu i miastach ościennych. W sumie - pewnie chcieli to zrobić najniższym kosztem i to czy będzie 10k czy 20k - to już 'nie ich problem'. Z kolegą poważnie rozważam wyjazd na SONI w Knebworth. No i nie będę miał konfliktu matrymonialnego... Poznań raczej mi się oddala w rozkładzie :mryellow:

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: Odyseusz » wt mar 11, 2014 1:59 pm

Ktoś tu nie docenia niżu demograficznego, który jest w Polsce. W 2005 r. gdy Ironi grali w Chorzowie ludzi z roczników którzy mieli wtedy 18-25 lat (główny target koncertowy w Polsce) było ponad 5,5 miliona teraz jest jakoś 4, poza tym cała masa ludzi wyjechała zagranicę, no i ceny takich imprez wzrosły nieproporcjonalnie do zarobków. Niestety 90% fanów IM w Polsce nie starzeje się z zespołem, taka jest tendencja polska, łatwiej pojechać na koncert 15 latkowi (wyjazdy busem z każdego dużego miasta) niż 40 latkowi (urlop, inne wydatki itd.)
Dlatego ja w Czechach przynajmiej nie będe się czuł jak mamut, wręcz przeciwnie.

To Black Sabbath powinno grać na stadionie, a Ironi w hali sądząc po ogromnym zainteresowaniu. Wszystko na odwrót, na BS brakuje biletów od tygodni,a na Ironach będą puchy.

Jeszcze nie mówię hop, bo może jak mnie poniesie to się ten Poznań kupi, najwyżej potem będe miał taki przesyt Ironami, że zobaczę ich gdzieś za 3 lata dopiero ;)

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5182
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: thorgal_30 » wt mar 11, 2014 2:11 pm

A skąd w ogóle pewność, że będzie jakiś support. Teraz Go AHEAD robiło Within Temptation w Wawie i Poznaniu i było bez supportu. Ok to nie ta skala przedsięwzięcia ale te halówki to chyba i tak najwiekszy ich koncert, bo do tej pory kojarzylem Go AHEAD z klubowych koncertów i jakiś festiwali co najwyzej.
The Number Of The .....

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: RALF » wt mar 11, 2014 2:24 pm

Albo zamiast dwóch szybko wyprzedanych koncertów IM w 2013 trzeba było wówczas zrobić taki koncert. Ale - to już nie mój problem... :idea:

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: Odyseusz » wt mar 11, 2014 2:27 pm

Albo zamiast dwóch szybko wyprzedanych koncertów IM w 2013 trzeba było wówczas zrobić taki koncert. Ale - to już nie mój problem... :idea:
Bardzo dobrze, że tak nie zrobili bo mogliśmy zobaczyć Iron Maiden w hali w Polsce po 10 latach!
Od koncertu stadionowego to już lepsze jest coś ala Sziget Festival na Węgrzech, ale w Polsce czegoś takiego nigdy nie będzie, by na takie masowe festivale zapraszać heavy-metalowe zespoły.

Ciekawe jak to będzie w Brnie wyglądało?

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: RALF » wt mar 11, 2014 2:35 pm

To nieporównywalnie mniejszy obiekt, więc pewnie nie będzie problemu.

Odyseusz
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: pn lis 04, 2013 1:00 pm

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: Odyseusz » wt mar 11, 2014 2:41 pm

Chodziło mi o organizację, nagłośnienie, sam obiekt i tego typu sprawy. Moi kumple byli tam kiedyś na Motorhead i jak oglądałem filmiki na youtube to bardziej przypominało to taki typowy "plener" ponoć to jest tor rowerowy...Czesi raczej podejdą do tego profesjonalnie.

Mnie frekwencja na koncercie w ogóle nie interesuje ;), dziwię się Ci stary, że ma to dla Ciebie aż takie znaczenie. Nawet lepiej jak mniej osób bo łatwiej się dostać tam gdzie się chce. Poza tym to jest heavy-metal, zawsze mimo wszystko to będzie jakaś tam nisza. Jedynie Metallica i AC/DC przekroczyli ten rubikon popularności.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: RALF » wt mar 11, 2014 3:03 pm

Bo AC/DC to zdecydowanie hard rock czy nawet rock niz metal a Metallica od ponad 20 lat chwyta dwie sroki za ogon.. metalową i mainstreamową - automatycznie mają dwa czy nawet trzy razy tyle odbiorców, potencjalnych - rzecz jasna!

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: remi » wt mar 11, 2014 3:19 pm

Osoby wybierające się do Barcelony - orientuje się ktoś czy na ewentualne FTTB potrzebny jest bilet na sektor pod sceną czy wystarczy zwykły stojący?

Podobnie, czy odbieracie bilet na miejscu? Przesyłka dosyć droga - 40euro - chyba się można zrzucić i wtedy jakoś taniej wyjdzie...

Awatar użytkownika
wydra77
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2192
Rejestracja: pn sie 15, 2011 8:43 pm
Skąd: Maidenland

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: wydra77 » wt mar 11, 2014 3:52 pm

Osoby wybierające się do Barcelony - orientuje się ktoś czy na ewentualne FTTB potrzebny jest bilet na sektor pod sceną czy wystarczy zwykły stojący?

Podobnie, czy odbieracie bilet na miejscu? Przesyłka dosyć droga - 40euro - chyba się można zrzucić i wtedy jakoś taniej wyjdzie...
Musisz miec bilet pod scena. Ja wybieram odbior na miejscu, chociaz jeszcze nie rezerwowalem, ale wiem ze mozna odebrac w dniu koncertu na miejscu 2 godziny przed otwarciem bram, czyli jak sie przyjdzie na FTTB

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: remi » wt mar 11, 2014 3:55 pm

Dzięki, w takim razie zakupię ten droższy i też odbiór na miejscu.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6530
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: WICKER MAN » wt mar 11, 2014 4:29 pm

Na stronie jest informacja o odbiorze w punktach Ticketmastera najpóźniej na 72h przed koncertem, ale ponoć bilety można odbierać też w dniu gigu... Widzę, że coraz więcej promotorów podłapało myk z drogimi biletami na GC - te w Hiszpanii kosztują aż 94 EUR. :shock:

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: remi » wt mar 11, 2014 6:21 pm

Dokładnie, ponad 400 złotych to dużo nawet jak na support w postaci Anthraxu. No cóż...trzeba kupić. Lepiej dołożyć i mieć szanse na FTTB a jak nie to chociaż na bycie pod sceną niż w środku hali...
Te ceny za GC to jest po prostu polowanie na fana IM, organizator wie, że jak ktoś chce być pod sceną to zapłaci więcej - ale w przypadku koncertu halowego z jednym supportem to ustawili poprzeczkę za wysoko.

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: Szymon » wt mar 11, 2014 6:32 pm

No drogo . Chociaz GC w zeszlym roku kosztowalo podobnie, ale na sonisphere a nie indywidualny gig. Bilety osobiscie odbieralem przed koncertem w lizbonie i walencji i nie bylo problemu ze zdazeniem na fttb. Jednak zawsze jakies ryzyko jest, szczegolnie ze u poludniowcow to roznie z organizacja.

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: Szymon » wt mar 18, 2014 12:33 pm

"2014 Tour Dates are on the website, and tickets are on sale for all shows now - see you in the front row!"

Taki wpis na FB moze sugerowac, ze mamy juz wszystkie daty.....

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: remi » wt mar 18, 2014 12:53 pm

No to gig w Barcelonie będzie pierwszy na trasie :) Właśnie kupiłem bilet na samolot :)

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Plany na 2014 - spekulacje

Postautor: Szymon » wt mar 18, 2014 1:15 pm

Z maiden to akrat nigdy nie wiadomo, ale faktycznie wyglada ze moze byc juz wszystko. Na glownej tez juz baner wrzucili z wszystkimi krajami.......


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość