Esqarial

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Celestial
-#Invader
-#Invader
Posty: 182
Rejestracja: wt gru 21, 2004 12:45 pm
Skąd: Toruń

Esqarial

Postautor: Celestial » śr wrz 13, 2006 10:59 pm

Drugi temat, który postanowiłem założyć, dotyczy polskiej kapeli Esqarial. Aż dziw bierze, ale bardzo rzadko spotykam się w necie ze wzmiankami o nich. Na eMule raptem jedne video.

Polecam album "Inheritance". Gitary brzmią po prostu niesamowicie! Tytuły numer, to komplacja death z solowymi popisami w stylu Sathra i..zagrywek bluesowych.

Płyty się ogólnie świetnie słucha, od razu wchodzi, pomimo ciężaru (co do niego zapewne macie umiarkowane zdanie). Wielu słuchaczy zarzuca im właśnie zbyt lekkie granie, zbyt wpadające motywy. Nie sposób się z nimi nie zgodzić, aczkolwiek numery, jak choćby Killing for killing time (świetna sekcja), czy cover Hendrixa na zamknięcie płyty, to naprawdę mocny materiał.

Jak Wasz odbiór? :P

Pozdrawiam.
Aces High cpt. Dickinson!

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Esqarial

Postautor: Bonzo » śr wrz 13, 2006 11:08 pm

O! ładny temat, zgadza sie Dziedzictwo i ich ostatnia płyta choc heavymetaowa to moje ulubione wydawnictwa, nie slyszalem jedynki ale watpie zeby mi sie spodobala, teraz nagrywaja plyte w death metalowym klimacie czyli graja to za co wielu ich ceni, mi sie tam Klassika bardzo podobala, choc troche kroki ten album :P mam tez Discoveries, dobre melodie ale ja death metalu to specjalnie nigdy nie lubilem, no moze z malymi wyjatkami :P poza tym to kolejna polska kapela ktora zbiera swietne recenzje za granica, tylko sie cieszyc :)

aha no i oczywiscie slowo o Pajaku, toz to jeden z najlepszych wioslarzy w tym kraju, szacunek :)
Ostatnio zmieniony śr wrz 13, 2006 11:09 pm przez Bonzo, łącznie zmieniany 1 raz.

herki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4929
Rejestracja: pn maja 23, 2005 6:05 pm
Skąd: wawa

Re: Esqarial

Postautor: herki » śr wrz 13, 2006 11:08 pm

Świetna kapelka, mam albumy "Klassika" [z Kupczykiem], "Inheritance" i "Amourphous". Konkretne granie, chętnie bym poszedł na koncert.

Davenport

Re: Esqarial

Postautor: Davenport » śr wrz 13, 2006 11:29 pm

przezajebista kapela! 'Inheritance', 'Klassika' i 'Discoveries' (w takiej kolej ności) rozpierdzielają równo! :) 'Amophusa' nie słyszałem, więc się nie wypowiem... a pierwszych dwóch, jakie mam to mam oryginały... 'Discoveries' przesłuchiwałem, jak pożyczyłem od ziĄma...

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Esqarial

Postautor: slayer » czw wrz 14, 2006 7:21 am

Klassika to bardzo fajny album. Heavy takie odpowiednie, jakiego dawno u nas nie bylo ;)

Inheritance, tez dobre. Generalnie kapele cenie i szanuje, bo maja pomysly. Czekam na cos kolejnego z ich strony :)
Jazz is not dead, it just smells funny.

Deleted User 622

Re: Esqarial

Postautor: Deleted User 622 » czw wrz 14, 2006 7:48 am

Deathu nie lubie z zasady ale Inheritance mna pizga o sciane. Swietna jest. Klassika też, ale to troche inne granie ;)

Awatar użytkownika
LoRdI
-#Invader
-#Invader
Posty: 185
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 8:59 pm
Skąd: Będzin

Re: Esqarial

Postautor: LoRdI » pt wrz 15, 2006 11:15 pm

płyta z Kupczykiem rewelacyjna, pozostałe albumy jakos do mnie nie przemawiaja...

Bonzo
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1395
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:15 am
Skąd: Katovitz\Olkusz

Re: Esqarial

Postautor: Bonzo » pt wrz 15, 2006 11:24 pm

płyta z Kupczykiem rewelacyjna, pozostałe albumy jakos do mnie nie przemawiaja...
inheritance jest swietny tez, piekne melodie- flying over the treetops, two minutes to full moon, everlasting wanderers

Davenport

Re: Esqarial

Postautor: Davenport » sob wrz 16, 2006 9:14 am

jeszcze 'a Pure Formality' z Inheritance!

SebastianArcheo
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 562
Rejestracja: czw mar 17, 2005 9:34 pm
Skąd: a skąd

Re: Esqarial

Postautor: SebastianArcheo » czw wrz 30, 2010 10:59 am

Esqarial - jeden z najbardziej niedocenianych bandów! Marek Pająk (również VADER) obok Hoffmanna najlepszy gitarzysta w tym zapyziałym kraju! www.esqarial.com


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość