Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Szczur22
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 809
Rejestracja: śr paź 05, 2005 8:21 pm
Skąd: Pszczyna

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Szczur22 » ndz wrz 17, 2006 1:17 pm

W tlumaczeniu artykułu z magazynu Hard and Heavy, zauważyłem takie cuś
Piosenka, Out Of The Shadows, kończy się wersem: „A man with no dark side has no soul” ([„człowiek bez ciemnej strony nie ma duszy”]). Wers ten może być niebezpieczny, jeśli nieodpowiednio się go zinterpretuje.
Przecież tam jest "A man who cast no shadow has no soul" To był wywiad zeobiony na długo przed premierą, nawet singla, więc tekst był kiedyś chbya inny?

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: iEvE » ndz wrz 17, 2006 1:20 pm

Albo wywiadowca zapomniał dokładnie jak leci, bo sens jest ten sam :)

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Mr.Hankey » wt wrz 19, 2006 7:26 pm

Z dnia na dzień ten kawałek coraz bardziej mi się podoba, ale i tak uważam go za najsłabszy na płycie :wink:

Awatar użytkownika
Gienek
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 279
Rejestracja: pt sie 04, 2006 9:07 pm
Skąd: Gdynia

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Gienek » wt wrz 19, 2006 8:00 pm

znakomity kawałek, taki dynamiczny poczatek zeby potem grac wolno :) pozatym kawałek solówki kojarzy mi z kawałkiem solowki The Wickermena, ale zagrany jakby wolniej :)

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Mr.Hankey » wt wrz 19, 2006 9:27 pm

Mam pytanko do dobrze zorientowanych :wink: Kto gra solówki od momentu 4.26? Trza przyznać, że świetne są!

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Bonzo » wt wrz 19, 2006 9:40 pm

Mam pytanko do dobrze zorientowanych :wink: Kto gra solówki od momentu 4.26? Trza przyznać, że świetne są!
Dave

Deleted User 2259

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Deleted User 2259 » wt wrz 19, 2006 11:33 pm

Mam pytanko do dobrze zorientowanych Wink Kto gra solówki od momentu 4.26? Trza przyznać, że świetne są!
mnie i tak sie bardziej podoba solówka H,moze dlatego ,ze ta Dave'a jest tak schowana.

BartSmith
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 837
Rejestracja: pn mar 21, 2005 11:16 pm
Skąd: Gniezno

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: BartSmith » czw wrz 21, 2006 6:19 am

znakomity kawałek, taki dynamiczny poczatek zeby potem grac wolno :) pozatym kawałek solówki kojarzy mi z kawałkiem solowki The Wickermena, ale zagrany jakby wolniej :)
Hmm, mi się nie kojarzy z Wicker Man'em. Bardziej jest podobna do solo w Prodigal Son. Sprawdź sam :wink: .

Wszystko gra Dave z wyjątkiem solo, które jest grane przez H.

Marcin T
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 40
Rejestracja: wt paź 04, 2005 3:54 pm
Skąd: Iłża

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Marcin T » pt wrz 29, 2006 9:53 am

Jak odbieraci końcowy morał tego utworu "A man who cast no shadow has no soul" ?

Na pierwszy rzut oka mozna to odebrać w wolnym tłumaczeniu jako "człowiek bez ciemnej strony nie posiada duszy"* - co jest wg mnie nie tylko "niebezpiecznym" tłumaczeniem, ale gdy się to oderwie od treści całego utworu także błędnym.

Dlaczego ?

W tekście utworu przejawia się motyw aby "wyjśc z cienia na słońce" --- co można zinterpretować aby porzucić zło (cień) i obrać drogę dobra (światła, słońca). Można to także zinteroretować aby nie być zamknięty i otworzyć się na nowe horyzonty.

Reasumując człowiek który wyjdzie na "słońce" rzuca cień i vice versa - i tak ja to interoretuję. Jeśli jest się w "świetle, słońcu" (sćieżka dobra) rzuca się cień i posiada duszę (jak prawdziwy człowiek).

To moja interpretacja, nie wiem czy ktoś zrozumiał. Może się mylę a być może o to w tym chodzi. W każdym bądź razie to jest pięknem utworów, gdy są otwarte na interpretacje i każdy może odbierać tekst "po swojemu".

Czekam na Wasze opinie względem tego co napisałem.

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: iEvE » pt wrz 29, 2006 10:57 am

To co Bruce o tym w wywiadze powiedział:
P: Piosenka, Out Of The Shadows, kończy się wersem: „A man with no dark side has no soul” ([„człowiek bez ciemnej strony nie ma duszy”]). Wers ten może być niebezpieczny, jeśli nieodpowiednio się go zinterpretuje.

Bruce: Prosta odpowiedź: jak wymyślać intensywność źródła światła? Ciemnością. Bez ciemności nie ma światła.

P: Sugerujesz, że mamy czasem udawać, że jesteśmy źli, żeby zaobserwować, jacy jesteśmy generalnie dobrzy?

Bruce: Nie. Ten kontrast nie pojawia się przez to jak się zachowujemy, ale przez konflikty w naszej duszy. Skąd wiesz czy coś jest dobre, skoro nie masz ciemności w sobie? Jeśli nie masz ciemnej strony to nie masz jak porównywać. To pochodzi z tragedii Grzechu Pierworodnego. Adam zjadł jabłko… dotknął zła… a miał wolną wolę. Zanim pojawiła się w nim ta pokusa nawet nie rozważał możliwości istnienia zła. Zatem mógłby nigdy nie popełnić w życiu błędów. Innymi słowy, co tekst piosenki stara się przekazać, to żeby nigdy nie wierzyć tym, którzy mówią, że powinniśmy być idealni. Gdybyśmy byli idealni, to byśmy nawet nie istnieli! Każdy z nas posiada ciemną stronę… i to dobrze tak długo jak potrafimy ją kontrolować… to sprawia, że życie jest tak urozmaicone.

Awatar użytkownika
Levy
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 589
Rejestracja: czw maja 12, 2005 6:48 pm
Skąd: Częstochowa/Łódź

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Levy » sob wrz 30, 2006 11:13 am

Po prostu chodzi o to, że gdybyśmy nie wiedzieli czym jest zło to nie wiedzielibyśmy również czym jest dobro. Żaden człowiek nie jest w 100% dobry... ("człowiek bez ciemnej strony nie posiada duszy")

Ostatnio miałem poważne refleksje na ten temat. Byłem wściekły na świat, obwiniałem Boga i zastanawiałem się dlaczego pozwala na takie straszliwe rzeczy jak m.in. wojna. On dał nam wolną rękę- jak Adamowi. Stworzył istotę myślącą i to właśnie my musimy starać się rozróżniać dobro od zła, nawet kosztem tego, że czasem błądzimy.

Żabka
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 744
Rejestracja: sob maja 13, 2006 2:47 pm
Skąd: Wrocek

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Żabka » sob wrz 30, 2006 1:20 pm

Okej to ja mam kłeszczyn - to jest Out of the Shadows czy Shadow? Bo tu jest napisane że Shadows a ja słyszę to drugie...a w drugim refrenie to pierwsze :roll: o a potem znowu to drugie.

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Mr.Hankey » sob wrz 30, 2006 1:27 pm

Out of the Shadows
Taki jest tytuł utworu, ale co ciekawe w tekście za każdym razem jest "Shadow" :wink:

Żabka
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 744
Rejestracja: sob maja 13, 2006 2:47 pm
Skąd: Wrocek

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Żabka » sob wrz 30, 2006 1:33 pm

Out of the Shadows
Taki jest tytuł utworu, ale co ciekawe w tekście za każdym razem jest "Shadow" :wink:
No właśnie dlatego nie wiedziałam jak jest naprawdę. Dzięki :)

Nomad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2663
Rejestracja: pn maja 09, 2005 10:54 pm

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Nomad » sob wrz 30, 2006 1:44 pm

A mi sie wydaje że Bruce napisał tekst,a potem na szybko wymyślił jego znaczenie, równie dobrze mógłby powiedzieć,że gdy wypije za dużo piwa to czuje sie jak w ciemnosciąch,żadna różnica.
Nie podoba mi sie wogóle ten tekst..żeby nie było że nic mi sie nie podoba na nowym,to powiem ze Longest Day ma piękny tekst.

Żabka
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 744
Rejestracja: sob maja 13, 2006 2:47 pm
Skąd: Wrocek

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Żabka » sob wrz 30, 2006 1:50 pm

żeby nie było że nic mi sie nie podoba na nowym,to powiem ze Longest Day ma piękny tekst.
Ale to chyba jedyne co Ci się na nowej płycie podoba :)

Awatar użytkownika
soulburner
-#Invader
-#Invader
Posty: 208
Rejestracja: czw kwie 17, 2003 3:13 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: soulburner » pn paź 02, 2006 9:52 am

"A man who cast no shadow has no soul" - tu mamy czas przeszły (cast zamiast casts), czyli powinno się tłumaczyć tak - "człowiek, który nie rzucał/nie miał cienia, nie ma duszy".
I w tym momencie nie trzeba już interpretować tego wersu, bo jest jasny sam w sobie ;)
You must gather your party before venturing forth.

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Journeyman666 » czw paź 05, 2006 10:57 am

Cóz ja uważam że ten utwór jest zdecydowanie najsłabszy na nowym albumie ale każdy ma swój gust, no nie?? :D
Steve i Bruce próbowali chyba osiągnąć nim to co Bruce osiągnął utworem "Tears of the Dragon" niestety poza refrenem w podobnym stylu to nie doruwnuje mu do pięt
Uważam że to prawie najgorszy utwór na AMOLADZIE ponieważ chyba "The Legacy" jest gorsze!! :)
Ten kawałek do najlepszych nie należy

Żabka
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 744
Rejestracja: sob maja 13, 2006 2:47 pm
Skąd: Wrocek

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Żabka » czw paź 05, 2006 1:08 pm

Uważam że to prawie najgorszy utwór na AMOLADZIE ponieważ chyba "The Legacy" jest gorsze!!
:shock: Ty poważnie mówisz? Że niby The Legacy jest najgorsze na płycie?

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Out of The Shadows - oceny, wrażenia, recenzje!

Postautor: Journeyman666 » czw paź 05, 2006 2:14 pm

No chyba tak :D
Ale chyba masz racje OOTS jest gorsze od The Legacy


Wróć do „A Matter Of Life And Death”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości