Setlista Maiden England World Tour 2014

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Gobos
-#Invader
-#Invader
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 20, 2010 10:48 pm
Skąd: Płaza/Kraków

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Gobos » wt cze 17, 2014 8:09 pm

Ciekawe jaka setlista dziś w Belgradzie :P
you are number ... 89 Gobos on tour 2016:Wrocław...

Awatar użytkownika
DeJMIeN Wielki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2460
Rejestracja: pt kwie 01, 2011 10:12 pm
Skąd: ze wsi warszawa

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: DeJMIeN Wielki » wt cze 17, 2014 8:18 pm

STEVE właśnie mi napisał!

Moonchild
Can I Play with Madness?
The Prisoner
2 Minutes to Midnight
Revelations
The Trooper
The Number of the Beast
Run to the Hills
Wasted Years
Fear of the Dark
Iron Maiden
-.-
Aces High
The Evil That Man Do
Sanctuary

I taka ma być już do końca :mryellow:

Awatar użytkownika
Gobos
-#Invader
-#Invader
Posty: 242
Rejestracja: sob lis 20, 2010 10:48 pm
Skąd: Płaza/Kraków

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Gobos » wt cze 17, 2014 8:34 pm

ja wiem jaka jest setlista na tej trasie :razz: . Tylko zdziwiło mnie wywalenie wrathchild, i licze po cichu na jego powrót bo to taka bieda troche wywalać kawałki w trakcie trasy. Ciekawe co ich do tego skłoniło?,bo raczej wątpie że chcą zaoszczędzić 3 minuty :razz:
you are number ... 89 Gobos on tour 2016:Wrocław...

Deleted User 5147

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Deleted User 5147 » wt cze 17, 2014 8:49 pm

Ciekawe czy do Poznania zdążą jeszcze coś wyrzucić z setu czy nie. Trochę to słabe takie skracanie setu w trakcie trasy...czyżby uznali ze ludziom juz sie znudziła ta trasa? Czy moze oni sami juz mają dość grania i jada tylko i wyłącznie dla $$?

Deleted User 1499

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Deleted User 1499 » śr cze 18, 2014 2:31 am

Ciekawe jaka setlista dziś w Belgradzie :P
Nie było Wrathchild , także wyleciał na stałe. Słabe to mega ale co zrobić :roll: Mam nadzieję że na kolejnej trasie odrobią trochę tę kpinę z tą częścią trasy , której na dobrą sprawę mogło by nie być.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11879
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: gumbyy » śr cze 18, 2014 3:53 am

Przeżywacie tego Wrathchilda jak mrówka okupację ;) a tak naprawdę koncert przez brak tego kawałka niewiele straci. Jest np. 7 Syn, jest Phantom, jest Moonchild, Fear (i tak każdy z nas będzie śpiewał wiadome momenty ;)), czy Wasted Years z piękną solówką... skupcie się na pozytywach, a nie szukacie negatywów ;) Za kilka lat Maiden zakończy koncertowe granie i dopiero wtedy będzie żal.

Jadę na ten koncert (a rok temu byłem na Słowacji) i wiem, że kilka momentów na pewno zapadnie mi w pamięci. Do tego jak zwykle spotkania ze znajomymi z całej Polski... cóż więcej chcieć? A to czy będzie Wrathchild, czy też nie tak naprawdę nic nie zmienia :)

ps.
osobną sprawą jest podejście zespołu do koncertowych setlist, ale nie o tym mowa ;)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
ir0nka94
-#Invader
-#Invader
Posty: 182
Rejestracja: wt lis 27, 2012 3:59 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: ir0nka94 » śr cze 18, 2014 7:34 am

Przeżywacie tego Wrathchilda jak mrówka okupację ;) a tak naprawdę koncert przez brak tego kawałka niewiele straci. Jest np. 7 Syn, jest Phantom, jest Moonchild, Fear (i tak każdy z nas będzie śpiewał wiadome momenty ;)), czy Wasted Years z piękną solówką... skupcie się na pozytywach, a nie szukacie negatywów ;) Za kilka lat Maiden zakończy koncertowe granie i dopiero wtedy będzie żal.

Jadę na ten koncert (a rok temu byłem na Słowacji) i wiem, że kilka momentów na pewno zapadnie mi w pamięci. Do tego jak zwykle spotkania ze znajomymi z całej Polski... cóż więcej chcieć? A to czy będzie Wrathchild, czy też nie tak naprawdę nic nie zmienia :)
Dokładnie! Kiedy wejdą na scenę wszystko będzie już bez znaczenia. Będziemy się bawić i wspominać kolejny, wspaniały koncert Ironów w Polsce :)

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7284
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: widman » śr cze 18, 2014 9:45 am

Przeżywacie tego Wrathchilda jak mrówka okupację ;) a tak naprawdę koncert przez brak tego kawałka niewiele straci. Jest np. 7 Syn, jest Phantom, jest Moonchild, Fear (i tak każdy z nas będzie śpiewał wiadome momenty ;)), czy Wasted Years z piękną solówką... skupcie się na pozytywach, a nie szukacie negatywów ;) Za kilka lat Maiden zakończy koncertowe granie i dopiero wtedy będzie żal.

Jadę na ten koncert (a rok temu byłem na Słowacji) i wiem, że kilka momentów na pewno zapadnie mi w pamięci. Do tego jak zwykle spotkania ze znajomymi z całej Polski... cóż więcej chcieć? A to czy będzie Wrathchild, czy też nie tak naprawdę nic nie zmienia :)
Dokładnie! Kiedy wejdą na scenę wszystko będzie już bez znaczenia. Będziemy się bawić i wspominać kolejny, wspaniały koncert Ironów w Polsce :)
Czy ja wiem? Ja na przykład nie śpię na pieniądzach, żeby płacić 300 zł za odgrzewany kotlet i w dodatku nieprzyprawiony. Wiadomo, że jak zespół wchodzi na scenę i jest zabawa wszystko mija, ale warto się zastanowić do czego to prowadzi. Wiem, ze się powtarzam, ale Harris naprawdę szczerząc zęby ze sceny grając na basie nie cieszy się, że Wy się cieszycie tylko ile mu kasy wleci na konto za trasę. Jakie podejście trzeba mieć do fanów, do ludzi, którzy jeżdżą jak poje..ani na 30-40 koncertów na trasie, żeby grać non-stop to samo, wrzucić dwa oklepane kawałki, z czego jeden wywalić po 7 koncertach. Dla mnie to już wiele straciło i ze smutkiem to piszę. Historyczne trasy, które tak naprawdę nic nie wnoszą. Ja wiem, że dla dzieciaków, tych co widzą pierwszy raz to tam super, pycha i motyla noga, ale naprawdę mogliby zrobić coś interesującego, wykazać się. Albo przestać grać. Widać ciężko im przychodzi taka decyzja a naprawdę uratowaliby twarz tej kapeli. Bo serio wolałbym obejrzeć Metallike niż IM z uwagi, że po Metallice nie wiedziałbym tak do końca czego się spodziewać, zmiany w secie i mam wrażenie więcej energii w tym wszystkim. To naprawdę smutne, że jeden z najważniejszych, najlepszych zespołów heavy metalowych kończy jak jakiś kloszard w rynsztoku, powoli staczając się artystycznie na samo dno.

Deleted User 1499

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Deleted User 1499 » śr cze 18, 2014 10:16 am

Przeżywacie tego Wrathchilda jak mrówka okupację ;) a tak naprawdę koncert przez brak tego kawałka niewiele straci. Jest np. 7 Syn, jest Phantom, jest Moonchild, Fear (i tak każdy z nas będzie śpiewał wiadome momenty ;)), czy Wasted Years z piękną solówką... skupcie się na pozytywach, a nie szukacie negatywów ;) Za kilka lat Maiden zakończy koncertowe granie i dopiero wtedy będzie żal.

Jadę na ten koncert (a rok temu byłem na Słowacji) i wiem, że kilka momentów na pewno zapadnie mi w pamięci. Do tego jak zwykle spotkania ze znajomymi z całej Polski... cóż więcej chcieć? A to czy będzie Wrathchild, czy też nie tak naprawdę nic nie zmienia :)

ps.
osobną sprawą jest podejście zespołu do koncertowych setlist, ale nie o tym mowa ;)
Ja nie przeżywam bo akurat nie jest to utwór na którym mi szczególnie zalerzy , ale wkurza mnie to że kładą na deche idee trasy historycznej , gdzie zaczęli z genialnym setem w 2005 a kończą z Best OFF + 7 Syn. Na dodatek wymieniają Fajny kawałek jakim jest Clairvoyant na Wrathchild , którego po 3 koncetach wywalają z setu :roll: Zdaję sobie sprawę że to już ostatnie lata ich grania , ale kurde to nie oznacza że trzeba tak kłaść laskę.
Pewnie , będę się bawił i cieszył z tego koncertu , ale pewien niedosyt pozostanie po zmarnowanej okazji.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Emilio » śr cze 18, 2014 12:04 pm

Przeżywacie tego Wrathchilda jak mrówka okupację ;) a tak naprawdę koncert przez brak tego kawałka niewiele straci. Jest np. 7 Syn, jest Phantom, jest Moonchild, Fear (i tak każdy z nas będzie śpiewał wiadome momenty ;) ), czy Wasted Years z piękną solówką...
Przypomina mi się skecz Poznańskiego kabaretu "Tey" z zepsutym traktorem :cool: Po co narzekać, że jedno koło jest zepsute? Przecież trzy koła są dobre! :lol: ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
ir0nka94
-#Invader
-#Invader
Posty: 182
Rejestracja: wt lis 27, 2012 3:59 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: ir0nka94 » śr cze 18, 2014 12:49 pm

Od x czasu wiadomo, że Ironi to nie tylko muzyka. Powoli stawali się także z upływem lat produktem, maszynką do zarabiania grubej kasy. Widzą, że mimo upływających lat ciągle przybywa im coraz to młodszych fanów, a oni łykną i kupią wszystko co z nimi związane (bryloczki, koszulki, płyty beastki 50 różnych wydań, spodnie,buty,a nawet bielizna itp. itd), a starsi fani zawsze z sentymentu pójdą ich zobaczyć to wykorzystują ten fakt, czysty biznes. Myślę, że pomysł z taką, a nie inna setlistą też nie do końca jest tylko i wyłącznie ich widzimisiem. Mimo wszystko osobiście, od małego wychowywałam się na ich muzyce i bycie na ich koncercie jest dla mnie ogromnym przeżyciem oraz wspaniałą i niezapomnianą chwilą, pomimo niedosytu spowodowanego taką, a nie inną setlistą.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4523
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: MaidenFan » śr cze 18, 2014 2:22 pm

Jedyne co cieszy to to, że forma jest świetna.
http://www.youtube.com/watch?v=EkcK0lGGqmM

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: remi » śr cze 18, 2014 3:21 pm

Dokładnie, jak się tak słucha Rock am Ring 2003, 2005, 2014 to...nie ma różnicy w wykonaniu Troopera, Numbera itp- naprawdę formę trzymają, a ta część trasy ma w sobie trochę ognia bijącego od sceny. Włączyłem sobie Metę z RaR2014 to...widać posuw czasu od roku np. 2010.
Wiadomo, Maiden też się starzeje, to nie te same gigi co np. w 2008 roku ale jakościowo spadku dosłownie nie ma, a jeśli jest to troszkę wizualny i czasami mniej energicznie :PP

Ktoś wspomniał, że trzeba się cieszyć, że w ogóle jeszcze grają tak intensywnie - to racja, oni w sumie nic nie muszą, a chcą dalej nas cieszyć ;-) Ja dodałbym od siebie tyle - jakby w Poznaniu włączono tylko Doctor Doctor na Stadionie, a potem zagraliby część instrumentalną z Seventh Sona i zeszli że sceny - byłbym też zadowolony:)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Dejavu » śr cze 18, 2014 3:55 pm

Rozumiem niezadowolenie setlistą, ale niektórym chyba sprawia satysfakcję negatywne nakręcanie się.

Teraz setlista, a później będą teksty że:

- "koncert był słabo nagłośniony"
- "nagrywanie nowej płyty trwa zbyt długo"
- "brzmienie nowej płyty jest złe, wywalić Shirleya"
- "nowa płyta słaba, to już nie ma heavy metalu jak na The Number of the Beast, tylko długie kawałki Harrisa"
- "setlista trasy albumowej to kpina z wiernych fanów"

a później pewnie koncert w Polsce i od nowa narzekanie na promocję, frekwencję, brzmienie, setlistę :D

A ja tam się po prostu cieszę, że zagrają kolejny koncert w Polsce :)
Dokładnie, jak się tak słucha Rock am Ring 2003, 2005, 2014 to...nie ma różnicy w wykonaniu Troopera, Numbera itp- naprawdę formę trzymają,
Dokładnie, nawet niektóre wersje z ostatnich lat bardziej mi się podobają niż stare - np. Two Minutes.

DZIADEK LEON
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: wt lis 08, 2011 5:45 pm
Skąd: AUSCHWITZ

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: DZIADEK LEON » śr cze 18, 2014 4:14 pm

Rozumiem niezadowolenie setlistą, ale niektórym chyba sprawia satysfakcję negatywne nakręcanie się.

Teraz setlista, a później będą teksty że:

- "koncert był słabo nagłośniony"
- "nagrywanie nowej płyty trwa zbyt długo"
- "brzmienie nowej płyty jest złe, wywalić Shirleya"
- "nowa płyta słaba, to już nie ma heavy metalu jak na The Number of the Beast, tylko długie kawałki Harrisa"
- "setlista trasy albumowej to kpina z wiernych fanów"

a później pewnie koncert w Polsce i od nowa narzekanie na promocję, frekwencję, brzmienie, setlistę

A ja tam się po prostu cieszę, że zagrają kolejny koncert w Polsce

remi napisał/a:
Dokładnie, jak się tak słucha Rock am Ring 2003, 2005, 2014 to...nie ma różnicy w wykonaniu Troopera, Numbera itp- naprawdę formę trzymają,


Dokładnie, nawet niektóre wersje z ostatnich lat bardziej mi się podobają niż stare - np. Two Minutes.
Duże piwo się Koledze należy za takie słowa - może będzie okazja przed koncertem w Poznaniu

Awatar użytkownika
Marcin_Maiden
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 68
Rejestracja: pn sie 26, 2013 9:59 pm
Skąd: Łódź

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Marcin_Maiden » śr cze 18, 2014 5:36 pm

ale CHUJOWO !!!! :/ a tak czekałem na wrathchild...

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5907
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Adrian S.O.S. » śr cze 18, 2014 5:39 pm

Rozumiem niezadowolenie setlistą, ale niektórym chyba sprawia satysfakcję negatywne nakręcanie się.

Teraz setlista, a później będą teksty że:

- "koncert był słabo nagłośniony"
- "nagrywanie nowej płyty trwa zbyt długo"
- "brzmienie nowej płyty jest złe, wywalić Shirleya"
- "nowa płyta słaba, to już nie ma heavy metalu jak na The Number of the Beast, tylko długie kawałki Harrisa"
- "setlista trasy albumowej to kpina z wiernych fanów"

a później pewnie koncert w Polsce i od nowa narzekanie na promocję, frekwencję, brzmienie, setlistę :D
No, ale to chyba normalne kiedy zespół nagrywa co ra zsłabsze płyty i tak sobie pogrywa z kawałkami na koncertach.

Abhorrent
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob gru 08, 2012 10:00 pm

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Abhorrent » śr cze 18, 2014 6:04 pm

Ja tu nie widzę marudzenia tylko słuszną krytykę. Panowie z Iron Maiden trochę po prostu leniwi się zrobili i tylko o to chodzi, że ich podejście może być rozczarowujące. Ale oczywiście, że to super, że znów u nas grają, oby grali jak najczęściej.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: hipcio_stg » czw cze 19, 2014 10:52 am

Teraz będą grali coraz częściej w takich zacofanych krajach. Zachód ma już dosyć igrania z fanami. Mają też dostęp do wielu festiwali, jak i koncertów halowych - jest w czym wybierać. U nas nawet jak przyjedzie Justin Bieber to koncert się wyprzedaje.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Setlista Maiden England World Tour 2014

Postautor: Michał » czw cze 19, 2014 10:57 am

U nas nawet jak przyjedzie Justin Bieber to koncert się wyprzedaje.
Bo połowa to fanki, a połowa to rodzice/opiekunowie :mryellow:
Ostatnio zmieniony czw cze 19, 2014 11:13 am przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości