Pearl Jam

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1231
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Pearl Jam

Postautor: johnny_o » pn kwie 08, 2024 6:52 pm

Bilet do kina kupiony, w najgorszym wypadku zaliczony fajny event.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1567
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Pearl Jam

Postautor: kam » wt kwie 16, 2024 11:33 pm

Wrociłem z odsłuchu. Fajna opcja puszczenia dwa razy płyty, tj. raz w ciemności, drugi z wizualizacjami i tekstami utworów (chociaż tutaj to 3 razy Eddie śpiewał, a napisów zabrakło, może nie zrozumieli co on tam wyje :))

Płyta mi fajnie wchodzi, nawet ten Running zaczął mi się podobać. Zdecydowanie lepszy album niż Gigaton, gdzie zapychacze typu Buckle Up czy Retrogade wykrecały mi kregosłup.

Bardzo czekam na koncerty! Jadę do Dublina oraz Madryt+Lizbona. 3 sztuki do zaliczenia.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1231
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Pearl Jam

Postautor: johnny_o » śr kwie 17, 2024 11:34 am

Aż musiałem się upewnić czy nie przegapiłem, ale u mnie odsłuch dopiero dzisiaj.
Zupełnie się nie zgadzam - te dwa utwory to nie są jakieś killery ale bardzo przyjemnie się ich słucha, tak jak Gigaton w całości. A te dwa single mnie strasznie męczą. Może wejdą lepiej w połączeniu z resztą albumu, ale miło czasem nie mieć żadnych oczekiwań i wiedzieć że rozczarowania nie będzie.
Koncertowo odpuszczam, ale tego odsłuchu kinowego jestem zespołowi winien.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1567
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Pearl Jam

Postautor: kam » śr kwie 17, 2024 12:16 pm

Światowa premiera odsłuchu była wczoraj. Ja byłem w Kinie Helios, ale rzeczywiście Multikina robią odsłuch dopiero dziś - nie wiem czemu.

Gigaton był względnie OK, fajnie to bujało, ale było pare zapychaczy na płycie, które mnie męczyły. Po przesłuchaniu 2x Dark Matter nie miałem jeszcze takiego odczucia. W piątek będę zacznę katować płytę jak tylko pojawi się na Spotify to będę mieć już więcej przemyśleń :)

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1231
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Pearl Jam

Postautor: johnny_o » czw kwie 18, 2024 4:10 pm

Myślałem że wszędzie w Polsce 17., ale i tak brałbym Multi bo mam pod nosem i wtorek mi nie pasował.
Też będę katował, choć nie na Spotify i pewnie nie od piątku, a wersję fizyczną dla uzupełnienia kolekcji dorwę raczej później niż prędzej.
Mając zerowe oczekiwania zostałem pozytywnie zaskoczony - drugi odsłuch był o wiele przyjemniejszy niż pierwszy. Nie sposób odmówić temu albumowi energii, choć jest odrobinę niejaki mimo kilku świetnych momentów. Single wtopione w resztę aż tak nie męczą. Bardzo fajny event i życzyłbym sobie więcej takich premier w przyszłości.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1567
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Pearl Jam

Postautor: kam » pt kwie 19, 2024 10:50 am

Słucham od rana tej płyty w zapętleniu. Coraz bardziej mi wchodzi. Solidny album.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1231
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Pearl Jam

Postautor: johnny_o » pt kwie 19, 2024 12:11 pm

Ja z kolei zanim wrzucę album słucham w kółko Wreckage - zdecydowanie najlepszy singiel, bardziej w stylu Gigaton i choć brzmi trochę jak odrzut z niego to chociaż wcale nie męczy.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1231
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Pearl Jam

Postautor: johnny_o » pt kwie 19, 2024 9:27 pm

Przesłuchałem po kilkanaście razy każdego z singli i mi się spodobał ten sposób odsłuchu, postanowiłem więc zrobić tak z każdym numerem po kolei. Od razu mogę stwierdzić że Scared of Fear to kapitalny otwieracz - co za moc!

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7484
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Pearl Jam

Postautor: Saimon1995 » sob kwie 20, 2024 8:40 am

Ja na razie raz tylko całość przesłuchałem i... bardziej podszedł mi "Gigaton". Ale pełno jest opinii w sieci, że "Dark Matter" "wchodzi" po kilkukrotnym odsłuchu. Więc ja na razie wstrzymam się z konkretnymi osądami.

Na pewno jednak na plus otwieracz oraz tytułowy.

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1567
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Pearl Jam

Postautor: kam » sob kwie 20, 2024 7:00 pm

Ja przesłuchałem tę płytę jakieś 10 razy i zgadzam sie - z każdym kolejnym odsłuchem album mi siada coraz bardziej. Miałem sporo obaw co do tej płyty, ale na szczęscie się one nie sprawdziły.

Vengenz
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 515
Rejestracja: ndz kwie 21, 2024 1:07 am
Skąd: Huntington Beach, CA

Re: Pearl Jam

Postautor: Vengenz » sob kwie 27, 2024 2:43 am

Na dniach kupuję płytę. Liczę na powiew świeżości a nie odcinanie kuponów jak Metallica czy Dream Theater.
Plany: A7X - Hamburg, Kings of Leon - Krk, Lenny Kravitz - Krk, Kredki - Wro, Deep Purple - Katowice, DT - Berlin, DT - Łódź

So put that smile back on my face and mix it strong my friend!!!
I don't belong here, we gotta move on, dear!!!

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1567
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Pearl Jam

Postautor: kam » śr maja 08, 2024 9:34 am

Dwa pierwsze koncerty z trasy za nami. Obejrzałem pare nagrań, jest zajebiscie, ale przede wszystkim koncerty o dość standardowej długości, czyli około 2,5h (kiedyś grali ponad 3h, ale te czasy już mineły). Obawiałem, że zejdą do 2h, bo Stone Gossard zapowiadał, że koncerty na tej trasie będą krótsze. Tłumaczył się wiekiem itp.

https://www.setlist.fm/setlist/pearl-ja ... bb9d7.html

https://www.setlist.fm/setlist/pearl-ja ... bb9cb.html


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości