Jaką wersję albumu kupisz ?

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jaką wersję albumu zamierzasz kupić ?

Standard
36
31%
Deluxe
61
53%
Vinyl
19
16%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5384
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: mic7 » wt wrz 08, 2015 8:27 pm

Przed chwilą sprawdzałem w MM na Ostrobramskiej (Wawa) -jest 15 zwykłych wydań i 5 sztuk winyli..Deluxe nie widziałem.Jest dobrze :-)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: RALF » wt wrz 08, 2015 8:35 pm

Czyli dodali, jak mówili..

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5384
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: mic7 » wt wrz 08, 2015 8:44 pm

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ten MM zawsze jest dobrze zaopatrzony bo tam Panowie z działu muzycznego po prostu lubią dobra muzę :) wielokrotnie gadałem z nimi o Ironach :) (nawet ostatnio zamawiali mi brakujące single na winylach) i jak płyta pojawiła sie u nich w piątek koło 16 to OD RAZU wystawili do sprzedaży :) Zawsze tam kupuję !

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: krieg » wt wrz 08, 2015 8:54 pm

Na chłopaków z MM w Gdańsku też trudno mi narzekać. Dział "ciężkie brzmienia" regularnie jest uzupełniany o nowe płyty i osobiście dokonuję tam regularnych zakupów. Szczególnie bryluje MM na ulicy Grunwaldzkiej.

Awatar użytkownika
Cybul
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 396
Rejestracja: czw sty 06, 2005 11:55 pm
Skąd: Siedlce

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: Cybul » wt wrz 08, 2015 9:21 pm

Album podwójnie, a LP potrójnie :) tak samo 11 pobrań np. speed of light = sprzedaż 1 albumu.
Niestety już nie... Od 1 sierpnia ZPAV wprowadził nowy regulamin:

http://bestsellery.zpav.pl/wyroznienia/regulamin.php
pkt. 7 Wyróżnienia przyznawane są wg ilości sprzedanych pakietów. (Zarówno wydawnictwo jedno- jak i wielopłytowe liczone jest jako 1 sztuka).
Tak samo od tego okresu liczy się faktyczna sprzedaż (raportowana do TNS przez Empiki, Saturny, Media Markty, Rockserwis, Merlin i kilka innych sklepów), a nie zamówienia przez sklepy... Więc jest trudniej. :evil:

Jeśli w którymś z Waszych miast nadal nie można dostać "The Book Of Souls" to piszcie o tym w tym temacie.
Faktycznie, dzięki za info! Jakoś tak te zmiany w Zpav przypadają na premiery IM. A już myślałem, że w domu mam 7 nośników, a tu tylko 3 ;) Czyli co - tylko wybrane sklepy + informacje wydawcy odnośnie pobranych utworów, mają wpływ na złotą płytę ? Kiedyś raportował też fan.pl, ciekawe jak jest teraz (sam kupuję z tego źródła sporo wydawnictw IM).

Szkoda troszkę tych zmian, o złotą płytę byłoby znacznie łatwiej, a tak sklepy jakby minimalistycznie podchodziły do sprzedązy płyt. Maiden w Polsce osiągnęło statut złotej płyty jeszcze przynajmniej za DVD Flight 666 i LAD, ale oficjalnie nie zostało potwierdzone na stronie Zpav, choć otrzymałem takową informację w swoim czasie (2010 rok) od milej Pani z Pomaton EMI. Miejmy nadzieję, że Zpav i Warner nie położą tej kwestii w stosunku do TBOS... ;)

Na stronie merlin.pl - TBOS ponownie w sprzedaży od: 11 września, czyżby jakiś większy problem z dystrybucją albumu ?

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4033
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: Mr. M » wt wrz 08, 2015 9:28 pm

Wiadomo, że szkoda, bo byłoby łatwiej o Złoto, ale z drugiej strony wcześniej dochodziło do takich kwiatków, że np. box Green Day dostał złoto za sprzedanie... 1250 egzemplarzy :lol:

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: RALF » wt wrz 08, 2015 9:31 pm

A może to jest tak, że wiecie - to jest drogi, podwójny album i na ten tydzień wypuścili tylko ten pierwszy rzut, żeby zobaczyć jak bierze a potem sukcesywnie dołożą. W necie piszą, że w zasadzie wszędzie tym albumem jest b. duże zainteresowanie. Tyle, że w tym okresie wypuszcza płytę ten gościu Travis Scott i on może pchnąć IM do tył, no i jeszcze The Weeknd - to bestseller...

Szkoda, że IM nie zrobili tej premiery pod koniec września/początek października... Byłoby prościej.

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3290
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: barsiarz » śr wrz 09, 2015 8:27 am

Ja od cdp.pl dostałem info, że jest problem z polskim wydawcą i czekają na dostawę. Miało być na środę lub czwartek, pewnie się okaże że w tym tygodniu nie będzie.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: brezdi » śr wrz 09, 2015 9:46 am

A może to jest tak, że wiecie - to jest drogi, podwójny album i na ten tydzień wypuścili tylko ten pierwszy rzut, żeby zobaczyć jak bierze a potem sukcesywnie dołożą.
Optymista z Ciebie Ralf :) Ja mam wrażenie, że nie wypuścili na tydzień pierwszego rzutu, żeby zobaczyć jak bierze tylko są zwykłymi ignorantami, którym w ogóle nie zależy.

Awatar użytkownika
Cybul
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 396
Rejestracja: czw sty 06, 2005 11:55 pm
Skąd: Siedlce

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: Cybul » śr wrz 09, 2015 10:09 am

Pewnie zapotrzebowanie na IM przeszło ich oczekiwania ;) Wszystko minimalistycznie...przy nowych zasadach wydawcy nie opłaca się zamawiać dużych ilości płyt. Wcześniej było to bardziej na rękę, i nawet płyty, które na listach Olis notowane były gorzej od Maiden zyskiwały statut złotej płyty wcześniej, wystarczyło aby licznie trafiały do sklepów. Emi też jakoś nie garnęło się z wnioskiem o złote płyty dla Maiden do Zpav. Teraz to Zpav na podstawie posiadanych informacji takową płytę będzie przyznawał. W pewnym sensie jest to na plus.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: brezdi » śr wrz 09, 2015 10:15 am

Swoją drogą miałem wczoraj w rękach to swoje wydanie deluxe z wadą techniczną, które oddałem ,ale muszę przyznać - DELUXE jest świetny!

Awatar użytkownika
Cybul
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 396
Rejestracja: czw sty 06, 2005 11:55 pm
Skąd: Siedlce

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: Cybul » śr wrz 09, 2015 10:24 am

Swoją drogą miałem wczoraj w rękach to swoje wydanie deluxe z wadą techniczną, które oddałem ,ale muszę przyznać - DELUXE jest świetny!
Zgadza się, jeśli ktoś jeszcze się zastanawia, którą wersję - polecam DELUXE! :mryellow:

Awatar użytkownika
Calicio Jack
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 29, 2015 1:04 pm

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: Calicio Jack » śr wrz 09, 2015 4:09 pm

Wersja deluxe zakupiona :) W ogóle bardzo się zdziwiłem, bo kiedy wszedłem do Saturna w manufakturze z głośników w całym sklepie leciał "When The River Runs Deep". A jeszcze bardziej się zdziwiłem gdy następnie wybrzmiał tytułowy :D Wcześniej byłem w Empiku a tam śladu płyty ni ma

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: Zakkahletz » śr wrz 09, 2015 8:20 pm

W piątek ok 17.00 kupowałem ostatnią sztukę deluxa w Saturnie w Silesii (spod lady :wink: ) dostali 10 szt, zwykłej wersji było dość sporo, nie widziałem żadnego plakatu. W empiku (też Silesia) były jeszcze zwykłe i delux (dość drogie) oraz promocja zakomunikowana w niezłym miejscu + sporo głównie starszych wydawnictw. Ale przez 5 minut spotkałem też 2 osoby jedna już kupiła, druga pytała o wydanie delux.
Dziś po południu kupiłem u siebie w Empiku wydanie deluxe - ostatnią sztukę, też spod lady. :P

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: hipcio_stg » czw wrz 10, 2015 7:45 am

W piątek ok 17.00 kupowałem ostatnią sztukę deluxa w Saturnie w Silesii (spod lady :wink: ) dostali 10 szt, zwykłej wersji było dość sporo, nie widziałem żadnego plakatu. W empiku (też Silesia) były jeszcze zwykłe i delux (dość drogie) oraz promocja zakomunikowana w niezłym miejscu + sporo głównie starszych wydawnictw. Ale przez 5 minut spotkałem też 2 osoby jedna już kupiła, druga pytała o wydanie delux.
Dziś po południu kupiłem u siebie w Empiku wydanie deluxe - ostatnią sztukę, też spod lady. :P
A wydawać by się mogło, że czasy kupowania spod lady już dawno za nami. Jak IM chce sprzedawać miliony płyt, skoro na sklepy rzucają po kilka sztuk? Taki głupi Bayer Full sprzedał do tej pory ok 80mln płyt - i nie gra 40lat ;) Miejmy nadzieję, że pierwsze występy w Chinach mocno podniosą statystyki ( o ile nie dostaną na sklep 3x deluxw, 20x CD jewel case, 1xLP ;) )

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: PanPrezes » czw wrz 10, 2015 12:11 pm

A wydawać by się mogło, że czasy kupowania spod lady już dawno za nami.
A może to próba nawiązania do czasów, w którym IM odnosiło na zachodzie największe sukcesy :P

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1556
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: beaviso » pt wrz 11, 2015 3:49 pm

W Empiku w Domach Centrum na Marszałkowskiej ładna wystawka płyt Maiden - na osobnej półce prezentacja płyt BOS, kubek i informacja o "promo" polegającym na dodaniu kubka do zakupu BOS + 1 dowolnej innej płyty z dyskografii IM - a te wszystkie różne CD (łącznie ze 20) stoją wystawione na tej samej półce poniżej. Elegancko, maidenowo :)

P.S. A w Empiku w Gdańsku miły ekspedient sam z siebie dał mi kubek, mimo że kupiłem tylko BOS CD. Spytał czy wiem, że jest także De Luxe, powiedziałem że nie pasuje mi formatem do reszty pudełek i sobie odpuszczam, zaśmiał się i przyniósł kubek - nota bene całkiem starannie wykonana ta grafika na kubku, spodziewałem się tandety, a jest ładny. Skuteczny z niego sprzedawca, bo w dobrym nastroju kupiłem jeszcze 3 książki :D

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: dostoevsky » pt wrz 11, 2015 4:10 pm

W Empiku w Domach Centrum na Marszałkowskiej ładna wystawka płyt Maiden - na osobnej półce prezentacja płyt BOS, kubek i informacja o "promo" polegającym na dodaniu kubka do zakupu BOS + 1 dowolnej innej płyty z dyskografii IM - a te wszystkie różne CD (łącznie ze 20) stoją wystawione na tej samej półce poniżej. Elegancko, maidenowo :)

P.S. A w Empiku w Gdańsku miły ekspedient sam z siebie dał mi kubek, mimo że kupiłem tylko BOS CD. Spytał czy wiem, że jest także De Luxe, powiedziałem że nie pasuje mi formatem do reszty pudełek i sobie odpuszczam, zaśmiał się i przyniósł kubek - nota bene całkiem starannie wykonana ta grafika na kubku, spodziewałem się tandety, a jest ładny. Skuteczny z niego sprzedawca, bo w dobrym nastroju kupiłem jeszcze 3 książki :D
Czy to nie jest przypadkiem ten sam kubek co w sklepie na stronie oficjalnej?
http://ironmaiden.com/book-of-souls-mug.html

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1556
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: beaviso » pt wrz 11, 2015 5:10 pm

Nie, kubek w Empiku ma czarny nadruk na białym tle kubka - nie jest cały "ubrany w czerń". Ale jakość obrazka, zajmującego tak z 80% jego powierzchni jest dobra, nie sprawia wrażenia chałupniczej grafiki.

M.

flightoficarus
-#Invader
-#Invader
Posty: 194
Rejestracja: wt cze 12, 2012 6:27 pm
Skąd: Lublin

Re: Jaką wersję albumu kupisz ?

Postautor: flightoficarus » pt wrz 11, 2015 5:32 pm

Korzystając z okazji, że jestem aktualnie na wyjeździe, z ciekawości przeszłam się na początku tygodnia do Empiku w Zakopanem. Na półce z nowościami nic, ani jednego plakatu, żadnej wzmianki, nic kompletnie. Gdy zapytałam o płytę, okazało się, że w piątek przyszły im całe trzy sztuki zwykłego wydania, które od razu się sprzedały. Można? Można :D
Have you ever been alone at night?


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości