Judas Priest

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 982
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: Judas Priest

Postautor: Clanowy » czw mar 21, 2024 3:10 am

Jak dla mnie to Crown of Horns najlepsze. Przestroiłem gitarę i walę od paru dobrych dni. W ogóle płyta brzmi świetnie.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

Prodigal Son
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 26, 2022 11:46 am

Re: Judas Priest

Postautor: Prodigal Son » czw mar 21, 2024 8:30 am

Tak, pytam o Kraków. I chodzi mi właśnie o to, kiedy stawić się pod halą mając ten Early Entrance.
Moja szklana kula nie działa, dam znać jak się uruchomi
Myślałem, że na wcześniejszych koncertach też była opcja EE, stąd moje pytanie :)
Ja mam EE i na ten moment nikt więcej z dublińskiej ekipy nie ma. Jak ktoś chce, można pomyśleć nad ustawieniem się pod areną o jakiejś ustalonej godzinie i pokoczować razem. Sam planuję pojawić się tam stosunkowo wcześnie.
Pytałem Was, ponieważ mam koleżankę zza granicy, która wybiera się do Krakowa i prosiła, żebym się spróbował dowiedzieć, jak to u nas wygląda z tym EE. No i pomyślałem, że Sanatorium wie wszystko, ale tu zawiedliście :wink:
Ja chętnie bym się ustawił, ale cały czas rozważam czy się wybrać, bo tak zdemolowałem budżet na inne nadchodzące koncerty, że szkoda gadać... I paradoksalnie brakło na gig, na który mam tramwajem 15 minut...
Tak z ciekawości, co oznacza "stosunkowo" wczesnie? :) Nie ukrywam, że na takich Red Hotach to się zdziwiłem jak koło 11 była już prawie setka ludzi na EE.
Ja byłem jakoś przed 9 i było kilka, w porywach kilkanaście osób. Ale faktycznie potem ludzie zaczęli się schodzić. A i tak to koczowanie gówno dało, bo potem się okazało, że ludzie powykupywali jakieś bilety za milion z siatką gadżetów i tam był... jeszcze wcześniejszy EE :lol:

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5176
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Judas Priest

Postautor: thorgal_30 » czw mar 21, 2024 8:46 am

Wcześniejsze EE :D no Vipy do siatki z "gównem" dostają ten przywilej. Teraz na DM zmienili zasady gry, bo latem było EE za +200PLN do GA, teraz z robili, że już tylko z siatką za +569 PLN do ceny GA - a siacie kosmetyczka, zawieszka, świeczka i opaska na oczy. Ja jebe - gdyby chociaz t-shirt i tour-book był w takim czymś...z drugiej strony, nie jestem targetem dla takiego shitu.
Na Priest to wiadomo, że Ci od Bacsktage Touru muszą mieć przywilej early entry, tu cena wysoko. Jeśli chodzi o liczbę uczestników to pewnie limitowane do 20 max. Na barierkę wchodzi ca. 80-100 osób...także ten...
Co do godziny, ja dumałem czy 12-13 styknie... na szcześćie prognozy mówia, że ma być zajebista pogoda, ale pewnie bliżej gigu sie okaże, że prognoza lipa.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » czw mar 21, 2024 9:10 am

Z EE jest tu różnie. Mają wcześniejszy dostęp do merchu, GA zależy od ilości vipów.

Inna sprawa, że nie wiem, czy to się naprawdę sprzedało, czy po prostu wyłączyli opcję kupna i napisali sold out, żeby to jakoś wyglądało.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5176
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Judas Priest

Postautor: thorgal_30 » czw mar 21, 2024 9:15 am

No i w rozpisce nie było meetu z zespołem, a wrzuty na socialach pokazują co innego. :) Na ale z ataki hajs to Xiondz z ekipą na ten kwadrans powinien wychodzić - przyzwoicie się zachowali, ale to porządne chłopaki są :) Do dzisiaj pamiętam bekę jak Kravitz wrzucił fotę z KI$$ i komcie pod fotą: " Ciekawe czy też musiał zapłacić :D "
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » czw mar 21, 2024 9:19 am

No i w rozpisce nie było meetu z zespołem
No i właśnie dlatego mi się trochę nie widzi to, że Polacy wykupiliby ten pakiet. On zszedł chyba tylko w Londynie. W Dublinie miało go kilkanaście osób, w Bournemouth kilka. Gdyby od początku było mówione, że muzycy będą do złapania w ramach tego pakietu, to bym nie podważał tej sytuacji, ale no lekko dziwnie to wygląda
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Judas Priest

Postautor: gumbyy » czw mar 21, 2024 11:03 am

No i w rozpisce nie było meetu z zespołem
No i właśnie dlatego mi się trochę nie widzi to, że Polacy wykupiliby ten pakiet. On zszedł chyba tylko w Londynie. W Dublinie miało go kilkanaście osób, w Bournemouth kilka. Gdyby od początku było mówione, że muzycy będą do złapania w ramach tego pakietu, to bym nie podważał tej sytuacji, ale no lekko dziwnie to wygląda
Może jak zobaczyli, że to się tak marne sprzedaje, to postanowili dodatkowo nagrodzić tych co kupili?
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » czw mar 21, 2024 11:06 am

Ogólnie na social mediach zrobiła się lekka wrzawa i jak potem dodawali posty o tym pakiecie, to wyłączali komentarze. Głupia sprawa, no ale fajnie, że się tam pojawiają. Co prawda w różnej konfiguracji, ale są.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Judas Priest

Postautor: gumbyy » czw mar 21, 2024 11:09 am

Heh... no zdecydowanie nie dopracowali tego. Od razu powinni komunikować, że ktoś z zespołu się pojawi, czy też na sztywno ustalić co i jak. I byłby profit - pakiety by zeszły, fani zadowoleni i nikt by nie marudził po fakcie.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » czw mar 21, 2024 4:19 pm

Ten backstage rzeczywiście się wyprzedał, bo znalazłem osobę, która to kupiła.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Judas Priest

Postautor: gumbyy » czw mar 21, 2024 4:35 pm

Ten backstage rzeczywiście się wyprzedał, bo znalazłem osobę, która to kupiła.
I zagadka rozwiązana xD
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1400
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Max323 » czw mar 21, 2024 10:40 pm

A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Judas Priest

Postautor: gumbyy » czw mar 21, 2024 10:58 pm

No proszę... sami robią próbę dźwięku :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » pt mar 22, 2024 12:46 am

Glenn się rozbrykał, bo dziś znowu się pojawił :) I Sinner w miejsce VoC. Ale niestety wątpię, żeby Tipton dotarł do Europy i Krakowa.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 8449

Re: Judas Priest

Postautor: Deleted User 8449 » pt mar 22, 2024 4:29 pm

Obstawiam, że jakieś kolejne zmiany to będą najprędzej w obrębie utworów z płyty. Myślę, że jeszcze z dwa kawałki z nowej płyty się pojawią.
Choć oczywiście mogę się mylić.

Koncerty koncertami, ale ostatnio sobie trochę posłuchałem tych uważanych za słabsze płyt lat 80 . Czyli Point of Entry, Turbo i Ram it Down. Są nierówne strasznie, ale te lepsze utwory z nich to jest poziom nieosiągalny dla prawie wszystkich. Czyli tak przeważnie 4-5 z płyt. Nie rozumiem tylko kultu kawałka Turbo Lover, taki średniak. Te lepsze to kolejno; Desert Plains, Hot Rockin, Solar Angers, Heading out of the Highway, Reckless, Locked In, Out in the Cold, Ram it Down, I'm a Rocker, Blood Red Skies ( w takim klimacie powinno być zamknięcie Dotf!) . Nie da się powiedzieć czegoś złego o tych utworach. Jeszcze Turning Circles bardzo lubię, ale tu bym zrozumiał jakieś ale. Poprostu ja bardzo lubię takie granie.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » pt mar 22, 2024 4:53 pm

Jedynym nowym utworem do ruszenia na tym legu jest Crown of Horns, ale nie żebym spodziewał się tu podmianki. Najbardziej prawdopodobne do zastąpienia jest Saints in Hell. You Don't Have wylatuje na daty z Glennem, więc nie jest w 100% bezpieczne, ale nie sądzę, żeby opuściło repertuar na amen. Mooooże pokuszą się o zamianę Rapid Fire na jakiś inny żywiołowy numer (oby nie Freewheel Burning :lol: ), Damocles to ulubiony kawałek Richiego, raczej go zostawią.

Te płyty, które wspomniałeś, to naprawdę ciekawe zjawiska. Geniusz graniczy tam z lenistwem i infantylnością. Nie mam pojęcia, jak Out in the Cold i Reckless mogą być na jednej płycie z Rock You All Around the World, Private Property i Parental Guidance. Turbo i Ram it Down powinny być jednym albumem i wtedy być może byłaby to ich najlepsza płyta - przypadek podobny do No Prayer i Feara. Point of Entry jest dla mnie tak głupawe, że pół krążka uznaję za asłuchalną, a z drugiej strony Desert Plains to mój ulubiony kawałek JP. No ale nie ma się co dziwić, skoro potraktowali tamtą sesję jako pretekst do imprezowania.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Deleted User 8449

Re: Judas Priest

Postautor: Deleted User 8449 » pt mar 22, 2024 5:01 pm

Można by zrobić było tak.

Breaking the Law jest wydane jako singiel z Living after Midnight na drugiej stronie. Zamiast nich na British Steel lądują Hot Rockin i Heading out of the Highway. Z brzmieniem żylety. Solar Angels i Desert Plains z kolei bym zamieścił na Screaming for Vengeance. Zamiast tu 2 z 3 utworów (dowolnie) Fever, Take These Chains i Pain and Pleasure. Point of Entry mogłoby w takiej sytuacji nie powstać, choć ja jeszcze ocaliłbym jakoś Turning Circles, może na jakimś singlu np.
No, a Turbo i Ram it Down faktycznie, tak jak piszesz jako jeden równy i mocny album. Najgorsze utwory z tych płyt są faktycznie arcysłabe, dużo słabsze niż te z NPFD i Feara (wg.mnie) Ogólnie to Judas Priest z lat 70 ma mniej doskonałych utworów niż z lat 80, ale te płyty są duuużo równiejsze. Jak taki wspaniały album jak Defenders of the Faith może zamykać jakie byle co jak Heavy Duty, to ja nigdy nie zrozumiem. Tu też Iron Maiden wygrywa z Judasami pod tym względem. Albumy IM z lat 80 mają dosłownie kilka przeciętnych kompozycji, 80% to moc. Oczywiście to też moja subiektywna opinia no bo znam ludzi narzekających na niektóre utwory.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Judas Priest

Postautor: nugz » sob mar 23, 2024 8:10 am

Godnej jakości wrzutka w jednym kawałku https://www.youtube.com/watch?v=wupKa3DyPuY

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1600
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Judas Priest

Postautor: IgorW » sob mar 23, 2024 8:47 am

W zwrotkach Panic Attack Halford brzmi dość komicznie :)

Awatar użytkownika
Sadek
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2375
Rejestracja: sob cze 11, 2005 8:39 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Sadek » sob mar 23, 2024 6:08 pm

Przesłuchałem pierwszy raz Invincible Shield i nasuwa się parę wniosków:
- album lepszy od Firepower,
- jak na zespół z 55-letnim stażem to fenomenalny,
- słychać sporo Priest z pierwszej połowy lat 80., choć niektóre kawałki spokojnie mogłyby się znaleźć na Painkiller,
- gitara solowa Faulknera - świetna,
- ciekawe, czy Glenn nagrał jakiekolwiek partie, czy wszystko Faulkner.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: johnny_o i 2 gości