The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Papa
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 676
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 9:29 pm

The Book Of Souls - zapowiedź nowej płyty

Postautor: Papa » czw cze 18, 2015 7:22 pm

Z niecierpliwością oczekiwany nowy album The Book Of Souls zostanie wydany na całym świecie 4 września przez Parlophone Records (Sanctuary Copyrights/BMG in the U.S.A.). Został nagrany w Paryżu z wieloletnim producentem Kevinem ''Cavemanem'' Shriley'em w drugiej połowie 2014r, z ostatecznymi dociągnięciami w tym roku. Jednakże, zespół zdecydował o opóźnieniu jego wydania, by wokalista Bruce Dickinson, który niedawno pokonał nowotwór, miał czas wydobrzeć i dołączyć do przygotowań do wypuszczenia albumu.

Obrazek

Oszołamiająca okładka została stworzona przez Marka Wilkinsona, który już wcześniej pracował z zespołem, a ponieważ album zawiera 11 utworów i jego czas trwania zamyka się w 92 minutach, jest to pierwszy podwójny album studyjny Iron Maiden. W stosunku do wcześniejszych nagrań Maiden, nastąpił szerszy podział pisania piosenek, gdzie założyciel i basista Steve Harris przyczynił się do powstania 7 utworów; 6 z nich z gitarzystami Maiden i jednej solowej kompozycji. Jest to również pierwszy raz od czasu wydanego w 1984 Powerslave, gdy studyjny album Iron Maiden przedstawia dwie kompozycje napisane wyłącznie przez Bruce'a Dickinsona, z których jedna z nich jest najdłuższą nagraną w historii Maiden! Pojawią się również dwie kolaboracje Dickinson/Smith.

Steve komentuje

''Podeszliśmy do tego albumu w inny sposób w porównaniu z tym, jak nagrywaliśmy poprzednio. Wiele piosenek zostało napisanych, gdy byliśmy w studio, ćwiczyliśmy i natychmiast je nagrywaliśmy, gdy wciąż były świeże i myślę, że tę ''natychmiastowość'' widać w piosenkach, myślę, że mają w sobie niemal żywe odczucie. Jestem bardzo dumny z ''The Book Of Souls''. Wszyscy jesteśmy i nie możemy się doczekać, aż nasi fani ją usłyszą, a zwłaszcza tego, by zabrać ją w trasę w przyszłym roku!''

Bruce kontynuuje

''Wszyscy jesteśmy podekscytowani ''The Book Of Souls'' i dobrze spędziliśmy czas tworząc ją. Zaczęliśmy pracować nad albumem późną wiosną 2014 i nagraliśmy go w Guillame Tell Studios w Paryżu, gdzie nagraliśmy album ''Brave New World'' w 2000, tak więc studio wiąże się z specjalnymi dla nas wspomnieniami. Byliśmy zachwyceni odkrywając, że ten sam magiczny klimat jest wciąż żywy i ma się dobrze! Tak więc natychmiast poczuliśmy się jak w domu i pomysły po prostu zaczęły napływać. Przed zakończeniem wszyscy zgodziliśmy się, że każdy utwór był w takim stopniu integralną częścią całości, że jeśli miałby to być podwójny album, podwójnym albumem będzie!''

Pełna tracklista:

Disc 1
1. If Eternity Should Fail (Dickinson) 8:28
2. Speed Of Light (Smith/ Dickinson) 5:01
3. The Great Unknown (Smith/ Harris) 6:37
4. The Red And The Black (Harris) 13:33
5. When The River Runs Deep (Smith/ Harris) 5:52
6. The Book Of Souls (Gers/ Harris) 10:27

Disc 2
7. Death Or Glory (Smith/ Dickinson) 5:13
8. Shadows Of The Valley (Gers/ Harris) 7:32
9. Tears Of A Clown (Smith/ Harris) 4:59
10. The Man Of Sorrows (Murray/ Harris) 6:28
11. Empire Of The Clouds (Dickinson) 18:01

Formaty:
Limitowana edycja deluxe książki w twardej oprawie z 2CD
Standardowa edycja 2CD
Wysoka jakość audio (24-bit master dla ITunes i nie masterowane dla ITunes)
Standardowa jakość audio (16 bit/ 4.1 kHz)

Sprzedając ponad 90 milionów albumów w ich karierze na całym świecie, ''The Book Of Souls'' jest 16 studyjnym albumem Iron Maiden od czasów tytułowego debiutu w 1980, który plasuje się na 4 miejscu hitów UK. Ich poprzedni album, ''The Final Frontier'', był najbardziej udanym pod względem popularności do tej pory, osiągając pierwsze miejsce w 28 krajach i będąc ich największym debiutowym hitem w U.S.A., osiągając 4 miejsce w Billboard 200.

W związku z chorobą Bruce'a, zespół musiał opóźnić plany trasowe lecz przyrzeka, że wcześnie ruszy znów w trasę w przyszłym roku, dając czas Dickinsonowi do pełnego powrócenia do formy, by był gotowy na rygorystyczne występy Maiden.
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2015 6:31 pm przez Papa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Wyciek Okładki & Tracklisty?

Postautor: krusejder » czw cze 18, 2015 7:24 pm

> The Man Of Sorrows

ciekawe, czy będzie lepszy niż dickinsonowski ?! To już drugi taki pojedynek po Wickermanach
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5398
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Wyciek Okładki & Tracklisty?

Postautor: mic7 » czw cze 18, 2015 7:24 pm

Okładka fajna :mryellow: podoba mi się :wink: kojarzy mi się nie wiem czemu z afrykańskimi plemionami odprawiającymi obrzędy :P :B :oops:
- przypatrzcie się.

Awatar użytkownika
Zilian
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 800
Rejestracja: wt cze 08, 2010 12:39 pm
Skąd: Głogów

Re: Wyciek Okładki & Tracklisty?

Postautor: Zilian » czw cze 18, 2015 7:29 pm

Okładka fajna :mryellow: podoba mi się :wink: kojarzy mi się nie wiem czemu z afrykańskimi plemionami odprawiającymi obrzędy :P :B :oops:
- przypatrzcie się.
To samo pomyślałem jak ją zobaczyłem :D Ciekaw jestem jak to wyjdzie. Może jak już informacje ruszyły to niedługo jakiś singiel się pokaże i mniej więcej będziemy mieć pogląd na to co się na płycie znajdzie. Ja jednak się trochę boję tak hmm rozbudowanych utworów trwających po ...naście minut. 2CD cóż przy utworach trwających tak długo to się nie dziwię :D No zobaczymy. Osobiście chciałbym usłyszeć krótsze ale ostrzejsze utwory no ale stało się co będzie zobaczymy.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: Wyciek Okładki & Tracklisty?

Postautor: Emilio » czw cze 18, 2015 7:39 pm

Podobno na profilu Stonogi wyciekł już pierwszy singiel ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Wyciek Okładki & Tracklisty?

Postautor: RALF » czw cze 18, 2015 7:45 pm

Raczej - śmieje się!
Na pewno za to to się śmieje z Ciebie to "forum". Ale w sumie to norma. Sam się prosisz. :roll:

Żebyś wiedział, jak ja się śmieję - a teraz to z Was pękam ze śmiechu, niedowiarki...

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Pablo1919 » czw cze 18, 2015 7:50 pm

Okładka ujdzie, Eddie jak z Amazonii.
Tracklista niestety nie napawa optymizmem. Miał być powrót do szybkich metalowych killerów, a dostaniemy jeszcze więcej, jeszcze dłuższych tasiemców przy których wynudzimy się na śmierć. Sieję pesymizmem, ale wolę się nie nastawiać, a potem może mile zaskoczyć.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Nowy album w 2015

Postautor: RALF » czw cze 18, 2015 7:54 pm

Tyle, że w ostatnich latach te tasiemce były najlepsze, dla mnie "Paschendale", "Talisman", "Isle of Avalon" czy "Brighter Tan 1000 Suns" to jednej z najlepszych kompozycji IM ever. Wolę poczekać do premiery!

Deleted User 2259

Re: Nowy album w 2015

Postautor: Deleted User 2259 » czw cze 18, 2015 7:54 pm

Panowie coraz odważniej prowadzą swoją karierę, bardzo się cieszę, że utwory będą dłuższe, szybkie utwory były w latach 80, powinni nagrywać jeszcze dłuższe kawałki :)

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Nowy album w 2015

Postautor: likipiki » czw cze 18, 2015 7:58 pm

Właśnie się zdecydować nie mogę, czy ten Eddie to dla mnie bardziej Aborygen, czy klimaty Amazonii.
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5398
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Nowy album w 2015

Postautor: mic7 » czw cze 18, 2015 8:01 pm

Okładka ujdzie, Eddie jak z Amazonii.
Tracklista niestety nie napawa optymizmem. Miał być powrót do szybkich metalowych killerów, a dostaniemy jeszcze więcej, jeszcze dłuższych tasiemców przy których wynudzimy się na śmierć. Sieję pesymizmem, ale wolę się nie nastawiać, a potem może mile zaskoczyć.
+1 Te dłużyzny mnie przerażają,to już nie to Maiden z lat 80-tych które kocham najbardziej :( ale i tak kupię wszystko co wydadzą :jee:

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Nowy album w 2015

Postautor: RALF » czw cze 18, 2015 8:05 pm

Spokojnie, słuchajcie a może to czarne tło to wersja tymczasowa, tak jak było z "Redeemer of Souls" Priest na początku, też pokazali to monstrum na czarnym tle...

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Book Of Souls

Postautor: Mikojaski » czw cze 18, 2015 8:13 pm

Mi się okładka bardzo podoba. No i kikuty w literach znów powróciły :P czyżby powrót do lat 80tych? :D
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Awatar użytkownika
jArO
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 384
Rejestracja: wt sie 22, 2006 5:03 pm
Skąd: Brave New World

Re: The Book Of Souls

Postautor: jArO » czw cze 18, 2015 8:30 pm

A skąd macie pewność że to okładka albumu? :D Może to okładka singla hmm?

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: The Book Of Souls

Postautor: Budziol » czw cze 18, 2015 8:33 pm

Kurcze chyba naprawdę powinno pojawić się jakieś tło do Edka na finałowej wersji okładki :) - taka wersja to idealnie pasowałaby na singla

Tak się zastanawiam, czy mieli dziś ogłosić tego newsa, czy stało się tak na skutek przecieku około 14. Choć jeśli premiera 04.09 to chyba tak miało być.

Deleted User 2259

Re: The Book Of Souls

Postautor: Deleted User 2259 » czw cze 18, 2015 8:41 pm

Mnie się ta okładka bardzo podoba, tylko coś z zielenią zarzucić :>

The Burczax
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1699
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 2:13 pm
Skąd: Bielsko-Biała

Re: The Book Of Souls

Postautor: The Burczax » czw cze 18, 2015 8:44 pm

Okładka mi się podoba, takie odejście od ostatnich ich "dokonań" w tej materii. Ktoś słusznie zauważył, że przypomina xfactorową. No, ale to tylko dodatek. Co do zawartości płyty ciężko teraz ferować wyroki, ale patrząc na przewagę długich kawałków na tym albumie, odnoszę wrażenie, że IM już nie potrafią grać ciekawych krótkich wałków, lepiej im ostatniej wychodzą te dłużyzny. Mam jednak nadzieję, że te epiki nie powstały z takiej przesłanki, tylko po prostu są rewelacyjne i dlatego tak długie. Najbardziej mnie interesuje ten zamykający album.

Deleted User 5147

Re: The Book Of Souls

Postautor: Deleted User 5147 » czw cze 18, 2015 8:49 pm

Okładka jest fantastyczna! Moim zdaniem, najlepsza od...Siódmego Syna :D taka jakaś plemienna, dla mnie bomba!

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3418
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: The Book Of Souls

Postautor: Emilio » czw cze 18, 2015 9:01 pm

Fajna "runiczna" czcionka w tytule albumu ;)
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
Rafaello
-#Invader
-#Invader
Posty: 221
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:28 pm
Skąd: Opole

Re: The Book Of Souls

Postautor: Rafaello » czw cze 18, 2015 9:01 pm

Oby tylko nie popełnili takiego gniota jak "Nostradamus", którego ledwie da się wytrzymać po skompresowaniu do jednego CD. Chociaż, jeśli najdłuższy kawałek Brucka miałby być równie genialny jak Starblind, to gotów jestem na te 18 minut. Okładka w pierwszej chwili mnie rozczarowała, ale po chwili gapienia się ta prostota zaczyna mi się podobać. Pozostaje czekać niecierpliwie!


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość