Nowy Album

Wszystko na temat Legacy Of The Beast World Tour 2018

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 5155

Re: Nowy Album

Postautor: Deleted User 5155 » wt lut 23, 2021 12:13 pm

No no ... Aria jako ekipa
(...) czysto muzycznie i kompozycyjnie ten sam poziom co Iron Maiden, a może i wyżej.
...
Rzeczywiście - i to bez względu na forum, na którym się ją ogłasza - odważna teza.

Nie ma co - sporo nieutulonych sierot zostanie na świecie, kiedy IM skończy swój twórczy wkład w muzykę.

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5397
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Nowy Album

Postautor: mic7 » wt lut 23, 2021 12:38 pm


Nie ma co - sporo nieutulonych sierot zostanie na świecie, kiedy IM skończy swój twórczy wkład w muzykę.
Nie chcę byc czarnowidzem ale to się może ziścić już niedługo.
Choćby z powodu przekładanych koncertów i ciągle niejasnej przyszłości.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Nowy Album

Postautor: sajki » wt lut 23, 2021 8:51 pm

A ja powoli będę musiał znaleźć zespół, który podobnie dobrze bym odbierał mniej więcej za całokształt dotychczasowych dokonań jak Iron Maiden. Póki co niestety takowego nie widzę...
Dwa tygodnie temu napisałbym, że Iced Earth, czyli takie mocniejsze Maiden, ale po ostatnich wydarzeniach chyba trzeba ten pogląd zweryfikować...
Aria. Zero słabych płyt i koncertują wbrew wszelkim przeciwnościom losu nawet w pandemii - online. Zmieniają setlisty i grają rarytasy z przeszłości. Show robią lepsze od Brytyjczyków. A czysto muzycznie i kompozycyjnie ten sam poziom co Iron Maiden, a może i wyżej. Tak, wiem że napisać coś takiego na tym forum to bluźnierstwo, ale do takiego wniosku ostatnio dochodzę ;)
Niestety nie śpiewają po angielsku, więc dla mnie nie istnieją.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Nowy Album

Postautor: pz » wt lut 23, 2021 8:54 pm

To fakt. Dla osób mówiących po rosyjsku (jak ja), to zdecydowanie osłabia odbiór, ale i tak to jedna z moich ulubionych kapel. A na żywo wymiatają (szkoda tylko, że nie mogę sobie pośpiewać :)).

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2550
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Nowy Album

Postautor: mad » śr lut 24, 2021 4:08 pm

Aria jest fajna, sympatyczna, język rosyjski mi nie przeszkadza... ale bez przesady. Którą płytę tych ex-sowietów można by postawić np. obok SiT czy choćby AMOLAD? Odnośnie nowego albumu Maiden jestem ateistą: nie wierzę, że został nagrany.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Nowy Album

Postautor: Schizoid » śr lut 24, 2021 6:49 pm

Przyznam, że w ogóle nie rozumiem ciśnienia na nowy krążek Iron Maiden.

Fakt, od TBOS minie zaraz 6 lat. Sporo czasu, ale w gruncie rzeczy już samo to nie nastraja pozytywnie. Maiden zdecydowało się na prosty i skuteczny ruch w postaci LOTB, którym wypełniło sobie część rozpiski na ostatnie lata kariery, dzięki czemu nie musieli skupić się na nowym materiale. No ok, według mnie trasa była fajna i warto było się przejść na koncert, ale w gruncie rzeczy była zwykłym cash grabem i odroczeniem wydawania nowego materiału. Wszyscy wiemy, jakie były ostatnie krążki: część osób je lubi, dla części są rozmemłane...Ale jeżeli tak, to czy siedemnasty album IM jest w ogóle potrzebny? Z olbrzymią dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, iż nie będzie znacząco inny od tego, co zaprezentowali na kilku ostatnich wydawnictwach. Jeżeli tak, to miłośnicy starego Maiden kolejny raz stwierdzą, że kiedyś to były czasy, a teraz już ich nie ma, natomiast fani nowego oblicza zespołu dostaną to samo, co ostatnio. Z inną okładką i tytułami kompozycji, ale kawałki z nowej płyty spokojnie będzie można dodać do playlisty z numerami pochodzącymi z TBOS, czy TFF.

Ten zespół wydał kilkanaście płyt studyjnych, sporo koncertowych. Jego członkowie (i ex-członkowie) często pochwalić się mogą całkiem pokaźnymi dyskografiami solowymi. Być fanem Iron Maiden to znaczy mieć dostęp to naprawdę sporego zbioru muzycznego. Czy czekanie na kolejny album tej kapeli ma w ogóle jakikolwiek sens? Wydaje mi się, że oni już powiedzieli swoje. Zresztą nie tylko oni, bo na nowe wydawnictwa Kinga Diamonda (ten to dopiero jest leniuch), czy Judas Priest też nie wyczekuję. Wszystkim starym załogom, które mają jeszcze siły i chęci na bawienie się w wydawanie płyt, życzę rzecz jasna dobrze - aczkolwiek wydaje mi się, że przy ich dorobku, takie działanie można po prostu uznać za zbędne.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Nowy Album

Postautor: Metalophil » śr lut 24, 2021 8:04 pm

Aria jest fajna, sympatyczna, język rosyjski mi nie przeszkadza... ale bez przesady. Którą płytę tych ex-sowietów można by postawić np. obok SiT czy choćby AMOLAD? Odnośnie nowego albumu Maiden jestem ateistą: nie wierzę, że został nagrany.
Geroy Asfalta i Krov za Krov to poziom b. bliski SiT. A Igra s Ognem na równi. Może brzmieniowo nieco gorzej, no bo sorry - wiadomo że w ZSRR i sprzęt i producenci byli jacy byli, a Maidenów stać było na wszystko. Ale kompozycyjnie, instrumentalnie i wokalnie Rosjanie spokojnie im dorównywali.
Jeśli chodzi o AMOLAD to taki poziom ma Chimera, Noch Koroche Dnya i Kreshchene Ognem. Pierwsze dwa wokalnie nawet lepsze od AMOLAD. Balladami i np. solówkami też kasują po całości.
Oczywistym jest natomiast że to wszystko kwestia gustu. Może mnie po prostu ostatnio wybitnie wzięło na Arię, bo faktycznie wróciłem do ich albumów po latach, a po Maiden prawie już nie sięgam...

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Nowy Album

Postautor: pz » śr lut 24, 2021 9:25 pm

Igra chyba nawet wolę od SiT a to mój ulubiony Maiden.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
wydra77
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2192
Rejestracja: pn sie 15, 2011 8:43 pm
Skąd: Maidenland

Re: Nowy Album

Postautor: wydra77 » śr maja 05, 2021 10:05 am

Czy ktoś słyszał coś o sekretnym wydarzeniu jakim była premiera video nowego singla Maiden w Londynie w zeszłym tygodniu? Podobno tylko 30 osób VIP bez jakiejkolwiek elektroniki przy sobie

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Nowy Album

Postautor: Zakkahletz » śr maja 05, 2021 11:03 am

Co prawda nie słyszałem, ale czytałem na Sanatorium. ;)

Awatar użytkownika
Marcioch
-#Invader
-#Invader
Posty: 191
Rejestracja: śr kwie 08, 2020 8:18 pm

Re: Nowy Album

Postautor: Marcioch » śr maja 05, 2021 1:10 pm

Masz jakieś konkrente źródło?
The X Factor jest niedocenianym dziełem, change my mind

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Nowy Album

Postautor: Metalophil » śr maja 05, 2021 9:13 pm

Czy ktoś słyszał coś o sekretnym wydarzeniu jakim była premiera video nowego singla Maiden w Londynie w zeszłym tygodniu? Podobno tylko 30 osób VIP bez jakiejkolwiek elektroniki przy sobie
Gdyby to była prawda, to by znaczyło że nagrali coś potencjalnie kontrowersyjnego. Zrobili więc badanie fokusowe żeby sprawdzić jaka może być reakcja szerszej publiki ;)
A najlepiej niech wypowie się Wicker Man, bo pewnie tam był :P

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Nowy Album

Postautor: Pierre Dolinski » śr maja 05, 2021 9:57 pm

Z tego co wiem, nagrali eksperymentalną kompozycję z Mandaryną, Sławomirem i Zenkiem. Dickinson tym razem klika na kastanietach.
Wiem, bo przekazał mi tą informację żółty kamień z białymi zaciekami z kosmosu.

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Nowy Album

Postautor: Metalophil » śr maja 05, 2021 10:03 pm

Z tego co wiem, nagrali eksperymentalną kompozycję z Mandaryną, Sławomirem i Zenkiem. Dickinson tym razem klika na kastanietach.
Wiem, bo przekazał mi tą informację żółty kamień z białymi zaciekami z kosmosu.
:D

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Nowy Album

Postautor: krusejder » śr maja 05, 2021 10:28 pm

Aria jest fajna, sympatyczna, język rosyjski mi nie przeszkadza... ale bez przesady. Którą płytę tych ex-sowietów można by postawić np. obok SiT czy choćby AMOLAD? Odnośnie nowego albumu Maiden jestem ateistą: nie wierzę, że został nagrany.
Jedną z najlepszych cech ARII jest to, że nie ma w niej ani krzty sowieckości. Teksty Arii oraz oni jako ludzie są tacy, jakby w 1920 udało się Białym pokonać bolszewików.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Nowy Album

Postautor: pz » śr maja 05, 2021 10:46 pm

Czy ktoś słyszał coś o sekretnym wydarzeniu jakim była premiera video nowego singla Maiden w Londynie w zeszłym tygodniu? Podobno tylko 30 osób VIP bez jakiejkolwiek elektroniki przy sobie
Gdyby to była prawda, to by znaczyło że nagrali coś potencjalnie kontrowersyjnego. Zrobili więc badanie fokusowe żeby sprawdzić jaka może być reakcja szerszej publiki ;)
A najlepiej niech wypowie się Wicker Man, bo pewnie tam był :P
Albo Hammers :)

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
wydra77
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2192
Rejestracja: pn sie 15, 2011 8:43 pm
Skąd: Maidenland

Re: Nowy Album

Postautor: wydra77 » śr maja 05, 2021 11:13 pm

Masz jakieś konkrente źródło?
Ktoś kto był na tej prezentacji może być?

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6524
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Nowy Album

Postautor: Pierre Dolinski » śr maja 05, 2021 11:19 pm

A ktoś kto był ma jakieś odczucia, czy milczy jak kamień z księżyca? No bo gdybym znał kogoś kto był na prezentacji, to męczyłbym jego, a nie ludzi z forum, którzy gówno wiedzą, bo nie mają skąd wiedzieć. ;)

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11875
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Nowy Album

Postautor: gumbyy » czw maja 06, 2021 7:59 am

A ktoś kto był ma jakieś odczucia, czy milczy jak kamień z księżyca? No bo gdybym znał kogoś kto był na prezentacji, to męczyłbym jego, a nie ludzi z forum, którzy gówno wiedzą, bo nie mają skąd wiedzieć. ;)
No dokładnie... skoro ma się dostęp do osoby, która była na takim wudarzeniu, to po co pytać o to na forum?
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5397
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Nowy Album

Postautor: mic7 » czw maja 06, 2021 1:06 pm

Czy ktoś słyszał coś o sekretnym wydarzeniu jakim była premiera video nowego singla Maiden w Londynie w zeszłym tygodniu? Podobno tylko 30 osób VIP bez jakiejkolwiek elektroniki przy sobie
Gdyby to była prawda, to by znaczyło że nagrali coś potencjalnie kontrowersyjnego. Zrobili więc badanie fokusowe żeby sprawdzić jaka może być reakcja szerszej publiki ;)
A najlepiej niech wypowie się Wicker Man, bo pewnie tam był :P

WickerMan ,Hammers ,Madril - Wy na pewno coś wiecie :P


Wróć do „Legacy Of The Beast World Tour 2018 - 2022”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości