Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Solowe dokonania byłych i obecnych członków Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: sajki » ndz kwie 28, 2024 6:30 pm

Tymczasem wczoraj:
The Gates of Urizen my Friends !
Te występy Bruce'a to jakiś kosmos. Cios za ciosem, wokalnie cudo, zmiany w secie, kompozycje raz za razem 10/10 i basistka od której ciężko oderwać wzrok. Bez przebieranek, wielkich ledów i pirotechniki. Sama muzyka. Coś pięknego.

Awatar użytkownika
nurni
-#Invader
-#Invader
Posty: 230
Rejestracja: sob sie 12, 2006 2:31 pm

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: nurni » czw maja 02, 2024 5:39 pm

Tymczasem wczoraj:
The Gates of Urizen my Friends !
Te występy Bruce'a to jakiś kosmos. Cios za ciosem, wokalnie cudo, zmiany w secie, kompozycje raz za razem 10/10 i basistka od której ciężko oderwać wzrok. Bez przebieranek, wielkich ledów i pirotechniki. Sama muzyka. Coś pięknego.
Dokładnie tak! Bruce skompletował naprawdę mocny skład.
Moreno pięknie trzyma tempo, nigdzie nie goni, dzięki czemu każdy kawałek "siedzi" i Bruce może śpiewać bez zadyszki.
A Tanya...dosłownie gra całą sobą, bawi się występem, podśpiewuje. Taki niuans jak akcentowanie niskiego F w LITHB, no bomba.
Jak do tej pory każdy występ to żywioł, energia i gra na pełnej.... :mryellow:
If 50 million people say a stupid thing, it's still a stupid thing.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4527
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: MaidenFan » pt maja 03, 2024 8:57 pm

Road to Hell wróciło - zabójcze combo na start Accident of Birth, Abduction, Road to Hell :shock:
Tribuzy potwierdził, że Bruce wyda DVD z koncertów w Brazylii.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1059
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: Piotr Lange » pt maja 03, 2024 9:51 pm

Road to Hell wróciło - zabójcze combo na start Accident of Birth, Abduction, Road to Hell :shock:
Tribuzy potwierdził, że Bruce wyda DVD z koncertów w Brazylii.
Tak, konkretnie show w Sao Paulo będzie nagrywane.

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 719
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: Dzosef » sob maja 04, 2024 1:00 am

Jeśli chodzi o Bruce'a w Rio...

Koncert był naprawdę dobry. Przede wszystkim świetne venue, z tym zastrzeżeniem, że na prośbę Bruce'a wyłączyli klimę, więc było duszono prawie jak w Progresji (co dużo mówi o Progresji, bo na zewnątrz były 33 stopnie). Support był bardzo dziwny, każdy kawałek w innym stylu. Nudziłem się, a wokaliście bardzo zależało żeby mnie pobudzić i często zagadywał.

Sam Bruce ma średnie wejście, nie wiem czy Accident to najlepszy opener. Przyzwyczajony do wbiegania z Maiden tu jednak trochę mniejszy power. Nie można nic zarzucić wokalnie - tu Bruce jest w topowej formie, ale mało było kontaktu z publiką, trudno się przyzwyczaić do takiego statycznego Bruce'a.

Frankenstein to nieporozumienie, nie rozumiem jak można marnować czas mając tyle materiału w dyskografii.

Highlightem gigu był bez wątpienia Tears - to w Brazylii był kiedyś hicior i naprawdę miałem ciary jak cała sala śpiewała i zwrotki i refren.

Ogólnie nie wzięło mnie aż tak jak myślałem. Nigyd nie byłem wielkim fanem solowego Dickinsona, premiera Mandarake wytworzyła u mnie pewien hype, który rozszerzył się też na inne płyty Brusa, ale to nie jest moja muzyka. Sam koncert też niecodzienny, bo rzadko zdarza się, aby w sześcioosobowym zespole na scenie była tylko jedna osoba, której jest się fanem. Z całym szacunkiem oczywiście, bo gitarzyści sa bardzo sprawni, ale poza Tanyą to o istnieniu tych ludzi dowiedziałem się kiedy Bruce ogłosił lineup koncertowy.

No i dwa minusy - brak Road to Hell, a także lekki zawód, że to SP będzie nagrywane.

Reasumując, Bruce Solo jest naprawdę dobry, osobom które kochają jego płyty na pewno siądzie i będzie to dla nich wspaniały gig. Dla mnie to jednak tylko bdb koncert, miło zobaczyć Bruce'a w innym repertuarze, ale nie będę na pewno robił 10+ sztuk, sprzedałem kilka biletów, zobaczę go jeszcze ze trzy razy i styknie. Bynajmniej nie wynika to z jakiegoś rozczarowania, po prostu nie poczułem tego czegoś, co sprawia, że warto wydać siano na loty do nieciekawego miasta, zarwać nockę itd.

Awatar użytkownika
pinio
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 01, 2024 6:40 pm
Skąd: Warszawa/Torrevieja

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: pinio » sob maja 04, 2024 11:31 pm

https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/f ... m,681c1dfa
Incydencik na trasie.
Osobiście nie znoszę palaczy i palenia na koncertach. Tu było nawet ciut grubiej.
Może tej muzyki nie napisał Mozart,
ale ten kto ją napisał - był Mozartem

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1563
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: beaviso » ndz maja 05, 2024 1:15 am

^^^ Szacun dla Becura za to. Żadne to gwiazdorzenie. Te południowe śmierdziele doprowadzają do szału smrodzeniem. W Portugalii na Maiden goście przede mną jarali cygaretki jedną od drugiej i jeszcze zioło, cały czas naładowani jak małpy. W Hiszpanii rok temu 44 st.C a ludzie masowo faja za fają. Upał znosiłem dobrze, ten ich burdel i darcie mord tak średnio, ale tego ich jarania gówien nie cierpiałem, musząc to wciągać mimo woli. A co dopiero Bruce wdychający to na pełnej?

M.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: remi » ndz maja 05, 2024 10:26 am

Tak przejrzałem na YT i jeśli DVD się potwierdzi, to Bruce tam zarejestruje top notch formę. Mega ukłonem dla fanów byłoby dołączenie do DVD niegranych wczoraj utworów typu Road to Hell np. z poprzedniego gigu.

Awatar użytkownika
pinio
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 01, 2024 6:40 pm
Skąd: Warszawa/Torrevieja

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: pinio » ndz maja 05, 2024 2:59 pm

^^^ Szacun dla Becura za to. Żadne to gwiazdorzenie. Te południowe śmierdziele doprowadzają do szału smrodzeniem. W Portugalii na Maiden goście przede mną jarali cygaretki jedną od drugiej i jeszcze zioło, cały czas naładowani jak małpy. W Hiszpanii rok temu 44 st.C a ludzie masowo faja za fają. Upał znosiłem dobrze, ten ich burdel i darcie mord tak średnio, ale tego ich jarania gówien nie cierpiałem, musząc to wciągać mimo woli. A co dopiero Bruce wdychający to na pełnej?

M.
Północne śmierdziele też dają radę. Podobne j.w. opisane przyjemności przeszedłem w Berlinie (Waldbühne). I niemal na każdym koncercie - obojętne hala czy stadion.
Może tej muzyki nie napisał Mozart,
ale ten kto ją napisał - był Mozartem

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17044
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: pz » ndz maja 05, 2024 3:20 pm

Palacz to palacz, nie ważne czy jest z południa czy z północy, z Polski czy z Ameryki. Śmierdzi tak samo i tak samo ma w dupie innych (czasem zdarzają się wyjątki).

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1406
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: Max323 » ndz maja 05, 2024 3:23 pm

Pamiętam, że Czesi strasznie kopcili. Jak lokomotywy. Do tego się pchali.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4527
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: MaidenFan » wt maja 07, 2024 10:49 pm

Pozwolę sobie wrzucić jeszcze tutaj: sprzedam w bilety na GA, Budapeszt. W grę wchodzi sprzedaż nieco taniej.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Bruce Dickinson live 2024 - setlista - dyskusja

Postautor: Budziol » pt maja 10, 2024 7:44 am

A kiedy Tallin dorzucili? Bo nawet nie zauważyłem a fajna opcja :)


Wróć do „Different World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość