Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Dziku » śr lip 18, 2007 10:05 pm

Ostatnia trasa Iron Maiden obejmowała 3 części, trasa jesienno-zimowa, mini trasa marcowa oraz AMOTB w czerwcu. O ile koncerty w marcu i swietowanie 25 lecia Numbera (poprzez dodanie jednego utworu :B - ale za to jakiego !) Przeszla bez wiekszego rozgłosu, o tyle część w 2006 była szczególna, poniewaz zespol zdecydowal sie zaprezentowac cały nowy LP, wzbudziło to mieszane reakcje wśród fanów (tak samo jak premierowy album). Co pokazaly przede wszystkim pierwsze koncerty, było to duze wyzwanie rowniez dla samej Zelaznej Dziewicy.
Mialem te szczęście, że w ciągu pół roku widziałem Ironow 2 razy, musze powiedziec ze oba koncerty podobaly mi sie bardziej niz moj pierwszy w Chorzowie, jednak koncert z Dortmund bede wspominal chyba do konca zycia, to bylo cos niesamowitego. Mysle ze byl to bardzo ciekawy sposob promocji nowej płyty, przede wszystkim roznil sie od tego, ktory dostalismy na dwoch poprzednich trasach.
Co sądzicie o trasie (całości) promującej AMOLAD ?

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Abstract » śr lip 18, 2007 10:22 pm

Jako całość możemy ocenić trasę jako udaną. Na pewno pierwsza część pokazała ,że zespół nie odcina kuponów od sławy, a próbuje nowych, nietypowych dla siebie rozwiązań. Chodzi mi o zagranie całego AMOLAD. Szkoda tylko ,że nie odwiedzili w tym czasie naszego kraju :(
Druga część (czyli marzec i czerwiec 2007) była dla mnie rozczarowaniem gdyż zespół nie kontynuował ciekawych rozwiązań na koncertach (jak kilka miesięcy wcześniej) ale zagrał nie dość ,że baaardzo standardowy set (może z dodanie COTD) i niestety... krótki. Druga część trasy na pewno była dla mnie rozczarowanie gdyż wierzyłem ,że z powodu nawet pory roku czy tego ,że zespół wystąpi na europejskich festiwalach set zmieni sie znacznie oraz zdecydowanie wydłuży. Niestety, moje oczekiwania spełzły na niczym gdyż okazało się ,że zespół woli grywać stare, ograne utwory niż zaskoczyć publiczność dawno niegranymi utworami. A szkoda

Awatar użytkownika
michi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 467
Rejestracja: ndz maja 29, 2005 12:41 am
Skąd: Gorlice/Kraków

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: michi » czw lip 19, 2007 8:48 am

Bądź co bądź zagranie całego albumu pokazało że jeszcze potrafią chłopaki zaskoczyć :) a że w drugiej części nie zmienili setu- to niby ta sama trasa, być może nie mieli czasu na przygotowanie czegoś nowego czy coś. Nie żebym ich bronił, bo pewnie faktycznie to kwestia "lenistwa", ale tak sobie tylko gdybam. Generalnie jak dla mnie trasa na "+", z wyjątkiem jednego małego kraiku nad Wisłą :wink:

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Szymon » czw lip 19, 2007 7:45 pm

Jesli chodzi o pierwsza czesc trasy to zdecydowanie najlepsze w niej bylo to ze grali caly album. Niestety braklo miejsca na jakies niespodzianki z lat wczesniejszych, ale niektore standardy musza zagrac. Minus to pora roku i to ze nie nagrali zadnego koncertu profesjonalnie (chyba) W zwiazku z czym DVD bedzie z okrojonym setem z Download festival.

Druga i Trzecia czesc trasy to na plus taki ogolny klimat. Pora roku zdecydowanie koncertowa, zespol mi sie wydawal jakis taki bardziej wyluzowany. Zagrali COTD, ktorego nie mialem jeszcze okazji na zywo slyszec. Na minus decydowanie reszta setu - najgorszy w historii. Brak pirotechniki - przy takiej tematyce albumu az sie prosilo :?

Ja sie ciesze ze mialem okazje zobaczyc kazda czesc z tego tour i moj ranking koncertow z tej rasy wyglada nastepujaco: (Ja koncerty oceniem glownie pod wzgledem tego jak sie bawilem i jak wygladal sam wyjazd na koncert - to w jakiej formie byl w danym dniu zespol nie odgrywa az takie roli)
1. Ateny (Na koncercie sie wyszalalem jak malo kiedy mimo ze zespol raczej sie nie postaral, a pobyt w Atenach + spotkanie z Janikiem + ekipa daje pierwssze miejsce)
2. Londyn (Wlasciwie niewiele ustepuje Atenom. W koncu zobaczylem ich w domu, zespol dal z siebie 300%, publika zawodowa, ekipa i clubing w Londynie tez zajebista, no i spotkanie sporej czesci ekipy Maiden- jednak sam Londyn mniej ciekawy od Aten - moze za krotko tam bylem)
3. Stuttgart (Tu chyba miejsce glownie za to, ze pierwszy moj koncert na tej trasie, calkiem pozytywne zaskoczenie calym albumem live no i first to the barier :) Przednia zabawa)
4. Ostrava ( Standardowy koncert, ale pelny stadion zrobil odpoiedni efekt mimo ze wole zdecydowanie koncerty halowe, pogoda dopisala, poszalec tez mozna bylo tylko trzeba bylo najpierw zniesc uwagi tubylcow pod swoim adresem ;) )
5. Dortmund ( Bylo zdecydowanie ostro, ale spoznienie i zmeczenie po podrozy i koncercie z dnia poprzedniego spowodowalo, ze nie wspominam tego koncertu za dobrze. Podobno zespol dam dobry koncert, ale ja bylem tak wycienczony ze szczerze o nei pamietam co sie dzialo. Pierwszy raz prawie odplynalem na koncercie :? )
6. Dublin ( Sam koncert nie udany ze wzgledu na koniecznosc ogladania zespolu z duzej odleglosci - to nie dla mnie. Z drugiej strony byla okazja zobaczyc jak to wyglada z innej perspektywy. Wyjazd Ratuje wsumie tylko Dublin i Drink Team z nAvalon House ;) Szkoda ze tak krotko

Awatar użytkownika
Michcio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1445
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 10:18 pm
Skąd: Kraków

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Michcio » pt sie 17, 2007 10:46 am

apropos sprzetu jaki uzwyali na trasie znalazlem dzisiaj przez przypadek takie cos:
http://www.eaw.com/frontrow/2006/11/post_7.html
jak to nei ten dzial, admini przeklejcie prosze. Jakiemuś maniakowi się napewno przyda

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Artur » pt sie 17, 2007 9:31 pm

Ja krótko, bo żadnego nie wiedzialem, toteż w ten temat nie dla mnie:

szacun ode mnie za zagranie całego albumu. Nie spodziewałem sie tego po nich. Kropka.

Grom
-#Invader
-#Invader
Posty: 191
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:24 pm
Skąd: bezdomny

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Grom » ndz sie 19, 2007 3:47 pm

Ode mnie też krótko.

Dobrze, że ta trasa się już skończyła.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: vyrus » ndz sie 19, 2007 3:50 pm

Popieram. Jedna z gorszych tras w historii Maiden. Szacunek za granie całego albumu oczywiście. ;-)
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Abstract » ndz sie 19, 2007 4:05 pm

Jedna z gorszych tras w historii Maiden
Jakos nie rozumiem tego. Co w niej było takie fatalne? Jedyne minusy to moim zdniaem to ,że praktycznie nie zmieniali set listy.

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: iEvE » ndz sie 19, 2007 6:11 pm

Tak to juz jest z malkontentami. Tak żle i tak niedobrze. Gdyby zagrali 4-5 kawałków z nowej płyty i stare ograne kawałki też byłoby dupiato. Smutne i żałosne.

Awatar użytkownika
vyrus
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3256
Rejestracja: śr gru 20, 2006 4:08 pm
Skąd: Bydgoszcz

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: vyrus » ndz sie 19, 2007 6:40 pm

Nie chodzi mi o set. Jak pisałem szacunek za taki posunięcie a po drugie całkiem niezle to wyszło. Miałem na myśli przygotowanie do trasy, efekty, klimat itd
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Dani Filth
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 863
Rejestracja: pn sie 28, 2006 7:34 pm

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Dani Filth » ndz sie 19, 2007 10:37 pm

Wg. mnię było genialnie! Zagranie całego AMOLAD, czołgi, Edwardy, scenografia i forma zespołu.

Jedyny minus to to, że nie zagrali całego "X-Factor" :B
Nemesis...as one we stand!!

Chudy
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1930
Rejestracja: czw mar 02, 2006 7:37 pm
Skąd: Z gabinetu

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Chudy » pn sie 20, 2007 10:02 am

TO to juz tym bardziej plus :)

Grom
-#Invader
-#Invader
Posty: 191
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:24 pm
Skąd: bezdomny

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Grom » pn sie 20, 2007 10:09 pm

Szacunek za granie całego albumu oczywiście.
Szacunek za granie całego kiepskiego albumu? Coś mi tutaj nie gra ;-)
Tak żle i tak niedobrze. Gdyby zagrali 4-5 kawałków z nowej płyty i stare ograne kawałki też byłoby dupiato. Smutne i żałosne.
Byłoby o niebo lepiej.

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Matek » pn sie 20, 2007 10:20 pm

Szacunek za granie całego kiepskiego albumu? Coś mi tutaj nie gra
ja tam go lubie. up the irons maiden forever adrian power!

Grom
-#Invader
-#Invader
Posty: 191
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:24 pm
Skąd: bezdomny

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Grom » pn sie 20, 2007 10:21 pm

ja tam go lubie. up the irons maiden forever adrian power!
Mi w nim brakuje dobrej piosenki, takiej, dobrej od początku do końca. Bo są fajne melodie, motywy, ale po chwili coś się pieprzy. :B

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Matek » pn sie 20, 2007 10:25 pm

Mi w nim brakuje dobrej piosenki, takiej, dobrej od początku do końca. Bo są fajne melodie, motywy, ale po chwili coś się pieprzy.
lord of light jest dobra

Awatar użytkownika
The prophecy
-#Invader
-#Invader
Posty: 160
Rejestracja: sob maja 12, 2007 10:19 pm
Skąd: Warszawa

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: The prophecy » pn sie 20, 2007 10:32 pm

legacy jak dla mnie

Grom
-#Invader
-#Invader
Posty: 191
Rejestracja: czw lip 05, 2007 5:24 pm
Skąd: bezdomny

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: Grom » pn sie 20, 2007 10:33 pm

nie

Awatar użytkownika
The prophecy
-#Invader
-#Invader
Posty: 160
Rejestracja: sob maja 12, 2007 10:19 pm
Skąd: Warszawa

Re: Trasa promująca AMOLAD 2006-2007

Postautor: The prophecy » pn sie 20, 2007 10:34 pm

ale JAK DLA MNIE


Wróć do „A Matter Of Life And Death”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości