24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Wszystko na temat trasy Maiden England 2012 -2014

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7485
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Saimon1995 » czw cze 26, 2014 8:21 pm

Mam do Was pytanie - co to za utwór leciał przed Ironami, puszczony bodajże zaraz po "Ram it Down" Judasów ze słowami "killing machine" w refrenie?
To było zapewne Highway Star z repertuaru Deep Purple (album Machine Head).

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3296
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: barsiarz » czw cze 26, 2014 8:37 pm

No właśnie - dzięki. Nie jestem znawcą DP a wiedziałem, że gdzieś to już słyszałem.

filip
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 394
Rejestracja: sob cze 22, 2013 3:03 pm
Skąd: Głubczyce

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: filip » czw cze 26, 2014 8:45 pm

Ludzie , k...mać - oczywiście że Highway Star - taki numer dla Gillana jak Burn dla Coverdale'a
Nobody gonna take my car
I'm gonna race it to the ground
Nobody gonna beat my car
It's gonna break the speed of sound
Oooh it's a KILLING MACHINE ....

Płyta Machine Head rok 1972 . Jak ja bym chciał żyć w tamtych czasach ( oczywiście u nich )

sumak
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 30, 2014 6:21 am

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: sumak » czw cze 26, 2014 9:12 pm

Ghost BC - dla jednych są nowym Mercyful Fate, inni ich nie trawią. Ja jestem w tej pierwszej grupie i uważam, że zagrali świetnie. Prawdziwie dobry odbiór ich kawałków musiał byc dzień później w warszawskiej "Stodole". Ciemność im wybitnie służy.
Slayer - słowo-klucz. W zasadzie w tym momencie wiadomo wszystko. Miazga muzyczna i pełna rura do przodu. A jedak z tych paru razy, które miałem okazję zobaczyć ich na żywca ten jakoś podszedł mi najmniej. Może to rezultat nieobecności dwóch wielkich tego zespołu? Nie wiem. Potańcowałem sobie na 3 pierwszych kawałkach pod sceną i godnie usunąłem się do tyłu, jak na starszego pana wypadało. :mryellow:
Iron - pierwszy raz w życiu i ... wszystko to usłyszałem o ich występach na żywca to prawda. Świetny koncert, przypominający mi dawne lata szkoły podstawowej, gdy każdy szanujący się fan Ironów nosił katanę z Pewexu z wypisanym na plecach przy pomocy pisaka, czy innego długopisu Iron Maiden. Kapitalne przeżycie.
Przy okazji dziękuję za możliwość załatwienia na tym forum zaj...stej koszulki. Dzięki wydra i Budziol. Wasze zdrowie :pijak:

jojo81
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 22
Rejestracja: sob cze 11, 2011 8:43 am
Skąd: Warszawa

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: jojo81 » czw cze 26, 2014 9:35 pm

Sample z mojego nagrania. Mam nadzieję, iż niebawem powstanie z tego Multicam.

https://www.youtube.com/watch?v=TwQbiNkVKng

Oczywiście nagranie FullHD.
Załączniki
00001.MTS_thumbs_[2014.06.26_18.41.31].jpg
Tak się prezentuje w skrócie nagranie.
Your time will come.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Dejavu » czw cze 26, 2014 9:39 pm

liczę, że coś w tym stylu pojawi się na kolejnej trasie.
Dokładnie, a gdyby odświeżyli Sign of the Cross to byłoby genialnie. Poza tym, fajnie gdyby tego typu kawałek znalazł się na nowej płycie.

Awatar użytkownika
Psotnick
-#Invader
-#Invader
Posty: 224
Rejestracja: pn maja 12, 2014 9:09 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Psotnick » czw cze 26, 2014 9:49 pm

Ogolnie podsumowujac zajebisty koncert. Slucham Maidenow od 20 lat lecz dopiero pierwszy raz bylem na koncercie. Jestem niesamowicie szczesliwy ze moglem poznac tylu wspanialych ludzi bawiac sie przy rytmach wspanialych utworow. Dziekuje i do zobaczenia nastepnym razem. UP THE IRONS

Nikolai
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 24, 2014 9:28 am

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Nikolai » czw cze 26, 2014 9:58 pm

Sample z mojego nagrania. Mam nadzieję, iż niebawem powstanie z tego Multicam.

https://www.youtube.com/watch?v=TwQbiNkVKng

Oczywiście nagranie FullHD.
Dźwięk jest naprawdę świetny. Jestem niezmiernie ciekaw reszty :)

Awatar użytkownika
Mila
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 518
Rejestracja: pt maja 28, 2010 10:08 pm
Skąd: wlkp

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Mila » czw cze 26, 2014 11:08 pm

Co z fotkami grupowymi na Starym Rynku? Wrzuci ktoś?
Voila! ;-)
Załączniki
meetup.jpg

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11881
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: gumbyy » czw cze 26, 2014 11:10 pm

Bardzo dobry koncert ze strony zespołu. Trochę nagłośnienie do dupy, ale tragedii nie było. Co do organizacji, to było znośnie, tylko nie rozumiem po co zafundowano mi spacer dookoła stadionu po koncercie :lol:

Pomimo tego, że setlista praktycznie taka sama jak rok temu, to jestem w pełni zadowolony po koncercie.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
morgoth666
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 11, 2013 11:07 pm

ZDJĘCIA (GRUBO PONAD 200)

Postautor: morgoth666 » czw cze 26, 2014 11:56 pm

Tak jak obiecałam wklejam link do zdjęć:
http://www.magazyngitarzysta.pl/ludzie/ ... oznan.html
Z racji tego, że obrabiałam te wszystkie foty relację napisał ktoś inny. Wybaczcie więc że nie ma ani słowa o hołdzie dla Hannemana Slayerowym, pomylenie Janicka z Murray'em, brak wiedzy o okładce Ironów i jeszcze ta bzdura o 35 milionach Polaków. Po prostu obejrzyjcie foty. Buźka i do następnego. Pozdrawiam autokar nr. 4 Kraków- Poznań!!

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Emilio » pt cze 27, 2014 12:33 am

Czekam na jakąś dobrą wersje Seventh Sona z poznania bo wyszedł naprawdę wybornie. Jak na razie to jest najlepsze co znalazłem, dźwięk okej, ale fajnie jakby było coś z lepsza widocznością :)

https://www.youtube.com/watch?v=sqnJ-UQTlpU
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
wydra77
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2192
Rejestracja: pn sie 15, 2011 8:43 pm
Skąd: Maidenland

Re: ZDJĘCIA (GRUBO PONAD 200)

Postautor: wydra77 » pt cze 27, 2014 12:34 am

Tak jak obiecałam wklejam link do zdjęć:
http://www.magazyngitarzysta.pl/ludzie/ ... oznan.html
Najlepsze foty jakie kiedykolwiek widzialem. Dzieki za podzielenie sie z nami

Awatar użytkownika
marian_Fe
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 108
Rejestracja: wt maja 14, 2013 1:12 pm
Skąd: Polska

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: marian_Fe » pt cze 27, 2014 9:42 am

Seventh Son rozumiem, rzeczywiście wypada kapitalnie na koncercie szczególnie środkowa część. Ale nie za bardzo kumam dlaczego niektórzy narzekają na Dwie Minuty do Midnajta. W/g mnie jest to numer, który jak żaden inny posiada mega wykop. Szczególnie koncertowy. Gdy się go słucha nie można siedzieć w miejscu. Dlatego zespół gra go do znudzenia. Tyle tylko, że on się nie nudzi. Gdy zaczynałem ich słuchać jako dzieciak w latach 80-tych, to właśnie ten kawałek najbardziej zapadł mi w pamięć. I tak już zostanie.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Michał » pt cze 27, 2014 11:10 am

Seventh Son rozumiem, rzeczywiście wypada kapitalnie na koncercie szczególnie środkowa część. Ale nie za bardzo kumam dlaczego niektórzy narzekają na Dwie Minuty do Midnajta. W/g mnie jest to numer, który jak żaden inny posiada mega wykop. Szczególnie koncertowy. Gdy się go słucha nie można siedzieć w miejscu. Dlatego zespół gra go do znudzenia. Tyle tylko, że on się nie nudzi. Gdy zaczynałem ich słuchać jako dzieciak w latach 80-tych, to właśnie ten kawałek najbardziej zapadł mi w pamięć. I tak już zostanie.
Ja mam podobnie z Wasted Years. Jeden z moich ulubionych kawałków i na koncercie mi się bardzo podobał :razz:. Ale cóż o gustach się dyskutować nie powinno a szczególnie jeśli te dyskusje nie wpłyną na zmianę setu :roll:

Awatar użytkownika
morgoth666
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 29
Rejestracja: śr gru 11, 2013 11:07 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: morgoth666 » pt cze 27, 2014 11:19 am

Wydra77 - dzięki starałam się. Zresztą zawsze robię, co mogę.......

Awatar użytkownika
wydra77
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2192
Rejestracja: pn sie 15, 2011 8:43 pm
Skąd: Maidenland

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: wydra77 » pt cze 27, 2014 1:32 pm

Wydra77 - dzięki starałam się. Zresztą zawsze robię, co mogę.......
Super. Pw wysłana

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: The Burczax » pt cze 27, 2014 4:48 pm

Był to mój drugi koncert Ironów i Slayera i pierwszy Ghosta. Jadąc na ten koncert niespecjalnie byłem przekonany do koncertu głównego, ponieważ mój debiut na Ironach był taki sobie. Mowa tu o koncercie w 2011 w ramach Sonisphere. Wówczas było po prostu średnio-głownie przez znalezienie się w secie chyba aż 5 kawałków z megasłabego Final Frontier. Zdecydowałem się pojechać kiedy wypuścili Iron Tickety, bo "w sumie jak Ironi będą słabi to zawsze jest Slayer i Ghost, który uwielbiam", no wiec wybrałem się na ten koncert no i muszę powiedzieć, że Ironi, bo od nich zacznę, zaskoczyli mnie bardzo.
Koncert był wielce udany, powiedziałbym nawet, że jeden z lepszych jakie widziałem. Zespół w bardzo dobrej formie, setlista jak dla mnie bardzo dobra, no i oprawa wprowadzająca świetnie w klimat. Zgadzam się zdecydowanie ze wszystkimi, którzy uważają PotO, Revelations i SSotSS za highlighty- fenomenalnie te utwory zabrzmiały- szczególnie mi się podobało yeah w wykonaniu publliki podczas Revelations. Może przez to, że wielkim fanem IM nie jest, bardzo podobały mi się wyszydzane tu szlagiery.
Teraz tak żeby zmienić ton wypowiedzi słów kilka o występie Slayera. Z góry muszę powiedzieć, że nie był to zły koncert, był niezły, ale jakoś ta cała sprawa z Lombardo trochę mi dała do myślenia, że o to stoją przede mną goście, którzy już nie grają dla funu, ale tylko i wyłącznie dla kasy. Zresztą niby te zagrywki Lombardowskie były na perkusji, ale to nie brzmiało tak jak to słyszałem na ursynaliach'12. Raczej to wyglądało na rzemieślnictwo niż na artyzm. W ogóle cały ten koncert był jakby odegrany, a nie zagrany. Na to wrażenie także wpłynął na pewno set, który był dość mało zróżnicowany(tak liczyłem na Antichrista!). No ale pomijając te kwestie, to była to solidna sztuka.
W tym momencie pora na wisienkę tego tortu, która okazała się dzień później w Warszawie całym tortem z paroma wisienkami ;-) . Mowa oczywiście o Ghoście. Bardzo oczekiwałem tego występu i pokładałem w nim spore nadzieje- nie zawiodłem się. Kapitalny, choć krótki koncert, jedynie aura trochę przeszkadzała. Poza świetną muzyką, mają to coś na scenie. I to nie tylko przez kostiumy, ale przez zachowania sceniczne. Przecież Papa ma kapitalne zagrania- wręcz teatralne. Oczywiście wygląda to groteskowo- ALE O TO WŁAŚNIE CHODZI. Słyszałem po koncercie opinie o nich, że to pedalskie, że jak ich ludzie zobaczyli to myśleli, że będzie spoko growl i blackowe brzmienia i że temu się zawiedli. W tym momencie się zastanowiłem nad tym jak k.... trzeba być ograniczonym muzycznie i uzależnionym od wizerunków scenicznych, że jak zobaczy się coś, co się ze sobą gryzie, to nie potrafi się ogarnąć całości przedsięwzięcia, wyczuć specjalnie zastosowanej groteski. Dla mnie bardziej żenujące są te pure 100% szatan black metal zespoły, ale cóż. Poza tym jak dla danego delikwenta tak ważna jest "konsekwentna postawa sceniczna", to jak może nie docenić muzyki, której panowie tworzą? Przecież to są fenomenalne melodie- mają zdecydowany dar do tego. A co do samego koncertu, to świetnie zagrany i bardzo emocjonujący.
Reasumując warto było dać stówkę na bilet i zobaczyć dwa świetne i jeden niezły koncert. Oby więcej takich iron ticketów :B

Awatar użytkownika
Dr. Doctor
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 61
Rejestracja: śr lis 28, 2012 2:25 pm
Skąd: Iława

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Dr. Doctor » pt cze 27, 2014 7:01 pm

Ghost-Nudno jak w kościele,jedyne co mi się spodobało to Year Zero, po tym mogli by skończyć.
Slayer-Pierwszy mój koncert, dali mi takiego kopa że bałem się że na Ironach nie bd miał już sił, głos straciłem REWELACJA.
Maiden-Bałem się że będzie owiele gorzej, Seventh wyszedł przecudnie, owiele lepszy koncert niż na Rock am Ring, Bruce dał czadu!

Chciałbym spytać jeszcze o to czy ktoś nagrał transmisje live tego koncertu?

Abhorrent
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob gru 08, 2012 10:00 pm

Re: 24/06/2014 - Iron Maiden - Poznań

Postautor: Abhorrent » pt cze 27, 2014 7:16 pm

Nie rozumiem tych zachwytów Ghostem. Gdyby koleś nie prześmiewał chrześcijaństwa to muzycznie bliżej mu do jakiegoś Ich Troje niż np. Maiden. Nawet ten rudy z Ich Troje ma chyba mniej pedalski głos. Ani to odkrywcze, ani kopiące. Poślednia muza rockowa z gównianym wokalem w prowokacyjnej otoczce. Miałbym 15 lat mniej to może bym się chwilę jarał.

Ja rozumiem, że to jest ironia i żart. Ale ile można słuchać muzy dla beki?


Wróć do „Maiden England World Tour 2012 -2014”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości