27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Wszystko na temat Legacy Of The Beast World Tour 2018

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: beaviso » czw sie 02, 2018 11:55 pm

Też jeżdżę za Maidenami od 1995, akurat tego koncertu nie oceniam jako najlepszego w jakim uczestniczyłem (chyba jednak Torwaru 2000 już nic nie przebije), ale w TOP 3 mogę go spokojnie umieścić.

Podczas trasy BNW byłam gówniakiem słuchającym Britney. ;) Uważam jednak, że nic nie może się z nią równać - emocje towarzyszące pwrotowi Bronka j Adriana, nowy album ze świetnym materiałam.... To wszystko razem musiało być niesamowite. :)
.
.
Potwierdzam, że było niesamowite! Patrycja, musisz uwierzyć mi na słowo!

Pamiętam ogromną ekscytację gdy w laboratorium na politechnice, korzystając ze stacji roboczej wyposażonej w system Sun Solaris i w przeglądarkę Netscape Navigator 4.51, wszedłem w lutym 1999 na stronę Iron Maiden i zobaczyłem ogłoszenie o powrocie "dwóch twarzy".
Rok później, w tej samej sali 623 na VI. piętrze wydziału ETI Politechniki Gdańskiej, odczytałem informację o 2 koncertach Maiden w ramach trasy Brave New World. Pamiętam, że wybiegłem z sali na korytarz, żeby tam dać upust swojej radości. Wówczas jeszcze ogłoszenie mówiło o koncercie na torze Stegny w Warszawie, potem przeniesiono go na Torwar.

Byłem na obu, spałem na dworcu i w pociągu, to były czasy :!: :) A nie jak teraz, piwko w Sheratonie. No ale każdy wiek rządzi się swoimi prawami! Wówczas byłem sam, teraz spotykam wielu fajnych ludzi.

A czy tamte koncerty były lepsze? Nie wiem. Na pewno bardziej unikalne, trudniejsze do osiągnięcia, a więc przez to bardziej niesamowite. Jednak trasa 2018 to petarda, muszę przyznać, że w tym roku panowie mnie nie zawiedli.

M.
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2018 12:02 am przez beaviso, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: beaviso » pt sie 03, 2018 12:02 am

Psiakrew, znalazłem to na dysku! Wiedziałem wówczas, że zapisuję HISTORIĘ!

M.
Załączniki
Maiden_1999.jpg
Maiden_2000.jpg

Awatar użytkownika
Beny82
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 873
Rejestracja: sob maja 31, 2003 10:13 am
Skąd: Wawa

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Beny82 » pt sie 03, 2018 9:31 am

Tak, tak, tak:) Tak właśnie było. Szkoda ,ze przenieśli koncert na Torwar ograniczając w ten sposób pirotechnikę oraz krzyż w Sing of the cross.

mrfox
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 35
Rejestracja: pn lip 23, 2018 11:56 am

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: mrfox » pt sie 03, 2018 2:01 pm

Czy znaleźliście jakieś fotorelacje z któregokolwiek z koncertów które obejmowałyby więcej niż 3 pierwsze utwory?

A może sami posiadacie jakieś fajne fotki którymi chcielibyście się pochwalić?

Awatar użytkownika
Pati
***** ***
***** ***
Posty: 390
Rejestracja: ndz sty 11, 2004 8:57 pm
Skąd: Gdańsk

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Pati » pt sie 03, 2018 2:11 pm

Prasa jest wpuszczana na pierwsze 3-4 utwory. Poszukaj na instagramie, powinno być sporo zdjeć fanów. ;)

longestday
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 05, 2017 10:32 am

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: longestday » pt sie 03, 2018 2:56 pm

Ja też byłem na Torwarze i dzień wcześniej w Spodku. Jasne, superkoncerty, radość z powrotu zwłaszcza Bruce'a i też niepewność czy zostanie na dłużej (dlatego byłem na 2 gigach pod rząd). Jednak jak dobrze się zastanowić to Legacy Of The Beast obiektywnie lepsze (odejmijmy wyżej wspomniane uczucia). Ale specjalnie jakoś się nie spieram, bo kurde to tak jak wybierać między Astonem Martinem a Jaguarem...

Awatar użytkownika
mikdyb
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 381
Rejestracja: czw lip 11, 2013 12:41 am
Skąd: Kraków

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: mikdyb » sob sie 04, 2018 6:44 pm

Miałem wczoraj przyjemność pracować na koncercie Rogera Watersa w Tauron Arenie i przechodząc przez korytarze usłyszałem kątem ucha odprawę ochroniarzy, na której było poruszane ich zachowanie wobec fanów i lecących ze sceny fantów w czasie koncertów Iron Maiden. Powiem tylko, że nie była to mowa pochwalna. Może następnym razem będzie już lepiej w tej kwestii :roll:

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Bon Dzosef » sob sie 04, 2018 7:11 pm

Tomek dostal ochrzan ? :jee:
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5177
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: thorgal_30 » sob sie 04, 2018 7:25 pm

Mi facet powiedział ze mają zakaz podawania czegokolwiek. Dodał: " może po koncercie"... ale juz gdzie indziej wspomniałem, że jak przyszło co do czego to nawet nie drgnął.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: wojteq » ndz sie 05, 2018 1:00 pm

Uff, pora chyba żebym i ja się wypowiedział o koncertach, w końcu mija już tydzień :D Przepraszam, jeśli będzie to lekki chaos, ale po prostu przelewam moje myśli.

Cały wyjazd połączyliśmy ze zwiedzaniem Krakowa, także ogółem to był jeden z moich najlepszych wyjazdów na koncerty ;) ale do rzeczy:

w piątek przybyliśmy na nasze miejsca na sektorze A9 na jakieś 15 minut po rozpoczęciu występu Tremonti...i wyszliśmy po 5 minutach, ponieważ nie dało się tego słuchać :P Wróciliśmy już na sam występ Maiden. Tu chcę dodać, że był to dla mnie szczególny, bo dokładnie 10. koncert Ironów. :D
W piątek były z naszej perspektywy odczuwalne lekkie problemy z dźwiękiem, gitara Dave'a wyraźnie przesterowana i pogłosy nałożone na wokal jeszcze wzmagały przestery samego wokalu, w związku z czym dźwięk nie był idealny, choć źle też nie było ;) Koncert był bardzo dobry, zespół w formie. W przeciwieństwie do poprzednich koncertów, tym razem nie jestem w stanie wybrać jednego utworu, który byłby takim "highlight". Może nadmienię tutaj dwa: FTGGOG, ponieważ za nim nie przepadam jakoś, a w wersji koncertowej - MAGIA! :D a także FoI - to coś bardzo niezwykłego: usłyszałem na żywo pierwszy utwór Ironów, który poznałem :D Ale uważam, że generalnie całość setu była po prostu na bardzo równym poziomie.
Tym razem jakoś nie dało się odczuć, że Bruce musiał się rozgrzać, śpiewał na pełnej petardzie od początku do samego końca :jee: Czasem jedynie wydawało się, że chłopaki się rozjeżdżali w paru momentach, tak jak już część z Was pisała. Samo show dla mnie powalające. Widać ewidentnie, że Bruce miał tutaj więcej do powiedzenia i wprowadził dużo teatralnych elementów, co mocno odświeżyło występ, ale też nadal czuć, że to jest TO Iron Maiden, nie dodali żadnych laserów, LEDowych ekranów itp. Wg. mnie pomysły z nadmuchiwanym Spitfire, Ikarem czy witrażami to BOMBA! :D Jednym z minusów dla mnie był fakt, że akurat na moim sektorze nikt nie stał, wszyscy siedzieli, a kobita koło mnie CAŁOŚĆ nagrywała na aparacie kompaktowym :facepalm: (nie wiem po co, bo na takim małym gównie i tak gówno się zobaczy przy tak ciemnym pomieszczeniu, to taka dygresja)

Tak jeszcze dodam: widziałem z trybun co się działo na płycie i trochę byłem w szoku, bo jeszcze do tej pory takich ruchów i fali tłumu nie miałem okazji oglądać, cały czas się zastanawiałem czy to aby bezpieczne. Młyny wizualnie może i robiły wrażenie, ale jakoś nie do końca mi to pasuje do koncertów Maiden, choć nic przeciwko nie mam - niech każdy sie bawi jak chce, ale z uwzględnieniem że trzeba też uważać na bezpieczeństwo innych :)

Sobota - Chyba jeden z najlepszych dni mojego życia. Udało się koło 14 "dorwać" Steve'a pod hotelem i mam z nim zdjęcie oraz autograf na booklecie z LAD, mojej pierwszej płyty Ironów. :jee: Tym bardziej, że czekałem pod hotelem 2h (od 12) i praktycznie już zbierałem się z powrotem, gdy akurat przyszedł Steve. :dance:
Muszę powiedzieć, że zaskoczyło mnie, że 'Arry praktycznie nic nie mówił, choć na moje "Enjoy your stay in Poland" zareagował lekkim uśmiechem, za to jego ochroniarz był bardzo sympatyczny, super miłe wrażenie na mnie sprawił. Poczekałem jeszcze 15 minut, ale nikt więcej z zespołu się nie zjawił, więc jako że byłem już zmęczony upałem to udałem się do swojego hotelu. Z tego co jednak piszecie, KAŻDY kto tam stał, dostał autograf czy zdjęcie, co bardzo mnie cieszy i tylko świadczy o klasie Steve'a Harrisa. :) Z reszty zespołu nikogo nie spotkałem, ale to jedno zdjęcie i autograf to i tak wspomnienie do końca życia :D
Sam koncert jak dla mnie LEPSZY niż piątek. Tym razem siedzieliśmy z drugiej strony, bliżej sceny, na środku A1. Dźwięk na pierwszych 3 kawałkach bywał trochę przesterowany, ale potem było już praktycznie idealnie, także widać że dźwiękowiec poprawia, jeśli ma taką szansę. Sama energia zespołu i forma mnie zaskoczyła: dla mnie o ile w piątek zagrali na 100% możliwości, to sobota była chyba na 200% :D Bruce jeszcze lepiej "wyciągał". Zaskoczyło mnie to pozytywnie, gdyż spodziewałem się, że to raczej piątek będzie lepszy, a w sobotę będzie widać lekkie zmęczenie ;) A tutaj jakby chłopaki trochę się oszczędzali, żeby w sobotę dać "całą naprzód". Publika na moim sektorze dużo lepsza tego dnia, na pierwszych kawałkach wszyscy stali, potem część usiadła, część się bawiła. Ja przesiedziałem tylko drugą połowę Sign of the Cross, dla lekkiego odpoczynku 8) Cóż więcej mogę dodać? Chyba tylko tyle, że gdyby grali 3. dzień pod rząd to poszedłbym bez wahania ;)

Jeśli miałbym porównywać z innymi trasami to byłoby to ciężkie, każda miała swoją magię wg mnie. Ale forma zespołu, odświeżona setlista i show sprawiają, że postawiłbym te występy na równi z rokiem 2011, który wspominam jako chyba najlepsze koncerty Dziewicy, na jakich byłem.

Dygresja: niestety bardzo mało widziałem ludzi w naszych klubowych koszulkach, bodaj tylko dwóch Kolegów pod Sukiennicami mijałem wieczorem w piątek, po koncercie. Spory kontrast do Wrocławia, gdzie pełno ludzi było widać w "naszym" T-shircie :P

To tyle ode mnie. Up the Irons! :mryellow:

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: matik » ndz sie 05, 2018 11:46 pm

https://www.youtube.com/watch?v=cZ3lRErfqxI&t=1332s

Fajna zbitka z piątku , jak ja się cieszę , że tam byłem wtedy :jee:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: gumbyy » czw sie 09, 2018 7:37 pm

A zapomniałem, że nagrałem 4 kawałki w sobotę :D

https://www.youtube.com/user/wwwMetalSidepl

a tu moja relacja: http://www.metalside.pl/relacje/relacja.php?id=281 :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: matik » pt sie 10, 2018 10:58 am

Ja nic nie nagrywalem , szkoda czasu mi było . Wołałem patrzeć na scenę i jarać się :mryellow: Ze środka płyty miałem kapitalny widok.
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: gumbyy » pt sie 10, 2018 5:33 pm

Dlatego nagrywałem tylko audio, bez trzymania telefonu w górze ;)
www.MetalSide.pl

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17038
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: pz » pn sie 20, 2018 10:23 am

W ramach ciekawostki ściąga, którą miało na scenie w Krakowie Tremonti (gdyby zapomnieli kogo supportują :))

Obrazek

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: krusejder » pn sie 20, 2018 3:59 pm

ha ha ha ha

jak dla Breżniewa na pierwszego maja
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: remi » pn sie 20, 2018 5:08 pm

Nie no padłem :facepalm:
A najlepsze jest to, że rzeczywiście mówił ze sceny "Mighty Iron Maiden", nawet tego nie zmienił na drugi dzień:P

Awatar użytkownika
zgo
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:48 pm
Skąd: Bydgoszcz/Wrocław

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: zgo » wt sie 21, 2018 10:15 am

Nie no padłem :facepalm:
A najlepsze jest to, że rzeczywiście mówił ze sceny "Mighty Iron Maiden", nawet tego nie zmienił na drugi dzień:P
Nie mam pytań.
Grali podobnie jak myślą :D

Awatar użytkownika
wydra77
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2192
Rejestracja: pn sie 15, 2011 8:43 pm
Skąd: Maidenland

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: wydra77 » sob wrz 01, 2018 9:04 pm

Też jeżdżę za Maidenami od 1995, akurat tego koncertu nie oceniam jako najlepszego w jakim uczestniczyłem (chyba jednak Torwaru 2000 już nic nie przebije), ale w TOP 3 mogę go spokojnie umieścić.

Podczas trasy BNW byłam gówniakiem słuchającym Britney. ;) Uważam jednak, że nic nie może się z nią równać - emocje towarzyszące pwrotowi Bronka j Adriana, nowy album ze świetnym materiałam.... To wszystko razem musiało być niesamowite. :)
Britney??? :shock: :shock: :shock:
Nie no, to ja już zdecydowanie wole KP :jee:

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: 27-28/07/2018 - Kraków (TAURON ARENA) (27 SOLD OUT)

Postautor: Michcio » śr paź 03, 2018 10:54 pm

Dzień przed pierwszym z dwóch występów poszedłem z kumplami na piwo z nadzieja że uda się spotkać któregoś z muzyków.

Pod Wawelem udało się napotkać Adriana w trakcie... łowienia ryb :)


Spytałem czy można fotkę i pogadaliśmy chwile o wędkowaniu. Odeszliśmy z kumplem by nie przeszkadzać, a po kilku minutach zawinął sprzęt i sam podszedł na pogawędki. Trwało to ok 15 minut. Super oduczcie jak idolowi możesz podpowiedzieć, gdzie i jak ma łowić,a do tego nie spławia cię tylko sam chce porozmawiać. Wysłałem go nieopodal na dobre miejsca i z tego co wiem, w piątkowy poranek łowił na tym stanowisku :)
Wpadłem też na głupi pomysł. Czy coś złowi czy nie, to w trakcie koncertu wrzucę mu na pamiątkę... pluszowego karpia .
DSCN0045.JPG
IMG_20180727_155359_2.jpg
Już na samym początku koncert, a stałem vis a vis Adriana, dostrzegł co mam w rękach i tylko się roześmiał. Z racji że, chciałem wrzucić to na bisach, odłożyłem maskotkę pod barierkę. W trakcie koncertu parę razy udało się złapać kontakt wzrokowy i dwa razy pytał - po ruchach warg - "where is the fish ?".
Na The Evil... wrzuciłem karpia. Widać było, że troszkę resztę zespołu to zaciekawiło i rozbawiło. Niby człowiek stary koń. Ale kurła jak mnie to cieszy wszystko :). Po pierwszych dwóch utworach, rzucił tak kostkę że wpadła w me łapki :)
IMG_20180727_225511.jpg


Wróć do „Legacy Of The Beast World Tour 2018 - 2022”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości